Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme

 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Drobné sanační úpravy pomohou sedmi zvláště chráněným územím v kraji (1.9.2014)

  Na přelomu července a srpna byly zahájeny sanační zásahy na území sedmi vybraných zvláště chráněných územích v Kraji Vysočina v rámci projektu „Biodiverzita II. – Drobné sanační zásahy ve vybraných MZCHÚ v péči Kraje Vysočina“. Práce budou realizovány na těchto lokalitách: Dobrá Voda, Obecník, U Hájenky, Doupský a Bažantka, Rašeliniště Loučky, Na Ostrážné a Hajnice.

   
 • Kraj zahájil stavbu nového pavilonu Domova důchodců v Proseči u Pošné (1.9.2014)
  Projektová studie

  Nový pavilon určený především pro spoluobčany s Alzheimerovou chorobou staví Kraj Vysočina v areálu Domova důchodců v Proseči u Pošné. Přízemní stavba s kapacitou 18 nových pokojů s celkem 33 lůžky bude hotová koncem listopadu 2015 a Kraj Vysočina za ni zaplatí ze svého rozpočtu téměř 83 miliónů korun. „Přístavba nového plně bezbariérového pavilonu nepředstavuje rozšíření kapacity domova, ale má rozvolnit obsazenost současných zcela zaplněných pokojů v domově. Navíc zde vznikne nová jídelna a dvě vzpomínkové trasy s originálními retro prvky, které mají pomoci seniorům se vzpomínáním,“ uvedl krajský radní pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. Poklepání na základní kámen nového pavilonu se účastnil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a předseda Senátu PČR Milan Štěch.

   
 • Hejtman Jiří Běhounek bude fandit na Zlatém utkání (29.8.2014)

  Do zahájení exhibičního utkání jako vzpomínky na legendárního hokejového trenéra Ivana Hlinku zbývají v Jihlavě už pouze hodiny. Sobota 30. srpna 2014 se zapíše do dějin českého sportu a Vysočiny jako den unikátního zápasu zlatých olympioniků z Nagana 1998 proti výběru hokejových mistrů světa z let 1999 – 2001. „Považuji si za obrovskou čest, že jsem byl přizván k vhazování úvodního buly zápasu, který se patrně nebude nikdy opakovat,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Země živitelka: fotoohlédnutí za prvním výstavním dnem ve stánku Kraje Vysočina (29.8.2014)
  Země živitelka: fotoohlédnutí za prvním výstavním dnem ve stánku Kraje Vysočina

  Včera byla v Českých Budějovicích zahájena největší agrovýstava v Česku – Země živitelka. Přes sedm stovek vystavovatelů prezentuje to nejlepší z oblasti potravinářství, chovatelství i zemědělství a až do úterý 2. září, kdy se brány výstaviště uzavřou, nebude chybět ani stánek Kraje Vysočina. Ten se v letošním roce zaměřil na dvě komodity typické pro pekárenský průmysl, a to kmín a mák.

   
 • Stánek Kraje Vysočina na Země živitelce otevřel hejtman Jiří Běhounek (28.8.2014)
  Stánek Kraje Vysočina na Země živitelce otevřel hejtman Jiří Běhounek

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes dopoledne slavnostně otevřel stánek kraje na největším tuzemském agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích. Až do úterý 2. září se může veřejnost seznámit s regionální produkcí potravinářských firem z našeho kraje. V letošním roce vévodí vysočinským komoditám mák a kmín. Níže přinášíme rozhovor s Jiřím Běhounkem, ve kterém prozrazuje své priority při nákupu regionálních potravin.

   
 • Informace z krajských silnic (28.8.2014)
  Práce na silnici

  S koncem prázdnin na Vysočině končí celá řada silničních staveb, na druhou stranu další startují nebo jsou dokončovány. Níže uvádíme přehled aktuálně předávaných akcí Kraje Vysočina na silnicích II. a III. tříd a dále také dopravní omezení, která vyžaduje finalizace projektů.

   
 • Kraj Vysočina na China Investment Foru (27.8.2014)

  Delegace vedená hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem čítající dvacítku podnikatelů z Vysočiny se bude účastnit právě zahájeného China Investment Fora v Praze. Dvoudenní investiční fórum, které začíná 28. srpna pořádá Smíšená česko-čínská komora. Z Asie přiletí více než pět stovek hostů, kteří budou s českými partnery jednat o spolupráci v obchodu, dopravě, cestovním ruchu, průmyslu, energetice a dalším. „Domácí podnikatelé mají zájem jednat s konkrétními zástupci konkrétních oblastí, mají zájem proniknout na perspektivní čínský trh a CIF považují za ideální místo k získání kontaktů a představení vlastních projektů,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.

   
 • Čápům se na Vysočině líbí (27.8.2014)
  Ilustrační foto

  Odbor životního prostředí a zemědělství obdržel v letošním roce větší počet žádostí o udělení výjimky k přestěhování hnízda čápa bílého, zvláště chráněného druhu živočicha. Protože se jedná o ohroženého živočicha, jsou dle zákona o ochraně přírody chráněna i jeho sídla a není dovoleno hnízda přemisťovat. „V některých případech však je nezbytné povolit výjimku a hnízdo přemístit nebo na určitou dobu odstranit, např. při opravách střech, komínů nebo úpravách samotného hnízda,“ informuje Dana Vacková z krajského odboru životního prostředí a zemědělství.

   
 • Moderní jídelna pro středoškoláky v Pelhřimově (27.8.2014)
  Ilustrační foto

  Po roce generálních oprav a kompletní výměně gastronomických technologií začíná od září vařit jídelna a kuchyně SPŠ a SOU v Pelhřimově. „Kraj Vysočina za náročnou celkovou opravu a za pořízení vybavení zaplatil z vlastní pokladny 40 milionů korun. V současné době je kuchyně schopna připravit více než 1600 obědů, stovky snídaní a večeří nejen pro pelhřimovské studenty,“ uvedla při prohlídce jednoho z nejmodernějších stravovacích provozů v kraji radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Doporučení Kraje Vysočina ve věci výzvy ministra zemědělství Mariana Jurečky k upřednostnění českých potravin (26.8.2014)
  Doporučení Kraje Vysočina ve věci výzvy ministra zemědělství Mariana Jurečky k upřednostnění českých potravin

  K rukám hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka byla adresována výzva ministra zemědělství Mariana Jurečky týkající se podpory českých zemědělců a potravinářů formou nákupu českých potravin do zřizovaných jídelen. Toto opatření se podle ministra má týkat především komodit, jejichž odbyt je ohrožen aktuálními ruskými sankcemi. „Kraj Vysočina se dlouhodobě snaží preferovat regionální producenty. Je to priorita vedení kraje, nicméně současná legislativa nám mnoho možností nedává. Proto bychom přivítali, kdyby ministerstvo zemědělství důsledněji prosazovalo změny v právě projednávané technické novele zákona o veřejných zakázkách. Například zohledněním kritérií, kterými se posuzuje regionální původ,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód