Kraj Vysočina - logo

Mládež a sport


 
 

Doporučujeme

 • Inspiromat
 • NIDM
 • Klíče pro život
 • Adam
 • Informační centrum neziskových organizací
 • Rada dětí a mládeže kraje Vysočina
 • Tábory na Vysočině
 • Regionální velká výměna zkušeností
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Sedmý ročník soutěže Poznej Vysočinu je minulostí (23.5.2016)
  Poznej Vysočinu výlet

  Příjemný závěr sedmého ročníku soutěže Poznej Vysočinu si užila čtyřicítka nejlepších řešitelů. Dvoudenní výlet do Prahy organizovaný Krajem Vysočina byl ve znamení nabitého programu. Mimo hudebního představení v divadle Hybernia si výherci soutěže prohlédli výstavu Titanic i expozici věnovanou Karlu IV. v Národním technickém muzeu. Svoji zvídavost náležitě projevili i v budově Národního divadla, kterou prozkoumali od sklepa až po půdu. Vzácnou návštěvu z Vysočiny přijal v sídle Senátu ČR předseda Milan Štěch, kterého doprovázel hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Část programu s nadějnými studenty v Praze trávila i Jana Fialová, radní pro oblast školství a Libor Joukl, náměstek hejtmana.

   
 • Kraj Vysočina se zapojí do projektu Potravinová pomoc dětem (17.5.2016)
  Oběd

  Počet dětí, které vzhledem k finanční rodinné situaci neobědvají ve svých školách, vzrůstá, a proto se Kraj Vysočina rozhodl zapojit do projektu Operačního programu potravinové a materiální pomoci a odsouhlasil zpracování projektového záměru. „Cílem je zabezpečit školní stravování dětem mateřských škol a žákům základních škol ze sociálně slabých rodin, a to formou uhrazení stravného ve školních jídelnách po dobu příštího školního roku 2016/2017,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.

   
 • Hledá se Talent Vysočiny (21.4.2016)
  Talent Vysočiny

  Kraj Vysočina v letošním roce opět ocení talentované žáky a studenty. Ocenění Talent Vysočiny a Cena hejtmana Vysočiny jsou určeny pro žáky, kteří dosahují v určitém oboru mimořádných výsledků a kteří svůj talent a nadání cílevědomě rozvíjí. „Ocenění se vztahuje na výsledky školní i mimoškolní zájmové činnosti a budoucí talenti si můžou těšit na příjemné motivační stipendium, které je podpoří v dalším rozvoji,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Z centra Golčova Jeníkova vyběhlo 176 závodníků (29.3.2016)
  Běh městem JK

  Tradičně předvelikonoční neděle je v Golčově Jeníkově ve znamení Běhu městem Jarmily Kratochvílové. Letošního 32. ročníku se zúčastnilo 176 sportovců, rodinný běh absolvovalo 580 příznivců pohybu a celou akci na podporu zdravého životního stylu zaštítil a osobně zahájil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Sportovce přijela podpořit i radní Kraje Vysočina Jana Fialová a na akci dorazil na horském kole i ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec. „Přes vesnice jsem z Havlíčkova Brodu do Jeníkova a zpět ujel 68 kilometrů. Chtěl jsem tak malým dílem přispět ke zdravému sportování a podpořit běžce z profesionálních kruhů, ale také seniory nebo rodiny s dětmi,“ uvedl ředitel Zdeněk Kadlec.

   
 • Hlasování o nejlepší sportovce kraje jde do finále (11.3.2016)
  Logo Sportovec Kraje Vysočina

  Posledních pět dní má veřejnost na hlasování ve čtrnáctém ročníku ankety Sportovec Kraje Vysočina. Hlasovat můžete na webových stránkách www.kr-vysocina.cz/sportovec pro jednotlivce a sportovní kolektivy až do půlnoci úterý 15. března 2016. Slavnostní galavečer s vyhlášením nejlepších sportovců Kraje Vysočina za rok 2015 se uskuteční ve čtvrtek 7. dubna v Divadle Pasáž v Třebíči. Na tento slavnostní ceremoniál s přehlídkou oceněných nejlepších krajských sportovců je zvána i veřejnost. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji třebíčského kulturního střediska.

   
 • Kraj podpořil výstavbu zázemí pro softbalové mistrovství světa na Vysočině (11.2.2016)
  Softbalové hřiště v HB

  Budova kabin pro sportovce u softbalového hřiště na Plovárenské ulici v Havlíčkově Brodě vyrostla o další patro. Nově budou moci softbalisté využívat celkem sedm šaten a k dispozici je i kabina pro rozhodčí. Kraj Vysočina přispěl částkou tři milióny korun. Celkem si stavba vyžádala nálady ve výši 4,5 miliónů korun. „Touto finanční podporou jsme chtěli ukázat, že nepodporujeme pouze velké sporty, že pomáháme i těm menším, ale zato úspěšným sportům, které jsou schopné se i v celosvětové konkurenci prosadit,“ uvedl na slavnostním otevření nových kabin náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný.

   
 • Pravidla Rady Kraje Vysočina pro poskytování dotací na účast na mistrovství Evropy a světa (22.4.2015)

  Rada kraje Vysočina schválila aktualizovaná „Pravidla Rady kraje Vysočina pro poskytování příspěvků na účast na mistrovství Evropy a světa ve sportovních disciplínách“. Díky těmto pravidlům si mohou požádat reprezentanti kraje Vysočina o finanční příspěvek na účast na sportovním mistrovství. Podpora je určena pro školy a školská zařízení a neziskové organizace působící v oblasti sportu, které vysílají své zástupce na mistrovství Evropy a světa ve sportovních disciplínách, která jsou pořádána ve spolupráci s příslušným sportovním svazem.

   
 • Pravidla Rady Kraje Vysočina č. 13/14 pro poskytování dotací na pořádání krajských a vyšších kol postupových soutěží a přehlídek pro děti a mládež (22.4.2015)

  Rada Kraje Vysočina schválila "Pravidla Rady Kraje Vysočina pro poskytování dotací na pořádání krajských a vyšších kol postupových soutěží a přehlídek pro děti a mládež". Podpora je určena organizátorům postupových krajských a vyšších kol soutěží a přehlídek z řad škol, školských zařízení a neziskových organizací. Žádosti o dotace je možno předkládat v průběhu celého roku.

   
 • Kraj Vysočina podporuje mladé sportovce (18.12.2013)
  Ilustrační foto

  Všesportovní kolegium Kraje Vysočina na svém zasedání dne 16.12. 2013 projednalo otázky podpory sportovní činnosti dětí a mládeže v kraji. Kraj Vysočina od roku 2006 systematicky podporuje sportovní činnost dětí a mládeže do 18 let prostřednictvím dotace Všesportovnímu kolegiu Kraje Vysočina, které sdružuje organizace provozující tělovýchovnou a sportovní činnost. Každoročně tak tato dotace míří do jednotlivých sportovních klubů a jednot a k jednotlivým mladým sportovcům.

   
 • Skončilo první kolo energetické akademie [PDF, 336 kB] (28.11.2012)
  logo akademie
   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód