Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme


 

Poslední dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Hrad Roštejn ožije středověkem (1.7.2015)
  Hrad Roštejn zahájí sezonu už o tomto víkendu

  V sobotu 4. července si na hradě Roštějn přijdou na své všichni milovníci šermu, středověké hudby, tance a kejklování. „V rámci odpoledního programu se můžete těšit i na představení pro děti, lukostřelbu, jízdy na koních a řemeslné tržiště s prodejem rozmanitých výrobků a ukázkami ruční výroby. Od 20:30 pak na oblíbený muzikál Noc na Karlštejně“, uvádí krajská radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která upozorňuje i na noční prohlídky s hraběnkou Františkou Slavatovou, duchy a strašidly. Konají se pravidelně každý pátek od 21:30 po celé prázdniny a určeny jsou pouze pro odvážné návštěvníky.

   
 • Pro posílení spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem bude k dispozici více než 97 milionů Euro (1.7.2015)
  Spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem

  Evropská komise minulý týden schválila nový program přeshraniční spolupráce mezi Rakouskem a Českou republikou – INTERREG V-A AT-CZ, do kterého svým územím spadá také Kraj Vysočina. Ten navazuje na program Evropské územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007-13 a bude podpořen více než 97 miliony Euro z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Společně s kofinancováním z národních zdrojů to představuje více než 115 milionů Euro pro projekty napomáhající k odstranění překážek a bariér, se kterými se regiony na obou stranách hranice po pádu Železné opony stále potýkají.

   
 • Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes podepsal Regionální sektorovou dohodu pro Kraj Vysočina v oblasti plastikářského průmyslu (30.6.2015)
  Hejtman Jiří Běhounek při podpisu Regionální sektorové dohody

  Dnes podepsal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek za účasti partnerů z řad významných zaměstnavatelů, institucí a škol Regionální sektorovou dohodu pro Kraj Vysočina v oblasti plastikářského průmyslu. Spolu s ním dohodu stvrdili svým podpisem také zástupkyně ředitele Krajské pobočky Úřadu práce ČR v Jihlavě Šárka Kubátová, generální ředitelka Svazu průmyslu a dopravy ČR Dagmar Kuchtová, předseda Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina Jaroslav Huňáček, předseda Regionální rady odborových svazů Českomoravské konfederace odborových svazů Kraje Vysočina Čestmír Svoboda a prorektor Vysoké školy polytechnické Jihlava Jan Voráček.

   
 • Specialita v rámci Kraje Vysočina – tučnice obecná (30.6.2015)
  Nenápadná tučnice

  V Kraji Vysočina je v současnosti 191 zvláště chráněných maloplošných území. Jen v jediném se však vyskytuje masožravá rostlinka z čeledi bublinatkovitých - tučnice obecná (Pinguicula vulgaris). „Nachází se v přírodní rezervaci V Mezence na Pelhřimovsku nedaleko pramene řeky Želivky. V přírodní rezervaci se vyskytují i jiné zvláště chráněné druhy rostlin na příklad rosnatka okrouhlolistá, suchopýrek alpský, bařička bahenní, tolije bahenní, vachta trojlistá, prstnatec májový a další,“ informoval radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.

   
 • Horácké divadlo Jihlava povede Ondrej Remiáš (30.6.2015)
  Ondrej Remiáš

  Rada Kraje Vysočina dnes dopoledne rozhodla, že novým ředitelem krajského Horáckého divadla Jihlava bude divadelní manager Ondrej Remiáš. Šestatřicetiletý rodák ze slovenských Nových Zámků vystřídá 1. srpna 2015 dosavadního ředitele divadla Josefa Filu, který po patnácti letech ve funkci odchází do důchodu. O místo ředitele krajského divadla mělo zájem 14 uchazečů, krajská rada dnes vybírala ze tří vyrovnaných a velice kvalitních kandidátů. Dosavadnímu řediteli vyslovili členové krajské rady poděkování za dlouholetou náročnou a zodpovědnou práci.

   
 • Domov pro seniory Mitrov funguje už 55 let (30.6.2015)
  Krajský radní Petr Krčál při oslavách výročí DS Mitrov

  Tradičním setkáním rodin a přátel, které se uskutečnilo v sobotu 27. června, oslavil Domov pro seniory Mitrov 55. výročí od svého založení. Společenské akce se zúčastnili radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál a krajský zastupitel a starosta nedaleké Bystřice nad Pernštejnem Karel Pačiska. „Domov pro seniory Mitrov se dlouhodobě těší dobrému jménu. To se odráží nejen v péči o jeho obyvatele, ale také zájmu veřejnosti o dění v domově,“ poznamenal krajský radní Petr Krčál.

   
 • Chystá se uzavření silnice II/523 Jihlava – Větrný Jeníkov (29.6.2015)
  Práce na silnici

  Minulý týden byly zahájeny práce na rekonstrukci silnice II/523 z Jihlavy do Větrného Jeníkova. Do pondělí 6. července 2015 bude provoz na komunikaci omezen pouze částečně. Za provozu zde bude probíhat frézování vozovky a přípravné práce. Od úterý 7. července 2015 bude komunikace II/523 v úseku od křižovatky na obec Plandry do Větrného Jeníkova uzavřena pro veškerý provoz. Křižovatka se silnicí III/13112 na obec Plandry zůstane průjezdná. Objízdné trasy pro osobní dopravu budou vedeny po silnici III/13112 přes Plandry, dále po silnici III/13111 přes Hlávkov do Šimanova a po silnici II/131 do Větrného Jeníkova a zpět.

   
 • Vysočina: Zítra začínají prázdniny, vysvědčení dostane více než 64 tisíc žáků a studentů (29.6.2015)
  Volná místa na středních školách

  Zítřejší poslední den školního roku 2014/2015 se ponese v duchu účtování studijních výsledků. V Kraji Vysočina si pro vysvědčení zítra přijde 42 385 žáků základních škol a 22 237 studentů středních a vyšších škol. „Všem žákům i studentům, ale i pedagogům, ostatním pracovníkům ve školství a hlavně rodičům, přeji klidné dva měsíce prázdnin, hodně sluníčka, originálních zážitků a celé léto bez úrazů,“ vzkazuje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Na Vysočině přibylo další transformované bydlení (29.6.2015)
  Otevření transformovaného bydlení v Počátkách

  Za účasti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, krajských radních a dalších hostů, byl v neděli 27. června otevřen nový domov pro lidi s postižením v Počátkách. „Kraj Vysočina tímto pokračuje v úplné transformaci Domova Jeřabina v Těchobuzi. Probíhá ve 3 etapách, přičemž závěrečná se chýlí ke konci,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Ve finále soutěže O nejlepší školní oběd má Vysočina dva zástupce (29.6.2015)

  Ve finálovém klání soutěže O nejlepší školní oběd budou Kraj Vysočina reprezentovat dvě zařízení. Odborná porota vybrala z 89 přihlášených z celé České republiky deset školních jídelen, mezi kterými je i Centrální školní jídelna Třebíč a jídelna ZŠ a MŠ Velký Beranov.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód