Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme

 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Stavba pavilonu chirurgických oborů si vyžádá změny v dopravě v areálu třebíčské nemocnice (5.2.2016)
  Nemocnice TR

  Kvůli stavebním pracím na novém pavilonu nemocnice uzavře výjezd od stávající budovy chirurgie, který dlouhé roky vyváděl auta ven z areálu směrem na Bráfovu třídu. Jediný možný výjezd z nemocnice bude v zadní části nemocnice směrem k tenisovým kurtům na Sportovní ulici. Výjimku budou mít akutní případy jedoucí k budově chirurgie (budova D a CH) a pacienti dialýzy, kteří se nově dostanou do této části nemocnice a zpět přes provizorní panelovou cestu vlevo po průjezdu hlavní branou, protože příjezdová cesta za budovou staré chirurgie už bude uzavřená.

   
 • Odborníci ze sociální oblasti a zdravotnictví diskutovali o čerpání evropských prostředků (5.2.2016)

  Tento týden podruhé zasedla pracovní skupina pro zdravotnictví a sociální oblast při Regionální stálé konferenci pro území Kraje Vysočina. Odborníci na problematiku zdravotnictví a sociálních věcí diskutovali se zástupci Ministerstva zdravotnictví ČR o aktuálních možnostech financování rozvojových projektů v novém programovém období 2014 – 2020, zejména o probíhajících a připravovaných výzvách v rámci Integrovaného regionálního operačního programu a Operačního programu Zaměstnanost 2014 – 2020.

   
 • Fotovýstava Vaříme společně představuje zajímavý partnerský projekt (5.2.2016)

  Až do konce února si může každý návštěvník sídla Kraje Vysočina na Žižkově ulici v Jihlavě prohlédnout fotovýstavu projektu s názvem Vaříme společně – Cooking Together. Jedná se o první konkrétní výsledek spolupráce čtyř středních škol z Vysočiny a stejného počtu škol z francouzského regionu Champagne-Ardenne. „Využít potenciál kolébky gastronomie, kterou francouzská kuchyně bezesporu je, by mělo asi 40 pedagogů z Vysočiny. Věřím, že zapojení do projektu je pro ně velkým přínosem a podaří se jim ho využít při výchově mladých kuchařů“, uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Petr Krčál: Prostředky na vybrané služby sociální prevence bude kraj využívat i v dalším období (5.2.2016)

  Kraji Vysočina je dlouhodobě úspěšný v čerpání evropských prostředků. Týká se to také sociální oblasti. Jde nejen o veřejnosti známý proces transformace, podstatný dopad na poskytování sociální péči v regionu má i využívání prostředků plynoucí z individuálního projektu. „Díky projektu se podařilo zajistit financování sítě sociálních služeb. Šlo přitom o služby, které na území kraje už dříve fungovaly, k tomu vznikaly i nové služby sociální prevence,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Nabídka sociálních služeb na Vysočině tak byla rozšířena o nízkoprahová zařízení pro děti a mládež v Havlíčkově Brodě, Telči a Velkém Meziříčí.

   
 • Středoškoláci můžou studovat v zahraničí za finanční podpory kraje (5.2.2016)
  Letáček stipendia SŠ

  Studenti středních škol z Kraje Vysočina můžou vycestovat za vzděláním do partnerských regionů Kraje Vysočina, jako například do Francie, Rakouska, Číny nebo do Finska. Náklady, které jim v zahraničí vzniknou, pomůže uhradit kraj prostřednictvím ročního stipendia. „Účelem pravidel pro udělení stipendia je podpořit a motivovat žáky k získávání zahraničních zkušeností ve svém oboru, dále rozšíření jejich stávajících jazykových znalostí a seznámení se s fungováním středoškolského vzdělávání i jinde ve světě,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Žádost můžou studenti podat v době od 1. do 31. května 2016.

   
 • Výstava v sídle Kraje Vysočina přibližuje mapy v běžném životě (4.2.2016)
  Výstava GIS

  Foyer budovy B sídla Kraje Vysočina na Žižkově ulici v Jihlavě bude až do 28. února 2016 oživovat nová výstava s názvem GIS v běžném životě. Vytváří náhled do světa informací spojených s mapami. „Expozice má všem návštěvníkům přiblížit práci s mapami. Proto jsme zvolili zajímavou formu s využitím doprovodných obrázků a krátkého textu, aby každý, kdo na výstavu dorazí, měl přehled o práci jednotlivých odborů Krajského úřadu Kraje Vysočina,“ uvedl vedoucí oddělení správy GIS Lubomír Jůzl.

   
 • Pátá badatelna na Vysočině slouží studentům Gymnázia Třebíč (4.2.2016)
  Paní radní Fialová v třebíčské badatelně

  Gymnázium v Třebíči se nově pyšní moderním badatelským centrem přírodních věd. Učebna vybavená pro praktickou výuku fyziky, chemie a biologie má do budoucna sloužit nejen středoškolákům, ale bude nabídnuta k bádání i žákům místních základních škol. „Nové vybavení zlepší systém odborné výuky mimo jiné i v technických oborech a zvýší možnost uplatnění absolventů také v průmyslově zaměřených oborech a podnicích. Nákladné přístroje navíc poslouží i seniorům, například jako součást výuky univerzit třetího věku,“ uvedla radní Fialová. Třebíčské gymnázium je specifické tím, že jeho badatelské centrum funguje v jedné ze stávajících učeben. V plánu je přístavba budovy, kde vzniknou samostatné prostory pro pokusy i odborné přednášky.

   
 • O titul Zlatého Ámose bojují dvě učitelky z Vysočiny (4.2.2016)
  Zlatý Ámos_logo

  Z regionálních kol soutěže o nejoblíbenějšího pedagoga českých škol vzešly dvě semifinalistky z Vysočiny. Alena Michálková ze Základní školy Černovice za velké podpory svých žáků postoupila z olomouckého regionálního kola. Z pražského Senátu získala pomyslnou vstupenku do semifinále Lucie Bečková ze Základní školy Na Pražské, Pelhřimov. „První kolo soutěže bylo hlavně v režii žáků. Vybraná trojice musela nominovaného vyučujícího představit. V pěti minutách originálně, výstižně a vtipně, což se za velké konkurence úspěšně podařilo hned dvěma vysočinským týmům, gratuluji,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Betlémská cesta v Třešti zapsána na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky (3.2.2016)
  Betlémská cesta

  Velkého ocenění a uznání se dostalo nemateriálnímu statku Betlémské cestě v Třešti v podobě přijetí mezi nejvýznamnější projevy tradiční lidové kultury, které jsou součástí nemateriálního kulturního dědictví České republiky. „Zápis tohoto výjimečného regionálního jevu, udržovaného a předávaného generacemi třešťských řezbářů a betlemářů schválil na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky v závěru roku 2015 ministr kultury Daniel Herman. Učinil tak na základě doporučení Národní rady pro tradiční lidovou kulturu, která je stálým poradním orgánem ministra kultury.,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Fond Vysočiny: Bezpečná silnice 2016 (3.2.2016)

  Bezpečná silnice 2016 – grantový program na podporu zvýšení bezpečnosti na pozemních komunikacích a modernizace dětských dopravních hřišť v Kraji Vysočina.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód