Kraj Vysočina - logo

Marie Kružíková - radní Kraje Vysočina


Související témata

 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Marie Kružíková - radní Kraje Vysočina


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Na Bystřicku objevili džbán stříbrných mincí (18.5.2016)
  Unikátní poklad

  Památkáři v Kraji Vysočina evidují další hodnotný nález. Na jaře letošního roku šťastný nálezce z Bystřicka náhodně objevil malovaný keramický džbán s 283 stříbrnými mincemi z období od 2. poloviny 15. století do 1. poloviny 17. století. „Archeologický nález je v tuto chvíli umístěn v krajské příspěvkové organizaci - Muzeu Vysočiny Jihlava a ve spolupráci s oddělením památkové péče Krajského úřadu Kraje Vysočina budou zadány odborné posudky související s objeveným pokladem,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která dodala, že poctivý nálezce má ze zákona od krajského úřadu právo na odměnu.

   
 • Mezinárodní den muzeí slavíme i v Kraji Vysočina (17.5.2016)
  Mezinárodní den muzeií

  Muzeum Vysočiny Třebíč zcela ojediněle při příležitosti Mezinárodního dne muzeí umožní ve středu 18. května bezplatný vstup do expozic Svět neživé přírody, Svět portálů a bran a Lidé. Místa. Osudy. Od 8 do 14 hodin je připravený výtvarný program speciálně pro školy a odpolední hodinka vyhrazena rodinám s dětmi. „Oslava tohoto výjimečného dne bude od 17 hodin zakončena projekcemi dokumentů o třebíčských výtvarnících, a to Ladislavu Novákovi, Františku Mertlovi, Vlastimilu Tomanovi a Emanuelu Ranném,“ zve všechny příznivce umění na promítání do třebíčského zámku radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Slavnostní večer k 700. výročí narození Karla IV. v krajské Jihlavě (12.5.2016)
  Karel IV.

  Slavnostní program se odehraje v pátek 13. května od 19.00 v kostele Povýšení svatého Kříže. Organizátoři večera - Muzeum Vysočiny a Horácké divadlo v Jihlavě pozvali instrumentálně-vokální soubor SoliDeo z Děčína, kteří představí dobovou hudbu a příjemným zpestřením bude i dramatizované čtení z kronik a vlastního životopisu Karla IV. v podání herců Horáckého divadla Zdeňka Stejskala a Jakuba Škrdly. „Doba římského císaře a českého krále Karla IV. je neoddělitelně spjatá s naší historií a je jenom dobře, že si k tomuto kulatému výročí jeho život a podstatné historické události připomínáme,“ ocenila radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která se zítřejšího slavnostního večera zúčastní.

   
 • Kraj Vysočina prohlubuje spolupráci v oblasti cestovního ruchu s partnery ze Slovenska (11.5.2016)
  Slovensko

  Delegace z Kraje Vysočina v čele s radními Marií Kružíkovou a Martinem Hyským jednala začátkem května v partnerském regionu - Nitranském samosprávném kraji o prohloubení spolupráce v oblasti cestovního ruchu. Zástupci z Vysočiny totiž vidí ve vzájemné podpoře velký potenciál pro rozvoj. „Na relativně malém prostoru v okolí Nitry je hned několik turistických lákadel, kvůli kterým by občané Vysočiny mohli mít zájem zdejší destinaci navštívit. „Ať už se jedná o starobylé město Nitra se svou dominantou Nitranským hradem se zdejší zachovalou bazilikou, diecézním muzeem, kazematy a nedalekou diecézní knihovnou, tak např. vyhlídkové místo Zobor, kde je v plánu vystavět lanovku pro turisty,“ uvedla radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Nejvíce hlasů v soutěži Zlatá jeřabina 2015 získaly Folkové prázdniny a restaurování varhan v Osové Bítýšce (10.5.2016)
  Zlatá jeřabina

  Hlasování veřejnosti letos na pomyslná první místa ankety Zlatá jeřabina - Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2015 v kategoriích Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví vyneslo akci Městského kulturního střediska Náměšť nad Oslavou Folkové prázdniny a restaurování varhan v kostele sv. Jakuba Staršího v Osové Bítýšce. „Jednotlivé veřejně posuzované aktivity obou kategorií letošní ankety si dohromady připsaly celkem přes osm a půl tisíce hlasů, což je o zhruba 1100 hlasů více než v minulém roce,“ pochvaluje si zájem veřejnosti o kulturní dění v regionu radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Havlíčkobrodská galerie dnes zahajuje výstavu Josef Lada nejen dětem (6.5.2016)
  Josef Lada

  Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě připravila na květen a červen letošního roku výstavu jednoho z nejznámějších českých umělců - malíře Josefa Lady. „Na výstavě budou veřejnosti zpřístupněny dva zrestaurované obrazy z cyklu osmi velkoformátových panelů – Jak se dělají noviny, které byly vytvořeny dle předlohy na papíře za podílu Josefa Lady pro mezinárodní výstavu PRESSA Die Internationale Presse Austellung Köln v Kolíně nad Rýnem. Tento cyklus, byl poprvé v papírové formě představen prvními čtyřmi kresbami 1. července 1928 v Českém slově. Po výstavě byl pak celý seriál obsahující dvacet dva výjevů vydán jako zvláštní vydání A-Z novin,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Vysočina má první Mistry tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina (3.5.2016)
  Mistři rukodělné výroby

  Tradiční lidová kultura má v Kraji Vysočina své nezastupitelné místo. To potvrdilo i slavnostní předání ocenění v oblasti tradiční lidové kultury udělované Krajem Vysočina, které se konalo ve čtvrtek 28. dubna v Muzeu Vysočiny Třebíč. Za účasti významných zástupců se uskutečnilo historicky první slavnostní udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina. Diplom, pamětní medaili a věcný dar z rukou Marie Kružíkové, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu převzali a prvními držiteli titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina se stali: Drahomír Smejkal, který působí v oboru výsek pilníků a rašplí, a Aleš Uherka, kolář z Nyklovic.

   
 • Poslední volná místa na příměstských muzejních a galerijních táborech na Vysočině (25.4.2016)
  Dětské tábory nabízí pro malé účastníky zajímavé programy

  Příspěvkové organizace zřizované Krajem Vysočina na úseku kultury vycházejí vstříc rodičům hledajícím vyžití pro své děti v období letních prázdnin. Pro děti školního věku připravily netradiční příměstské tábory. „Dětskými táborníky ožijí Muzea Vysočiny v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Třebíči a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě. Letošní programy jsou velmi atraktivní a plné nevšedních aktivit, děti se rozhodně nudit nebudou,“ uvedla Marie Kružíková, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a zároveň pobídla k včasnému přihlášení, neboť zbývá již jen několik volných míst.

   
 • Příspěvkové organizace Kraje Vysočina společně propagují 700. výročí narození Karla IV. (21.4.2016)
  Tisková konference Karel IV.

  Celá Česká republika včetně Kraje Vysočina si letos připomíná 700. výročí narození římského císaře a českého krále Karla IV. Krajské příspěvkové organizace v oblasti kultury a cestovního ruchu se proto spojily a společně připravily řadu akcí, které významné jubileum připomenou. „Skvělé na celém projektu je, že dokládá schopnost spolupráce všech našich příspěvkových organizací z oblasti kultury a cestovního ruchu. K propagaci realizovaných i plánovaných aktivit vztahujících se k tomuto výročí přispěl i Kraj Vysočina, a to formou mimořádné dotace ve výši 190 tisíc korun,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která zároveň připomněla, že všechny akce včetně termínů a míst, kde se uskuteční, najdeme na speciálních webových stránkách http://karel-700-vysocina.cz/.

   
 • VIP akce na Vysočině se znovu dočkají krajské podpory (19.4.2016)
  Koncert

  Významné kulturní, sportovní a společenské akce mají na Vysočině své důležité místo. Kraj Vysočina je každoročně podporuje a ze svého rozpočtu přispívá na jejich realizaci. Ve druhém pololetí je kraj připravený podpořit celkem 19 akcí za téměř 3,7 milionu korun. „Zaměření akcí je rozmanité. Naše podpora půjde na filmové festivaly, několik hudebních festivalů, mimo jiné také na cyklistický nebo běžecký závod i mezinárodní plavecké závody. Největší akcí v zimní sezóně bude podpořený Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě, který bude Vysočina Arena hostit v prosinci,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • Kontakty (27.5.2009)
   
 • Další evropské peníze na vzdělávání (22.5.2009)
  OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

  Téměř 210 milionů korun je připraveno k rozdělení na Vysočině pro druhé kolo předložených grantových projektů do OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost – Počáteční vzdělávání.

   
 • Vysočina pomůže s další rekonstrukcí škol na Ukrajině (18.5.2009)

  Čtyři větší akce letos podpoří kraj Vysočina v partnerském regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Vedle pokračujících oprav základních škol začne na východ od nás avizovaná oprava zařízení pro postižené děti. Celkem kraj vyčlenil na tyto akce čtyři miliony korun.

   
 • Na Polenské v Jihlavě otevřena nová učebna mechatroniky (7.5.2009)
  pracoviště mechatroniky

  Střední škola technická v Jihlavě dnes slavnostně otevřela novou učebnu mechatroniky. Projekt za 1,8 milionů korun zaplatil kraj Vysočina, který školu zřizuje. Vybavení učebny mechatroniky je součástí dlouhodobé a systematické podpory technických oborů v kraji Vysočina a navazuje na již realizovaný nákup výukových CNC strojů v letech 2005 a 2006.

   
 • Český učitelský týden v CERN (4.5.2009)
  ATLAS

  Deset učitelů fyziky z kraje Vysočina absolvovalo týdenní stáž v evropské laboratoři pro částicovou fyziku CERN ve Švýcarsku. Kraj Vysočina podpořil pobyt pedagogů částkou více než 160 tis. korun. V pořadí již druhá stáž podpořená krajem Vysočina má umožnit specialistům návštěvu špičkového světového výzkumného centra, získat aktuální poznatky z oblasti fyziky a umožnit pedagogům popularizovat tento vědní obor mezi studenty.

   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód