Kraj Vysočina - logo

Mládež a sport


 
 

Doporučujeme

 • Inspiromat
 • NIDM
 • Klíče pro život
 • Adam
 • Informační centrum neziskových organizací
 • Rada dětí a mládeže kraje Vysočina
 • Tábory na Vysočině
 • Regionální velká výměna zkušeností
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Grand prix Kaipan: Absolutním vítězem speciálního seriálu je Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava (29.6.2016)
  Grand Prix

  Dvoudenní automobilové klání krajské flotily Kaipanů na autodromu ve Vysokém Mýtě je tečkou za celoročními aktivitami projektu Postav si své auto. Tento týden se rozhodlo, který tým získá Pohár designérů, Pohár marketingu, Pohár konstruktérů, kdo si odveze titul v jízdě zručnosti a rozhodlo se také o absolutním vítězi Grand prix. „Zlatý putovní pohár od společnosti Bosch Diesel Jihlava, která sportovní klání uspořádala, získal tým Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava. Dvanáct srdcařů s vozem Red Rose1 zanechalo nesmazatelnou stopu téměř ve všech kategoriích,“ informovala po skončení závodů radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Cenu Talent Vysočiny 2016 si ve Žďáře převzalo 13 nadaných žáků (29.6.2016)
  Talent Vysočiny

  Už známe 13 talentovaných žáků oceněných Talentem Vysočiny 2016. Slavnostní vyhlášení talentů včetně Ceny hejtmana Kraje Vysočina 2016 se už po jednadvacáté uskutečnilo v úterý 28. června večer v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou. Odborná komise letos nominovala na cenu Talent Vysočiny 95 žáků a studentů v pěti oborech.

   
 • Mladí hokejisté a florbalisté z Vysočiny se chystají do Finska (14.6.2016)
  Druhý ročník mezinárodní hokejové školy IIHS putuje do Finska

  Jen měsíc dělí čtyřicítku mladých sportovců z Vysočiny od hokejového a florbalového kempu, který pro ně připravuje finský partner v Tampere a Pirkkale. Po pěti letech pravidelného střídání připadlo pořadatelství právě na Finsko. Vybraní sportovci ve věku 13 let z celého Kraje Vysočina odlétají do Skandinávie 23. července 2016. Kraj Vysočina soustředění talentovaných sportovců finančně podporuje.

   
 • První kulatý stůl Krajské sítě podpory nadání (8.6.2016)
  Nadaní žáci

  Dnes se na krajském pracovišti Národního institutu pro další vzdělávání v Jihlavě setkají odborníci, kteří se zabývají problematikou nadání a péčí o nadané děti, aby si vyměnili zkušenosti s činnostmi pro nadané v Kraji Vysočina. V krajském městě se uskuteční diskuze na prvním kulatém stole s názvem Víme o sobě. „O tom, co je nadání a kdo je nadaný nepanuje naprostá shoda, a to ani mezi lidmi, kteří se touto problematikou zabývají dlouhodobě. Proto podobné aktivity vítám a věřím, že přinesou nové impulsy nebo také poznatky, které odborníci uplatní v praxi,“ těší setkání radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Janu Fialovou.

   
 • Turnaj čtyř regionů vyhrál domácí tým z Vysočiny! (2.6.2016)
  Turnaj čtyř regionů

  Sportovní areál Na Stoupách v Jihlavě hostil ve čtvrtek druhý ročník fotbalového turnaje žáků škol ze čtyř regionů. Vedle domácího výběru se o putovní pohár utkaly týmy fotbalistů z Jihočeského a Jihomoravského kraje a také z Dolního Rakouska. Pohár vybojovali domácí fotbalisté z Vysočiny. „Turnaj je praktickým výsledkem spolupráce všech vyjmenovaných regionů, které společně vytvořily a podepsaly Pracovní program pro roky 2014 až 2017 zahrnující i oblast vzdělávání, výchovy mládeže a v neposlední řadě také sport,“ vysvětlila počátky vzniku turnaje radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která vítězům pogratulovala, předala pohár i ceny.

   
 • Sedmý ročník soutěže Poznej Vysočinu je minulostí (23.5.2016)
  Poznej Vysočinu výlet

  Příjemný závěr sedmého ročníku soutěže Poznej Vysočinu si užila čtyřicítka nejlepších řešitelů. Dvoudenní výlet do Prahy organizovaný Krajem Vysočina byl ve znamení nabitého programu. Mimo hudebního představení v divadle Hybernia si výherci soutěže prohlédli výstavu Titanic i expozici věnovanou Karlu IV. v Národním technickém muzeu. Svoji zvídavost náležitě projevili i v budově Národního divadla, kterou prozkoumali od sklepa až po půdu. Vzácnou návštěvu z Vysočiny přijal v sídle Senátu ČR předseda Milan Štěch, kterého doprovázel hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Část programu s nadějnými studenty v Praze trávila i Jana Fialová, radní pro oblast školství a Libor Joukl, náměstek hejtmana.

   
 • Kraj Vysočina se zapojí do projektu Potravinová pomoc dětem (17.5.2016)
  Oběd

  Počet dětí, které vzhledem k finanční rodinné situaci neobědvají ve svých školách, vzrůstá, a proto se Kraj Vysočina rozhodl zapojit do projektu Operačního programu potravinové a materiální pomoci a odsouhlasil zpracování projektového záměru. „Cílem je zabezpečit školní stravování dětem mateřských škol a žákům základních škol ze sociálně slabých rodin, a to formou uhrazení stravného ve školních jídelnách po dobu příštího školního roku 2016/2017,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.

   
 • Hledá se Talent Vysočiny (21.4.2016)
  Talent Vysočiny

  Kraj Vysočina v letošním roce opět ocení talentované žáky a studenty. Ocenění Talent Vysočiny a Cena hejtmana Vysočiny jsou určeny pro žáky, kteří dosahují v určitém oboru mimořádných výsledků a kteří svůj talent a nadání cílevědomě rozvíjí. „Ocenění se vztahuje na výsledky školní i mimoškolní zájmové činnosti a budoucí talenti si můžou těšit na příjemné motivační stipendium, které je podpoří v dalším rozvoji,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Z centra Golčova Jeníkova vyběhlo 176 závodníků (29.3.2016)
  Běh městem JK

  Tradičně předvelikonoční neděle je v Golčově Jeníkově ve znamení Běhu městem Jarmily Kratochvílové. Letošního 32. ročníku se zúčastnilo 176 sportovců, rodinný běh absolvovalo 580 příznivců pohybu a celou akci na podporu zdravého životního stylu zaštítil a osobně zahájil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Sportovce přijela podpořit i radní Kraje Vysočina Jana Fialová a na akci dorazil na horském kole i ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec. „Přes vesnice jsem z Havlíčkova Brodu do Jeníkova a zpět ujel 68 kilometrů. Chtěl jsem tak malým dílem přispět ke zdravému sportování a podpořit běžce z profesionálních kruhů, ale také seniory nebo rodiny s dětmi,“ uvedl ředitel Zdeněk Kadlec.

   
 • Hlasování o nejlepší sportovce kraje jde do finále (11.3.2016)
  Logo Sportovec Kraje Vysočina

  Posledních pět dní má veřejnost na hlasování ve čtrnáctém ročníku ankety Sportovec Kraje Vysočina. Hlasovat můžete na webových stránkách www.kr-vysocina.cz/sportovec pro jednotlivce a sportovní kolektivy až do půlnoci úterý 15. března 2016. Slavnostní galavečer s vyhlášením nejlepších sportovců Kraje Vysočina za rok 2015 se uskuteční ve čtvrtek 7. dubna v Divadle Pasáž v Třebíči. Na tento slavnostní ceremoniál s přehlídkou oceněných nejlepších krajských sportovců je zvána i veřejnost. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji třebíčského kulturního střediska.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód