Kraj Vysočina - logo

Školský portál Kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • S Vysočinou do Evropy
 • Most k partnerství
 • Junge Uni
 • Inspiromat
 • Malá energetická akademie
 • Adam
 • Informační centrum neziskových organizací
 • Rada dětí a mládeže kraje Vysočina
 • Tábory na Vysočině
 • Regionální velká výměna zkušeností
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Školský portál


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Vybíráme

 • Účetní závěrka k 30. 6. 2016 a předání účetních záznamů (výkazů) – krajské školy [PDF, 281 kB] (17.6.2016)
   
 • Účetní závěrka k 30. 6. 2016 a předání účetních záznamů (výkazů) – obecní školy [PDF, 286 kB] (17.6.2016)
   
 • Informace o 1. úpravě rozpočtu přímých výdajů na vzdělávání k 15. 6. 2016 [PDF, 131 kB] (15.6.2016)
   
 • Časopis OA, SZŠ a SOŠS Jihlava oceněný v soutěži Nejinspirativnější středoškolský časopis (14.6.2016)
  Press karta¨

  Studentský časopis SeŠlOSt OA, SZŠ a SOŠS Jihlava spolu s dalšími dvěma středoškolskými magazíny zvítězil v soutěži Odborového svazu novinářů a pracovníků médií České republiky – Nejinspirativnější středoškolský časopis. Cenu tým kolem učitele odborných předmětů oboru Fotograf Pavla Neuwirtha získal diplom a oficiální PRESS kartu za kategorii E-časopis. „Díky časopisu máme prostor, kde se nejen pochlubit, ale také zamyslet či připomenout některé důležité okamžiky z chodu školy. Časopis má svou historii i současnost. Věřím, že ve svém podání i další pestrou budoucnost,“ uvedl ředitel školy Libor Fasora.

   
 • O projekt Potravinové pomoci dětem je zájem (9.6.2016)
  Jídelna

  Kraj Vysočina se v květnu rozhodl zapojit do projektu Operačního programu potravinové a materiální pomoci dětem. Aby zjistil zájem škol, nechal vypracovat dotazníkové šetření. „Jeho výsledky potvrdily, že o zapojení do výzvy uvažuje 79 škol a školských zařízení, tedy více než třetina dotázaných,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál, který připomněl, že cílem projektu je zabezpečit školní stravování dětem mateřských škol a žákům základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií ve věku od 3 do 15 let ze sociálně slabých rodin.

   
 • První kulatý stůl Krajské sítě podpory nadání (8.6.2016)
  Nadaní žáci

  Dnes se na krajském pracovišti Národního institutu pro další vzdělávání v Jihlavě setkají odborníci, kteří se zabývají problematikou nadání a péčí o nadané děti, aby si vyměnili zkušenosti s činnostmi pro nadané v Kraji Vysočina. V krajském městě se uskuteční diskuze na prvním kulatém stole s názvem Víme o sobě. „O tom, co je nadání a kdo je nadaný nepanuje naprostá shoda, a to ani mezi lidmi, kteří se touto problematikou zabývají dlouhodobě. Proto podobné aktivity vítám a věřím, že přinesou nové impulsy nebo také poznatky, které odborníci uplatní v praxi,“ těší setkání radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Janu Fialovou.

   
 • Konkursní řízení na vedoucí pracovní místo ředitele/ky příspěvkové organizace Gymnázium a Střední odborná škola, Moravské Budějovice, Tyršova 365 [PDF, 44 kB] (7.6.2016)

  Rada Kraje Vysočina vyhlašuje konkursní řízení na vedoucí pracovní místo ředitelky/ředitele příspěvkové organizace Gymnázium a Střední odborná škola, Moravské Budějovice, Tyršova 365. Přihlášky s požadovanými doklady musí být doručeny na Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor školství, mládeže a sportu, Věžní 28, 587 33 Jihlava do pondělí 6. 6. 2016 do 15:00 hodin.

   
 • Nejlepšími staviteli z Merkuru jsou na Vysočině žáci z Havlíčkova Brodu (3.6.2016)
  Merkur

  Ve třetím ročníku soutěže vyhlášené Krajem Vysočina a společností Bosch Diesel Jihlava s názvem Stavíme z Merkuru vyhrál tým stavitelů z havlíčkobrodské základní školy V Sadech. Patrik Malec, Vincent-Lukas König, Vojta Křepinský a Lucka Zachariášová předvedli porotě vlastní originální a funkční přepravní linku. „Naše konstrukce by mohla být modelem pro úsporné přemisťování nákladů v lodních docích nebo v přístavech,“ popsal inspirativní kompaktní model Vincent-Lukas. Letošního ročníku se účastnilo 16 soutěžních týmů a porota kromě očekávaných tří prvních míst vyhlásila i vedlejší ceny za originalitu.

   
 • Francouzští žáci oboru truhlář na stáži v Střední škole stavební Jihlava (26.5.2016)
  Francouzi v Jihlavě

  Celý tento týden můžete na ulicích v Jihlavě potkat francouzské učně oboru truhlář, kteří si na Vysočině, konkrétně na Střední škole stavební Jihlava, rozšiřují své znalosti a dovednosti v oblasti uměleckého truhlářství. „Krajská střední škola dlouhodobě spolupracuje se vzdělávacím centrem v partnerském kraji Alsasko-Champagne-Ardenne-Lotrinsko ve francouzském městě Pont Sainte Marie. V minulosti absolvovaly dvoutýdenní stáž skupinky českých žáků oboru tesař a zedník a dvě poslední cesty využili i mladí instalatéři,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Vítězové soutěže Stavíme se stavebnicí ROTO jeli na výlet do třebíčského Alternátoru (25.5.2016)
  Alternátor

  Tři třídy prvňáčků, které zvítězily v soutěži Stavíme se stavebnicí ROTO z Vysočiny, strávily dnešní dopoledne plné zábavy v třebíčském ekotechnickém centru Alternátor. Do třebíčské Boroviny přijela třída prvňáčků učitelky Dany Vencové ze ZŠ Herálec, následovaná dvěma třídami prvňáčků ze ZŠ Velké Meziříčí učitelek Jany Kubátové a Renaty Fikrové. „Všechny tři třídy zvládly vyhlášenou soutěž Kraje Vysočina na jedničku, porota je ohodnotila jako nejlepší z téměř čtyřicítky přihlášených, kteří ze stavebnice ROTO tvořili nářadí nebo pomůcky pro povolání, které by chtěli dělat, až vyrostou,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová a připomněla, že jde o další z celé řady aktivit, které kraj pořádá v rámci vyhlášeného Roku řemesel.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty


 

Mládež a sport

 

další dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód