Kraj Vysočina - logo

Servis pro podnikatele


Anketa

Zaujal Vás nový portál pro podnikatele?

 • Ano (107)
   
 • Ne (54)
   

Celkem hlasovalo: 161

 
 

Doporučujeme

 • EU pro podnikatele
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Úvod

 

Ing. Bc. Martin HyskýIng. Vladimír NovotnýKraj Vysočina si plně uvědomuje, že kvalita podnikatelského prostředí je jedním ze základních předpokladů pro celkový rozvoj regionu, a proto inicioval vznik tohoto informačního portálu. Jeho záměrem je poskytovat široké podnikatelské veřejnosti v kraji Vysočina ucelený soubor informací o podpoře podnikání ze strany kraje a o akcích, které kraj Vysočina v této oblasti pořádá nebo se na nich podílí. Zároveň je na tomto portálu zveřejněn zásadní krajský strategický dokument "Program rozvoje kraje", kde je problematika rozvoje podnikatelského prostředí řešena v cíli 1. Vzhledem k tomu, že v současné době je každé podnikání ovlivněno ekonomickou krizí, je na těchto stránkách zveřejněna také "Strategie rady kraje pro období hospodářské krize." Zároveň jsou zde aktuálně zveřejňovány kroky, které kraj činí ke zmírnění následků této krize pro region. Na tomto místě máte také příležitost k položení otázek z oblasti podnikání a ekonomiky prostřednictvím diskusního fóra.

Vážení podnikatelé, věříme, že Vám nový informační portál pomůže získat užitečné informace, které Vám pomohou s řešením problémů, se kterými se při svých podnikatelských aktivitách potýkáte.

Ing. Bc. Martin Hyský
radní
Oblast regionálního rozvoje
Ing. Vladimír Novotný
náměstek hejtmana
Oblast financí a grantových programů
 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Letadla z Vysočiny budou létat nad čínskými provinciemi (5.3.2015)

  V rámci pracovního programu nejen na Vysočině navštívila tento týden delegace z čínské provincie Hebei Letiště Jihlava. Jejich zájem o malá letadla vyráběná převážně na Vysočině je potěšitelný jak pro výrobce, tak i pro vedení Kraje Vysočina, kterému se tak daří naplňovat dohodu o spolupráci se zahraničními partnery – tentokrát na základě doporučení. Vedení zemědělské provincie Hebei má zájem nejen o sportovní letadla, ale především o stroje využitelné při preventivním ošetření krajiny - tedy pro práškování. „Zájem o spolupráci mezi výrobci malých letadel má čínská strana dlouhodobě. Loni v říjnu s vysočinským výrobcem podepsala dohodu o spolupráci a výměně zkušeností společnost z partnerské Hebei,“ připomněl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl.

   
 • Podnikatelé z čínské provincie Hebei navštívili ŽĎAS (3.3.2015)
  Ilustrační foto

  Za podpory vedení Kraje Vysočina a vedení Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce se 2. března 2015 uskutečnila návštěva delegace provincie Hebei z Čínské lidové republiky v metalurgicko-průmyslovém komplexu akciové společnosti ŽĎAS. Firma ŽĎAS, a.s. už více než 10 let aktivně spolupracuje s čínskou stranou na dodávkách zařízení pro volné kování na tento světový průmyslový trh.

   
 • EY Podnikatel roku 2014 Kraje Vysočina je spolumajitel pivovaru BERNARD Stanislav Bernard (27.2.2015)
  Stanislav Bernard

  Stanislav Bernard, spolumajitel rodinného pivovaru BERNARD a.s. získal titul EY Podnikatel roku 2014 Kraje Vysočina, kterou organizuje společnost EY pod záštitou Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina. V letošním roce o titul udělovaným ambiciózním a inovativním osobnostem ucházely dvě desítky regionálních podnikatelů. „Snažím se nechovat jako striktní šéf, protože podle mého názoru to schopné jedince odrazuje. Místo toho radši dávám lidem volnost a podporuji firemní kulturu založenou na otevřenosti, důvěře, spolupráci, odpovědnosti a pozitivitě,“ řekl při předávání ceny Stanislav Bernard.

   
 • Blíží se uzávěrka přihlášek do soutěže „Podnik přátelský rodině 2014“ (9.12.2014)
  Blíží se uzávěrka přihlášek do soutěže „Podnik přátelský rodině 2014“

  Zaměstnavatelé v Kraji Vysočina mohou stále bojovat o titul „Podnik přátelský rodině 2014“. Stačí k tomu vyplnit na webových stránkách Kraje Vysočina soutěžní dotazník a odeslat jej do 31. 12. 2014. Jména vítězů se veřejnost dozví v květnu příštího roku. První ročník soutěže Podnik přátelský rodině je organizován v rámci projektu Žijeme a pracujeme na Vysočině, reg. č. CZ.1.04/3.4.04/76.00238. V budoucnu bude tato cena udělována vždy jednou za dva roky.

   
 • Vysočina má namířeno na EXPO 2015 (9.12.2014)
  Vysočina má namířeno na EXPO 2015

  Kraj Vysočina už několik týdnů připravuje veškeré podklady, které mu umožní účast na světové výstavě EXPO Milán 2015. „V tuto chvíli má Kraj Vysočina rezervován termín 16. – 30. září 2015. Počítáme s tím, že v této době se představíme s vlastní expozicí věnovanou regionálnímu designovému a technickému sklu,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský. V souladu s mottem Budiž světlo/Fiat lux budou autoři expozice pracovat především se světlem. Nyní probíhají intenzivní jednání s Kanceláří generálního komisaře účasti České republiky na EXPO 2015 nad finalizací podmínek Smlouvy o zajištění účasti.

   
 • Společné zájmy kraje a regionálních podnikatelů (9.12.2014)
  Společné zájmy kraje a regionálních podnikatelů

  V jihlavském Hotelu Gustav Mahler se začátkem prosince sešli zástupci regionálních firem s představiteli Kraje Vysočina, Krajské hospodářské komory a Agentury na podporu podnikání CzechInvest, aby při neformální snídani diskutovali nad možnostmi podpory podnikání v novém programovacím období 2014 – 2020. Kromě aktuálních informací o připravovaném Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), dotačních nástrojích Kraje Vysočina na podporu podnikání a aktivitách Krajské hospodářské komory, byly zmíněny nové možnosti spolupráce pro podnikatelský sektor.

   
 • Potenciál a rizika exportu do Běloruska (5.12.2014)
  Potenciál a rizika exportu do Běloruska

  Kraj Vysočina pod záštitou náměstka hejtmana Vladimíra Novotného ve středu 3. prosince uspořádal pro zájemce z řad podnikatelů působících na Vysočině seminář tematicky zaměřený na obchodování v Bělorusku. Zástupci Velvyslanectví Běloruska v České republice prezentovali možnosti a podmínky působení českých firem na běloruské trhu i možné spolupráce s běloruskými firmami. Představitelé bankovního sektoru ze společnosti Sberbank přítomným firmám přiblížili možnosti podpory českých podnikatelů při vstupu na tento zahraniční trh.

   
 • Firmy z regionu mohou nově získat titul Podnik přátelský rodině (2.12.2014)
  Firmy z regionu mohou nově získat titul Podnik přátelský rodině

  Hledá se podnik přátelský rodině! Tak zní výzva Kraje Vysočina směrem k regionálním zaměstnavatelům, kteří se aktivně podílí na slaďování rodinného a pracovního života, zavádí prorodinná opatření a dbají na rovné příležitosti pro ženy a muže. Pravidla soutěže, kterou Kraj Vysočina vyhlásil 1. října, schválilo krajské zastupitelstvo. „Hlásit se mohou firmy z regionu bez ohledu na právní formu např. výrobní podniky, podniky poskytující služby, ale i školy, nemocnice a úřady. Hodnoceny budou ve třech kategoriích podle počtu zaměstnanců. Přihlášky budeme přijímat do konce roku, slavnostní vyhlášení je naplánováno na květen příštího roku,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

   
 • Návštěva čínských podnikatelů v regionu se odkládá (10.10.2014)

  Kraj Vysočina i touto cestou avizuje, že byl odložen termín oficiální návštěvy guvernéra provincie Hubei a podnikatelů z Čínské lidové republiky na Vysočině. Důvodem je zasedání vrcholného politického vedení Číny, jehož termín bývá potvrzen z bezpečnostních důvodů jen několik dnů před zahájením. Čínská strana proto požádala o přesun termínu oficiální návštěvy Kraje Vysočina. „O návštěvu Vysočiny jsme zaznamenali z čínské strany větší zájem, než jsme předpokládali. Z původně očekávaných 25 – 30 podnikatelů se akreditovalo 61 zástupců společností z provincie Hubei. S ohledem na tento fakt předpokládáme, že v dohledné době bude dojednán nový termín návštěvy, který budeme s veřejností a podnikateli obratem komunikovat,“ uvedl náměstek hejtmana Libor Joukl.

   
 • Kraj Vysočina představuje na veletrhu EXPO REAL 2014 aktuální nabídku investičních příležitostí v regionu (7.10.2014)
  EXPO REAL

  Kraj Vysočina se v těchto dnech účastní mezinárodního veletrhu investičních příležitostí, podnikání a rozvoje EXPO REAL 2014. Veletrh EXPO REAL se koná v termínu 6.- 8. října 2014 v Mnichově, účastní se ho téměř 1.700 vystavovatelů z 35-ti zemí světa na výstavní ploše 64.000 m2. Letošní ročník očekává návštěvu přibližně 35.000 účastníků z 30-ti zemí. Návštěvníci z řad odborné veřejnosti mají možnost získat informace o aktuální nabídce volných rozvojových ploch a nemovitostí v regionu, podnikatelském a inovačním prostředí v kraji. Dostatek investičních příležitostí, výhodná poloha kraje, dobrá dopravní dostupnost a lidské zdroje lze bezesporu považovat za silné stránky regionu, které mohou hrát roli při výběru místa investice.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • Nabídka letních studentských brigád v rámci Evropského regionu Dunaj-Vltava (10.3.2014)
  ERDV

  Kraj Vysočina, jeden ze 7 partnerských regionů Evropského regionu Dunaj-Vltava (dále jen „ERDV“), si dovoluje informovat podnikatelské subjekty v Kraji Vysočina o přípravě elektronické brožury letních brigád a možnosti zveřejnění jejich nabídky v této brožuře.

  Složka dokumentů: Aktuality

   
 • Dalších 5 miliard korun ze Strukturálních fondů EU míří na rozvoj českého podnikání a inovací (31.10.2013)

  Na konci programovacího období 2007 – 2013 mají čeští podnikatelé k dispozici dalších 5 miliard korun na rozvoj podnikání a na inovace, které mohou získat v rámci Operačního programu podnikání a inovace (OPPI), konkrétně v programech Rozvoj a Inovace – Inovační projekt.

  Složka dokumentů: Aktuality

   
 • Exportní den Horního Rakouska 2013 (31.10.2013)
  Exporttag 2013

  Dne 11. listopadu 2013 proběhne v hornorakouském Linci akce s názvem Exporttag 2013 – Vachstum braucht Export, na kterou jsou srdečně zváni také podnikatelské subjekty z České republiky.

  Složka dokumentů: Podnikatelské mise pořádané v roce 2012

   
 • Slaďování pracovního a rodinného života (15.10.2013)

  Krajský úřad Kraje Vysočina ve spolupráci s občanským sdružením Česká identita a dalšími partnery zve zájemce z řad podnikatelského sektoru na seminář s názvem "Slaďování pracovního a rodinného života a problematika rovných šancí", který se koná v rámci projektu „Rovnost na Vysočině v kontextu tvorby koncepce rodinné politiky kraje“, financovaného z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Seminář se uskuteční dne 12. listopadu v čase od 9.00 do 14.00 hod., v zasedací místnosti zastupitelstva Statutárního města Jihlavy.
  Více informací včetně kontaktů pro přihlašování naleznete v přiložené pozvánce.

  Složka dokumentů: Plánované akce

   
 • Co je nutné vědět při podnikání a práci na rakouském trhu - seminář (4.9.2013)

  Krajský úřad Kraje Vysočina a Krajská hospodářská komora Kraje Vysočina si Vás dovolují pozvat na odborný seminář na téma podnikání a práce na rakouském trhu. Seminář se uskuteční dne 23. 9. 2013 v sídle krajského úřadu. Bližší informace naleznete v pozvánce, která je, stejně jako přihlašovací formulář, přiložena níže

  Složka dokumentů: Plánované akce

   
 • Centrum zahraničního obchodu na Vysočině (5.9.2011)
  Centrum zahraničního obchodu

  Ve spolupráci Kraje Vysočina a Okresní hospodářské komory Jihlava vznikl projekt na podporu posílení konkurenceschopnosti a proexportních aktivit podnikatelských subjektů na území kraje Vysočina. Na poradenském místě v sídle OHK v Jihlavě mohou podnikatelé získat široké spektrum informací z oblasti zahraničního obchodu.

  Složka dokumentů: Aktuality

   
 • EU pro podnikatele – nový nástroj pro prohloubení komunikace podnikatelské sféry a bruselské reprezentace. (10.6.2011)

  Na webu české reprezentace v Bruselu byl z iniciativy Mileny Vicenové,
  velvyslankyně a stálé představitelky ČR při EU založen nový oddíl, zamýšlený především pro podnikatele nebo zástupce nevládních organizací. Jeho smyslem je vytvoření prostoru pro vyslovení názorů a připomínek především k legislativě EU ovlivňující podnikatelské prostředí, fungování společného trhu a tématům související s podnikatelskou sférou ve vztahu k EU.

  Složka dokumentů: Aktuality

   
 • Projekt CzechAccelerator 2011 – 2014 na podporu technologických MSP (8.4.2011)

  Agentura CzechInvest vyhlašuje výzvu k účasti pro pobyt v Silicon Valley nebo na východním pobřeží USA.

  Složka dokumentů: Podnikatelské mise pořádané v roce 2012

   
 • Dopis podnikatelům [PDF, 72 kB] (4.8.2009)

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy

   
 • Darovací smlouva [DOC, 34 kB] (4.8.2009)

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy

   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód