Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme

 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Sedmasedmdesátou sezónu Horáckého divadla zahájí Den otevřených dveří (31.8.2016)
  Divadlo

  Jediná profesionální scéna v Kraji Vysočina Horácké divadlo Jihlava se připravuje na svou 77. sezónu. Stejně jako další kulturní instituce po celé Vysočině se zapojí do akce Dny evropského kulturního dědictví a své brány všem zájemcům otevře už tuto sobotu 3. září. Tradičně se uskuteční komentované prohlídky, ale do divadla se vrátí i symbolický oheň, který divadelní tým při zakončení minulé sezóny z divadla vyvezl.

   
 • Akce Železný týden opět na Vysočině, tentokrát ve westernovém stylu (31.8.2016)
  Environmentální vyúčtování vysloužilých elektrospotřebičů v Kraji Vysočina

  Už pošesté se v Kraji Vysočina uskuteční tradiční akce Železný týden, která má za úkol zvýšit informovanost veřejnosti o zpětném odběru vysloužilých spotřebičů a jejich následné ekologické recyklaci. Vysočinskou zastávkou bude v pondělí 5. září Havlíčkův Brod, kde šňůra celorepublikové roadshow začíná.

   
 • Dalších 13 sborů dobrovolných hasičů z Vysočiny koupí nový dopravní automobil (31.8.2016)
  hasici

  Dalších třináct obcí, které mají schválenou ministerskou dotaci na pořízení dopravního automobilu do vybavení jednotky požární ochrany dobrovolných hasičů, může počítat i s finanční podporou Kraje Vysočina. Krajští radní na posledním srpnovém zasedání doporučili částky nejčastěji ve výši 300 tisíc korun ke schválení krajskému zářijovému zastupitelstvu. To už v červnu letošního roku rozhodlo podpořit prvních třicet úspěšných ministerských žadatelů částkou necelých devíti miliónů korun.

   
 • Rodilý Francouz bude vyučovat na středních školách Vysočiny (30.8.2016)
  Francouz na gymnázích na Vysočině

  Po osmé přijede na Vysočinu na celý školní rok rodilý Francouz, aby se podílel na výuce jazyka studentů středních škol v Kraji Vysočina. Výuku francouzštiny tentokrát zajistí 27letý Jean Griffon z Nancy z Lotrinska. „Jeho vyučovací hodiny jsou výsledkem spolupráce Kraje Vysočina s partnerským regionem Grand Est (dříve Champagne-Ardenne) a potrvají celý školní rok 2016/2017,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Dalších více než 8 600 žáků a studentů z Vysočiny už ví, jak poskytnout první pomoc (AUDIO) (30.8.2016)
  Vedení Kraje Vysočina se proškolilo v poskytování první pomoci

  Do dvanáctého ročníku projektu První pomoc do škol se ve školním roce 2015/2016 přihlásilo 193 škol z Kraje Vysočina, uskutečnilo se se 401 výukových kurzů a své znalosti o poskytování první pomoci si rozšířilo 8 614 žáků a studentů. „V ukončeném školním roce absolvovala výuku téměř celá populace 14letých a přes 85 procent 17letých v Kraji Vysočina,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a doplnil, že od roku 2004 prošlo projektem přes 95 tisíc žáků a studentů.

   
 • Kraj Vysočina je připraven opakovaně pomoci s obnovou Zakarpatí zasaženého extrémními bouřkami (30.8.2016)
  Děti ze Zakarpatí se zúčastnily letního tábora na Vysočině

  Území ukrajinského Zakarpatí, které bylo koncem června letošního roku zasaženo extrémními bouřkami doprovázenými krupobitím, silným orkánem a následně povodněmi, se pomalu vzpamatovává z nepříjemného zásahu přírody. Živly zničily na sedm tisíc obytných domů a téměř čtyřicítku veřejných budov. „Kraj Vysočina v červenci poskytl partnerskému regionu mimořádnou finanční pomoc ve výši 100 tisíc korun, aktuálně zvažuje další finanční podporu stavební obnovy vybraných dvou až pěti prioritních budov,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Mladý tenorista Petr Nekoranec z Vysočiny jediným Čechem v prestižním newyorském programu (29.8.2016)
  Petr Nekoranec

  Mladý český tenorista Petr Nekoranec, který se před 24 lety narodil v Nových Dvorech u Polné, jako jediný český operní pěvec vyhrál konkurs na dvouletý pobyt v Lindemannově operním studiu pro mladé umělce v Metropolitní opeře v New Yorku. Posledním koncertem v Česku, než začátkem září odlétne do USA, bylo vystoupení na festivalu Litoměřické svátky hudby, kam ho přijela podpořit i radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Úspěšná opatření v přírodní rezervaci Rybník Pařez (29.8.2016)
  Rybník Pařez

  Rybník Pařez v katastrálním území Kaliště se pyšní bohatou populací raka říčního, ale v této oblasti se také vyskytují zvláště chráněné druhy obojživelníků a z rostlinných druhů je významná kriticky ohrožená třtina nachová, dále ďáblík bahenní a vachta trojlistá. Přirozený ekosystém podpořila v letech 2014 – 2015 realizovaná opatření většího rozsahu placená nejen z rozpočtu Kraje Vysočina, ale také za finanční podpory Operačního programu Životního prostředí v rámci projektů Biodiverzita.

   
 • Přes pět tisíc návštěvníků si užilo Letní dovádění Kraje Vysočina (29.8.2016)
  Soutěže dětí

  Čtvrtý ročník prázdninové roadshow Letní dovádění s Vysočinou je u konce. Poslední zastávkou byl včera Budišov na Třebíčsku. Mezigenerační tour splnila, co se od ní očekávalo – bavila a přitahovala zájem návštěvníků. „S každým ročníkem rosteme. Týká se to nejen programové nabídky, ale také zájmu veřejnosti,“ pochvaluje si radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál. Na celkem osm zastávek ve všech okresech regionu zavítalo přes pět tisíc návštěvníků.

   
 • Kraj Vysočina se podílí na přípravě česko-rakouské knihy o historii (AUDIO) (29.8.2016)
  Monitorovací výbor Operačního programu přeshraniční spolupráce Rakousko – Česká republika podpořil všechny projekty z Vysočiny

  Kraj Vysočina je jedním z partnerů projektu s názvem Společná česko-rakouská kniha o dějinách, který mimo jiné realizují dvě česká a dvě rakouská ministerstva, spolkové země Vídeň, Dolní Rakousy, Horní Rakousky a také Jihomoravský kraj. Přípravy na vydání knihy se chýlí ke konci, a proto radní Kraje Vysočina doporučili krajskému zastupitelstvu, aby na svém zářijovém zasedání rozhodlo o schválení 340 tisíc korun, které pokryjí část nákladů na českou jazykovou mutaci knihy.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód