Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme


 

Poslední dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Vysočina Arena má za sebou další vrcholnou akci (25.5.2015)
  Zajíc

  Uplynulý víkend patřil ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě Světovému poháru horských kol, který navštívilo přes deset tisíc diváků. Na další vrcholné sportovní akci nechyběl ani desetičlenný promotým Kraje Vysočina, který nabízel doplňkové aktivity pro všechny návštěvníky. V nafukovacím stanu vedle hlavní tribuny nechybělo například u dětí velmi oblíbené malování na obličej, atraktivní vědomostní kvíz zaměřený na znalosti o Vysočině nebo unikátní fotostěna, u které se každý stal na okamžik vítězem peletonu. K dispozici byly také tipy na výlety po Vysočině, mapy a další materiály Vysočina Tourism. Skvělou atmosféru ve Vysočina Areně umocňovali po oba dny také dva Zajíci, oficiální maskoti Kraje Vysočina, kteří sklízeli úspěch převážně u nejmenších návštěvníků .

   
 • Pokračování modernizace silnice II/602 (25.5.2015)

  V průběhu května byly zahájeny stavební práce na modernizaci dalších úseků krajské páteřní komunikace II/602 mezi Jihlavou a Velkým Meziříčím. Na investici s rozpočtem 65 miliónů korun má Kraj Vysočina přislíbenu finanční podporu z Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod. Předmětem projektu s názvem „II/602 hr. kraje – Pelhřimov, 7. stavba – úsek č. 1“ je modernizace úseků od křižovatky se silnicí II/351 (směr Kamenice) po Řehořov a dále průtahy Řehořovem a Měřínem s celkovou délkou 4,09 km.

   
 • Jihlava hostila největší romskou taneční soutěž na Vysočině (25.5.2015)

  V Jihlavě se v závěru minulého týdne konal osmý ročník největší romské taneční soutěže na Vysočině. Amen Khelas, což v překladu znamená Já tančím. Pořádalo ji nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Erko při jihlavské Oblastní charitě. Soutěže se zúčastnilo i osm dětí z Dětského domova v Jemnici.

   
 • Lesní pedagogika v Pístově (25.5.2015)
  Lesní pedagogika v Pístově

  V lese u Pístova proběhla na konci minulého týdne v rámci Týdne lesů akce zaměřená na lesní pedagogiku. Několik desítek školáků z Jihlavy dostalo možnost díky speciálně proškoleným zaměstnancům Krajského úřadu Kraje Vysočina zažít dopolední aktivitu, kterou nejlépe charakterizuje moto lesní pedagogiky O lese v lese.

   
 • Hejtman Jiří Běhounek o budoucnosti Jaderné elektrárny Dukovany (23.5.2015)

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek si dnes společně s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou prohlédl provozy Jaderné elektrárny Dukovany. Při této příležitosti uvedl, že samospráva Kraje Vysočina vítá zájem státu na rozvoji jaderné energetiky. Fakt, že nová státní energetická koncepce počítá s obnovou technologií na této jaderné elektrárně a se zachováním jaderné lokality je pro přilehlé obce i celý region klíčový. Než bude možné spustit nové reaktory, bude třeba zajistit za přísných bezpečnostních podmínek prodloužení provozu stávajících bloků tak, aby nevznikl dlouhodobější výpadek v dodávce elektřiny, aby bylo možné udržet v místě vysoce kvalifikovaný personál a v regionu zaměstnanost.

   
 • Hejtman Jiří Běhounek ocenil hrdiny záslužnou medailí (22.5.2015)
  Hejtman Jiří Běhounek ocenil hrdiny záslužnou medailí

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes večer předal v Horáckém divadle Jihlava devětadvacet záslužných medailí Kraje Vysočina za rozvoj krajského integrovaného záchranného systému a především za záchranu lidských životů. „Kraj Vysočina je dlouhodobě nejbezpečnějším krajem v rámci České republiky. Složky IZS jsou důležitým stabilizačním prvkem a kraj se k nim v žádném případě neotáčí zády, naopak dlouhodobě finančně podporuje nad rámec svých povinností vybavenost i připravenost všech složek napříč regionem,“ připomněl hejtman Jiří Běhounek.

   
 • Park u Domova ve Věži otevřen veřejnosti (22.5.2015)
  Park u Domova ve Věži otevřen veřejnosti

  V tomto týdnu byl za účasti radního Kraje Vysočina pro sociální oblast Petra Krčála slavnostně otevřen park v areálu Domova ve Věži, který je dalším z krajských parků, který změnil svoji tvář. „Jeho revitalizace zabrala více než rok práce. Výsledkem je nejen vzhledné místo, ale především pak prostor, kde se snoubí příroda s historií a který bude opět sloužit všem návštěvníkům,“ řekl krajský radní Petr Krčál.

   
 • Srdce na dlani podvanácté v Třebíči (21.5.2015)
  Srdce na dlani podvanácté v Třebíči

  V Městském kulturním středisku v Třebíči se včera konal už 12. ročník akce Srdce na dlani. Setkání obyvatel a zaměstnanců sociálních zařízení na Vysočině bylo pořádáno společně s 3. ročníkem veletrhu sociálních služeb Třebíčska. „Třebíč je město přátelské sociálním službám. Propojení obou již tradičních akcí je přínosem nejen pro odbornou veřejnost, jejíž zástupci se potkávají na jednom místě, ale také možností poznat, jaký obrovský kus cesty sociální služby urazily,“ poznamenal radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Myslivci na Vysočině obnovují pachové ohradníky (21.5.2015)
  Vysočina zdvojnásobí počet kilometrů krajských silnic chráněných pachovými ohradníky

  Myslivci po celé Vysočině se na jaře pustili do údržby a obnovování pachových ohradníků. Na jejich zřízení i údržbu schválila Rada Kraje Vysočina padesátitisícový příspěvek, dalších 150 tisíc přidala nadace Nadace pojišťovny Generali, která projekt na Vysočině podporuje od samého počátku. „V této podobě jsme byli vůbec první, kdo s pachovými ohradníky v roce 2010 přišel. Tato myšlenka se šíří do celé republiky, o pachových ohradnících jsme informovali na zasedání Asociace krajů ČR,“ uvedl Zděněk Chlád, radní pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí.

   
 • Studenti z Chotěboře opět úspěšní v soutěži Finanční gramotnost (21.5.2015)

  I v letošním roce se většina žáků Obchodní akademie Chotěboř zúčastnila školního kola soutěže Finanční gramotnost. Problematika financí provází žáky celým studiem, nejvíce je soustředěna do třetího ročníku, kde je součástí učebních osnov předmětu Ekonomika. Získané znalosti mohou žáci nadále rozvíjet, například ve čtvrtém ročníku v předmětu Finance a daně.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód