Kraj Vysočina - logo

Marie Kružíková - radní Kraje Vysočina


Související témata

 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Přes sto let starou divadelní oponu z Lipnice nad Sázavou převzal kastelán hradu Marek Hanzlík (17.10.2016)
  Opona

  Kastelán státního hradu Lipnice nad Sázavou Marek Hanzlík dnes přijel do Havlíčkova Brodu, aby si v prostorách Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod za asistence radní Kraje Vysočina Marie Kružíkové převzal a následně odvezl unikátní divadelní oponu. Ta sloužila ochotnickému divadelnímu spolku v Lipnici nad Sázavou a zachycuje pohled na obec a hrad po požáru v roce 1869. „Po potřebném zásahu restauratérů bude k vidění přímo na hradě, v prvním patře Thunovského paláce, kde bude mít se svou šířkou 460 centimetrů a výškou 280 centimetrů náležitý prostor,“ uvedl kastelán státního hradu Lipnice Marek Hanzlík.

   
 • V Horáckém divadle to rozjedou s muzikálem Adéla ještě nevečeřela (13.10.2016)
  Adéla ještě nevečeřela¨

  Druhou premiérou letošní sezóny Horáckého divadla Jihlava je původní český muzikál Adéla ještě nevečeřela. Poprvé přijede na Velkou scénu do Jihlavy geniální, výkonný a nadpozemsky schopný detektiv Nick Carter tuto sobotu 15. října.

   
 • Šťastný nálezce pokladu z Bystřicka získá odměnu (AUDIO) (11.10.2016)
  Unikátní poklad

  Nečekaný, ale za to velmi hodnotný předmět objevil na jaře letošního roku nálezce z Bystřicka, když při hledání liščích nor narazil na malovaný keramický džbán s 284 stříbrnými mincemi z období od 2. poloviny 15. století do 1. poloviny 17. století. Poctivý muž neváhal a poklad odevzdal Muzeu Vysočiny Jihlava, které tímto nálezem obohatí své sbírky. Odborníci hodnotu archeologického nálezu ocenili na tržních 723 tisíc, přičemž historická hodnota se šplhá do výše tří miliónů korun.

   
 • Čestné uznání z festivalu Tour Region Film pro Mobilní turistickou aplikaci Kraje Vysočina (10.10.2016)
  Mobilní průvodce

  Krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism získala v rámci festivalu Tour Region Film v Karlových Varech čestné uznání za Mobilní turistickou aplikaci Kraje Vysočina. Ocenění v kategorii mobilní aplikace a webové stránky za aplikaci, která vznikla i díky podpoře ROP Jihovýchod, převzal ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák spolu s jednatelem společnosti ALTAIR SOFTWARE, která aplikaci vyvinula. „Ocenění z Karlových Varů dokazuje, že jdeme s dobou a pro podporu turismu v Kraji Vysočina úspěšně využíváme moderní nástroje. Aplikace zpříjemňuje výlety po Vysočině a poskytuje i řadu zajímavých a praktických informací,“ okomentovala radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Dílo a život významného archeologa Jaroslava Palliardiho představuje ucelená monografie (7.10.2016)
  Monografie Palliardi

  Málo kdo ví, že se v Telči roku 1861 narodil významný archeolog a prehistorik, který vytvořil chronologii pro moravský eneolit, a výsledky jeho celoživotní práce se staly součástí všech středoevropských chronologických systémů. Pracovní tým kolem editora Jaromíra Kovárníka zpracoval a vydal kolektivní monografii s názvem Centenary of Jaroslav Palliardi's Neolithic and Aeneolithic Relative Chronology (1914-2014), kterou dnes Jaromír Kovárník osobně představil radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíkové.

   
 • Vysočina hostí mezinárodní konferenci Stříbrná Jihlava 2016 (6.10.2016)
  Konference Stříbrná Jihlava

  Dnes dopoledne zahájili v sídle Kraje Vysočina 8. ročník třídenní konference k historii hornictví a důlních prací, kterou pořádá Muzeum Vysočiny Jihlava společně s ARCHAIA Brno. Do kongresového sálu krajského úřadu v Jihlavě se sjelo více než padesát účastníků zabývajících se montánní vědou. Nad akcí převzal záštitu hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který účastníky srdečně přivítal a popřál jim příjemný pobyt v našem regionu, aby vzhledem k počasí nezmrzli, a zároveň poděkoval všem organizátorům.

   
 • Knihovny na Vysočině se zapojují do akce Týden knihoven 2016 (3.10.2016)
  Týden knihoven

  Krajská knihovna Vysočiny stejně jako další knihovny působící v Kraji Vysočina svými aktivitami podpoří Týden knihoven 2016. Letošní jubilejní 20. ročník připadá právě na tento týden od 3. do 9. října. „Jedná se o celostátní akci vyhlašovanou pravidelně Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR, která se zaměřuje na podporu a propagaci knih a čtenářství. Cílem aktivit knihoven, i těch vysočinských, je nabídnout novým i stávajícím čtenářům atraktivní způsob využití volného času,“ vysvětluje radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Drahé kameny v Muzeu Vysočiny Jihlava (3.10.2016)
  Kameny

  Nově je v jihlavském muzeu otevřena výstava Drahé kameny Českomoravské vrchoviny. Tajuplným třpytem skvostů, jakými jsou křišťály, ametysty, růženíny nebo vltavíny, se můžou návštěvníci nechat okouzlit v malém výstavním sále až do 27. listopadu. K vidění jsou i unikáty, které nebyly dosud nikde prezentovány. Navíc se v úterý 8. listopadu v rámci akce Týden vědy uskuteční komentovaná prohlídka a přednáška na téma drahé kameny.

   
 • Dny otevřených ateliérů v Kraji Vysočina po šesté (30.9.2016)
  Ateliéry

  Šestý ročník podzimní slavnosti výtvarného umění a uměleckých řemesel v regionu Vysočiny vypukne už o nadcházejícím víkendu. Dny otevřených ateliérů se tentokrát uskuteční v sobotu 1. a v neděli 2. října, kdy někteří výtvarníci a umělečtí řemeslníci na Vysočině zpřístupní svá tvůrčí zázemí. „Návštěvníci se tak mohou osobně seznámit s umělci v jejich domácím prostředí. Navázat dialog a poznat jejich práci jinak než jsou zvyklí z běžných výstav. Navíc si bude v některých ateliérech možné použité výtvarné techniky a postupy vyzkoušet,“ zve radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Osobité sklo na výstavách v havlíčkobrodském muzeu (29.9.2016)
  Sklo

  Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod se dlouhodobě specializuje na historii sklářství, a proto na podzimní měsíce připravilo hned dvě výstavy zaměřené na sklo. „Všichni milovníci skleněných výrobků si přijdou na své. Zároveň budou v muzejních prostorách prezentovány fotografie a další materiály z úspěšného projektu realizace funkční repliky středověké sklářské pece,“ uvedla radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. Výstavy Sklářská výroba v Úsobí i expozice představující dílo renomovaného sklářského výtvarníka Petra Hory ze Žďáru nad Sázavou budou v brodském muzeu k vidění do 20. listopadu.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • Další evropské peníze na vzdělávání (22.5.2009)
  OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

  Téměř 210 milionů korun je připraveno k rozdělení na Vysočině pro druhé kolo předložených grantových projektů do OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost – Počáteční vzdělávání.

   
 • Vysočina pomůže s další rekonstrukcí škol na Ukrajině (18.5.2009)

  Čtyři větší akce letos podpoří kraj Vysočina v partnerském regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Vedle pokračujících oprav základních škol začne na východ od nás avizovaná oprava zařízení pro postižené děti. Celkem kraj vyčlenil na tyto akce čtyři miliony korun.

   
 • Na Polenské v Jihlavě otevřena nová učebna mechatroniky (7.5.2009)
  pracoviště mechatroniky

  Střední škola technická v Jihlavě dnes slavnostně otevřela novou učebnu mechatroniky. Projekt za 1,8 milionů korun zaplatil kraj Vysočina, který školu zřizuje. Vybavení učebny mechatroniky je součástí dlouhodobé a systematické podpory technických oborů v kraji Vysočina a navazuje na již realizovaný nákup výukových CNC strojů v letech 2005 a 2006.

   
 • Český učitelský týden v CERN (4.5.2009)
  ATLAS

  Deset učitelů fyziky z kraje Vysočina absolvovalo týdenní stáž v evropské laboratoři pro částicovou fyziku CERN ve Švýcarsku. Kraj Vysočina podpořil pobyt pedagogů částkou více než 160 tis. korun. V pořadí již druhá stáž podpořená krajem Vysočina má umožnit specialistům návštěvu špičkového světového výzkumného centra, získat aktuální poznatky z oblasti fyziky a umožnit pedagogům popularizovat tento vědní obor mezi studenty.

   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód