Kraj Vysočina - logo

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


Doporučujeme

 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Ing. Bc. Martin HyskýPřeji Vám dobrý den,
těší mě, že jste při vyhledávání informací na krajském webu zavítali i na "mou" stránku, která by měla být komunikačním prostředkem – pevně věřím, že ne jediným – mezi Vámi a mnou.

 

S očekáváním Vašich podnětů a připomínek,

Martin Hyský


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Školy i města i neziskové organizace si na projekty environmentální výchovy rozdělí 1,3 milionu korun (6.12.2016)
  Strategie Kraje Vysočina 2020 má za sebou první kolo posuzování vlivu na životní prostředí

  Rada Kraje Vysočina na svém dnešním zasedání rozhodla o rozdělení 1,3 milionu korun mezi 29 úspěšných žadatelů grantu Fondu Vysočiny Životní prostředí 2016. Dotační titul podpoří environmentální výchovu a osvětu organizovanou obcemi, školami i neziskovými organizacemi. Jejich aktivity se zaměří na nakládání s odpady, kvalitu ovzduší, přírodu, přírodní zahrady, lesní pedagogiku i na úspory energie. Finálně o rozdělení částek rozhodne krajské zastupitelstvo na svém prosincovém jednání.

   
 • Zdravý Kraj Vysočina na konferenci Národní sítě Zdravých měst (6.12.2016)
  Konference

  První prosincový den se v Praze uskutečnila 23. Konference Národní sítě Zdravých měst (NSZM). Téměř dvě stě hostů se sjelo do hlavního města, aby si vyměnilo zkušenosti, sdílelo příklady dobré praxe a přijalo nové výzvy. „Setkání ukázalo ta nejudržitelnější certifikovaná místa v Česku, ale nabídlo i řadu inovací a inspirací z praxe měst a regionů na témata související s kvalitou úřadů, zapojováním veřejnosti, plánováním a řízením nebo s mezinárodní spoluprací,“ uvedl krajský radní Martin Hyský, politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a místní Agendy 21. Zdravý Kraj Vysočina představil velmi důležité téma plánování pro zdraví na úrovni kraje.

   
 • My třídíme nejlépe, hrdě hlásí obec Sedlatice, městys Sněžné a města Velké Meziříčí s Velkou Bíteší (1.12.2016)
  odpady

  Nejpoctivějšími třídiči odpadu jsou podle statistik lidé z obce Sedlatice na Jihlavsku, Sněžného, Velkého Meziříčí a Velké Bíteše, kteří se svou aktivitou a zájmem o životní prostředí podíleli na výhře svých obcí, městyse a měst v soutěži My třídíme nejlépe. Zástupci vítězných obcí si ocenění a finanční dary převzali dnes v Horáckém divadle Jihlava. Soutěž vychází z projektů spolupráce kraje, autorizované obalové společnosti EKO-KOM a společností ASEKOL a ELEKTROWIN s provozovateli kolektivních systémů zpětného odběru vysloužilých elektrozařízení.

   
 • Kvalita pitné vody ve veřejných vodovodech (25.11.2016)
  Veřejnost rozhodla, že nejchutnější voda je z podzemního zdroje Rytířsko

  Zajistit zásobování obyvatel kvalitní pitnou vodu je jednou ze základních priorit každé obce. V posledních letech se však toto stává větším problémem, a to zejména u obcí zásobovaných z místních zdrojů podzemních vod, kde je stále častěji zjištěno překročení některých stanovených limitů znečištění pitné vody. Zejména se jedná o výskyt nadlimitních hodnot metabolitů pesticidních látek v pitné vodě ve vodovodech pro veřejnou potřebu. Na území Kraje Vysočina jsou však i další obce, které řeší problémy s kvalitou pitné vody z hlediska znečištění dusičnany, manganem, železem apod.

   
 • Znovuvyhlášení přírodní rezervace Velký Pařezitý rybník (7.11.2016)
  Velký Pařezitý

  Poprvé byla přírodní rezervace Velký Pařezitý rybník na Jihlavsku vyhlášena v roce 1984, dnes už ale přes třicet let stará vyhláška neodpovídá současnému právnímu stavu a vytyčené území nezahrnuje všechny přírodní fenomény, které jsou předmětem ochrany tohoto zvláště chráněného území. Proto dnes Rada Kraje Vysočina schválila nové nařízení zpracované odborem životního prostředí a zemědělství krajského úřadu, které se nově rozkládá na bezmála 28 hektarech katastrálního území Řásná.

   
 • Veřejné fórum pomůže najít největší problémy kraje (7.11.2016)
  Veřejné fórum

  Opět po dvou letech bude Zdravý Kraj Vysočina pořádat Veřejné fórum. Odborníci budou shromažďovat podněty, nápady, náměty i připomínky k fungování jednotlivých oblastí života kraje. K původním jedenácti tématům přibude letos ještě tzv. stůl mladých. „Záleží nám na sdílení případných problémů i s mladou, impulsivní generací. Zajímá nás jejich pohled na život v kraji, chceme slyšet jejich problémy a z pozice kraje hledat uspokojivá řešení,“ říká radní Kraje Vysočina Martin Hyský. Veřejné Fórum Kraje Vysočina se bude konat 16. listopadu 2016 od 13:30 v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě, budova B (kongresové centrum).

   
 • Inspirativní vaření z brambor a jejich netradiční užití v kuchyni (4.11.2016)
  Brambory

  Brambory jsou pro Vysočinu jako chléb. Můžeme je jíst každý den, jejich příprava má tisíce podob a nikdy se neomrzí. Celostátní síť pro venkov ve spolupráci s Krajem Vysočina a Výzkumným ústavem bramborářským v Havlíčkově Brodě společně připravili tematické setkání zaměřené na propagaci a užití brambor jako zdravé potraviny v kuchyni jiným než tradičním způsobem. Experimentální vaření, workshopy a inspirativní ochutnávky proběhnou 16. listopadu v jídelně Obchodní akademie a Hotelové školy v Havlíčkově Brodě.

   
 • Setkání u sochy T. G. Masaryka připomnělo 98. výročí vzniku samostatného československého státu (27.10.2016)
  Pietní akce

  28. října si připomínáme vznik samostatného československého státu a letos jeho 98. výročí. Proto se zástupci Města Jihlavy, senátor Miloš Vystrčil, Radní Kraje Vysočina Martin Hyský, ale také představitelé Policie ČR v čele s krajským ředitelem Radkem Malířem, i zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu a Sokola Jihlava sešli, aby významnou událost uctili. Květiny položili u sochy T. G. Masaryka v parku u Kina Dukla na ulici Jana Masaryka.

   
 • Kraj Vysočina podporuje činnost místních akčních skupin (14.10.2016)

  V Kraji Vysočina působí celkem šestnáct místních akčních skupin (MAS), které mají ve venkovském prostoru nezastupitelnou roli. Proto Kraj s MAS spolupracuje a jejich činnost dlouhodobě podporuje. Pravidelně jim poskytuje dotace na úhradu provozních nákladů, ale i další formy podpory.

   
 • Deset krajských škol bude hledat další úspory energií (5.10.2016)
  Energie

  Na deseti vybraných středních školách Kraje Vysočina bude v následujících dvou letech realizován projekt soustředěný na maximální úspory energie při zvýšení uživatelského komfortu staveb. Energetická agentura Vysočiny na adresách škol v Jihlavě a Žďáře nad Sázavou zavede přesný monitoring spotřeby všech forem energie – tepla, elektřiny, vody, plynu nebo uhlí. „Na datech z instalovaných inteligentních měřiče s dálkovým automatickým přednosem dat budou modelovány různé způsoby dosahování energetických úspor a vyhodnocen jejich ekonomický dopad,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód