Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme


 

Poslední dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Seminář k aktuálním informacím v lesním hospodářství (27.2.2015)
  les

  Tento týden se v sídle Kraje Vysočina uskutečnil bezplatný seminář zaměřený na aktuální problematiku lesního hospodářství, který byl určen pro vlastníky lesů, odborné lesní hospodáře, státní správu lesů a veřejnost z regionu, pořádaný pod záštitou pana radního pro oblast lesního hospodářství, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí Zdeňka Chláda.

   
 • EY Podnikatel roku 2014 Kraje Vysočina je spolumajitel pivovaru BERNARD Stanislav Bernard (27.2.2015)
  Stanislav Bernard

  Stanislav Bernard, spolumajitel rodinného pivovaru BERNARD a.s. získal titul EY Podnikatel roku 2014 Kraje Vysočina, kterou organizuje společnost EY pod záštitou Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina. V letošním roce o titul udělovaným ambiciózním a inovativním osobnostem ucházely dvě desítky regionálních podnikatelů. „Snažím se nechovat jako striktní šéf, protože podle mého názoru to schopné jedince odrazuje. Místo toho radši dávám lidem volnost a podporuji firemní kulturu založenou na otevřenosti, důvěře, spolupráci, odpovědnosti a pozitivitě,“ řekl při předávání ceny Stanislav Bernard.

   
 • Učni prokázali své kvality v soutěži Řemeslo Vysočiny 2015 (27.2.2015)
  Učni prokázali své kvality v soutěži Řemeslo Vysočiny 2015

  Ve dnech 17. a 18. února se ve Žďáře nad Sázavou konala soutěž Řemeslo Vysočiny 2015. V odborných dovednostech soupeřili ve dvou kategoriích žáci ze sedmi středních škol z Kraje Vysočina, jedné školy z Královéhradeckého kraje a dvou škol ze Slovenska.

   
 • Konference Správní řád v praxi krajských úřadů (27.2.2015)
  Konference Správní řád v praxi krajských úřadů

  V sídle Kraje Vysočina se v závěru příštího týdne uskuteční devátá konference Správní řád v praxi krajských úřadů. Kraj Vysočina ji pořádá ve spolupráci s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity Brno.

   
 • Konference Efektivní řízení územně samosprávných celků (26.2.2015)
  Konference Efektivní řízení územně samosprávných celků

  Kraj Vysočina hostí dvoudenní konferenci Efektivní řízení územně samosprávných celků a jejich organizací. Pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka se zástupci krajů, města a odborných společností věnují systémům řízení zřizovaných i zakládaných společností, diskutují nad nástroji finančního řízení a kontroly územně samosprávných celků a prezentují studie a příklady dobré praxe.

   
 • Celebrity v sídle Kraje Vysočina (26.2.2015)
  Celebrity v sídle Kraje Vysočina

  Vstupte mezi celebrity. Taková možnost se nyní nabízí všem, kteří navštíví sídlo Kraje Vysočina, konkrétně odbor sociálních věcí sídlící v budově D. Zde se dnes uskutečnila vernisáž stejnojmenné výstavy fotografií. „Jejich autory jsou senioři z Domova důchodců Onšov, kteří měli možnost fotografovat známé osobnosti české scény. V průběhu výuky Univerzity volného času se stali nejen zdatnými fotografy, ale seznámili se při tom i s řadou významných osobností,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Hasiči z Vysočiny si vyměňovali zkušenosti s kolegy z Dolního Rakouska (26.2.2015)
  Ilustrační foto

  Zástupci Kraje Vysočina a Haličského záchranného sboru Kraje Vysočina se tento týden v rakouském Waidhofenu zúčastnili pracovního jednání Výměna zkušeností s hasiči z Dolního Rakouska. To se uskutečnilo na základě Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko, Jihočeským a Jihomoravským krajem a Krajem Vysočina.

   
 • O bobrech v Kraji Vysočina (26.2.2015)
  O bobrech v Kraji Vysočina

  Rozhodnutím orgánu ochrany přírody bylo v únoru 2015 na části území Vysočiny povoleno omezit výskyt a činnost zvláště chráněného bobra evropského, a to konkrétně jeho odchytem, odstraňováním hrází, ničením jeho sídel, případně i jeho usmrcením. Uvedená opatření mají zamezit negativním zásahům populace bobrů zejména v jihočeské rybniční soustavě a částečně se dotýkají i jihozápadního území Kraje Vysočina. Bobr evropský patří v České republice k silně ohroženým druhům a je chráněn i evropskou legislativou.

   
 • Petr Krčál: Domácí hospicovou péči letos podpoříme sedmi milióny korun (25.2.2015)
  Petr Krčál: Domácí hospicovou péči letos podpoříme sedmi milióny korun

  Kraj Vysočina v letošním roce uvolní více než sedm miliónů korun na zajištění služeb domácí hospicové péče v regionu. Letos bude podpořena šestice zařízení poskytujících tuto péči, loni jich bylo pět. Podle statistik se zařízení v loňském roce starala o 751 klientů. Síť domácí hospicové péče pokrývá celý region. „Krajská dotace představuje v současných podmínkách nadpoloviční část nákladů těchto zařízení, další prostředky musí provozovatelé získávat prostřednictvím sponzorských darů nebo žádat o prostředky z rozpočtů obcí a ministerstva práce a sociálních věcí,“ uvedl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.

   
 • Kraj Vysočina uspěl se svými partnery v novém dotačním nástroji EU “Danube START“ (24.2.2015)

  Kraj Vysočina se od 1.3.2015 zapojí do realizace projektu Help Team Ukraine, podpořeného v rámci nového grantového programu „Danube START“ Strategie EU pro Podunají. Na projektu spolupracují partneři z Ukrajiny, České republiky, Slovenska a Maďarska pod vedením Všeobecného záchranného střediska Zakarpatského regionu.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód