Kraj Vysočina - logo

Servis pro podnikatele


Anketa

Zaujal Vás nový portál pro podnikatele?

 • Ano (123)
   
 • Ne (62)
   

Celkem hlasovalo: 185

 
 

Doporučujeme

 • EU pro podnikatele
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Úvod

 

Ing. Bc. Martin HyskýIng. Vladimír NovotnýKraj Vysočina si plně uvědomuje, že kvalita podnikatelského prostředí je jedním ze základních předpokladů pro celkový rozvoj regionu, a proto inicioval vznik tohoto informačního portálu. Jeho záměrem je poskytovat široké podnikatelské veřejnosti v kraji Vysočina ucelený soubor informací o podpoře podnikání ze strany kraje a o akcích, které kraj Vysočina v této oblasti pořádá nebo se na nich podílí. Zároveň je na tomto portálu zveřejněn zásadní krajský strategický dokument "Program rozvoje kraje", kde je problematika rozvoje podnikatelského prostředí řešena v cíli 1. Vzhledem k tomu, že v současné době je každé podnikání ovlivněno ekonomickou krizí, je na těchto stránkách zveřejněna také "Strategie rady kraje pro období hospodářské krize." Zároveň jsou zde aktuálně zveřejňovány kroky, které kraj činí ke zmírnění následků této krize pro region. Na tomto místě máte také příležitost k položení otázek z oblasti podnikání a ekonomiky prostřednictvím diskusního fóra.

Vážení podnikatelé, věříme, že Vám nový informační portál pomůže získat užitečné informace, které Vám pomohou s řešením problémů, se kterými se při svých podnikatelských aktivitách potýkáte.

Ing. Bc. Martin Hyský
radní
Oblast regionálního rozvoje
Ing. Vladimír Novotný
náměstek hejtmana
Oblast financí a grantových programů
 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Další výzvy Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) (16.12.2015)
  logo-MPO

  Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo dalších pět výzev, v rámci kterých mohou podnikatelské subjekty žádat o podporu na své projeky. Žádosti bude možné podávat prostřednictvím systému MS2014+ od 4. ledna 2016.

   
 • Workshop inovačního Think-tanku TA ČR (2.10.2015)
  TA ČR

  Přijměte pozvání na regionální workshop Inovačního think-tanku TA ČR, který proběhne dne 5. 10. 2015 od 9. 30 h v Centru excelence Telč.

   
 • Firmou roku Kraje Vysočina je společnost Dvořák – svahové sekačky (1.10.2015)
  Ilustrační foto

  Letošní regionální titul Firma roku na Vysočině patří společnosti Dvořák – svahové sekačky z Pohledu na Havlíčkobrodsku. V kategorii živnostníci vyhrála producentka bylinných a ovocných čajů z Ostrova nad Oslavou Valérie Pelikánová. Rodinný pivovar Bernard z Humpolce získal titul Společensky odpovědná firma. „Vážíme si všech, kteří se rozhodli na Vysočině podnikat, dávají práci lidem a podílí se na rozvoji regionu. I Kraj Vysočina, v případě příznivých příjmů, má v koloběhu rozdělávání práce svou nezastupitelnou roli, vypisuje veřejné zakázky a dává práci lidem a firmám napříč regionem,“ připomněl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný.

   
 • EXPO 2015: Hejtmana do Milána doprovodila dvacítka podnikatelů (28.9.2015)

  Dvacet podnikatelů z Kraje Vysočina doprovodilo minulý týden hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka v rámci podnikatelské mise Kraje Vysočina a Hospodářské komory Kraje Vysočina do italského Milána. Itálie a její regiony využily pořadatelství Světové výstavy EXPO k oživení partnerských i obchodních vztahů. V případě delegace Kraje Vysočina došlo na řadu bilaterálních jednání, představení aktivit Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina a také na návštěvu vybraných firem sdružených v Hospodářské komoře regionu Monza Brianza. „Jedním z důležitých cílů veškerých aktivit Kraje Vysočina souvisejících s EXPO 2015 je také podpora a rozvoj obchodní vztahů nebo nových investičních příležitostí,“ komentoval aktivity Kraje Vysočina radní pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.

   
 • Podnikatelé a zdravotníci z partnerské provincie Hubei navštívili Vysočinu (23.6.2015)

  Minulý týden se hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek setkal v Praze s početnou delegací místopředsedkyně Státní rady Čínské lidové republiky Liu Yandong a ministryně zdravotnictví Čínské lidové republiky k příležitosti Summitu ministrů zdravotnictví Číny a šestnácti zemí střední a východní Evropy. Pozvání do České republiky přijali i zástupci podnikatelské sféry a zdravotnického sektoru z partnerského regionu Kraje Vysočina – provincie Hubei.

   
 • Vyhlášení výzev Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) (4.6.2015)

  Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), první schválený operační program v ČR na nové programovací období 2014 až 2020, přijímá od pondělí 1. června od 12 hodin první předběžné žádosti.

   
 • Pacovské strojírny zrychlují výrobu (26.5.2015)
  nové výrobní prostory Pacovských strojíren

  Symbol tradičního českého strojírenství a významný zaměstnavatel západní části kraje dnes slavnostně otevřel v Pacově novou výrobní halu. Ta obsahuje unikátní laserovou technologii pro řezání kovů, kterou v ČR využívají nyní pouze dva podniky. Novou investici si vyžádala stále rostoucí poptávka po produktech Pacovských strojíren, nejen v rámci českého trhu, ale i ze zahraničí. Slavnostního otevření nové haly se zúčastnil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Rád bych poděkoval majitelům, vedení a v neposlední řadě všem zaměstnancům Pacovských strojíren, za jejich odpovědný přístup a odváděnou práci. Podařilo se zde udržet nejen tradici strojírenství, ale dále také firmu rozvíjet. Ukázková je i spolupráce v oblasti školství, především v technickém vzdělávání,“ ocenil aktivity strojíren hejtman kraje.

   
 • Podpora sociálního podnikání (19.5.2015)
  České sociální podnikání

  Informační podporu a bezplatné poradenství k sociálnímu podnikání a stážím v sociálních podnicích nabízí Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR ve spolupráci s nestátní neziskovou organizací P3 - People, Planet, Profit, o.p.s. prostřednictvím portálu www.ceske-socialni-podnikani.cz .

   
 • Kraj vyhlásil dva grantové programy na podporu podnikání (15.5.2015)

  Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo na svém květnovém zasedání dva ze tří grantových programů určených na rozvoj podnikatelského prostředí v regionu. Jedná se o grantové programy Inovační vouchery a Prodejny regionálních produktů. Poslední z trojice programů určených primárně pro podnikatelský sektor, Rozvoj podnikatelů, bude vyhlášený v červnu letošního roku.

   
 • Letadla z Vysočiny budou létat nad čínskými provinciemi (5.3.2015)

  V rámci pracovního programu nejen na Vysočině navštívila tento týden delegace z čínské provincie Hebei Letiště Jihlava. Jejich zájem o malá letadla vyráběná převážně na Vysočině je potěšitelný jak pro výrobce, tak i pro vedení Kraje Vysočina, kterému se tak daří naplňovat dohodu o spolupráci se zahraničními partnery – tentokrát na základě doporučení. Vedení zemědělské provincie Hebei má zájem nejen o sportovní letadla, ale především o stroje využitelné při preventivním ošetření krajiny - tedy pro práškování. „Zájem o spolupráci mezi výrobci malých letadel má čínská strana dlouhodobě. Loni v říjnu s vysočinským výrobcem podepsala dohodu o spolupráci a výměně zkušeností společnost z partnerské Hebei,“ připomněl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • Nabídka letních studentských brigád v rámci Evropského regionu Dunaj-Vltava (10.3.2014)
  ERDV

  Kraj Vysočina, jeden ze 7 partnerských regionů Evropského regionu Dunaj-Vltava (dále jen „ERDV“), si dovoluje informovat podnikatelské subjekty v Kraji Vysočina o přípravě elektronické brožury letních brigád a možnosti zveřejnění jejich nabídky v této brožuře.

  Složka dokumentů: Aktuality

   
 • Dalších 5 miliard korun ze Strukturálních fondů EU míří na rozvoj českého podnikání a inovací (31.10.2013)

  Na konci programovacího období 2007 – 2013 mají čeští podnikatelé k dispozici dalších 5 miliard korun na rozvoj podnikání a na inovace, které mohou získat v rámci Operačního programu podnikání a inovace (OPPI), konkrétně v programech Rozvoj a Inovace – Inovační projekt.

  Složka dokumentů: Aktuality

   
 • Exportní den Horního Rakouska 2013 (31.10.2013)
  Exporttag 2013

  Dne 11. listopadu 2013 proběhne v hornorakouském Linci akce s názvem Exporttag 2013 – Vachstum braucht Export, na kterou jsou srdečně zváni také podnikatelské subjekty z České republiky.

  Složka dokumentů: Podnikatelské mise pořádané v roce 2015

   
 • Slaďování pracovního a rodinného života (15.10.2013)

  Krajský úřad Kraje Vysočina ve spolupráci s občanským sdružením Česká identita a dalšími partnery zve zájemce z řad podnikatelského sektoru na seminář s názvem "Slaďování pracovního a rodinného života a problematika rovných šancí", který se koná v rámci projektu „Rovnost na Vysočině v kontextu tvorby koncepce rodinné politiky kraje“, financovaného z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Seminář se uskuteční dne 12. listopadu v čase od 9.00 do 14.00 hod., v zasedací místnosti zastupitelstva Statutárního města Jihlavy.
  Více informací včetně kontaktů pro přihlašování naleznete v přiložené pozvánce.

  Složka dokumentů: Plánované akce

   
 • Co je nutné vědět při podnikání a práci na rakouském trhu - seminář (4.9.2013)

  Krajský úřad Kraje Vysočina a Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina si Vás dovolují pozvat na odborný seminář na téma podnikání a práce na rakouském trhu. Seminář se uskuteční dne 23. 9. 2013 v sídle krajského úřadu. Bližší informace naleznete v pozvánce, která je, stejně jako přihlašovací formulář, přiložena níže

  Složka dokumentů: Plánované akce

   
 • Centrum zahraničního obchodu na Vysočině (5.9.2011)
  Centrum zahraničního obchodu

  Ve spolupráci Kraje Vysočina a Okresní hospodářské komory Jihlava vznikl projekt na podporu posílení konkurenceschopnosti a proexportních aktivit podnikatelských subjektů na území kraje Vysočina. Na poradenském místě v sídle OHK v Jihlavě mohou podnikatelé získat široké spektrum informací z oblasti zahraničního obchodu.

  Složka dokumentů: Aktuality

   
 • EU pro podnikatele – nový nástroj pro prohloubení komunikace podnikatelské sféry a bruselské reprezentace. (10.6.2011)

  Na webu české reprezentace v Bruselu byl z iniciativy Mileny Vicenové,
  velvyslankyně a stálé představitelky ČR při EU založen nový oddíl, zamýšlený především pro podnikatele nebo zástupce nevládních organizací. Jeho smyslem je vytvoření prostoru pro vyslovení názorů a připomínek především k legislativě EU ovlivňující podnikatelské prostředí, fungování společného trhu a tématům související s podnikatelskou sférou ve vztahu k EU.

  Složka dokumentů: Aktuality

   
 • Projekt CzechAccelerator 2011 – 2014 na podporu technologických MSP (8.4.2011)

  Agentura CzechInvest vyhlašuje výzvu k účasti pro pobyt v Silicon Valley nebo na východním pobřeží USA.

  Složka dokumentů: Podnikatelské mise pořádané v roce 2015

   
 • Dopis podnikatelům [PDF, 72 kB] (4.8.2009)

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy

   
 • Darovací smlouva [DOC, 34 kB] (4.8.2009)

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy

   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód