Kraj Vysočina - logo

Školský portál Kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • S Vysočinou do Evropy
 • Most k partnerství
 • Junge Uni
 • Inspiromat
 • Malá energetická akademie
 • Adam
 • Informační centrum neziskových organizací
 • Rada dětí a mládeže kraje Vysočina
 • Tábory na Vysočině
 • Regionální velká výměna zkušeností
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Školský portál


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Vybíráme

 • Cenu hejtmana na přehlídce Mladý tvorca 2016 získal Josef Vrbka z VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou (29.4.2016)
  Přehlídka

  Téměř 52 tisíc návštěvníků zavítalo na přehlídku středních odborných škol z celého Slovenska na výstaviště v Nitře. Svůj stánek mělo na 24. ročníku výstavy deset středních škol z Kraje Vysočina a dalších pět vystavovalo společně se svými slovenskými spřátelenými školami. „Kraj Vysočina se Mladého tvorca účastní již tradičně. Jak tady na Slovensku, tak i u nás v Čechách máme dobré příklady praxe, řadu zkušeností a vědomostí a je skvělé, že se můžeme navzájem obohatit. Letos zaujal především projekt Postav si svoje auto, když do Nitry dorazilo sedm žáky vlastnoručně postavených sporťáků, které přijely po vlastních čtyřech kolech,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová na slavnostním ukončení přehlídky.

   
 • Informační balíček ke společnému vzdělávání [ZIP, 195 kB] (29.4.2016)

  Informační balíček stručných metodických a výkladových textů, které se vážou k oblasti společného vzdělávání a ke změnám v organizaci vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami od 1. září 2016.
  Informační balíček má za cíl zajistit základní informace pro rodiče, učitele, ředitele škol i zřizovatele k plynulému zavedení změn, které garantují pedagogickou, organizační i finanční podporu dětem, žákům a studentům se speciálními vzdělávacími potřebami jak v hlavním vzdělávacím proudu, tak ve školách nebo třídách samostatně zřízených pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Materiály obsahují přehledného průvodce pro ředitele školy tak, aby i sami pedagogičtí pracovníci mohli informovat rodiče o změnách, které mohou jejich děti při organizaci vzdělávání očekávat. Věnují se také možnostem, které mají dosavadní školy praktické, či tomu, co musí školy upravit ve svých školních vzdělávacích programech, aby je uvedly do souladu s upraveným RVP pro základní vzdělávání.

   
 • Volná místa na středních školách v Kraji Vysočina [XLS, 70 kB] (28.4.2016)

  Krajský úřad zveřejňuje přehled středních škol s údaji o počtu volných míst v jednotlivých oborech a formách vzdělávání. Informace jsou postupně doplňovány a aktualizovány na základě informací z jednotlivých škol.

   
 • Stovky návštěvníků výstavy Mladý tvorca 2016 zajímaly vysočinské Kaipany (26.4.2016)
  Mladý tvorca

  Velkou atrakcí prvního dne výstavy středních odborných škol Mladý tvorca 2016 v Nitře se stala přehlídka sportovních aut krajských středních škol z Vysočiny. Na Slovensko dorazily žáky vlastnoručně sestavené sporťáky po svých čtyřech kolech a zdolaly přitom 300 kilometrů. Dnes je na výstavišti v metropoli Nitranského samosprávného kraje obdivovaly stovky lidí. „S Kaipany slavíme velký úspěch, kolemjdoucí zajímají technické parametry aut, ale často se i ptají, jestli jsou auta na prodej,“ pochvalovala si zájem o část prezentace Kraje Vysočina, který je partnerem nitranského regionu, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Vysočinské Kaipany mají před sebou 300 km. Jedou do Nitry (25.4.2016)
  Kaipan

  Kolona sedmi krajských Kaipanů dnes dopoledne opustila krajské město Jihlava. Důsledně dvoučlenné posádky, které se budou v průběhu trasy několikrát měnit, mají před sebou více než 300 km. Trasa Jihlava – Nitra bude mít dvě organizované a plánované zastávky – ve Velké Bíteši a v Brně před BVV, kde na celou flotilu čeká štáb České televize. Do slovenské Nitry mají všechna auta dorazit ve večerních hodinách. „Cestu jsme volili mimo hlavní tahy, tedy mimo dálnici D1. Důvodem je naše potřeba jet společně a také bezpečnost posádek i aut. A chceme být ohleduplní k ostatním účastníkům silničního provozu, přeci jen nepatříme k nejrychlejším korábům silnic. O to více si nás užijí řidiči na silnicích II. tříd. Většinou nám mávají a fotí se nás,“ uvedl po prvních kilometrech jízdy náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.

   
 • Manuál k udílení souhlasu ke zřízení funkce asistenta pedagoga ve třídě nebo studijní skupině, ve které se vzdělává dítě, žák nebo student se speciálními vzdělávacími potřebami (25.4.2016)

  Manuál k udílení souhlasu ke zřízení funkce asistenta pedagoga ve třídě, oddělení nebo studijní skupině, ve které se vzdělává dítě, žák nebo student se speciálními vzdělávacími potřebami upravuje postup Krajského úřadu Kraje Vysočina při udílení souhlasu ke zřízení funkce AP v mateřských školách, základních školách, základních školách speciálních, středních školách a vyšších odborných školách, a to ve třídách nebo studijních skupinách, ve kterých se vzdělává dítě, žák nebo student se speciálními vzdělávacími potřebami.

   
 • Žáci SUPŠ z Helenína stráví týden se zahraničními kolegy (25.4.2016)
  Šaty

  Celý tento týden bude na Střední umělecko-průmyslové škole Jihlava – Helenín ve znamení mezinárodního projektu FIND YOUR WAY THROUHG ART. Dnes do Jihlavy dorazí skupina 28 studentů a devíti pedagogů ze středních uměleckých škol z Itálie, Španělska, Německa a Finska, která společně s jihlavskými žáky absolvuje řadu workoshopů, přednášek a exkurzí. „Návštěva je součástí dvouletého projektu programu Erasmus + zaměřeného na výměnné pobyty studentů a pedagogů z evropských škol. Podobné aktivity rádi podporujeme, všem zapojeným totiž přinesou mnoho zkušeností a rozvinou jejich jazykové dovednosti,“ vítá projekt radní Kraje Vysočina Jana Fialová.

   
 • Hledá se Talent Vysočiny (21.4.2016)
  Talent Vysočiny

  Kraj Vysočina v letošním roce opět ocení talentované žáky a studenty. Ocenění Talent Vysočiny a Cena hejtmana Vysočiny jsou určeny pro žáky, kteří dosahují v určitém oboru mimořádných výsledků a kteří svůj talent a nadání cílevědomě rozvíjí. „Ocenění se vztahuje na výsledky školní i mimoškolní zájmové činnosti a budoucí talenti si můžou těšit na příjemné motivační stipendium, které je podpoří v dalším rozvoji,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Konkursní řízení na vedoucí pracovní místo ředitele/ky příspěvkové organizace Základní škola a Mateřská škola Domamil, příspěvková organizace [PDF, 46 kB] (21.4.2016)
   
 • Nabídka vyššího odborného studia nového oboru „Tlumočnictví českého znakového jazyka“ [PDF, 35 kB] (21.4.2016)
   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty


 

Mládež a sport

 

další dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód