Kraj Vysočina - logo

Marie Kružíková - radní Kraje Vysočina


Související témata

 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Marie Kružíková - radní Kraje Vysočina


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Havlíčkobrodské náměstí ožilo akcí Srdce na dlani (27.6.2016)
  Letošní oslavy Svátku seniorů úspěšně za námi

  Třináctý ročník tradiční a oblíbené akce s názvem Srdce na dlani se v sobotu 25. června uskutečnil na náměstí v Havlíčkově Brodě, kde současně probíhal už třetí ročník festivalu dechových hudeb. Srdce na dlani je setkání seniorů, osob se zdravotním postižením a pracovníků příspěvkových organizací Kraje Vysočina, které pořádá Krajský úřad Kraje Vysočina a záštitu nad touto akcí převzal radní Kraje Vysočina za sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Program návštěvy prezidenta České republiky v Kraji Vysočina (27.6.2016)
  prezident

  Potřetí ve svém funkčním období navštíví Kraj Vysočina prezident České republiky Miloš Zeman. Ve dnech 29. 6. – 1. 7. 2016 povede jeho pracovní cesta do měst, obcí, firmem a také si prohlédne atraktivity, které jsou pro náš region jedinečné a nemají v rámci České republiky obdoby. V tuto chvíli jsou už přichystány i dárky pro prezidentský pár. „Stejně jako v minulosti jde o regionální výrobky, které mají našim hostům připomínat um a zručnost lidí z Vysočiny,“ uvedla vedoucí odboru sekretariátu hejtmana krajského úřadu Ivana Šteklová s tím, že dárky budou k vidění až v den příjezdu prezidenta do sídla Kraje Vysočina. Prezident má v programu návštěvu Pelhřimova, Třebíče, Martínkova, Velkého Meziříčí a Bystřice nad Pernštejnem.

   
 • Mladá krev na mahlerově festivalu (22.6.2016)
  Mahlerův festival, Jihlava

  Mimořádným úspěchem skončil koncert festivalu Mahler-Jihlava Hudba tisíců, který se konal 20. června v sále jihlavského hotelu Gustav Mahler. Kromě čtyř mladých pěvců – laureátů pěveckých soutěží se k programu „Shakespeare forever“ připojili studenti Gymnázia Jihlava. Pro nadšené publikum si přepravili Sonety a dva výstupy z her slavného dramatika – Zkrocení zlé ženy a Mackbeth.

   
 • Na Vysočinu přijede prezident Miloš Zeman (17.6.2016)
  Prezident

  Za necelé dva týdny přijede na oficiální návštěvu Kraje Vysočina prezident České republiky Miloš Zeman. Cesta za doprovodu hejtmana kraje Jiřího Běhounka je naplánovaná od středy 29. června do pátku 1. července. Tento týden organizační tým projíždí všechna vybraná místa, která nabídne třídenní program.

   
 • Setkání žen aktivních ve veřejném životě (10.6.2016)
  Setkání žen

  Pozvání na společné setkání do příjemného prostředí zámku ve Světlé nad Sázavou přijala ve čtvrtek 9. června více než sedmdesátka žen činných v regionální politice. Dlouholetá pořadatelka a hostitelka Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina, adresovala pozvání všem starostkám, zastupitelkám i poslankyním z našeho regionu. I letošní devátý ročník tradičního setkání byl složen z informačně bohatého pracovního i odpočinkového programu.

   
 • Pouliční knihovna znovu našla místo na nádvoří zámku v Třebíči (10.6.2016)
  Pouliční knihobudka

  Nádvoří třebíčského zámku opět oživuje pouliční knihovna, neboli knihobudka. Na vybrané místo ji nainstalovalo Muzeum Vysočiny Třebíč při příležitosti zahájení 21. ročníku veletrhu muzeí ČR koncem května. V minulosti už byla na nádvoří podobná knihovna zapůjčena a novinka se setkala s velkým zájmem, proto tady knihobudka zůstane už natrvalo. „Podobné aktivity velmi vítám. V dnešní uspěchané době je jakákoliv podpora četby příznivým krokem a knihobudka na nádvoří zámku může ještě více zpříjemnit čas turistů strávený ve městě plném obdivuhodných památek,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Víkend otevřených zahrad a jedinečná výstava dud na Hradě Kámen (9.6.2016)
  Zahrada

  Už potřetí se připojí Hrad Kámen k celoevropské akci Víkend otevřených zahrad. Ve dnech 11. a 12. června se vždy v 11 a 14 hodin uskuteční komentované prohlídky parku zaměřené nejen na historii, ale také na jeho současný stav. „Více než hektarový park je zapsán do seznamu nemovitých kulturních památek a je zajímavý svým skalním útvarem a památnými stromy, jako jsou Kámenský cypřišek a Hradní buk,“ zve na prohlídku radní Kraje Vysočina po oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Zlatá jeřabina 2015 patří Folkovým prázdninám a restaurování varhan v Osové Bítýšce (8.6.2016)
  Zlatá jeřabina

  Slavnostní podvečer na Zámku Světlá nad Sázavou odhalil letošní vítězné majitele Zlaté jeřabiny 2015. Jsou jimi Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou – vítěz kategorie Kulturní aktivita a za soutěžní část ankety Péče o kulturní dědictví vynesly hlasy veřejnosti na pomyslnou první příčku restaurování varhan v kostele svatého Jakuba Staršího v Osové Bítýšce. „Kraj Vysočina se pyšní řadou kvalitních kulturních akcí, které si každoročně vytvářejí nové a nové příznivce. Tentokrát fanoušci ocenili neobyčejný hudební festival, který má jedinečný dramaturgický koncept, a restaurování hudebního nástroje, který spojuje duchovní i kulturní dění v obci na Žďársku. Gratuluji,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která vítězům předala ocenění.

   
 • Vychází letní vydání Turistických novin Kraje Vysočina (8.6.2016)
  Turistický magazín

  Obyvatelé Vysočiny i turisté, kteří v letních měsících plánují Vysočinu navštívit, mají opět k dispozici elektronické noviny Kraje Vysočiny s řadou výletních tipů. „Připravený materiál nabízí široké možnosti trávení volného času na Vysočině, má zpřehlednit letní harmonogram akcí, turistům poradit, kam v jednotlivých oblastech regionu za zábavou, a má tak přispět ke zvýšení návštěvnosti Kraje Vysočina,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Čtvrtý ročník Handy cyklo maratonu s účastí týmu z Vysočiny (6.6.2016)
  Cyklo handy maraton

  Na startu letošního ročníku Handy cyklo maratonu se objeví také členové Handicap Sport Clubu Velké Meziříčí z.s., který je s podporou Kraje Vysočina oficiálním týmem Vysočiny. Dva cyklisté na kolech upravených pro handicapované, tzv. handbike, podpořeni pestrou směsicí méně nebo více aktivních amatérských cyklistů, se štafetovým způsobem postaví 2. srpna v Praze na Pražském hradě výzvě 2 222 kilometrů non-stop závodu. Trasu vedoucí postupně všemi kraji prakticky kolem celé České republiky musí týmy urazit v limitu 111 hodin tak, aby projely všemi více než třiceti kontrolními body.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • Kontakty (27.5.2009)
   
 • Další evropské peníze na vzdělávání (22.5.2009)
  OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

  Téměř 210 milionů korun je připraveno k rozdělení na Vysočině pro druhé kolo předložených grantových projektů do OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost – Počáteční vzdělávání.

   
 • Vysočina pomůže s další rekonstrukcí škol na Ukrajině (18.5.2009)

  Čtyři větší akce letos podpoří kraj Vysočina v partnerském regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Vedle pokračujících oprav základních škol začne na východ od nás avizovaná oprava zařízení pro postižené děti. Celkem kraj vyčlenil na tyto akce čtyři miliony korun.

   
 • Na Polenské v Jihlavě otevřena nová učebna mechatroniky (7.5.2009)
  pracoviště mechatroniky

  Střední škola technická v Jihlavě dnes slavnostně otevřela novou učebnu mechatroniky. Projekt za 1,8 milionů korun zaplatil kraj Vysočina, který školu zřizuje. Vybavení učebny mechatroniky je součástí dlouhodobé a systematické podpory technických oborů v kraji Vysočina a navazuje na již realizovaný nákup výukových CNC strojů v letech 2005 a 2006.

   
 • Český učitelský týden v CERN (4.5.2009)
  ATLAS

  Deset učitelů fyziky z kraje Vysočina absolvovalo týdenní stáž v evropské laboratoři pro částicovou fyziku CERN ve Švýcarsku. Kraj Vysočina podpořil pobyt pedagogů částkou více než 160 tis. korun. V pořadí již druhá stáž podpořená krajem Vysočina má umožnit specialistům návštěvu špičkového světového výzkumného centra, získat aktuální poznatky z oblasti fyziky a umožnit pedagogům popularizovat tento vědní obor mezi studenty.

   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód