Kraj Vysočina - logo

Servis pro podnikatele


Anketa

Zaujal Vás nový portál pro podnikatele?

 • Ano (131)
   
 • Ne (65)
   

Celkem hlasovalo: 196

 
 

Doporučujeme

 • EU pro podnikatele
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Úvod

 

Ing. Bc. Martin HyskýIng. Vladimír Novotný

Kraj Vysočina si plně uvědomuje, že kvalita podnikatelského prostředí je jedním ze základních předpokladů pro celkový rozvoj regionu, a proto inicioval vznik tohoto informačního portálu. Jeho záměrem je poskytovat široké podnikatelské veřejnosti v Kraji Vysočina ucelený soubor informací o podpoře podnikání nejen ze strany kraje ale i z národní a evropské úrovně. Informační portál dále poskytuje informace o akcích, které Kraj Vysočina a jeho partneři v této oblasti pořádají nebo se na nich podílí. Zároveň jsou na tomto portálu zveřejněny odkazy na zásadní krajské koncepční dokumenty vztahující se k oblasti podnikání. Jedná se o "Program rozvoje Kraje Vysočina" (prioritní oblast 1), „Regionální inovační strategii Kraje Vysočina“ (prioritní oblast A) a „3S krajský annex Kraje Vysočina“ (klíčová oblast změn A). Dále je zde zveřejněn přehled investičních příležitostí (průmyslových zón a brownfield) v Kraji Vysočina. Na tomto místě máte také příležitost k položení otázek z oblasti podnikání a ekonomiky prostřednictvím diskusního fóra.

Vážení podnikatelé, věříme, že Vám informační portál pomůže získat užitečné informace, které Vám pomohou s řešením problémů, se kterými se při svých podnikatelských aktivitách potýkáte.


Ing. Bc. Martin Hyský
radní
Oblast regionálního rozvoje
Ing. Vladimír Novotný
náměstek hejtmana
Oblast financí a grantových programů
 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Kraj Vysočina vyhlásil dva grantové programy na podporu podnikání (1.4.2016)
  Fond Vysočiny

  Podnikatelé z Vysočiny můžou opět dosáhnout na finanční podporu z krajského rozpočtu. Na svém březnovém zasedání Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo dva grantové programy Fondu Vysočiny, které směřují právě do rozvoje podnikatelského prostředí v regionu. Jedná se o grantové programy Inovační vouchery a Prodejny regionálních produktů.

   
 • První ocenění pro mistry tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina (8.3.2016)
  Aleš Uherka

  Kraj Vysočina v letošním roce poprvé v historii udělí titul v oblasti tradiční lidové kultury „Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina„. Pokud bude s návrhem rady kraje souhlasit krajské zastupitelstvo, bude cena předána Drahomíru Smejkalovi z Jihlavy, který se věnuje oboru výsek pilníků a rašplí a Aleši Uherkovi z Bystrého u Poličky, který provozuje kolářské řemeslo.

   
 • Humpolec si připisuje další titul nejlepšího Města pro byznys v Kraji Vysočina (2.3.2016)
  Krajské setkání místních samospráv

  Tradiční krajské setkání místních samospráv k aktuálním tématům veřejné správy pořádané Svazem měst a obcí Český republiky letos doplnilo slavnostní vyhlášení výzkumu Město pro byznys. Nejlepším místem pro podnikání je podle výzkumu Humpolec, který obsadil první příčku. Pomyslné stříbro získal Pelhřimov a i třetí příčka patří Pelhřimovsku, konkrétně Pacovu. „Humpolci k prvenství podle průzkumu pomohla dobrá infrastruktura, počet významných zaměstnavatelů, úroveň a počet studentů odborného vzdělává, ale například i vstřícnost radnice k podnikání,“ prozradil radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský, který se setkání více než stovky zástupců měst a obcí Vysočiny účastnil.

   
 • Titul EY Podnikatel roku 2015 Kraje Vysočina získal Rudolf Penn z Moravských kováren (25.2.2016)
  Podnikatel roku 2015

  Podnikatelem roku 2015 v Kraji Vysočina se dnes stal majitel a předseda představenstva společnosti Moravské kovárny, a.s. Rudolf Penn. Podnikání má v rodině Rudolfa Penna tradici. Výrobky Moravských kováren jsou určeny z 95 % na export, především do zemí EU, ale i do Brazílie. Orientují se na výrobu zápustkových výkovků z oceli tvářených za tepla pro automobilový a stavební průmysl, drážní techniku či zemědělské a stavební stroje. O vítězství Rudolfa Penna rozhodla nezávislá porota.

   
 • Firmou roku Kraje Vysočina je společnost Dvořák – svahové sekačky (1.10.2015)
  Ilustrační foto

  Letošní regionální titul Firma roku na Vysočině patří společnosti Dvořák – svahové sekačky z Pohledu na Havlíčkobrodsku. V kategorii živnostníci vyhrála producentka bylinných a ovocných čajů z Ostrova nad Oslavou Valérie Pelikánová. Rodinný pivovar Bernard z Humpolce získal titul Společensky odpovědná firma. „Vážíme si všech, kteří se rozhodli na Vysočině podnikat, dávají práci lidem a podílí se na rozvoji regionu. I Kraj Vysočina, v případě příznivých příjmů, má v koloběhu rozdělávání práce svou nezastupitelnou roli, vypisuje veřejné zakázky a dává práci lidem a firmám napříč regionem,“ připomněl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný.

   
 • EXPO 2015: Hejtmana do Milána doprovodila dvacítka podnikatelů (28.9.2015)

  Dvacet podnikatelů z Kraje Vysočina doprovodilo minulý týden hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka v rámci podnikatelské mise Kraje Vysočina a Hospodářské komory Kraje Vysočina do italského Milána. Itálie a její regiony využily pořadatelství Světové výstavy EXPO k oživení partnerských i obchodních vztahů. V případě delegace Kraje Vysočina došlo na řadu bilaterálních jednání, představení aktivit Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina a také na návštěvu vybraných firem sdružených v Hospodářské komoře regionu Monza Brianza. „Jedním z důležitých cílů veškerých aktivit Kraje Vysočina souvisejících s EXPO 2015 je také podpora a rozvoj obchodní vztahů nebo nových investičních příležitostí,“ komentoval aktivity Kraje Vysočina radní pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.

   
 • Podnikatelé a zdravotníci z partnerské provincie Hubei navštívili Vysočinu (23.6.2015)

  Minulý týden se hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek setkal v Praze s početnou delegací místopředsedkyně Státní rady Čínské lidové republiky Liu Yandong a ministryně zdravotnictví Čínské lidové republiky k příležitosti Summitu ministrů zdravotnictví Číny a šestnácti zemí střední a východní Evropy. Pozvání do České republiky přijali i zástupci podnikatelské sféry a zdravotnického sektoru z partnerského regionu Kraje Vysočina – provincie Hubei.

   
 • Pacovské strojírny zrychlují výrobu (26.5.2015)
  nové výrobní prostory Pacovských strojíren

  Symbol tradičního českého strojírenství a významný zaměstnavatel západní části kraje dnes slavnostně otevřel v Pacově novou výrobní halu. Ta obsahuje unikátní laserovou technologii pro řezání kovů, kterou v ČR využívají nyní pouze dva podniky. Novou investici si vyžádala stále rostoucí poptávka po produktech Pacovských strojíren, nejen v rámci českého trhu, ale i ze zahraničí. Slavnostního otevření nové haly se zúčastnil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Rád bych poděkoval majitelům, vedení a v neposlední řadě všem zaměstnancům Pacovských strojíren, za jejich odpovědný přístup a odváděnou práci. Podařilo se zde udržet nejen tradici strojírenství, ale dále také firmu rozvíjet. Ukázková je i spolupráce v oblasti školství, především v technickém vzdělávání,“ ocenil aktivity strojíren hejtman kraje.

   
 • Kraj vyhlásil dva grantové programy na podporu podnikání (15.5.2015)

  Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo na svém květnovém zasedání dva ze tří grantových programů určených na rozvoj podnikatelského prostředí v regionu. Jedná se o grantové programy Inovační vouchery a Prodejny regionálních produktů. Poslední z trojice programů určených primárně pro podnikatelský sektor, Rozvoj podnikatelů, bude vyhlášený v červnu letošního roku.

   
 • Letadla z Vysočiny budou létat nad čínskými provinciemi (5.3.2015)

  V rámci pracovního programu nejen na Vysočině navštívila tento týden delegace z čínské provincie Hebei Letiště Jihlava. Jejich zájem o malá letadla vyráběná převážně na Vysočině je potěšitelný jak pro výrobce, tak i pro vedení Kraje Vysočina, kterému se tak daří naplňovat dohodu o spolupráci se zahraničními partnery – tentokrát na základě doporučení. Vedení zemědělské provincie Hebei má zájem nejen o sportovní letadla, ale především o stroje využitelné při preventivním ošetření krajiny - tedy pro práškování. „Zájem o spolupráci mezi výrobci malých letadel má čínská strana dlouhodobě. Loni v říjnu s vysočinským výrobcem podepsala dohodu o spolupráci a výměně zkušeností společnost z partnerské Hebei,“ připomněl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód