Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme


 

Poslední dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Obchodní akademii, Střední zdravotnickou školu, Střední odbornou školu a Jazykovou školu v Jihlavě povede nově Libor Fasora (30.7.2015)

  Rada Kraje Vysočina jmenovala tento týden do funkce ředitele jedné z největších jihlavských středních škol Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy, Střední odborné školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky čtyřiatřicetiletého pedagoga Libora Fasora. Už 1. srpna 2015 nahradí dosavadního ředitele Františka Číhala, který přechází na Střední uměleckoprůmyslovou školu Jihlava – Helenín. „Úkolem nového ředitele bude pracovat na odborné a personální stabilizaci sloučených škol, odpovědná správa svěřeného majetku a také posilování dobrého jména školy. Jeho výhodou je znalost prostředí a fungování školy, neboť patří už několik let mezi její kmenové zaměstnance, od roku 2006 na pozici zástupce ředitele,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Ministerstvo financí likviduje další pracoviště finančních úřadů (29.7.2015)
  peníze, ilustrační foto

  Občané Náměště nad Oslavou, Pacova a Telče přijdou od prvního ledna 2016 o své pobočky finančních úřadů. Takový je plán Finanční správy, která hodlá v celém státě uzavřít celkem 23 územních pracovišť. Vzhledem k tomu, že se o této zásadní zprávě starostové dotčených měst v Kraji Vysočina dozvěděli pouze z médií, svolali dnes v Telči mimořádnou tiskovou konferenci, které se zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a senátor Miloš Vystrčil.

   
 • Vedení kraje přijalo rodiče finských hokejistů (28.7.2015)
  Vedení kraje přijalo rodiče finských hokejistů

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, krajský radní Martin Hyský a ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec dnes dopoledne v Jihlavě přijali rodiče finských hokejistů, kteří se tento týden účastní Mezinárodní česko-finské hokejové školy (IIHS). „Jde už o pátý ročník tohoto mezinárodního projektu a je tedy jasné, že se česko-finská hokejová škola zařadila mezi tradiční akce. Jsem rád, že se letos k hokeji přidal i florbal, který je ve Finsku na hodně dobré úrovni a naši kluci se tak mají od svých finských vrstevníků co učit,“ řekl v sídle Krajského úřadu Kraje Vysočina hejtman Jiří Běhounek, který bude v sobotu odpoledne na Horáckém zimním stadionu předávat ceny vítěznému týmu celého turnaje.

   
 • Z areálu Nemocnice Jihlava zmizí do několika týdnů komín spalovny (28.7.2015)
  Z areálu Nemocnice Jihlava zmizí do několika týdnů komín spalovny

  Ještě do konce prázdnin zmizí z areálu Nemocnice Jihlava třicetimetrový komín dnes už nevyužívané spalovny zdravotnického odpadu. „Jeho demontáž si vyžádal především špatný technický stav. Z pořízené kontrolní dokumentace je patrné, že komín začíná od horního okraje praskat a do budoucna by mohli být ohroženy osoby pohybující se v jeho blízkosti. Komín je pro provoz nemocnice zbytný a jeho odstranění je logickým krokem,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl. Termínově bude odstranění komína spalovny navazovat na dokončovanou demolici infekčního pavilonu.

   
 • Běloruské děti po roce na Vysočině (28.7.2015)
  Běloruské děti na Vysočině

  Desetidenní pobyt v areálu dětského tábora v Kletečné na Pelhřimovsku zpestřil i letos prázdniny dětí z Gomelské oblasti Běloruska. V návaznosti na dřívější mnohaletou spolupráci výrobců zemědělské techniky Agrostroj a Gomselmaš každoročně na Vysočinu za přírodou, památkami i koupáním přijíždí skupina čtyřiceti dětí ve věku 10 – 16 let.

   
 • Kraj Vysočina získal prestižní ocenění Special Achievement in GIS (28.7.2015)
  Kraj Vysočina získal ocenění Special Achievement in GIS

  Kraj Vysočina získal na světové konferenci Esri cenu Special Achievement in GIS, která je udělována inovativním aplikacím geoinformačních technologií z celého světa. Ocenění převzal za úspěšnou implementaci ArcGIS jako základní GIS platformy pro krajskou samosprávu. Mezi nejviditelnější projekty patří Geoportál DMVS, kraj ale zapojuje GIS i do mnoha dalších projektů, například v oblasti lesnictví, telekomunikací nebo turistiky.

   
 • Připomínkové řízení k návrhu Plánu odpadového hospodářství Kraje Vysočina pro období 2016 až 2025 (27.7.2015)

  Kraj Vysočina dnes zveřejnil na úřední desce krajského úřadu návrh nového Plánu odpadového hospodářství (POH) Kraje Vysočina. V následujících 30 dnech je možné uplatnit k návrhu POH připomínky prostřednictvím datové schránky, v písemné podobě na adresované Odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Kraje Vysočina, popřípadě e-mailem podepsaným uznávaným elektronickým podpisem na adresu posta@kr-vysocina.cz.

   
 • Radní Petr Krčál podpořil dobrou věc (27.7.2015)
  Radní Petr Krčál podpořil dobrou věc

  Krajský radní Petr Krčál se zúčastnil charitativní akce Pomáhej pohybem. Nedělní dobročinné setkání bylo zařazeno do programu Folkových prázdnin, které se v těchto dnech konají v Náměšti nad Oslavou. Cesta k finančním prostředkům přitom vedla přes kilometry našlapané na speciálním kole. „Šlo o zdánlivě jednoduchou věc. Během minuty vyšlapat co nejvíce peněz,“ popsal radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Akce CHRAŇ SI SVŮJ ŽIVOT pokračuje (24.7.2015)
  Zdravý kraj

  Na Dětském dopravním hřišti v Jaroměřicích nad Rokytnou se uskuteční v neděli 26. července 2015 v pořadí už druhá dopravně bezpečnostní akce pro děti i dospělé „Chraň si svůj život“. „Akce Chraň si svůj život se poprvé konala v květnu tohoto roku na Dětském dopravním hřišti ve Velkém Meziříčí. Více než 80 dětských účastníků si při hrách a soutěžích zábavnou formou osvojilo základy bezpečného chování na silnicích. Věřím, že také v Jaroměřicích nad Rokytnou bude program pro malé cyklisty a chodce stejně zajímavý a přínosný,“ poznamenal radní Kraje Vysočina Martin Hyský, který nad akcí převzal záštitu.

   
 • Umělci z Vysočiny zapůjčí díla do Francie (24.7.2015)
  Na hranici vidění

  - Partnerský region Kraje Vysočina Champagne-Ardenne ve Francii si zapůjčí díla dvou umělců z Vysočiny. „Půjde o práce grafika Miloše Slámy a malíře Petra Grubera. V našem partnerském regionu je využijí pro čtvrté vydání fondu výtvarných děl nazvaného Artotéka. Jedná se o dočasný fond výtvarných děl všech žánrů a technik, který na tříleté období sestavuje regionální rada Champagne-Ardenne. Z tohoto fondu čítajícího asi 100 děl od 40 současných umělců pak vybírá díla pro výstavy v galeriích i veřejných institucích po celém území tohoto regionu, » vysvětluje Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód