Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme

 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Máme Fénixe. Čtete noviny, které se líbí odborníkům (5.5.2016)

  Měsíčník v modro-zelených barvách, který vydává Kraj Vysočina zdarma pro všechny domácnosti v regionu, uspěl v odborné soutěži Fénix content marketing. Porota ho ocenila druhým místem v kategorii Noviny státní správy, veřejného a neziskového prostoru. „Noviny Kraj Vysočina vydává hejtmanství třináctým rokem. Předávají obrazové i textové informace o událostech, na které se v běžném komerčním tisku nedostalo místo, ale i tak jsou důležitou součástí života jak v české, tak moravské části regionu,“ uvedla Jitka Svatošová z tiskového oddělení Krajského úřadu Kraje Vysočina.

   
 • Seminář v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě napověděl jak pracovat s menšinami (5.5.2016)
  Menšiny

  Na Krajském úřadě Kraje Vysočina v Jihlavě se ve středu 4. května uskutečnil seminář zaměřený na práci s menšinami. Zúčastnili se ho sociální pracovníci, pedagogové, školní metodici prevence, výchovní poradci a další profese, které pracují s menšinami a často musí řešit specifické problémy. „Otázka menšin je v dnešní době velmi diskutovaným tématem a seminář reagoval na aktuální dění jak v Česku, tak i ve světě,“ řekl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

   
 • Násobně roste zájem o služby domácí hospicové péče (4.5.2016)
  Kraj Vysočina pošle letos sedm miliónů na zajištění domácí hospicové péče

  Kraj Vysočina na území regionu dlouhodobě financuje model domácí hospicové péče, který pokrývá celé území Kraje Vysočina. Služby domácího hospice zajišťované pro území Třebíčska Oblastní charitou Třebíč byly už v loňském roce zařazeny do pilotního projektu VZP, která hradí indikovaným pacientům, kteří si přejí zemřít doma, dílčí část péče domácího hospice, která nově zahrnuje i vysoký rozsah návštěvní služby specializovaného lékaře a středního zdravotnického personálu přímo v domácnosti. Vzhledem k tomu, že jsou všechny strany s projektem spokojeny, došlo k jeho prodloužení a krajská rada dnes rozhodla, že stejně jako v roce 2015 i letos službu dofinancuje. Částka dva miliony korun má být využita na zajištění služeb nehrazených zdravotní pojišťovnou,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

   
 • EXPO expozice Kraje Vysočina nyní ve Žďáře nad Sázavou (4.5.2016)
  EXPO1

  Světelná expozice EXPO 2015, se kterou se Kraj Vysočina v září loňského roku prezentoval na Světové výstavě v Milánu, je nyní nově nainstalována v prostorách Muzea nové generace v areálu Zámku Kinských ve Žďáře nad Sázavou. Až do 2. října budou moci vidět návštěvníci tamních stálých expozic, v případě zájmu i samostatně. „Světlo jako takové je samo o sobě velkým kouzelníkem a stejně jako autoři expozice EXPO pro Kraj Vysočina s ní velice originálně pracoval i tým kurátorů žďárského Muzea nové generace. V tomto případě se obě výstavy propojují. Vzhledem k tomu, že Žďár nad Sázavou a jeho památky jsou turisticky velice atraktivní, bylo šťastné umístění expozice právě sem,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.

   
 • Na dvou dopravně významných mostech na Vysočině začínají kompletní rekonstrukce (4.5.2016)
  Most v TR

  Už příští pondělí vystřídají stavební dělníci auta na Podklášterském mostě přes řeku Jihlavu v centru Třebíče. Přesný termín bude znám ke konci týdne a záleží pouze na rozhodnutí stavební společnosti, jak náročným druhem prací stavbu zahájí a jaké dopady bude mít na omezení dopravy. O týden později – v pondělí 16. května se má pro dopravu uzavřít i most v Havlíčkově Brodě přes potok Žabinec u hotelu Slunce. Obě kompletní opravy financuje Kraj Vysočina, který na svou část prací uvolní přes 59 miliónů korun včetně DPH.

   
 • Víkendové motoristické závody v Náměšti ozdobí krajské Kaipany. Uvidíte je na trati (4.5.2016)
  Kaipan ZV1

  Sedm krajských sporťáků, které si postavili žáci technických škol už je zpět ze své zahraniční cesty do partnerského Nitranského samosprávného kraje. Kalendář jejich „reprezentačních“ povinností pokračuje v neděli 8. května 2016, kdy se všechna vozidla postaví v Náměšti nad Oslavou na start tzv. závodu pravidelnosti. „Hodinu po poledni budou muset naši žákovští řidiči projet 2 030 m dlouhou trať kolem zámku v přesně stanoveném čase. V případě Kaipanů tak nepůjde o rychlost, ale o přesnost,“ vysvětluje podmínky závodu pro krajskou flotilu radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Krajské nemocnice se připravují na další čerpání evropských dotací (3.5.2016)
  Zdravotnictví

  Vedení Kraje Vysočina vyzvalo krajské nemocnice, aby připravily projektové záměry do budoucna financovatelné z Integrovaného regionálního operačního programu, specifického cíle 2.3 Rozvoj infrastruktury pro poskytování zdravotních služeb a péče o zdraví. Důvodem je maximální připravenost kraje a jeho institucí na výzvu, kterou ministerstvo zdravotnictví, jako řídící orgán tohoto evropského dotačního zdroje, připravuje. „Dnes rada kraje projednala záměry Nemocnice Pelhřimov, Nemocnice Havlíčkův Brod a Nemocnice Nové Město na Moravě na obnovu a modernizaci zdravotnické přístrojové techniky. Předběžně jsou připraveny projekty, které by každé z nemocnic vyřešily investici cca za 99 miliónů korun,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a grantové politiky Vladimír Novotný.

   
 • Výstava o lesích, vodním hospodářství a zemědělství v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě (3.5.2016)
  Vernisáž výstavy

  Příběh zavražděné Anežky Hrůzové z Věžničky u Polné, kapličky, studánky, ale také křížové cesty, hrady nebo stavby hrází a výlovy rybníků představuje souhrnná výstava Odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Kraje Vysočina v sídle v Jihlavě. „Na třech podlažích budovy B na Žižkově ulici 57 bude až do konce května k vidění část k Týdnu lesů na téma Historie vepsaná do lesů, k vodnímu hospodářství Voda a pracovní místa a za zemědělství najdou návštěvníci exponáty související s tématem Živočišné výroby,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád na vernisáži výstavy.

   
 • Kraj podpoří pracovní místa v Potravinové bance Vysočina (3.5.2016)
  rýže

  Potravinová banka Vysočina funguje i za podpory Kraje Vysočina v Ledči nad Sázavou už třetím rokem. „Za dobu své existence se podařilo v rámci regionu rozdistribuovat více než 72 tun potravin za téměř čtyři milióny. Potraviny potřebným jsou rozdělovány prostřednictvím 28 smluvních partnerů po celém kraji,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. Na jeho návrh dnes krajská rada schválila 200 tisíc korun na financování mezd koordinátora a skladníka potravinové banky. Provoz zařízení je hrazen převážně z dotačních titulů ministerstva zemědělství.

   
 • Kraj Vysočina a nadace pojišťovny Generali pokračují s obnovou pachových ohradníků (3.5.2016)
  Vysočina zdvojnásobí počet kilometrů krajských silnic chráněných pachovými ohradníky

  Kraj Vysočina je připraven za finanční pomoci nadace pojišťovny Generali pokračovat v umísťování a obnově pachových ohradníků u silnic. Za roky, kdy je kolem vybraných komunikací myslivci instalují, se podle jejich pozorování na většině úseků počet střetů aut se zvěří snížil. „Nadace pojišťovny Generali letos na obnovu pachových ohradníků kolem silnic na Vysočině přispěje částkou 150 tisíc korun, kraj přidá myslivcům na pachové ohradníky 50 tisíc korun," uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód