Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme

 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Letní dovádění jde do finále. Poslední zastávkou bude Strážek (21.8.2014)
  Letní dovádění jde do finále. Poslední zastávkou bude Strážek

  Ve Strážku na Žďársku se o nadcházejícím víkendu uskuteční poslední díl letošní letní tour Kraje Vysočina. Takzvané Letní dovádění s Vysočinou se konalo na osmi místech Vysočiny a zavítalo do každého z pěti okresů kraje. Lidé se bavili od Hrotovic po Novou Cerekev. „Druhý ročník přinesl několik nej. Ať už šlo o počet návštěvníků, přijatých žádostí na slevový pas či programovou nabídku. Letní dovádění se stalo vyhledávanou akcí,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Při jednotlivých zastaveních byly vedle Rodinných a Senior pasů propagovány regionální produkty, otázka péče o zdraví a s tím související téma aktivního životního stylu.

   
 • Nečekaná setkání s historickými postavami na hradě Roštejn (21.8.2014)
  Nečekaná setkání s historickými postavami na hradě Roštejn

  V sobotu 30. srpna 2014 propukne již pátá Hradozámecká noc. Ve večerních a nočních hodinách otevřou své brány hrady, zámky a další památky. Na návštěvníky čeká výjimečná atmosféra a různorodý kulturní program (noční prohlídky, divadelní představení, hudební vystoupení a komponované programy), jehož cílem je především představit památky jako místa neustále živá, na která má smysl se vracet.

   
 • Přírodní rezervace Vílanecké rašeliniště se dočká revitalizace (20.8.2014)
  Přírodní rezervace Vílanecké rašeliniště se dočká revitalizace

  V průběhu července 2014 postupně začala dlouho připravovaná realizace opatření na podporu biodiverzity v přírodní rezervaci Vílanecké rašeliniště v rámci projektu Kraje Vysočina „Biodiverzita II. – PR Vílanecké rašeliniště“, jehož cílem je částečná obnova původního bezlesí, především rašelinišť a podmáčených luk a oprava Nového rybníka.

   
 • Ladislav Svoboda ze Štěměch oslavil 100. narozeniny (19.8.2014)
  Ladislav Svoboda ze Štěměch oslavil 100. narozeniny

  Kulaté 100. narozeniny oslavil v pátek 15. srpna pan Ladislav Svoboda ze Štěměch na Třebíčsku. V tento den uspořádala jeho rodina velkou oslavu v tamějším kulturním domě. Mezi gratulanty nechyběla starostka obce Marie Báňová a zástupci Kraje Vysočina. Své přání adresoval oslavenci také krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Konference zaostřená na rodinu (15.8.2014)
  Konference zaostřená na rodinu

  Za účasti ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové se ve dnech 18. – 19. září 2014 uskuteční na Zámku Valeč závěrečná konference projektu „Rovnost na Vysočině v kontextu tvorby koncepce rodinné politiky kraje“. Její program vychází vstříc načerpaným zkušenostem z praktického zavádění rodinné politiky v kraji. „Projekt potvrdil, že řada rodin v kraji se potýká s problémy, které samy nezvládnou. Jde především o otázky nezaměstnanosti a chudoby,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Evropsky významná lokalita Na Oklice získá novou tvář (15.8.2014)
  Evropsky významná lokalita Na Oklice získá novou tvář

  V průběhu července 2014 postupně začala dlouho připravovaná realizace opatření na podporu biodiverzity v evropsky významné lokalitě Na Oklice v rámci projektu Kraje Vysočina „Biodiverzita II. – EVL Na Oklice“, jehož cílem je obnova původního bezlesí, především rašelinišť, podmáčených luk, smilkových trávníků a vřesovišť.

   
 • Obec Ořechov a místní část Ronov - Vesnice Vysočiny 2014 (15.8.2014)
  Vesnice roku

  Ořechov s místní částí Ronov na Žďársku je Vesnicí Vysočiny 2014. Slavnostní ceremoniál za přítomnosti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a předsedy Senátu ČR Milana Štěcha byl 15. srpna 2014 také „generální zkouškou“ na návštěvu celorepublikové komise, která za několik týdnů rozhodne, kdo se stane z krajských finalistů v roce 2014 nositelem titulu Vesnice roku. Letos se do krajského kola soutěže přihlásilo 20 obcí. Devítičlenná komise strávila týden jejich návštěvami, hodnocením a rozhodováním. Mezi hlavními kritérii byl hodnocen např. společenský život, péče o krajinu a veřejná prostranství nebo aktivita občanů.

   
 • Ocenění za péči o válečné hroby pro čtyři obce (15.8.2014)
  Ocenění za péči o válečné hroby pro čtyři obce

  Obce Jiřice, Modlíkov, městys Libice nad Doubravou a město Hrotovice byly oceněny za příkladnou péči o válečné hroby a pietní místa. Poděkování ve formě pamětní plakety udělené Ministerstvem vnitra České republiky převzali zástupci obcí při slavnostním vyhlášení výsledků krajského kola Vesnice roku v Ořechově. „Plaketa je trvalým připomenutím nadstandardních iniciativ v péči o pietní místa. Je naší povinností připomínat si hrdinství válečných událostí, a to důstojně a s patřičnou hrdostí,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Rodinné a senior pasy na DIVOKÉM ZÁPADĚ (14.8.2014)
  Rodinné a senior pasy na DIVOKÉM ZÁPADĚ

  Opět po roce jsou držitelé rodinných a senior pasů zváni na velké rodinné setkání ve Westernovém městečku Šiklův mlýn. Kraj Vysočina a partneři připravili na sobotu 23. srpna 2014 od 10:00 hodin nabytý program s mnoha výhodami pro držitele rodinných a senior pasů. Kromě tradičních ukázek kovbojského umění, vystoupení humorných divadel a komika Upíra Krejčího nebo hudební skupiny Kamelot nebo strašidelných jízd vláčkem Union Pacific budou v rámci programu vyhlášeny a oceněny nejlepší letošní regionální potraviny. Pro dospělé jsou připraveny zručnostní disciplíny – sečení kosou, hod podkovou nebo zatloukání hřebíků. Sobotní program bude ve večerních hodinách ukončen diskotékou. Celý den bude probíhat také soutěž o dvoudenní pobyt s ubytováním v hotelu Colorado Grand. Těšíme se na vás!

   
 • Křižovatka Na Bradle se na víkend uzavře (14.8.2014)
  Křižovatka Na Bradle se na víkend uzavře

  Nová okružní křižovatka na silnici II/602 Jihlava – Pelhřimov s odbočkou na silnici II/406 směr Kostelec se v sobotu 16. a v neděli 17. srpna uzavře pro veškerou dopravu. Důvodem je pokládka finální obrusné vrstvy. „V případě špatného počasí bude moci stavební firma dokončit pokládání poslední vrstvy i v pondělí 18. srpna, do kdy je povolená úplná uzavírka,“ sdělila Hana Strnadová z krajského odboru dopravy. Od začátku srpna mohou řidiči s opatrností křižovatkou projíždět v režimu stavby.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód