Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme

 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

všechny dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Modernizace silničního spojení Jihlavy s Pelhřimovem s podporou evropských peněz (21.11.2014)
  Modernizace silničního spojení Jihlavy s Pelhřimovem s podporou evropských peněz

  V těchto dnech jsou do režimu předčasného užívání předávány poslední části rekonstruovaných úseků silnice II/602 mezi Jihlavou a Pelhřimovem. Více než sedm kilometrů modernizované silnice včetně nové okružní křižovatky umožňuje řidičům komfortnější a bezpečnější jízdu po této krajské páteřní komunikaci.

   
 • Krajská konference environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty byla úspěšná (21.11.2014)
  Krajská konference environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty byla úspěšná

  V sídle Kraje Vysočina se dnes setkali koordinátoři ekologické výchovy ze škol a neziskových organizací, aby se dozvěděli o možnostech podpory environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty (EVVO) v následujícím roce a vyměnili si své zkušenosti.

   
 • Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek: Nemocnice Havlíčkův Brod funguje opět v normálním režimu (21.11.2014)

  Podle informací Policie ČR byla dnes dopoledne zadržena osoba podezřelá ze spáchání trestného činnosti resp. osoba, která včera ve večerních hodinách a dnes ráno opakovaně vyhrožovala krajské Nemocnici Havlíkův Brod bombou. S ohledem na závažnost situace a důsledky, které si zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice vyžádaly, musím konstatovat, že všechny zasahující složky IZS Kraje Vysočina i zaměstnanci nemocnice přistoupili k této mimořádné události maximálně profesionálně, zaslouží si veřejné uznání a poděkování.

   
 • Muzea a galerie na Vysočině vystaví své poklady (21.11.2014)
  Muzea a galerie na Vysočině vystaví své poklady

  To nejlepší ze svých depozitářů vybraly muzea a galerie zřizované Krajem Vysočina pro společnou výstavu Poklady Vysočiny. Z více než 900 000 tisíc exemplářů ukrytých v depozitářích uvidí návštěvníci nejzajímavější předměty, které ještě nikdy nebyly vystavovány nebo se ve vitrínách objevily už před hodně dlouhou dobou. Výstava Poklady Vysočiny bude nejprve k vidění v krajském městě v Muzeu Vysočiny Jihlava a v Oblastní galerii Vysočiny. „Od konce února příštího roku pak postupně navštíví ostatní kulturní instituce v regionu, aby se dostala k co největšímu počtu návštěvníků,“ uvedla včera při vernisáži Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

   
 • Reakce hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka k mimořádné evakuaci Nemocnice Havlíčkův Brod (20.11.2014)
  Reakce hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka k mimořádné evakuaci Nemocnice Havlíčkův Brod

  Z bezpečnostních důvodů musela být ve čtvrtek 20. listopadu 2014 po 17:00 hod. zahájena evakuace hlavní lůžkové budovy Nemocnice Havlíčkův Brod. Důvodem byl anonymní telefonát osoby, která vyhrožovala zdravotnickému zařízení bombou. Vedení nemocnice přistoupilo k mimořádné události zcela profesionálně, ve spolupráci se složkami IZS Kraje Vysočina v souladu s platným traumaplánem postupně evakuovalo většinu hospitalizovaných pacientů a zajistilo bezpečnost zaměstnanců.

   
 • Modernizace komunikace II/408 u Jemnice dokončena (20.11.2014)
  Modernizace komunikace II/408 u Jemnice dokončena

  Stavební práce na silnici II/408, která je důležitou spojnicí jižní části našeho kraje s oblastí okolo Vranovské přehrady a Znojma včetně návazností na hraniční přechody s Dolním Rakouskem, probíhaly od května do října letošního roku.

   
 • Deset let spolupráce Kraje Vysočina a organizace EPMA (20.11.2014)
  EPMA

  Agentura pro evropské projekty & management (EPMA) letos slaví desetileté výročí spolupráce s Krajem Vysočina. Jejím posláním je podporovat mezinárodní projektovou spolupráci v oblasti IT. Prioritními oblastmi spolupráce jsou aktivity související s digitalizací, posílením dovedností malých firem rozvíjet své podnikání pomocí internetu nebo například přirozeně provázat zájem široké veřejnosti s vědeckým bádáním v oblasti nových informačních technologií.

   
 • Nová chráněná lokalita (20.11.2014)
  Nová chráněná lokalita

  Jaderná energie dostává od Vlády ČR zelenou a aktuální začíná být také otázka možného obnovení těžby uranové rudy v lokalitě jižně od Přibyslavi. Samospráva Kraje Vysočina souhlasila s tím, že pokud projde schvalovacím procesem Politika územního rozvoje, kterou pro území celého státu schvaluje Vláda ČR, tak Kraj Vysočina na základě podkladů Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) v krajských Zásadách územního rozvoje vymezí plochu a stanoví územní podmínky ochrany této lokality. Ještě než se tak případně stane, byl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek pověřen krajským zastupitelstvem, aby vyžádal od MPO související studii proveditelnosti a zajistil zpracování její nezávislé analýzy.

   
 • Stavební práce na obchvatu Příseky zahájeny (19.11.2014)
  Stavební práce na obchvatu Příseky zahájeny

  V průběhu listopadu byly zahájeny zemní práce na výstavbě obchvatu Příseky na Jihlavsku. Stavba přeložky silnice II/405 je součástí postupně rekonstruovaného silničního tahu mezi Jihlavou a Třebíčí, který je součástí Páteřní silniční sítě Kraje Vysočina. Přeložka silnice II/405 povede jihozápadně od Příseky mimo zastavěné území členitým terénem s překonáním údolí Příseckého potoka. Výstavbou obchvatu bude nahrazen stávající průjezd Přísekou, která je místní částí města Brtnice.

   
 • Světový den diabetu (19.11.2014)
  Světový den diabetu

  Nejen pro diabetiky se v úterý 18. listropadu v prostorách Domu zdraví v Jihlavě konal už sedmý Krajský diabetologický den. Tradičně přizvaní odborníci připravili pro šedesát přítomných posluchačů přednášky na téma diabetu i zdravého životního stylu. Celé dopoledne měli účastnici možnost nechat si změřit krevní tlak, tělesný tuk, hodnotu cukru i cholesterolu. Část programu byla věnována i praktickému cvičení pro diabetiky.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód