Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme


 

Poslední dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Ples Rodinných pasů Kraje Vysočina ve stylu 20. let (30.3.2015)
  Ples Rodinných pasů Kraje Vysočina

  Ples Rodinných pasů Kraje Vysočina se letos nesl v duchu kabaretu dvacátých let. Čtvrtý ročník se konal v tradičních prostorách jihlavského hotelu Gustav Mahler, kde se taneční parket zaplnil do posledního místa. Společenskou akci si nenechali ujít ani krajští radní Jana Fialová, Petr Krčál a Zdeněk Chlád. „Ples potvrdil pověst rodinné akce, atmosféra byla vynikající a důstojně jsme tak zakončili sérii březnových karnevalů, které po celé Vysočině navštívilo několik tisíc rodin s dětmi,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky.

   
 • V Jaroměřicích se sešli majitelé lesů z celé Vysočiny (30.3.2015)

  Zástupci Regionálního sdružení Vysočina jednali v Jaroměřicích nad Rokytnou se Sdružením vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR. Účastníci setkání hovořili o aktuálních tématech lesního hospodářství, zástupci Krajského úřadu Kraje Vysočina při této příležitosti prezentovali Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování finančních příspěvků na hospodaření v lesích a zejména jejich dodatek, který mimo jiné reagoval na aktuální legislativní změny.

   
 • Jana Fialová na návštěvě slovenských partnerských škol (30.3.2015)

  Dvě slovenské partnerské střední školy, jejichž praxe funguje v režimu blížícímu se duálnímu vzdělávání, navštívila v březnu při své pracovní návštěvě Slovenské republiky radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.

   
 • Nejlepší mladou kadeřnicí je v Pelhřimově Viktorie Kryštůfková (30.3.2015)
  Kadeřnice

  Nejlepší začínající kadeřnicí Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště v Pelhřimově je Viktorie Kryštůfková. V tradiční školní soutěži kadeřnic byl účes, který připravila během šedesáti minut vyhodnocen pětičlennou porotou jako nejpovedenější. „Porota měla mezi sedmnácti přihlášenými soutěžícími resp. jejich výtvory vybrat nejoriginálnější vytvořený účes. Při hodnocení jsme zohledňovali čistotu provedení, originalitu a nositelnost. Vítězství Viktorie bylo zasloužené,“ informovala Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, která v závěru minulého týdne zasedla v odborné porotě.

   
 • Lesní výstava míří do Náměště nad Oslavou (30.3.2015)
  Voda, les a včely v sídle Kraje Vysočina

  Po celý březen byla v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě k vidění tradiční výstava na téma lesní hospodářství. Letos se stala součástí výstavy zaměřené na problematiku vodního hospodářství a včelařství. Tématem byla mimoprodukční funkce lesa. Po několika letech tématicky zaměřených na funkce produkční si tak letos návštěvníci výstavy díky ilustračním fotografiím provázeným komentářem uvědomili, jaké požitky kromě produkce dřeva lesy přinášejí.

   
 • Evropské peníze podpořily služby sociální prevence (30.3.2015)

  Prostřednictvím individuálního projektu Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina II. byla financována síť služeb sociální prevence – azylových domů a sociální rehabilitace pro osoby s duševním onemocněním a zrakovým a kombinovaným postižením. „Projektem byla zajištěna podpora patnácti sociálních služeb od dubna 2013 do konce roku 2014,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast. V letošním roce navazuje individuální projekt s pořadovým číslem tři.

   
 • Na Hradě Kámen začala nová turistická sezóna (29.3.2015)
  Historické motocykly

  Třináctinásobný mistr ČR v trialu Martin Křoustka otevřel svou exhibicí už v pátek novou turistickou sezónu na Hradě Kámen. Už o tomto víkendu prošly branou původně gotického hradu postaveného v nadmořské výšce 606 m n. m desítky návštěvníků. „Prohlídky hradu nově zahajujeme ve sklepení vestavěného do kalní rozsesliny, kde jsme umístili přehledný model hradu. Prvních 14 dnů navíc hradní expozici motocyklů zdobí jeden z posledních modelů značky ČZ XC 300,“ láká návštěvníky na novinky ředitel Muzea Vysočiny Pelhřimov, které hrad spavuje Ondřej Hájek.

   
 • Jana Fialová o Mezinárodním dni učitelů (28.3.2015)
  Jana Fialová

  Dvacátý osmý březen je Dnem učitelů. V roce 1592 se v tento den na jihovýchodní Moravě narodil Jan Ámos Komenský. Tehdy ještě netušili, že se v rodině uznávaného měšťana a člena Jednoty bratrské houpe budoucí učitel národů a zakladatel moderní pedagogiky. Obvykle se v den sváteční přeje hodně zdraví, životního elánu, pohody a další příjemné skutečnosti, ale to potřebujeme každý den ve svém životě. Momentálně se nacházíme v druhém pololetí, vidina zaslouženého odpočinku v podobě prázdnin se přibližuje, ale ještě je nejen před pedagogy i spousta úkolů a výzev, se kterými se musí vypořádat.

   
 • Filmové ozvěny poprvé ve francouzské Champagne-Ardenne (27.3.2015)
  Kraj přidá další peníze na mezinárodní festival dokumentárních filmů

  Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava se letos v březnu poprvé představily ve francouzském partnerském regionu Kraje Vysočina – v Champagne-Ardene. Na třech místech byl za přítomnosti režiséra a scénáristy Petra Hátleho promítnut snímek z bouřlivého pražského nočního života s názvem Velká noc. Ozvěny do Francie přivezla skupina lidí spojená s projektem Kouzelný karavan. Jde o kočovný promítací sál migrující po Francii a nabízející alternativní filmovou tvorbu.

   
 • Školení digitálních technologií pro učitele (27.3.2015)

  Vzdělávací společnost EDULAB připravila pro učitele mateřských, základních a středních škol prakticky orientovaná školení na práci s digitálním vzdělávacím obsahem, aplikacemi a moderními technologiemi. V rámci něj se pedagogové mimo jiné seznámí se vzdělávacím portálem eKabinet.cz, s digitálním vzdělávacím obsahem, nástroji na tvorbu příprav na hodiny a domácích úloh pro žáky.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód