Kraj Vysočina - logo

Marie Kružíková - radní Kraje Vysočina


Související témata

 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Marie Kružíková - radní Kraje Vysočina


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Dva finalisté z Kraje Vysočina v soutěži DestinaCZe (21.7.2016)
  Destinacze

  Česká centrála cestovního ruchu CzechTourism vyhlásila už 4. ročník soutěže DestinaCZe. Kraj Vysočina má v letošním roce hned dvě želízka v ohni. Mezi vysočinskými finalisty figuruje Zámek Dukovany v kategorii Trendy novinky 2016. V kategorii Fénix – Znovuzrozený projekt je nominované Muzeum nové generace ve Žďáře nad Sázavou.

   
 • Téměř dvě stovky cyklistů ujely Křížem krážem Vysočinou na kole skoro 430 kilometrů (15.7.2016)
  Cyklisti v HB

  Poslední osmá etapa uzavírá dnes odpoledne v pivovaru v Dalešicích akci Křížem krážem Vysočinou na kole. Do desátého ročníku, který stejně jako v minulých letech organizuje krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism se zapojilo 189 cyklistů, kteří absolvovali jednu nebo i více z osmi cyklistických etap. „Každý z účastníků, který zajel alespoň tři etapy, získá odměnu v podobě krajského cyklistického dresu,“ připomíná jednu z motivací radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • 11. ročník Hračkobraní láká na originální hračky i tvořivé dílny (13.7.2016)
  Hračkobraní 2016

  Od dnešního dopoledne až do nedělního odpoledne projde nádvořím zámku v Kamenici nad Lipou a jeho parkem tisíce návštěvníků. Zámecké prostory totiž hostí 11. ročník Hračkobraní – festivalu hraček z přírodního materiálu. Originální hračky z textilu nebo dřeva přijelo do Kamenice představit 16 důkladně vybraných výrobců z celého Česka a návštěvníkům je k dispozici 21 tvořivých dílniček.

   
 • Za čestné odevzdání pokladu získá nálezce odměnu téměř půl milionu korun (AUDIO) (13.7.2016)
  Poklad

  Za nalezených a poctivě odevzdaných 341 zlatých a stříbrných mincí z doby třicetileté války nalezených na poli u Horních Rápotic dostane nálezce podle zákona přes 291 tisíc korun. Navíc Kraj Vysočina plánuje nálezci navýšit odměnu o téměř 180 tisíc korun o podíl z kulturně historické ceny nálezu. „Nejde pouze o hodnotu pokladu jako takovou, ale je nutné brát v potaz i cenu na sběratelském trhu a také kulturně historickou cenu, která v tomto případě pohybuje kolem 9,5 milionu korun,“ vysvětlila navýšení odměny radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Do práce na kole ujeli vysočinští cyklisté téměř sto tisíc bezemisních kilometrů (12.7.2016)
  Skládací kola od Kraje Vysočina

  V Kraji Vysočina se letos do cyklistické akce Do práce na kole za výrazné organizační podpory měst zapojilo 507 cyklistů, běžců a chodců, kteří se v celkem 164 dvou až pětičlenných týmech v rámci účastnických měst snažili celý květen o co nejčetnější jízdy na kole do práce a z práce. Na kolech a koloběžkách ujeli více než 97 400 kilometrů. „Dnes si vylosovaní účastníci v kategorii pravidelnosti jednotlivců převzali v sídle Kraje Vysočina ocenění – skládací jízdní kola,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Zachyťte krásy našeho kraje a vyhrajte v soutěži Příroda a krajina Vysočiny (12.7.2016)
  Fotosoutěž

  Muzeum Vysočiny Jihlava ve spolupráci s Krajem Vysočina vyhlašuje od 15. července fotografickou soutěž s názvem Příroda a krajina Vysočiny. Fotografové mohou své nejzdařilejší snímky zasílat až do konce června příštího roku. „Na nejoriginálnější autory čeká finanční odměna, pro mladé talenty do 18 let budou připraveny věcné dary. Soutěžní fotografie pak budou k vidění na výstavě Příroda a krajina Vysočiny. Nejúspěšnější fotografy přizveme ke spoluautorství na tematické publikaci, jejíž vydání se připravuje do dvou let,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Křížem krážem Vysočinou na kole. Osmidenní cyklistické putování protne Vysočinu (8.7.2016)
  putování

  Třicítka různě zkušených a vytrvalých cyklistů dnes dopoledne odstartovala z jihlavského náměstí do první etapy cyklistického putování Křížem krážem Vysočinou na kole. „První etapu dlouhou 55 kilometrů zakončíme odpoledne v 16 hodin v Moravských Budějovicích, cestou vystoupíme na rozhlednu Mařenka a v cíli je pro nás připravena prohlídka moravskobudějovických Masných krámů,“ popisuje dnešní první trasu ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

   
 • Historický Velorex nově v expozicích hradu Kámen (8.7.2016)
  Velorex

  S více než 38 tisíci kilometry na tachometru zapakoval model Velorex 16/350, sen mnohého hocha a magnet očí zvědavců, na hradě Kámen. „Za podpory Kraje Vysočina mohlo Muzeum Vysočiny Pelhřimov, které má hrad Kámen ve správě, pořídit nový, přitažlivý a originální exponát a obohatit jím rozsáhlou hradní motoristickou expozici. Velorex zdobí expozici teprve necelý týden,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Putovní výstava třebíčských betlémů bude k vidění v Dolním Rakousku (4.7.2016)
  Betlém

  Muzeum Vysočiny Třebíč spolupracuje od letošního roku s Muzeem betlémů v dolnorakouském Vösendorfu (předměstí Vídně). Partnerství se datuje od dubna, kdy pracovníci tohoto muzea přijeli na exkurzi do depozitáře Muzea Vysočiny Třebíč, a na následných setkáních se domluvili na výměně výstav dokumentujících nejlepší výtvory betlémářství, které mají obě oblasti k dispozici.

   
 • Síť půjčoven jízdních kol se díky podpoře Kraje Vysočina rozrůstá (1.7.2016)
  Cyklopůjčovny

  Cyklisté na Vysočině mají možnost využít dvě nové stálé půjčovny kol ČD BIKE v železničních stanicích Třebíč a Žďár nad Sázavou. Kraj Vysočina totiž společnosti České dráhy, a.s., které celorepublikovou síť cyklopůjčoven pod označením ČD BIKE provozují a rozvíjejí, poskytl dotaci ve výši 150 tisíc korun a přímo se tak podílel na vybavení a následném otevření nových půjčoven. „Hlavním cílem projektu je zvýšení potenciálu ekologické dopravy a dostupnosti turistických atraktivit v regionech. Podobný záměr máme i v Kraji Vysočina. Navíc rozšíření a zkvalitnění nabídky doprovodných služeb pro cykloturistiku je v souladu se Strategií rozvoje cykloturistiky a cyklodopravy v Kraji Vysočina, a proto jsme se rozhodli cyklopůjčovny podpořit,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • Kontakty (27.5.2009)
   
 • Další evropské peníze na vzdělávání (22.5.2009)
  OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

  Téměř 210 milionů korun je připraveno k rozdělení na Vysočině pro druhé kolo předložených grantových projektů do OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost – Počáteční vzdělávání.

   
 • Vysočina pomůže s další rekonstrukcí škol na Ukrajině (18.5.2009)

  Čtyři větší akce letos podpoří kraj Vysočina v partnerském regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Vedle pokračujících oprav základních škol začne na východ od nás avizovaná oprava zařízení pro postižené děti. Celkem kraj vyčlenil na tyto akce čtyři miliony korun.

   
 • Na Polenské v Jihlavě otevřena nová učebna mechatroniky (7.5.2009)
  pracoviště mechatroniky

  Střední škola technická v Jihlavě dnes slavnostně otevřela novou učebnu mechatroniky. Projekt za 1,8 milionů korun zaplatil kraj Vysočina, který školu zřizuje. Vybavení učebny mechatroniky je součástí dlouhodobé a systematické podpory technických oborů v kraji Vysočina a navazuje na již realizovaný nákup výukových CNC strojů v letech 2005 a 2006.

   
 • Český učitelský týden v CERN (4.5.2009)
  ATLAS

  Deset učitelů fyziky z kraje Vysočina absolvovalo týdenní stáž v evropské laboratoři pro částicovou fyziku CERN ve Švýcarsku. Kraj Vysočina podpořil pobyt pedagogů částkou více než 160 tis. korun. V pořadí již druhá stáž podpořená krajem Vysočina má umožnit specialistům návštěvu špičkového světového výzkumného centra, získat aktuální poznatky z oblasti fyziky a umožnit pedagogům popularizovat tento vědní obor mezi studenty.

   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód