Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme

 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Intervenční centrum Kraje Vysočina pomohlo za 10 let 2300 osobám ohroženým domácím násilím (2.12.2016)
  Tvářemi krajské kampaně proti domácímu násilí jsou Vanda Hybnerová a Saša Rašilov

  Podle statistik vedených Intervenčním centrem Kraje Vysočina vyhledalo za 10 let fungování této krajské organizace její pomoc přibližně 2300 klientů. Nejde pouze o oběti domácího násilí, ale stále častěji také o svědky. „Zatímco počet vykázaných osob v letošním roce klesl z loňských téměř osmi desítek případů na letošních 48 případů, roste velice rychle počet kontaktů a konzultací, v tomto případě se blížíme letos číslu dva tisíce, loni jsme konzultovali daleko méně,“ říká vedoucí krajského pracoviště v Jihlavě Jana Volná.

   
 • Ocenění Dobroch roku 2016 (2.12.2016)

  Oblastní Charita Jihlava opět po roce ocenila práci dobrovolníků ve prospěch ostatních. Sošku Dobrocha získali čtyři spoluobčané a pes. Oblastní charita Jihlava ocenila své dobrovolníky za jejich nezištnou pomoc postiženým, seniorům nebo sociálně vyloučeným. Pozvání mezi hosty slavnostního večera v Horáckém divadle Jihlava včera přijal také náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.

   
 • Mladý módní tvůrce ČR nalákal do Jihlavy na 380 nadějných kreativců (2.12.2016)
  Mladý módní tvůrce

  První prosincový den v DKO Jihlava byl ve znamení nejrůznějších módní, kadeřnických i kosmetických kreací. V krajském městě se už tradičně uskutečnila soutěž Mladý módní tvůrce ČR, ve které své zkušenosti, nadání i fantazii předvedlo více než 380 soutěžících ze všech koutů republiky. Soutěž spolupořádá krajská OA, SZŠ a SOŠS Jihlava a letos se ji zúčastnilo na 32 středních škol z Česka a jedna partnerská škola z Polska. Hned na úvod přivítala všechny soutěžící krajská radní, která má na starosti školství, mládež a sport Jana Fialová.

   
 • Tipy na zimní radovánky v turistických novinách Kraje Vysočina (2.12.2016)
  Běžky

  Zimní vydání elektronických turistických novin Kraje Vysočina je připraveno ke stažení na webových stránkách turistického portálu Vysočiny www.region-vysocina.cz. Přinášejí informace o turistických novinkách, akcích a tipech na výlety v Kraji Vysočina, a to jak pro místní z Vysočiny, tak pro návštěvníky regionu.

   
 • Oděv: další společná výstava ZUŠ a SUPŠ Jihlava (2.12.2016)
  Odě

  Práce na téma Oděv a prostorový detail studentů letošního 4. ročníku uměleckého oboru Design oděvu a módních doplňků SUPŠ Jihlava – Helenín jsou k vidění v Galerii u Zlatého Lva na Masarykově náměstí v Jihlavě na výstavě Oděv. Až do 9. ledna tady potrvá expozice, na které se podíleli a téma oděv za pomoci papíru také zpracovali žáci výtvarného oboru ZUŠ. Navíc sami návštěvníci si mají možnost za pomoci předkreslených siluet nakreslit vlastní módní skicu.

   
 • My třídíme nejlépe, hrdě hlásí obec Sedlatice, městys Sněžné a města Velké Meziříčí s Velkou Bíteší (1.12.2016)
  odpady

  Nejpoctivějšími třídiči odpadu jsou podle statistik lidé z obce Sedlatice na Jihlavsku, Sněžného, Velkého Meziříčí a Velké Bíteše, kteří se svou aktivitou a zájmem o životní prostředí podíleli na výhře svých obcí, městyse a měst v soutěži My třídíme nejlépe. Zástupci vítězných obcí si ocenění a finanční dary převzali dnes v Horáckém divadle Jihlava. Soutěž vychází z projektů spolupráce kraje, autorizované obalové společnosti EKO-KOM a společností ASEKOL a ELEKTROWIN s provozovateli kolektivních systémů zpětného odběru vysloužilých elektrozařízení.

   
 • Z dvanácti stavebnic Teifoc budou stavět šesťáci a sedmáci ZŠ Třešť (1.12.2016)
  Stavebnice Teifoc

  Krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová dnes společně s jednatelem společnosti Podzimek a synové Martinem Podzimkem předala žákům Základní školy Třešť dvanáct nových stavebnic Teifoc. Právě majitelé stavební společnosti, která sídlí v Třešti, se rozhodli, že rozšíří počet škol zapojených do projektu Svazu podnikatelů ve stavebnictví, Spolku Stavba Vysočiny a Kraje Vysočina a z vlastních prostředků zakoupí tucet stavebnic, se kterými budou podle krajem odborně vypracované metodiky v hodinách praktické výuky pracovat žáci 6. a 7. ročníků.

   
 • Inspirativní zakončení Roku řemesel v třebíčském Alternátoru (1.12.2016)
  řemeslo1

  Alternátor – ekotechnické centrum Třebíč a Kraj Vysočina společně připravily závěrečnou prezentaci středních odborných škol a gymnázií u příležitosti Roku řemesel „Kam na střední školu v Kraji Vysočina“. 8. prosince 2016 až 31. ledna 2017 se v inspirativních prostorech plných poznání a technické zručnosti v třebíčské Borovině představí 26 krajských škol. Cílem prezentace škol je přinést žákům posledních ročníků základních škol a jejich rodičům nové impulsy při rozhodování o budoucím výběru studijního oboru nebo zaměření.

   
 • Vychází CD lidových písní z Podhorácka (1.12.2016)
  Sbírka lidových písní z Podhorácka

  Mimořádná trojdílná publikace výběru lidových písní, které zaznamenali sběratelé od počátku minulého století v oblasti Podhorácka, se dočkala hudebního zpracování. V Kamenném sále třebíčského zámku se přesně za týden od 17.30 uskuteční slavnostní křest hudebního CD Lidové písně z Podhorácka. V rámci slavnostního podvečera zazní několik písní z CD doplněné vystoupením Národopisného souboru Bítešan.

   
 • Výuka němčiny na školách v regionu nově s rodilou mluvčí (30.11.2016)
  ZŠ Dobronín otevřela centrum podpory pro žáky a učitele

  V rámci projektu BIG, který řeší spolupráci v oblasti vzdělávání v cizích jazycích v přeshraničních regionech, bude na území Kraje Vysočina působit stálá lektorka německého jazyka. Do projektu se zatím přihlásilo 18 mateřský, základních i středních škol, kde se díky prostředkům z OP Interreg Rakousko – ČR rozšíří němčina do nejazykových předmětů, studenti budou komunikovat v cizím jazyce, k dispozici budou pracovní a metodické listy pro práci s třídním kolektivem a zkušenosti si rozšíří formou vzorových hodin také pedagogové. Rodilá mluvčí bude navíc v souvislosti s podporou z Evropského regionu Dunaj – Vltava vyučovat i na dalších středních školách po celé Vysočině.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód