Kraj Vysočina - logo

Marie Kružíková - radní Kraje Vysočina


Související témata

 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Marie Kružíková - radní Kraje Vysočina


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Tajemná Hradozámecká noc na památkách Kraje Vysočina (26.8.2016)
  Roštejn

  Památky v netradiční době a s netradičním programem oživující místa, na které má smysl se vracet. To je cílem sedmého ročníku Hradozámecké noci, která se uskuteční v noci ze soboty 27. na neděli 28. srpna také na vybraných místech Kraji Vysočina. Na hradě Roštejn se od 19 do 22 hodin odehrají kostýmové prohlídky. Bohatý program nabízí i další památky a zajímavá místa v regionu.

   
 • Dvě historické divadelní opony z 19. století v depozitáři havlíčkobrodského muzea (AUDIO) (24.8.2016)
  Opony

  Depozitář Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod ukrývá dvě unikátní divadelní opony ochotnických divadelních spolků z Lipnice nad Sázavou a tehdejšího Německého Brodu. Lipnickou pravděpodobně získá správce hradu Lipnice nad Sázavou - Národní památkový ústav, který by ji už restaurovanou mohl na hradě vystavit. Německobrodskou také musí ošetřit restaurátoři a poté se rozhodne, jaký objekt by mohla na Vysočině zdobit.

   
 • Čtveřice sčítačů sleduje pohyb na vybraných cyklostezkách v Kraji Vysočina (AUDIO) (23.8.2016)
  Sčítače

  Celkem čtyři automatická speciální zařízení monitorují od konce června vytíženost hlavních cyklotras v Kraji Vysočina. Takzvané selektivní sčítače zachycují pohyb cyklistů i pěších a mohou být vodítkem pro samosprávy k rozhodnutí, kde posílit starost o rozvoj infrastruktury nebo podpořit podnikatelské aktivity směřující k turistům. Kraj Vysočina zaplatil za nákup čtyř sčítačů včetně potřebného softwaru 415 tisíc korun.

   
 • Radní Kraje Vysočina Marie Kružíková oceňuje rozšiřování expozic muzeí (19.8.2016)
  Spanilá jízda po muzeích Vysočiny

  V Kraji Vysočina funguje celá řada muzeí, která nejsou zřizovaná Krajem Vysočina, ale svým návštěvníkům nabízejí nezapomenutelné zážitky. I proto se radní Kraje Vysočina Marie Kružíková rozhodla, že v letních měsících do řady z nich zavítá.

   
 • Nevšední zážitek ve zvukové galerii IGLOO v Jihlavě (17.8.2016)
  Galerie zvuku v Jihlavě

  Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě vytvořila nevšední a v Česku ojedinělý projekt zvukové galerie. Od letošního léta je v nově zrekonstruovaných sklepních prostorech galerie na Komenského ulici k slyšení nejrůznější zvukové umění. „Je skvělé, že i tradiční instituce, jako je galerie umění, přichází s novými nápady, reaguje na současné možnosti a přináší lidem radost nejen vizuálními, ale také zvukovými prvky,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Delegace z Ukrajiny navštívila sídlo kraje i záchranáře (15.8.2016)
  Delegace z Ukrajiny

  Hejtman Jiří Běhounek, radní Kraje Vysočina i ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec uvítali ráno v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě delegaci ze Zakarpatské oblasti Ukrajiny, která je partnerskou oblastí kraje. „Na půdě úřadu jsme jednali o průběhu společných aktiv, které zahrnují rekonstrukci veřejných objektů i škol na Ukrajině, a také jsme probrali přípravy společných projektů pro příští rok,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Na Vysočinu přijeli mladí novináři (15.8.2016)
  LŽŠ 2016

  Na pět desítek mladých lidí ze čtyř zemí Evropy se od neděle 14. srpna účastní v Havlíčkově Brodě dvanáctého ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. S podporou Kraje Vysočina týdenní kemp absolvuje i deset studentů a studentek z partnerských oblastí Kraje Vysočina - Zakarpatské Ukrajiny, Běloruska a ze Slovenska.

   
 • Kuchařská roadshow součástí Historických slavností v Telči (12.8.2016)
  Historické slavnosti v Telči

  Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna v Telči se letos ponesou v duchu odkazu Karla IV. ve městě. Uskuteční se koncem příštího týdne 19. a 20. srpna v historickém centru města a ozvláštní je Kuchařská roadshow Karla IV., kterou zajišťuje agentura Czech Tourism.

   
 • Sklepní prostory Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě se mohou proměnit na expozici hmatového umění (10.8.2016)
  Sklepní prostory jihlavské galerie

  Přes půl roku trvající sanační práce ve sklepích Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě jsou u konce. Upravené suterénní prostory, které dosud nemohly být smysluplně využívané, budou nově sloužit zčásti jako sklad výstavního inventáře a pokud se prokáže, že místo bude vhodné i pro expoziční účely, přibližně za rok tady návštěvníci budou moci najít výstavu hmatového umění a různé světelné expozice.

   
 • Vzdělávací aktivity Centra dokumentárního filmu míří nejen na středoškoláky z Vysočiny (9.8.2016)
  filmový pás

  Centrum dokumentárního filmu, které bylo uvedeno do provozu při 18. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava v roce 2014, se od začátku letošního roku více zaměřuje na vzdělávací programy pro střední školy v Kraji Vysočina, pokračuje v realizaci zajímavých přednášek pro veřejnost a v neposlední řadě plánuje rozšířit nabídku knihovního fondu a videotéky. Na tyto aktivity má přispět i Kraj Vysočina. Radní už 350tisícovou podporu schválili, ještě ji musí posvětit Zastupitelstvo Kraje Vysočina.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • Kontakty (27.5.2009)
   
 • Další evropské peníze na vzdělávání (22.5.2009)
  OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

  Téměř 210 milionů korun je připraveno k rozdělení na Vysočině pro druhé kolo předložených grantových projektů do OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost – Počáteční vzdělávání.

   
 • Vysočina pomůže s další rekonstrukcí škol na Ukrajině (18.5.2009)

  Čtyři větší akce letos podpoří kraj Vysočina v partnerském regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny. Vedle pokračujících oprav základních škol začne na východ od nás avizovaná oprava zařízení pro postižené děti. Celkem kraj vyčlenil na tyto akce čtyři miliony korun.

   
 • Na Polenské v Jihlavě otevřena nová učebna mechatroniky (7.5.2009)
  pracoviště mechatroniky

  Střední škola technická v Jihlavě dnes slavnostně otevřela novou učebnu mechatroniky. Projekt za 1,8 milionů korun zaplatil kraj Vysočina, který školu zřizuje. Vybavení učebny mechatroniky je součástí dlouhodobé a systematické podpory technických oborů v kraji Vysočina a navazuje na již realizovaný nákup výukových CNC strojů v letech 2005 a 2006.

   
 • Český učitelský týden v CERN (4.5.2009)
  ATLAS

  Deset učitelů fyziky z kraje Vysočina absolvovalo týdenní stáž v evropské laboratoři pro částicovou fyziku CERN ve Švýcarsku. Kraj Vysočina podpořil pobyt pedagogů částkou více než 160 tis. korun. V pořadí již druhá stáž podpořená krajem Vysočina má umožnit specialistům návštěvu špičkového světového výzkumného centra, získat aktuální poznatky z oblasti fyziky a umožnit pedagogům popularizovat tento vědní obor mezi studenty.

   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód