Kraj Vysočina - logo

Marie Kružíková - radní Kraje Vysočina


Související témata

 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Marie Kružíková - radní Kraje Vysočina


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Osobité sklo na výstavách v havlíčkobrodském muzeu (29.9.2016)
  Sklo

  Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod se dlouhodobě specializuje na historii sklářství, a proto na podzimní měsíce připravilo hned dvě výstavy zaměřené na sklo. „Všichni milovníci skleněných výrobků si přijdou na své. Zároveň budou v muzejních prostorách prezentovány fotografie a další materiály z úspěšného projektu realizace funkční repliky středověké sklářské pece,“ uvedla radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. Výstavy Sklářská výroba v Úsobí i expozice představující dílo renomovaného sklářského výtvarníka Petra Hory ze Žďáru nad Sázavou budou v brodském muzeu k vidění do 20. listopadu.

   
 • Šance na rozšíření třebíčského areálu UNESCO o budovu zámku s krajským muzeem (27.9.2016)
  Zámek Třebíč

  Česká republika v rámci Periodického reportingu statků Světového dědictví UNESCO zpracovává aktualizace územních hranic kulturního statku Židovská čtvrť a bazilika sv. Prokopa v Třebíči. „V případě pozitivní změny by tento proces mohl znamenat rozšíření hranic stávající památky UNESCO o zbytek uceleného areálu národní kulturní památky, do kterého patří také Zámek Třebíč, ve kterém sídlí Muzeum Vysočiny Třebíč,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Havlíčkobrodská galerie získala cennou sbírku více než sto děl výtvarníka Oldřicha Jelínka (23.9.2016)
  Dar od výtvarníka Oldřicha Jelínka

  Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě rozšířila své sbírky o neuvěřitelných více než 110 děl od výtvarníka Oldřicha Jelínka. Český grafik a ilustrátor, který v roce 1981 emigroval do Německa, kde dodnes žije, daroval brodské galerii rozsáhlou část své tvorby zahrnující obrazy, ale také kresby, grafiky. Hodnota daru zatím není přesně vyčíslena, ale už teď je jasné, že jde o několik miliónů korun.

   
 • O první místo v soutěži amatérských fotografů se dělí fotokluby z Jihlavy a Otrokovic (19.9.2016)
  Mapový okruh Vysočina

  Putovní pohár si vítězové 58. ročníku soutěže Mapový okruh Vysočina převzali v sobotu 17. září v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. Slavnostního vyhlášení výsledků soutěže fotoamatérů, která se pyšní velmi dlouhou tradicí, se zúčastnila i radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. Vítězům – jednotlivcům, i prvním třem klubům z Otrokovic, Jihlavy a Havlíčkova Brodu pogratulovala a předala ocenění.

   
 • Skřipácká muzika na Jihlavsku rozšířila Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky (14.9.2016)
  Pramínek

  „Skřipácká muzika na Jihlavsku je specifickým jevem spojovaným s existencí bývalého německého jazykového ostrova, který se nacházel na území bývalého okresu Jihlava a Havlíčkův Brod, ve folklorním prostředí pak jednoznačně s osobností Miloslava Brtníka,“ říká Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

   
 • Letošní Dny otevřených ateliérů na Vysočině jsou téměř připraveny (9.9.2016)
  Na Vysočině se připravují už potřetí Dny otevřených ateliérů

  Pět desítek ze sto sedmdesáti vystavujících výtvarníků a uměleckých řemeslníků z celého regionu se setkalo ve čtvrtek večer v budově Krajského úřadu při slavnostním zahájení letošních Dnů otevřených ateliérů na Vysočině. Ty se u nás konají již po šesté, letos konkrétně o víkendu 1. a 2. října. „Na Vysočině navštívilo v minulém roce 160 zapojených ateliérů více než deset tisíc osob, což je dosavadní rekord, který potvrzuje, že o uměleckou a řemeslnou tvorbu je zájem a otevřené ateliéry má smysl pořádat i nadále,“ říká Jiří Jedlička, ředitel Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, které akci z pověření Kraje Vysočina organizačně zabezpečuje.

   
 • První premiéra nové sezóny Horáckého divadla - Sex noci svatojánské (8.9.2016)
  Sex noci svatojánské

  První premiéru 77. sezóny Horáckého divadla Jihlava představuje letní komedie podle scénáře Woodyho Allena Sex noci svatojánské. Šestice herců v režii Martina Tichého a pod dohledem dramaturgyně Barbory Jandové rozehraje vtipný scénář už v sobotu 10. září od 19 hodin na Velké scéně jediného profesionálního divadla na Vysočině.

   
 • Dny evropského dědictví otevřou památky (2.9.2016)
  HDJ

  Dny evropského dědictví v Kraji Vysočina nabídnou zájemcům během dvou prvních zářijových víkendů možnost navštívit památky napříč regionem. Na mnohé z nich bude vstup zdarma, v některých budou speciálně připravené prohlídky nebo budou otevřeny běžně nepřístupné prostory.

   
 • Nový školní rok zahájily i děti v partnerském Zakarpatí (1.9.2016)
  První školní den v Užhorodě

  Bezpečné kufříky Kraje Vysočina získalo nejen přes 5400 prvňáčků z celé Vysočiny, ale také 69 dětí prvního ročníku 3. základní školy v Užhorodě, která nese jméno Masaryka. Slavnostního vítání se zúčastnila radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která je v těchto dnech na oficiální návštěvě Zakarpatí partnerské oblasti Kraje Vysočina.

   
 • Sedmasedmdesátou sezónu Horáckého divadla zahájí Den otevřených dveří (31.8.2016)
  Divadlo

  Jediná profesionální scéna v Kraji Vysočina Horácké divadlo Jihlava se připravuje na svou 77. sezónu. Stejně jako další kulturní instituce po celé Vysočině se zapojí do akce Dny evropského kulturního dědictví a své brány všem zájemcům otevře už tuto sobotu 3. září. Tradičně se uskuteční komentované prohlídky, ale do divadla se vrátí i symbolický oheň, který divadelní tým při zakončení minulé sezóny z divadla vyvezl.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • Kontakty (27.5.2009)
   
 • Další evropské peníze na vzdělávání (22.5.2009)
  OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

  Téměř 210 milionů korun je připraveno k rozdělení na Vysočině pro druhé kolo předložených grantových projektů do OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost – Počáteční vzdělávání.

   
 • Vysočina pomůže s další rekonstrukcí škol na Ukrajině (18.5.2009)

  Čtyři větší akce letos podpoří kraj Vysočina v partnerském regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Vedle pokračujících oprav základních škol začne na východ od nás avizovaná oprava zařízení pro postižené děti. Celkem kraj vyčlenil na tyto akce čtyři miliony korun.

   
 • Na Polenské v Jihlavě otevřena nová učebna mechatroniky (7.5.2009)
  pracoviště mechatroniky

  Střední škola technická v Jihlavě dnes slavnostně otevřela novou učebnu mechatroniky. Projekt za 1,8 milionů korun zaplatil kraj Vysočina, který školu zřizuje. Vybavení učebny mechatroniky je součástí dlouhodobé a systematické podpory technických oborů v kraji Vysočina a navazuje na již realizovaný nákup výukových CNC strojů v letech 2005 a 2006.

   
 • Český učitelský týden v CERN (4.5.2009)
  ATLAS

  Deset učitelů fyziky z kraje Vysočina absolvovalo týdenní stáž v evropské laboratoři pro částicovou fyziku CERN ve Švýcarsku. Kraj Vysočina podpořil pobyt pedagogů částkou více než 160 tis. korun. V pořadí již druhá stáž podpořená krajem Vysočina má umožnit specialistům návštěvu špičkového světového výzkumného centra, získat aktuální poznatky z oblasti fyziky a umožnit pedagogům popularizovat tento vědní obor mezi studenty.

   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód