Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme

 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Vernisáž francouzského umění Artothèque éphémère (16.4.2014)
  Ilustrační foto

  Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě dnes zahajuje vernisáží výstavu umělců z francouzského partnerského regionu Kraje Vysočina. Vystaveno bude 51 uměleckých děl z celkového počtu 90, které tvoří Artotéku #3, od 28 profesionálních umělců regionu Champagne-Ardenne.

   
 • Jihlavská nemocnice zprovozní parkovací systém (16.4.2014)

  Po Velikonocích začnou na stáních v okolí jihlavské nemocnice změny. Pacienti by již neměli mít problém v areálu zaparkovat, díky parkovacímu systému by totiž stání neměla být obsazena lidmi, kteří pracují v okolí. První omezení začne v úterý 22. dubna.

   
 • Třebíčský zámek zajímá filmaře (16.4.2014)
  Třebíčský zámek zajímá filmaře

  Opravený třebíčský zámek byl vybrán jako reprezentant úspěšně zvládnutých projektů financovaných z ROP Jihovýchod na Vysočině. Na přelomu dubna a května se mezi exponáty budou kromě návštěvníku zde umístěného muzea pohybovat i filmaři. Podle připravovaného scénáře vznikne zhruba dvouminutová pozvánka, kterou patrně koncem prázdnin odvysílá na objednávku Ministerstva pro místní rozvoj Česká televize. „Při prohlídce expozic se scénáristka nejdéle zastavila u exponátů unikátní sbírky třebíčských dýmek, obdivovala rozsáhlou sbírku vltavínů a poznamenala si vystavený exemplář mamutí stoličky,“ přiblížil možné objekty zájmu filmařů ředitel Muzea Vysočiny Třebíč Jaroslav Martínek.

   
 • Zahájena modernizace hořického mostu přes dálnici D1 (15.4.2014)
  Ilustrační foto

  Ve středu 16. dubna 2014 od 8:00 bude zahájena úplná uzavírka mostního objektu ev. č. 13035-2 na komunikaci III/13035 v úseku mezi obcemi Hořice a Píšť v bezprostřední blízkosti exitu 75 dálnice D1 v severozápadní části Kraje Vysočina. Uzavírka potrvá do 30. října 2014.

   
 • Školním jídelnám je 50 let. Na Vysočině denně nakrmí téměř 90 tisíc lidí (15.4.2014)
  Ilustrační foto

  Školnímu stravování je padesát let. Za tu dobu si prošlo celou řadou inovací a změn. Jeho současná podoba podporuje zdravý životní styl, dbá na šetrně zpracované čerstvé suroviny. Dávno odzvonilo zašedlým provozům a čpícím kuchyním. Dnes se v 538 zařízeních školního stravování na Vysočině leskne nerez, namontováno je moderní odsávání, jídlo se připravuje šetrně v konvektomatech a výdej stravy je řízen plánovitě počítačem. Denně se v našem kraji ve školních jídelnách stravuje více než 68 tisíc dětí, žáků a studentů, více než 10 tisíc pracovníků škol a 11 tisíc tisíc cizích strávníků. „Samotné vaření je v rukou 363 vedoucích školních jídelen, 1064 kuchařů, 381 pomocných sil, 21 cukrářů a řezníků a 71 technicko-hospodářských pracovníků,“ vyjmenovává Olga Johanidesová z krajského odboru školství, mládeže a sportu.

   
 • Připravuje se další ročník Mladé univerzity Waldviertel (15.4.2014)
  Připravuje se další ročník Mladé univerzity Waldviertel

  Letos už pošesté se v srpnu uskuteční Mladá univerzita Waldviertel – týdenní program pro české a rakouské děti ve věku od 11 do 15 let, během kterého zažijí univerzitní atmosféru i spoustu zábavy. Na programu budou teoretické přednášky i kreativní dílny. Přeshraniční Mladá univerzita Waldviertel se koná v období od 4. do 8. srpna 2014 v Raabsu an der Thaya a v Telči. Hlavním tématem pro tento rok je „Da Vinciho svět – fascinující svět přírodních věd“.

   
 • Prezentiáda 2014: Nejlepší byli studenti z Nového Města na Moravě (14.4.2014)
  Prezentiáda 2014: Nejlepší byli studenti z Nového Města na Moravě

  Krajské kolo Prezentiády, které se dnes konalo na půdě jihlavského gymnázia, ovládli studenti prvního ročníku Střední odborné školy z Nového Města na Moravě studující obory železniční provoz a logistika v dopravě. Ryze mužský tým ve složení Stanislav Stodůlka, Radek Olbrich, Josef Mudruňka a Zdeněk Dický si vybojoval účast na dvoudenním finále, které se uskuteční 24. a 25. dubna na Masarykově univerzitě v Brně. Letošního kola Prezentiády se na Vysočině zúčastnily čtyři studentské týmy.

   
 • Poslední tečka za zimní olympiádou dětí a mládeže na Vysočině (14.4.2014)
  ZODM 2014: Hry zakončil slavnostní ceremoniál

  Světelnou show a vystoupením skupiny Magnis, tedy podobným programem jako při lednovém zahájení Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže, doprovázelo definitivní společenské zakončení dětského sportovního svátku Olympiády. Svým mladším talentovaným kolegům z Vysočiny přišly k jejich lednovým olympijským úspěchům pogratulovat také jejich vzory a úspěšné reprezentantky ze Soči Martina Sáblíková a Veronika Vítková. Kraj Vysočina a Český olympijský výbor poděkovaly všem úspěšným reprezentantům z Vysočiny a jejich rodičům. Zimní dětská olympiáda 2014 posunula pořadatelství těchto sportovní akcí na úroveň skutečného svátku a oslavy mimořádných výkonů.

   
 • Neziskovky z celého kraje bilancovaly uplynulé dva roky (13.4.2014)
  Ilustrační foto

  V minulém týdnu proběhla v prostorách sídla Kraje Vysočina v Jihlavě v pořadí už devátá konference neziskových organizací Kraje Vysočina. Té se zúčastnilo více než 80 zástupců neziskových organizací z celého kraje. Na programu byly nejen volby zástupců neziskovek do vedení významných krajských institucí, ale také přednášky o aktualitách z neziskového sektoru.

   
 • SOU technické Chotěboř hostilo mladé techniky z Polska, Litvy, Holanska, Itálie a Turecka (11.4.2014)
  SOU technické Chotěboř hostilo mladé techniky z Polska, Litvy, Holanska, Itálie a Turecka

  Střední odborné učiliště technické v Chotěboři je zapojeno už do třetího mezinárod-ního projektu v posledních několika letech, momentálně v roli hlavního koordinátora pro-jektu Comenius s názvem „Let’s work together for pleasure” - Pracujme spolu pro radost.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód