Kraj Vysočina - logo

Servis pro obce kraje Vysočina


 
 

Doporučujeme

 • Kontaktní centrum
 • Vesnice Vysočiny
 • Fond Vysočiny
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 
 

Vybíráme

 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty


 

Tiskové zprávy

 • Třetí vydání katalogu slev a výhod pro držitele Rodinných pasů Kraje Vysočina (30.6.2016)
  Petr Krčál: Rodinné pasy slaví pět let na Vysočině, přijďte se bavit s námi

  V průběhu tohoto týdne je všem držitelům Rodinných pasů Kraje Vysočina adresováno v pořadí třetí vydání katalogu slev a výhod souvisejících s tímto projektem. Poprvé ho mohou zájemci obdržet také v elektronické podobě - společně s informačním sdělením dorazí do e-mailových schránek. „Jdeme s dobou. Katalog si stačí stáhnout do tabletu nebo mobilu, a mít ho tak neustále při sobě. Věřím, že své využití najde velice rychle,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních a prorodinné politiky Petr Krčál.

   
 • Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek zahájil Mistrovství světa horských kol (30.6.2016)
  MTB

  Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě hostí jednu z největších sportovních akcí letošního roku v Česku. Mistrovství světa horských kol připravovali organizátoři celé dva roky a aktuálně se na zajištění celého šampionátu podílí 600 organizátorů a z toho více než 200 dobrovolníků. Slavnostního zahájení pětidenního klání sportovců z 53 států celého světa se zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Je pro nás ctí, že Vysočina Arena byla vybrána jako místo, kde se koná první mistrovství světa cross country na území České republiky. Věřím, že zázemí a příjemná atmosféra přinese našim závodníkům vynikající výsledky a všem návštěvníkům skvělé zážitky. Užijte si to u nás na Vysočině,“ uvedl na zahájení Jiří Běhounek.

   
 • Fotoohlédnutí: první den návštěvy prezidenta Miloše Zemana na Vysočině (30.6.2016)
  Prezident

  První den oficiální třídenní návštěvy Kraje Vysočina odstartoval prezident Miloš Zeman návštěvou sídla Kraje Vysočina. Se zastupiteli a představiteli obcí diskutoval například o britském odchodu z Evropské unie, o údržbě silnic prvních tříd a nakonec pokřtil knihu Jitky Hrůzové Moje Vysočina pohledem Miloše Zemana. Následovala cesta do Pelhřimova, kde prezident zavítal do strojírenské firmy Agrostroj, besedoval se zaměstnanci společnosti a první den návštěvy ukončil návštěvou pelhřimovské radnice a diskuzí s občany na náměstí.

   
 • Nejlepším stavařem v Česku je student havlíčkobrodské stavební školy (29.6.2016)
  Letiště Henčov

  V celostátní přehlídce soutěže Středoškolská odborná činnost (SOČ) zvítězil v oboru Stavebnictví, architektura a design interiérů Jan Špás, student oboru technické lyceum ze Střední průmyslové školy stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě. Po vítězství v krajském kole SOČ a v soutěži Studentský projekt Stavba Vysočiny 2015 tak student havlíčkobrodské školy dosáhl se svým projektem Návrh Letiště Jihlava-Henčov dalšího úspěchu v celostátním měřítku. „První místo bylo pro mě velkým překvapením, jsem rád, že porota mou práci i vystoupení takto ocenila,“ komentoval svůj úspěch Jan Špás.

   
 • Prezident ČR předá vysvědčení nejúspěšnějším studentům v Třebíči (29.6.2016)
  Vítání prezidenta v sídle Kraje Vysočina

  Už zítra si na Vysočině převezme hodnocení své celoroční práce více než 64 tisíc žáků základních i středních škol. Na krajské třebíčské průmyslové škole si dvacítka nejúspěšnějších studentů převezme své vysvědčení z rukou prezidenta České republiky Miloše Zemana. Zatímco většině žáků končí školní rok až poslední den v červnu, minimálně na třech krajských středních školách už si studenti prázdniny užívají. „Důvodem jsou rozsáhlejší rekonstrukce školských zařízení, které se ve výsledku podepíší na modernějším vzhledu škol a zvýší komfort běžné výuky,“ uvedla krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Prezident České republiky dostal dárky, které mu budou připomínat Vysočinu (29.6.2016)
  Koš

  První den návštěvy prezidenta České republiky Miloše Zemana na Vysočině s sebou nesl očekávání, jaký dárek vybrala krajská samospráva pro tak významnou návštěvu. Volba padla na originálně zpracované knižní dílo Emanuela Ranného. Knihovnu prezidenta ČR tak bude od dnešního dne zdobit originálně vázaná nejznámější báseň amerického básníka Edgara Allana Poea Havran. Pro první dámu byla pečlivě zabalena kolekce hutního skla od mistra Jaroslava Svobody ze sklárny Karlov.

   
 • Grand prix Kaipan: Absolutním vítězem speciálního seriálu je Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava (29.6.2016)
  Grand Prix

  Dvoudenní automobilové klání krajské flotily Kaipanů na autodromu ve Vysokém Mýtě je tečkou za celoročními aktivitami projektu Postav si své auto. Tento týden se rozhodlo, který tým získá Pohár designérů, Pohár marketingu, Pohár konstruktérů, kdo si odveze titul v jízdě zručnosti a rozhodlo se také o absolutním vítězi Grand prix. „Zlatý putovní pohár od společnosti Bosch Diesel Jihlava, která sportovní klání uspořádala, získal tým Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava. Dvanáct srdcařů s vozem Red Rose1 zanechalo nesmazatelnou stopu téměř ve všech kategoriích,“ informovala po skončení závodů radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Cenu Talent Vysočiny 2016 si ve Žďáře převzalo 13 nadaných žáků (29.6.2016)
  Talent Vysočiny

  Už známe 13 talentovaných žáků oceněných Talentem Vysočiny 2016. Slavnostní vyhlášení talentů včetně Ceny hejtmana Kraje Vysočina 2016 se už po jednadvacáté uskutečnilo v úterý 28. června večer v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou. Odborná komise letos nominovala na cenu Talent Vysočiny 95 žáků a studentů v pěti oborech.

   
 • Kraj Vysočina přispěje na projekt prevence nemocí přenášených klíšťaty (28.6.2016)
  Klíště

  Kraj Vysočina se rozhodl spolupracovat s Krajskou hygienickou stanicí Kraje Vysočina a se Státním veterinárním ústavem Jihlava na projektu zaměřeném na prevenci klíšťové encefalitidy a Lymeské boreliózy. Vysočina se totiž posledních deset let řadí mezi nejpostiženější oblasti v Česku co do diagnózy obou chorob a s nimi souvisejících následků. „Kraj proto přispěje na takzvané vlajkování klíšťat s cílem zajistit míru jejich promořenosti virem klíšťové encefalitidy a bakteriemi Lymeské boreliózy,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že krajští hygienici budou v tomto letním období pracovat vždy ve čtyřech vytipovaných lokalitách každého okresu.

   
 • Šest výrobců získalo nově značku Vysočina regionální produkt (28.6.2016)
  Regionální produkty

  Uzené ořechy z Dalešic, medovina z Telče, Prosetínské trubičky, medové dobroty z Lukavce, telčské pivo a bezlepkové výrobky z Chotěboře nesou nově označení VYSOČINA regionální produkt. Jejich producenti si dnes v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě od náměstka hejtmana Kraje Vysočina Vladimíra Novotného a radního Kraje Vysočina Zdeňka Chláda osobně převzali certifikát opravňující značku kvality Vysočiny využívat. Šest nových produktů rozšířilo seznam na aktuálních 68 výrobků, které prošly přísným procesem certifikace a skutečně pocházejí z Vysočiny.

   
 

další tiskové zprávy

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód