Kraj Vysočina - logo

Rodinný portál Kraje Vysočina


 
 
 • Koncepce rodinné politiky
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Rodinný portál Kraje Vysočina


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Kraj Vysočina se zapojí do projektu Potravinová pomoc dětem (17.5.2016)
  Oběd

  Počet dětí, které vzhledem k finanční rodinné situaci neobědvají ve svých školách, vzrůstá, a proto se Kraj Vysočina rozhodl zapojit do projektu Operačního programu potravinové a materiální pomoci a odsouhlasil zpracování projektového záměru. „Cílem je zabezpečit školní stravování dětem mateřských škol a žákům základních škol ze sociálně slabých rodin, a to formou uhrazení stravného ve školních jídelnách po dobu příštího školního roku 2016/2017,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.

   
 • Family a Senior Pointy Kraje Vysočina vyhlašují soutěž Rodina a jak ji vidím já (13.5.2016)
  Rodina pro web

  U příležitosti Mezinárodního dne rodiny, který každoročně připadá na 15. května, přicházejí všechny Family a Senior Pointy v Kraji Vysočina s kreativní soutěží určenou široké veřejnosti. „Do soutěže Rodina a jak ji vidím já se můžou zapojit rodiče, prarodiče, děti, studenti i senioři. Naší snahou je podpořit vícegenerační soužití a spolupráci. Mezigenerační dialog, ačkoliv je poslední dobou opomíjen, považuji za velice důležitý pro přirozené fungování rodin,“ vysvětluje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál, který nad soutěží převzal záštitu.

   
 • Týden pro rodinu 2016 v Kraji Vysočina (11.5.2016)
  Rodina

  V tomto týdnu má rodina zelenou. Koná se totiž 8. ročník celorepublikové akce Týden pro rodinu, kterou organizuje Asociace center pro rodinu. „Jejím smyslem je upevnit pojem rodina, kde máme každý své místo. Rodina poskytuje zázemí, pocit bezpečí a je zdrojem lásky. Rodina je to nejcennější, co máme,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Motto letošního ročníku zní Táta, máma, holka, kluk - rodina nám není fuk.

   
 • Krajské karnevaly pobavily všechny generace (19.4.2016)
  Karnevaly

  Na osmi místech regionu uspořádal Kraj Vysočina karnevaly pro celou rodinu. Karnevalová tour odstartovala v únoru v Trnavě na Třebíčsku a poslední odpoledne se odehrálo minulý víkend v Dolní Rožínce na Žďársku. Organizační tým tak procestoval Vysočinu z jednoho konce na druhý a zastavil se v každém z pěti okresů kraje. „Je skvělé, že se nápad pořádat karnevaly v menších obcích na Vysočině ujal v takové míře. Karnevalová odpoledne přinesla radost nejen dětem a jejich rodičům, ale také prarodičům. A to bylo cílem programu, který přinášel zábavu všem generacím,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Letošní Karnevalové tour Kraje Vysočina se zúčastnilo více než 3000 návštěvníků a zájem veřejnosti tak podle radního Petra Krčála předčil všechna očekávání.

   
 • Návštěvníci Family Pointů v Kraji Vysočina se mají stále na co těšit (8.4.2016)
  V Havlíčkově Brodě byl otevřen první krajský Family Point

  Přednášky, workshopy, pohybové aktivity, ale i umělecké dílničky můžou v následujících týdnech absolvovat návštěvníci Family pointů na Vysočině. Představují místa přátelská rodině, která rodičům i prarodičům umožňují krátkodobou péči o malé děti (přebalení, nakrmení, odpočinek), a zároveň jim poskytují bezpečný prostor pro setkávání a sdělování zkušeností a pocitů. „Programy Family pointů mají ambici přinést každému návštěvníkovi poznání, zábavu, ale často i návod na řešení jeho každodenních situací. Některé aktivity jsou pravidelné, jiné se konají jednorázově, ale jsou o to zajímavější,“ přiblížil radní pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód