Kraj Vysočina - logo

Počin roku


 

Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Úvod

 

Hlasování v anketách Kraje Vysočina - Zlatá jeřabina a Skutek roku

Hlasování veřejnosti pro oblíbenou kulturní akci, příkladnou obnovu památky či nejzajímavější dobrovolné skutky jednotlivců a projekty právnických osob, které v roce 2015 přispěly k rozvoji regionu, bude probíhat od 1. 3. 2016 do 31. 3. 2016. Do obou anket je možné hlasovat prostřednictvím elektronického formuláře na stránkách www.kr-vysocina.cz/pocinroku a následného potvrzení přes e-mail. Do ankety Zlatá Jeřabina pak také poštou prostřednictvím originálního hlasovacího lístku z novin Kraj Vysočina zaslaného na adresu Krajského úřadu Kraje Vysočina s označením „POČIN ROKU“.

ZLATÁ JEŘABINA

Zlatá jeřabina logo

Podpořit svého favorita v 12. ročníku Zlaté jeřabiny - Ceny Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2015 můžete ve dvou kategoriích ankety: 1. kategorie Kulturní aktivita a 2. kategorie Péče o kulturní dědictví.
Z nominovaných počinů bylo odbornou pracovní skupinou vybráno 30 nejzajímavějších počinů v obou kategoriích. Seznam vybraných počinů naleznete na internetových stránkách Kraje Vysočina a v novinách Kraj Vysočina spolu s hlasovacím lístkem. Ocenění získají z obou kategorií tři počiny s nejvyšším počtem hlasů. Vítězové budou ohodnoceni Cenou Kraje Vysočina a finančním darem.


Více informace a přehled výsledků z minulých let je k nahlédnutí zde

Hlasovací formulář

 

SKUTEK ROKU

Skutek roku logo

Jen hlasy veřejnosti rozhodnou o vítězství nominovaných skutků ve čtyřech kategoriích fyzických osob – Sociálně-zdravotní oblast, Životní prostředí, Volný čas dětí a mládeže a Poradenství, osvěta a vzdělávání.
O vítězích v kategorii právnických osob rozhodne během března odborná porota.

Během března 2016 bude zveřejněn hlasovací formulář pro fyzické osoby, o vítězích v kategorii právnických osob rozhodne odborná porota. 

Podpořte i Vy dobrý Skutek roku!

 

Informace k uplynulým ročníkům dostupné zde.

Hlasovací formulář


Společné slavnostní vyhlášení a předání darů proběhne 6. června 2016 na Zámku Světlá nad Sázavou.


Více informací:
Ing. Dita Marešová, odbor regionálního rozvoje, e-mail: maresova.d@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 531
Ing. Tereza Prokešová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, e-mail: prokesova.t@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 260

 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Zlatá jeřabina 2015 patří Folkovým prázdninám a restaurování varhan v Osové Bítýšce (8.6.2016)
  Zlatá jeřabina

  Slavnostní podvečer na Zámku Světlá nad Sázavou odhalil letošní vítězné majitele Zlaté jeřabiny 2015. Jsou jimi Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou – vítěz kategorie Kulturní aktivita a za soutěžní část ankety Péče o kulturní dědictví vynesly hlasy veřejnosti na pomyslnou první příčku restaurování varhan v kostele svatého Jakuba Staršího v Osové Bítýšce. „Kraj Vysočina se pyšní řadou kvalitních kulturních akcí, které si každoročně vytvářejí nové a nové příznivce. Tentokrát fanoušci ocenili neobyčejný hudební festival, který má jedinečný dramaturgický koncept, a restaurování hudebního nástroje, který spojuje duchovní i kulturní dění v obci na Žďársku. Gratuluji,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která vítězům předala ocenění.

   
 • Anketa Skutek roku 2015: Devět zlatých aktivit (7.6.2016)
  Šnek

  V roce 2016 vyhlásilo Zastupitelstvo Kraje Vysočina už sedmý ročník ankety Skutek roku. Veřejnost měla možnost nominovat aktivity, které v loňském roce nejvíce přispěly k rozvoji regionu. O počinech fyzických osob hlasovala během března široká veřejnost, vítězné projekty právnických osob vybrala odborná porota. „Kraj Vysočina našel vlastní cestu, jak upozornit na dobrovolnickou práci pro druhé a poděkovat těm, kteří ji dělají. Toto ocenění je součástí systematické podpory rozvoje místní Agendy 21 v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.

   
 • Březen měsícem hlasování v krajské anketě Zlatá jeřabina a Skutek roku 2015 (2.3.2016)

  Od 1. března může veřejnost svým hlasem podpořit ocenění zajímavé kulturní akce nebo příkladné obnovy památky v anketě Zlatá jeřabina. Ve stejný den začalo hlasování také v druhé krajské anketě Skutek roku. Ta dává možnost vyniknout všem osobám a společnostem, které v roce 2015 vykonaly pro region něco mimořádného nad rámec svých povinností, a to často bez ohledu na svůj osobní prospěch. „Obě ankety jsou tradiční záležitostí a jsem velmi ráda, že můžeme záslužné a dobrovolnické aktivity tímto způsobem ocenit. V případě Zlaté jeřabiny podporujeme činnosti a malé i větší kulturní akce, které si zaslouží, aby se o nich vědělo,“ vysvětlila radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. Hlasování v obou anketách je možné až do konce března. Více informací na www.kr-vysocina.cz/pocinroku.

   
 • Hlasujte pro Počiny roku 2014 (2.3.2015)

  Občané Kraje Vysočina už můžou hlasovat ve zdvojené anketě Počin roku, která se skládá z tradiční Zlaté jeřabiny a Skutku roku. Každý zaslaný hlas znamená podporu dobrovolných skutků jednotlivců a projektů právnických osob, které přispěly k rozvoji regionu, a také k zviditelnění nejzajímavějších kulturních akcí a aktivit v oblasti památkové péče. Hlasování odstartovalo v neděli 1. března a bude trvat celý měsíc.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód