Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme


 

Poslední dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • V jihlavské nemocnici uvedli do provozu přístroje za desítky milionů (1.12.2015)
  lineární urychlovač Nemocnice Jihlava

  Lineární urychlovač a angiografický komplet slouží nově pacientům v jihlavské nemocnici. Jedná se o nejdražší přístroje pořízené v nemocnici za poslední roky. Sloužit budou onkologickým pacientům a těm, které trápí cévní problémy. „Základní diagnostika a péče při nejčastěji se vyskytujících nádorech je obyvatelům kraje zajištěna v blízkosti svého bydliště - v každé nemocnici kraje. Ty úzce spolupracují s Komplexním onkologickým centrem v jihlavské nemocnici, které disponuje veškerou dostupnou technikou pro diagnostiku a léčbu prakticky všech solidních nádorů. Pořízení tohoto špičkového vybavení tak přesně zapadá do onkologické koncepce a obyvatelům Vysočiny můžeme poskytovat tu nejlepší péči,“ uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

   
 • Odstávka systému pro nabírání žádostí a předávání občanských průkazů a cestovních dokladů (1.12.2015)
  Odstávka

  V souvislosti s novelou zákona o občanských průkazech a zákona o cestovních dokladech bude ve dnech 24. prosince 2015 až 31. prosince 2015 odstávka systému pro nabírání žádostí o vydání občanských průkazů a cestovních dokladů a jejich předávání. Důvodem tohoto přerušení jsou technické úpravy, které vyžadují odstávku systému.

   
 • Kraj Vysočina a ZŠ Demlova Jihlava přibližují generace (1.12.2015)
  Kraj Vysočina a ZŠ Demlova Jihlava přibližují generace

  Kraj Vysočina společně se Základní školou Demlova Jihlava zahájili spolupráci, jejímž cílem je sbližování generací. „Spočívá v pravidelných návštěvách žáků školy v Domově Ždírec a navázání společného kontaktu s jeho obyvateli. Dochází tak k rozvoji mezigenerační spolupráce, která se stane čím dál důležitějším prvkem. Nepochybuji o oboustranném přínosu,“ komentuje radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál. Návštěvy budou probíhat v měsíčních intervalech, první z nich se uskutečnila na konci listopadu.

   
 • Grafik z Vysočiny sbíral zkušenosti v Champagne-Ardenne (30.11.2015)
  Jan Vičar

  Na základě partnerství Kraje Vysočina s francouzským regionem Champagne-Ardenne nabídla tamní Regionální rada umělci z Vysočiny dvouměsíční tvůrčí pobyt v rezidenčním centru CAMAC. „Ve spolupráci s krajskými galeriemi výtvarného umění jsme vybrali grafika Jana Vičara, který ve Francii strávil uplynulé dva měsíce,“ popisuje Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

   
 • Fotoohlédnutí: Otevření transformovaného bydlení v Osové Bítýšce a Křižanově (30.11.2015)
  Otevření transformovaného bydlení

  Prozatímní tečkou za projektem Podpora transformace sociálních služeb se na Vysočině stalo otevření transformovaného bydlení v Osové Bítýšce a Křižanově. Vybudováno bylo pro klienty Domova Kamélie Křižanov a jeho předání, které se uskutečnilo v minulém týdnu, probíhalo v předvánočním duchu. V jeho průběhu bylo možné nahlédnout do domácností a seznámit se s novými obyvateli. V rámci druhé etapy křižanovského zařízení byly na obou místech postaveny dva domy pro bydlení.

   
 • Malá knihovnická slavnost 2015 (27.11.2015)
  Malá knihovnická slavnost

  Krajská knihovna Vysočiny uspořádala v tomto týdnu v Havlíčkově Brodě tradiční Malou knihovnickou slavnost, v rámci které ocenila nejlépe pracující neprofesionální knihovny, kterých je v Kraji Vysočina celkem 563. „Ocenění si zaslouží pracovníci všech knihoven, kteří svou obětavou prací poskytují služby veřejnosti a pod jejich vedením se knihovny mění na moderní centra kulturního a společenského života,“ oceňuje Marie Kružíková, krajská radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

   
 • Dětský domov v Jemnici nabídne své vánoční výrobky (27.11.2015)
  DD Jemnice

  Děti z Dětského domova v Jemnici představí a nabídnou své vánoční výrobky veřejnosti. Zapojily se totiž do projektu Jarmarky s Albertem, jehož cílem je představit dětem z dětských domovů základy podnikání formou prodeje vánočních dárků a dekorací, které samy vyrobily. O šikovnosti dětí z Jemnice se bude moci veřejnost přesvědčit v sobotu 28. listopadu v prodejně v Okříškách.

   
 • Zasedání znalostní platformy Kvalifikované pracovní síly a pracovní trh (27.11.2015)

  Region Horní Falc hostil v tomto týdnu osmý workshop znalostní platformy Kvalifikované pracovní síly a trh práce fungující v rámci Evropského regionu Dunaj-Vltava (ERDV) pod vedením Kraje Vysočina. Na krajském úřadě v Řezně se sešlo téměř třicet odborníků z řad hospodářských komor, úřadů práce, krajských úřadů, řemeslných nebo obchodních komor a institucí zabývajících se profesním vzděláváním a trhem práce.

   
 • Kraj Vysočina podpořil vznik regionální fotbalové akademie (26.11.2015)
  Fotbalová Akademie Kraje Vysočina

  V Jihlavě byla dnes slavnostně otevřená fotbalová Akademie Kraje Vysočina, k jejímuž vzniku pomohla i krajská samospráva. „Dlouhodobě systémově podporuje všechny sporty, fotbal nevyjímaje. Na vznik Akademie Kraje Vysočina jsme v letošním školním roce přispěli částkou 1,7 milionu korun. Je dobře, že mladí fotbalisté budou mít k dispozici kvalitní zázemí i trenéry, pod jejichž vedením budou dál rozvíjet svůj talent,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

   
 • Sečení trávy kolem silnic přijde ročně na desítky miliónů korun (26.11.2015)
  Škarpy

  Nejde jen o úpravy terénu a odstranění travních porostů, ale i o nezbytnou údržbu, která má v konkrétních úsecích vliv na bezpečnost silničního provozu. Řeč je o vysekávání a údržbě příkopů u silnic II. a III. tří v majetku Kraje Vysočina v délce 4,7 tisíce kilometrů. Kraj Vysočina se standardně stará o údržbu svahů a příkopů mimo obce, na dvojí sečení trávy kolem silnic v obcích přispívá do obecních rozpočtou formou dotací z krajského rozpočtu. „V letošním roce jsme přispěli na údržbu příkopů 85 obcím, z vyčleněného miliónu korun jsme rozdělili více než 800 tisíc korun,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a majetku Libor Joukl.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód