Kraj Vysočina - logo

Mládež a sport


 
 

Doporučujeme

 • Inspiromat
 • NIDM
 • Klíče pro život
 • Adam
 • Informační centrum neziskových organizací
 • Rada dětí a mládeže kraje Vysočina
 • Tábory na Vysočině
 • Regionální velká výměna zkušeností
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Půlmaratony v Jihlavě a v Havlíčkově Brodě už po třetí (16.8.2016)
  Půmaraton

  Běžci z Vysočiny mají v září na výběr účastnit se hned dvou půlmaratonů. Třetí ročník Jihlavského půlmaratonu odstartuje v neděli 11. září na Masarykově náměstí a o šest dní později 17. září také po třetí vyběhnou vytrvalci z areálu sportoviště Plovárenská v Havlíčkově Brodě.

   
 • Hejtman Jiří Běhounek přijal nově extraligové házenkáře z Nového Veselí (12.8.2016)
  Pohár

  Šestice mladých nadějných sportovců, členové realizačního týmu i místopředseda oddílu házené TJ Sokol Nové Veselí Zdeněk Materna dorazil do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě, aby se setkali s hejtmanem Jiřím Běhounkem i náměstkem hejtmana Vladimírem Novotným. Přivezli vítězní pohár z první ligy.

   
 • Olympijské zlato pro Vysočinu (VIDEO) (12.8.2016)
  Lukáš Krpálek

  Necelý týden po zahájení XXXI. Letních olympijských her v Rio de Janeiru přišla na Vysočinu radostná zpráva. Jihlavský judista Lukáš Krpálek vybojoval v olympijském turnaji zlatou medaili a stal se vůbec nejúspěšnějším českým judistou v historii. „Lukášovi posílám do deset tisíc kilometrů vzdáleného Ria obrovskou gratulaci, jsem na něj hrdý. Ostatně my na Vysočině jeho úspěchy sledujeme už dlouho, o čemž svědčí i jeho několikanásobné ocenění v anketě Sportovec Kraje Vysočina,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek s tím, že by se rád s Lukášem setkal a osobně mu k významnému úspěchu za celý Kraj Vysočina popřál.

   
 • Účastníky Mladé univerzity nadchlo v Jihlavě Divadlo fyziky (10.8.2016)
  Mladá univerzita

  Na 120 dětí ve věku 11 až 14 let z Vysočiny i Dolního Rakouska, které se v šestém prázdninovém týdnu účastní projektu Mladá univerzita Waldviertel - Vysočina, přijelo dnes ráno do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě. Celou středu strávily v krajském městě, dopoledne absolvovaly zajímavé přednášky a odpoledne patřilo zábavným workshopům, které pro ně zástupci Kraje Vysočina připravili.

   
 • Čtyřicet běloruských dětí trávilo prázdniny na Vysočině (27.7.2016)
  Tábor

  Areál dětského tábora v Kletečné u Humpolce ožil návštěvou dětí z Gomelské oblasti Běloruska. Na Vysočinu za přírodou, památkami i koupáním přijíždějí každoročně, aby si užily zábavný program. Tábor na Pelhřimovsku navštívila i vysočinská delegace, která přivezla pozdravy od hejtmana Jiřího Běhounka a děti obdarovala upomínkovými drobnostmi.

   
 • Orientační běžci z Vysočiny bodovali na Grand Prix Slovakia (27.7.2016)
  Orientační běh

  Náročný program absolvovala 35členná výprava orientačních běžců KCTM Vysočina ve Slovenském krasu ve třetím červencovém týdnu. Nejprve se museli závodníci seznámit s obtížným závrtovým terénem, 15 z nich se nakonec úspěšně probojovalo až na stupně vítězů.

   
 • Kraj Vysočina podpoří účast na mistrovství veteránů v orientačním běhu i evropském šampionátu v benčpresu (26.7.2016)
  Medaile

  Jednou ze schválených rozpočtových položek Kraje Vysočina na letošní rok jsou i finance, které nadějné sportovce z Vysočiny podpoří v účasti na sportovních mistrovstvích. Poslední dvě schválené žádosti podal UNITOP Sportovní klub policie Žďár nad Sázavou, který vyšle s pomocí krajských prostředků tři své členy do Estonska na srpnové MS veteránů v orientačním běhu, a Powerlifting Jihlava, který vysílá na ME mužů a žen v benčpresu na Island jednoho nadějného závodníka.

   
 • Grand prix Kaipan: Absolutním vítězem speciálního seriálu je Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava (29.6.2016)
  Grand Prix

  Dvoudenní automobilové klání krajské flotily Kaipanů na autodromu ve Vysokém Mýtě je tečkou za celoročními aktivitami projektu Postav si své auto. Tento týden se rozhodlo, který tým získá Pohár designérů, Pohár marketingu, Pohár konstruktérů, kdo si odveze titul v jízdě zručnosti a rozhodlo se také o absolutním vítězi Grand prix. „Zlatý putovní pohár od společnosti Bosch Diesel Jihlava, která sportovní klání uspořádala, získal tým Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava. Dvanáct srdcařů s vozem Red Rose1 zanechalo nesmazatelnou stopu téměř ve všech kategoriích,“ informovala po skončení závodů radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Cenu Talent Vysočiny 2016 si ve Žďáře převzalo 13 nadaných žáků (29.6.2016)
  Talent Vysočiny

  Už známe 13 talentovaných žáků oceněných Talentem Vysočiny 2016. Slavnostní vyhlášení talentů včetně Ceny hejtmana Kraje Vysočina 2016 se už po jednadvacáté uskutečnilo v úterý 28. června večer v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou. Odborná komise letos nominovala na cenu Talent Vysočiny 95 žáků a studentů v pěti oborech.

   
 • Mladí hokejisté a florbalisté z Vysočiny se chystají do Finska (14.6.2016)
  Druhý ročník mezinárodní hokejové školy IIHS putuje do Finska

  Jen měsíc dělí čtyřicítku mladých sportovců z Vysočiny od hokejového a florbalového kempu, který pro ně připravuje finský partner v Tampere a Pirkkale. Po pěti letech pravidelného střídání připadlo pořadatelství právě na Finsko. Vybraní sportovci ve věku 13 let z celého Kraje Vysočina odlétají do Skandinávie 23. července 2016. Kraj Vysočina soustředění talentovaných sportovců finančně podporuje.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód