Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme

 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Čisté Želivce by měly pomoci evropské i národní dotace (21.10.2014)

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes u vodního díla Želivka položil základní kámen nového tzv. Vodního domu. Při této příležitosti předal zástupcům Středočeského kraje, hlavního města Prahy a státního podniku Povodí Vltavy k podpisu Memorandum, které by v praxi mělo vést ke zlepšení jakosti povrchové vody, využívané následně k zásobování obyvatel většiny účastníků memoranda pitnou vodou. „Čistota a hodnota vody je dána kvalitou jejích pramenišť. Pokud o ně na Vysočině máme nadstandardně pečovat, přijímat opatření, která se promítnou do hospodaření s půdou a podobně, měly by to pozitivně vnímat i ostatní subjekty, které mají z Vysočinské vody prospěch,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Filmový karavan z Francie přijede do Jihlavy a Žďáru nad Sázavou (21.10.2014)
  plakát

  Malý kočovný promítací sál nazvaný Kouzelný karavan přijede z francouzského regionu Champagne-Ardenne a od 24. do 28. října 2014 bude součástí doprovodného programu Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava. V parku u jihlavského kina Dukla nabídne sérii krátkých francouzských filmů s českými titulky. „Karavan“ je dalším výstupem spolupráce Kraje Vysočina s přeshraničními partnery.

   
 • Libor Joukl: Zima může na Vysočině začít každým dnem (21.10.2014)
  zima

  Silničáři na Vysočině dokončují přípravy na další zimu. Ve skladech je 22,5 tisíce tun chemie a téměř 80 tisíc tun písku a drtě. Do terénu je připraveno se sněhem a náledím vyjet 151 sypačů s různými nástavbami, 19 fréz a metačů, připraveno je 267 radlic a pluhů, dalších více než 100 kusů techniky je zajištěno dodavatelsky. „Průměrná zima na Vysočině stojí zhruba 200 miliónů korun. Podle našich statistik byla nejdražší zima v letech 2005-2006 a 2008- 2009, náklady přesáhly v obou případech 230 miliónů korun,“ uvedl dnes na tiskové konferenci náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl.

   
 • Kraj vydal pamětní minci (20.10.2014)
  Pamětní mince Kraje Vysočina

  U příležitosti společného sázení dubové aleje za přítomnosti prezidenta České republiky a krajských hejtmanů vydal Kraj Vysočina pamětní cínovou medaili. Lícní stranu zdobí znak Kraje Vysočina, ústřední text rubové strany má připomínat společnou událost datovanou k 17. říjnu 2014 – založení pamětní aleje Petra Vejvody. Medaile byla vyražena v sérii padesáti kusů. „Prvními majiteli mince jsou právě aktéři sázení aleje v Novém Veselí. Mince by jim měla důstojně připomínat tuto společnou akci,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Perspektiva budoucnosti pro Evropský region Dunaj-Vltava (20.10.2014)
  Ilustrační foto

  Pod názvem „Perspektiva budoucnosti pro Evropský region Dunaj-Vltava“ se 15. října 2014 uskutečnila v hornofalckém Ambergu odborná konference tohoto přeshraničního politického uskupení. Cílem konference bylo informovat o výstupech dosavadní dvouleté práce a nastínit další směry vývoje. Součástí konference byla také impulzní přednáška Dr. Ulricha Eberla (Siemens AG) na téma „Budoucnost 2050 – Jak již dnes vymýšlíme budoucnost“.

   
 • Divadelní Horác zdobí Lenku Schreiberovou a Petra Soumara (20.10.2014)
  Lenka Schreiberová

  Divácká anketa Horác vyhlašovaná krajským Horáckém divadlem Jihlava pro sezonu 2013/2014 už má své vítěze. Nejoblíbenějším hercem se stal podle diváckého hlasování Petr Soumar, který ztvárnil v inscenaci Rozmarné léto postavu lázeňského plavčíka Antonína Důry. Nejoblíbenější herečkou loňské sezóny se stala Lenka Schreiberová, která část svého potlesku předala všem kolegům z hereckého souboru. „Divadelní Horác je především poděkováním diváků celému divadelnímu souboru. Je nedílnou součástí historie divadla, patří k divácky oblíbeným komunikačním aktivitám divadla. Všem vítězům gratuluji,“ uvedla krajská radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Senátory za Vysočinu budou dalších šest let Milan Štěch a František Bradáč (20.10.2014)

  Skončily senátní volby 2014. V případě Kraje Vysočina se volilo ve dvou obvodech. V případě obvodu Pelhřimov obhájil senátorské křeslo dosavadní předseda Senátu Milan Štěch. K výměně zástupců dojde v obvodě Žďár nad Sázavou, za který bude v Senátě zasedat nově František Bradáč.

   
 • Baroko na Havlíčkobrodsku je nejkrásnější knihou Vysočiny (18.10.2014)

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek předal v závěru týdne v rámci 24. Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě Cenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny. Stal se jím titul Baroko na Havlíčkobrodsku, který vydala v rámci svého zatím největšího expozičního projektu Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě. Autorem oceněné publikace je Aleš Veselý. Kraj Vysočina uděluje ocenění za nejkrásnější knihu od roku 2005.

   
 • Dubovou alej v Novém Veselí věnoval prezident šestnáctiletému hrdinovi Petrovi (17.10.2014)
  Novoveselská alej

  Prezident České republiky a 12 hejtmanů moravských a českých krajů, Constantin Kinský, majitel pozemků a starosta městyse Zdeněk Křivánek dnes v Novém Veselí na Vysočině vysadili alej šestnácti dubů zimních. Na pozemcích patřících šlechtické rodině Kinských v lokalitě místního rybníka nově poroste dvojřadí dlouhé 25 metrů. Prezident alej věnoval památce studenta žďárské střední školy Petra Vejvody. Nová alej stromů, která zklidní hladinu rybníka, bude vysázena jako náhrada za stromy, které byly v minulosti vykáceny na hrázi. „Duby bývají často součástí památných alejí, věřím, že tady v Novém Veselí zanecháváme budoucím generacím dostatečně jasný vzkaz o našem přístupu k přírodě, ale i k tradicím,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Ustavující jednání regionální stálé konference (17.10.2014)
  Ilustrační foto

  Historicky první a ustavující jednání Regionální stálé konference svolal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek na 16. října 2014. Tento nový orgán bude mít do budoucna na Vysočině z pohledu principu partnerství veřejného, podnikatelského i neziskového sektoru na starost koordinaci čerpání prostředků z fondů Evropské unie. „Osmnáctičlenný tým zástupců nejrůznějších zastřešujících organizací z regionu nebude rozhodovat o jednotlivých projektech, ale bude mít roli plánovací, koordinační či monitorovací a bude schvalovat tzv. Regionální intervenční rámec, který má za cíl zmapovat absorpční kapacitu v regionu a pokusit se provázat projekty financované z připravovaných operačních programů,“ uvedl předseda Regionální stálé konference Jiří Běhounek, jehož funkce je pevně stanovena nařízením ministryně pro místní rozvoj.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód