Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme

 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Jihlavské muzeum Vysočiny vystavuje nejkrásnější amatérské fotky našich opeřenců (10.12.2016)
  soutěž

  Roční lhůta na splnění fotografického zadání s nominací do soutěže Photographia NATURA 2016 vyhlášené Muzeem Vysočiny Jihlava uplynula zhruba před měsícem. Devítičlenná porota rozhodla o vítězích tří kategorií a od 9. prosince může veřejnost navštívit doprovodnou výstavu této tradiční soutěže. Letošním tématem byli naši opeřenci. Vítězství si ve svých kategoriích odnesli Markéta Křížová, Marie Zemanová a v hlavní kategorii Jiří Parůžek. Celkem bylo do soutěže přihlášeno 279 snímků od 55 autorů.

   
 • Studentský projekt v Domově Háj aneb vařit se dá v každém věku (9.12.2016)
  Cuketové hranolky

  Studentky druhého ročníku dálkového studia SVOŠS Jihlava oboru sociální práce přišly se zajímavým nápadem. V Domově Háj v Ledči nad Sázavou zrealizují projekt s názvem Umíme si uvařit aneb Scukněme se s cuketou čili cuketové hody. Teď v prosinci si klienti krajské příspěvkové organizace zvolili přípravu jednoho pokrmu ze čtyřchodového menu, následovat bude sestavování nákupního lístku, rozdělení činností a nácvik samotného vaření. Cílem je, aby si klienti dokázali připravit vlastní stravu a zvládli samostatně fungovat v komunitní službě.

   
 • Francouzský designér sbírá inspiraci i zkušenosti na žďárském zámku (9.12.2016)
  Zámek Žďár

  Kraj Vysočina nabízí umělcům z partnerského regionu Grand Est ve Francii příležitosti pro rezidenční tvůrčí pobyt. Aktuálně je na rezidenci ve vybaveném prostředí na zámku ve Žďáře nad Sázavou designér Charles Laget, jeden ze tří výtvarníků, kteří tvoří jako tým pod jménem Etmoietmoietmoi. Kolektiv Etmoietmoietmoi vytváří videa, instalace, světelné objekty, zabývá se designem a vymýšlí hry a různé další akce ve veřejném prostoru.

   
 • Barevné Vánoce Kraje Vysočina. Advent provoněl sídlo kraje (8.12.2016)
  Barevné Vánoce

  Tradiční předvánoční připomenutí tradic a zvyků s názvem Barevné Vánoce dnes pořádá Kraj Vysočina ve svém sídle v Jihlavě. Mezi více než šesti desítkami vystavovatelů figurují krajské střední školy, domovy pro seniory a neziskové organizace. Tradičně nabízí ruční zboží s vánoční tématikou. „Každý rok se mezi spolupořadatele hlásí více a více našich domovů a organizací, stále více lidí akci navštěvuje, a tak si troufáme odhadnout, že dnes krátce po zahájení dělala akce radost zhruba 1200 lidem, do odpoledne očekáváme návštěvnický trojnásobek,“ informovala Ivana Šteklová z odboru sekretariátu hejtmana Krajského úřadu Kraje Vysočina.

   
 • Klienti krajských sociálních zařízení se svědomitě připravují na Vánoce (8.12.2016)
  Stromeček

  Krajská zařízení sociálních péče i další organizace poskytující sociální služby využívají adventní čas pro pořádání tradičních akcí i jednorázových aktivit, které pracovníky i obyvatele domovů potěší a naladí na vánoční atmosféru. Klienti Domova Jeřabina vyzdobili Infocentrum v Pelhřimově, do Počátek přivezli Mikuláše, anděla a čtyři čerty vůz tažený koňmi a svátek Mikuláše slavili například také v Domově pro seniory Třebíč Koutkova-Kubešova.

   
 • Románová kronika Rok na vsi čtvrtou premiérou Horáckého divadla Jihlava (8.12.2016)
  Rok na vsi

  Literární počin bratří Mrštíků nastudovali herci krajského Horáckého divadla Jihlava. Příběhy obyvatel vesničky Habrůvka z období na sklonku 19. století a pod dohledem režiséra a uměleckého šéfa Divadla Pod Palmovkou Michala Langa představí premiérově tuto sobotu 10. prosince v 19.00 na Velké scéně. „Stěžejním tématem je kruh jako společenství, jeho pevný řád a pravidla. Téma kruhu, kdy jedinec je závislý na fungování celé pospolitosti,“ uvedla dramaturgyně Horáckého divadla Barbora Jandová.

   
 • Modernizace silnic za evropské peníze v roce 2017 (8.12.2016)
  EU

  Až 600 miliónů korun by mohl Kraj Vysočina proinvestovat v roce 2017 na modernizace silnic II. třídy, u kterých počítá s následným spolufinancováním ze zdrojů Evropské unie. Právě úspěšnost při čerpání dotačních prostředků umožňuje rychleji zlepšovat technický stav prioritní regionální silniční sítě a mostů.

   
 • Zázraky studia na středních školách odkrývá třebíčský Alternátor (7.12.2016)
  ilustrační foto

  Pro letošní poslední přehlídku oborové rozmanitosti středních škol Kraje Vysočina byl vybrán třebíčský Alternátor. Nečekejte ale tradiční rozdávače letáků nebo odborné výklady. Expozice škol byly vtipně začleněny mezi exponáty Alternátoru. „Žáci základních škol mají sami možnost plnit úkoly zadané školami, nejsou nikým rušeni, mají na pokusy, bádání nebo objevy času tolik, kolik potřebují. Kraj Vysočina využil této zajímavé nabídky a po prvních týdnech instalace uvidíme, jaký bude mít tato netradiční přehlídka mezi školami ohlas,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Krajský rozpočet nově podpoří opravy cyklotras a cyklostezek na Vysočině (7.12.2016)
  Veřejné projednání Strategie rozvoje cykloturistiky a cyklodopravy v Kraji Vysočina

  Potřebné rekonstrukce se dočká cyklotrasa Jihlava-Třebíč-Raabs v obci Šebkovice, opravy povrchu zase úsek u městyse Kamenice a u obce Mastník. Na frekventované cyklostezce Přibyslav-Sázava bude realizováno vodorovné dopravní značení za účelem zvýšení bezpečnosti a potřebnými opravami projdou i cyklostezky ve Ždírci nad Doubravou, ve Žďáře nad Sázavou a komunikace v rámci cyklotras v Moravských Budějovicích nebo v Telči. Osm úspěšných žadatelů grantového programu Fondu Vysočiny Cyklodoprava a cykloturistika 2016 – II si rozdělí 2,5 milionu korun.

   
 • Instalatéři Střední školy stavební Jihlava na zkušené ve Francii (7.12.2016)
  Instalatéři ve Francii

  Čtrnáctidenní stáž ve Francii absolvovali na přelomu listopadu a prosince žáci 2. a 3. ročníku oboru Instalatér Střední školy stavební Jihlava. V rámci projektu Erasmus+ sbíralo sedm žáků za podpory učitele všeobecných předmětů Tomáše Kučery a mistra odborného výcviku Luboše Jakubů zkušenosti v partnerské škole CFA BTP Aube na okraji historického města Troyes.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód