Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme

 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Pracovníci rakouského Červeného kříže přijeli na zkušenou na Vysočinu (22.9.2014)
  Ilustrační foto

  V rámci pravidelných výměn zkušeností navštívily minulý týden čtyři desítky rakouských zástupců Červeného kříže z partnerského Dolního Rakouska Vysočinu. Celodenní odborný program byl zaměřen na fungování Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a prezentaci s tím souvisejících příkladů dobré praxe.

   
 • Vlaky nově propagují Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou (22.9.2014)
  Vlaky nově propagují Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou

  Do rodiny regionálních vlaků s originálními polepy nově přibyly další dvě soupravy RegioSpider propagující Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou. Doplnily tak devět vlaků, které brázdí region a lákají k návštěvám různých koutů Vysočiny. „V tuto chvíli jsou ze 13 vlaků k dispozici k polepení ještě dvě vlakové soupravy. Výhodou je, že České dráhy poskytují plochu vlaku zdarma, případný zájemce uhradí pouze cenu polepu. Ta se pohybuje kolem částky 100 tisíc korun,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy a majetku. Nové jednopodlažní klimatizované motoráky RegioSpider nasadily České dráhy na tratě Vysočiny v roce 2012.

   
 • Vítězství v Cestářském rodeu obhájil František Strohmer (22.9.2014)
  Vítězství v Cestářském rodeu obhájil František Strohmer

  Sedmý ročník jízdy zručnosti resp. slalom s nákladním automobilem pod tradičním názvem Cestářské rodeo uspořádala minulý týden Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. Vítězství z loňského roku obhájil a v konkurenci dalších 17 řidičů si nejlépe vedl František Strohmer z Třebíče, druhé místo obsadil Jan Bureš z Havlíčkova Brodu a třetí místo obhájil Martin Honzejk z Jablonce nad Nisou.

   
 • Ořechov boduje v soutěži Vesnice roku (22.9.2014)
  Vesnicí roku Kraje Vysočina je Ořechov

  Po Křižánkách, které v roce 2012 obsadily v celostátním finále soutěže Vesnice roku třetí místo je Ořechov v krátké době další obcí Kraje Vysočina, která přesvědčila celorepublikovou hodnotící komisi natolik, že jí přiřkla tentokrát druhé místo hned za vítěznou obcí Kateřinice na Vsetínsku. „Ořechovským i Ronovským patří velká gratulace. Fakt, že žijí v úspěšné, dobře fungující a zdravě se rozvíjející obci dobře věděli, dnes tuto skutečnost potvrzují už dva diplomy – krajský a celorepublikový,“ uvedl společně s gratulací Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.

   
 • Muzeum Vysočiny Jihlava otevřelo nové expozice (20.9.2014)
  Muzeum Vysočiny Jihlava otevřelo nové expozice

  V historických propojených budovách na Masarykově náměstí 57/58 v Jihlavě se 19. září 2014 otevřely nové interaktivní expozice věnované živé přírodě a nejstarším a nejnovějším dějinám regionu. Různě intenzivními obměnami prošly rovněž ostatní muzejní expozice. Návštěvníkům se zpřístupnily i některé dosud uzavřené prostory, které sloužily původně jako depozitáře. Celková expoziční plocha je nyní cca 1000 m².

   
 • Občané Kraje Vysočina umí předcházet vzniku odpadů (19.9.2014)
  Občané Kraje Vysočina umí předcházet vzniku odpadů

  Kraj Vysočina pátým rokem spolupracuje se společností ELEKROWIN, a.s. na podpoře a propagaci zpětného odběru elektrospotřebičů. V rámci akce Jízda do stanice Recyklace, zaměřené na sběr vysloužilých elektrospotřebičů ve vlacích, se minulý týden v Kraji Vysočina podařilo sesbírat 818 vysloužilých elektrospotřebičů, což je nejvíce mezi kraji, ve kterých se Jízda do stanice Recyklace konala. V loňském roce obyvatelé Kraje Vysočina předali prostřednictvím kolektivního systému zpětného odběru elektrospotřebičů ELEKTROWINu k recyklaci celkem 2.543 tun elektroodpadu:

   
 • Termíny zprovoznění silnic II. a III. tříd v regionu (19.9.2014)
   
 • Dny otevřených ateliérů na Vysočině slavnostně zahájeny (19.9.2014)
  Dny otevřených ateliérů na Vysočině slavnostně zahájeny

  Za účasti čtyř desítek zúčastněných tvůrců nejrůznějších výtvarných oborů byly v sídle Kraje Vysočina ve středu 17. září slavnostně zahájeny letošní Dny otevřených ateliérů 2014. Záštitu nad akcí převzala Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Samotné zpřístupnění ateliérů a dílen široké veřejnosti proběhne o víkendu 4. a 5. října 2014, půjde o čtvrtý ročník.

   
 • Hořeček mnohotvarý český, klenot přírody naší Vysočiny, právě rozkvétá (18.9.2014)
  Hořeček

  Hořeček mnohotvarý český (latinsky Gentianella praecox subsp. bohemica) patří v České republice mezi kriticky ohrožené druhy rostlin. Je endemitem Českého masívu. To znamená, že vznikl a je rozšířen jen v určitém omezeném území a nikde jinde se nevyskytuje. Historický areál zahrnuje celou Českou republiku kromě západních a severozápadních Čech a jihovýchodní a východní Moravy, dále severní Rakousko, západ Dolního Bavorska a jižní Polsko.

   
 • „Naše ulice, naše volba“ - Evropský týden mobility na Vysočině (17.9.2014)
  Evropský týden mobility

  Mezinárodní kampaň Evropský týden mobility probíhá každý rok v termínu 16. – 22. září. Letošní ročník kampaně pod heslem „Naše ulice, naše volba“ propaguje bezpečné, ekologicky šetrné způsoby dopravy ve městech a obcích. Kampaň, kterou na národní úrovni koordinuje Ministerstvo životního prostředí vyvrcholí 22. září. Dnem bez aut.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód