Kraj Vysočina - logo

Kultura a památky Kraje Vysočina


 
 

Nenechte si ujít

 • Gustav Mahler
 • Kulturní a přírodní dědictví kraje Vysočina
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Pouliční knihovna znovu našla místo na nádvoří zámku v Třebíči (10.6.2016)
  Pouliční knihobudka

  Nádvoří třebíčského zámku opět oživuje pouliční knihovna, neboli knihobudka. Na vybrané místo ji nainstalovalo Muzeum Vysočiny Třebíč při příležitosti zahájení 21. ročníku veletrhu muzeí ČR koncem května. V minulosti už byla na nádvoří podobná knihovna zapůjčena a novinka se setkala s velkým zájmem, proto tady knihobudka zůstane už natrvalo. „Podobné aktivity velmi vítám. V dnešní uspěchané době je jakákoliv podpora četby příznivým krokem a knihobudka na nádvoří zámku může ještě více zpříjemnit čas turistů strávený ve městě plném obdivuhodných památek,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Víkend otevřených zahrad a jedinečná výstava dud na Hradě Kámen (9.6.2016)
  Zahrada

  Už potřetí se připojí Hrad Kámen k celoevropské akci Víkend otevřených zahrad. Ve dnech 11. a 12. června se vždy v 11 a 14 hodin uskuteční komentované prohlídky parku zaměřené nejen na historii, ale také na jeho současný stav. „Více než hektarový park je zapsán do seznamu nemovitých kulturních památek a je zajímavý svým skalním útvarem a památnými stromy, jako jsou Kámenský cypřišek a Hradní buk,“ zve na prohlídku radní Kraje Vysočina po oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Zlatá jeřabina 2015 patří Folkovým prázdninám a restaurování varhan v Osové Bítýšce (8.6.2016)
  Zlatá jeřabina

  Slavnostní podvečer na Zámku Světlá nad Sázavou odhalil letošní vítězné majitele Zlaté jeřabiny 2015. Jsou jimi Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou – vítěz kategorie Kulturní aktivita a za soutěžní část ankety Péče o kulturní dědictví vynesly hlasy veřejnosti na pomyslnou první příčku restaurování varhan v kostele svatého Jakuba Staršího v Osové Bítýšce. „Kraj Vysočina se pyšní řadou kvalitních kulturních akcí, které si každoročně vytvářejí nové a nové příznivce. Tentokrát fanoušci ocenili neobyčejný hudební festival, který má jedinečný dramaturgický koncept, a restaurování hudebního nástroje, který spojuje duchovní i kulturní dění v obci na Žďársku. Gratuluji,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která vítězům předala ocenění.

   
 • Vychází letní vydání Turistických novin Kraje Vysočina (8.6.2016)
  Turistický magazín

  Obyvatelé Vysočiny i turisté, kteří v letních měsících plánují Vysočinu navštívit, mají opět k dispozici elektronické noviny Kraje Vysočiny s řadou výletních tipů. „Připravený materiál nabízí široké možnosti trávení volného času na Vysočině, má zpřehlednit letní harmonogram akcí, turistům poradit, kam v jednotlivých oblastech regionu za zábavou, a má tak přispět ke zvýšení návštěvnosti Kraje Vysočina,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Kraj Vysočina ocení nejkrásnější knihu Vysočiny (2.6.2016)
  Nejkrásnější knihy 23. Podzimního knižního veletrhu

  Stejně jako v předchozích letech vyhlásí i letos v rámci Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě soutěž O nejkrásnější knihu. „Kraj Vysočina už popáté udělí Cenu za nejkrásnější knihu Vysočiny, která bude s krajem spjatá obsahově a tematicky. Není podmínkou, aby nakladatel nebo autoři sídlili v Kraji Vysočina,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • V Muzeu Vysočiny Pelhřimov pracuje dobrovolnice z Francie (1.6.2016)
  francouzská dobrovolnice

  Tým pracovníků pelhřimovského muzea má od května novou posilu. Mladá dobrovolnice Marianne Humbert z Francie stráví díky programu Erasmus+ v krajské příspěvkové organizaci půl roku. „Muzeum, kterému se podařilo zařadit mezi hostitelské organizace evropského programu, má za úkol poskytnout Francouzce zázemí pro její osobní a profesní růst, umožnit jí osvojit si znalosti a dovednosti, a zvýšit tak její předpoklady pro další pracovní uplatnění. Zároveň se dobrovolnice aktivně zapojí do činnosti muzea, přispěje ke kulturnímu a jazykovému zpestření pracovního prostředí a svojí přítomností rozšíří spektrum nabízených služeb pro veřejnost,“ pochvaluje si radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Muzejní a galerijní noc dnes oživí jihlavské náměstí (27.5.2016)
  Logo MGN

  Muzeum Vysočiny Jihlavy společně s Oblastní galerií Vysočiny v Jihlavě dokončují poslední detaily na dnešní muzejní a galerijní noc. Stejně jako další příspěvkové organizace Kraje Vysočina z oblasti kultury se do tradiční akce zapojují pravidelně a na dnešek připravili bohatý program. „Program, který začíná v 17:00, ukončí v 21:30 ohňová show umělecké skupiny Fojro z Polné a v prostoru před morovým sloupem na Masarykově náměstí bude následovat promítání muzikálu Noc na Karlštejně,“ zve všechny milovníky dobré zábavy radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Vysočina hostí Veletrh muzeí České republiky (25.5.2016)
  Veletrh muzeí

  Na první den 21. ročníku veletrhu muzeí České republiky se téměř 110 zástupců muzeí i odborných firem zabývajících se muzejnictvím sjelo do třebíčské Boroviny ekotechnického centra Alternátor. Cílem této akce, kterou pořádá Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvková organizace zřizovaná Krajem Vysočina, je vyměnit si zkušenosti, představit si příklady dobré praxe a nabídnout nové možnosti muzejních expozic. Nad tradiční akcí převzala záštitu radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která dnes účastníky v třebíčském Alternátoru srdečně přivítala. „Je to pro mě veliká čest osobně se zúčastnit a těší mě, že je o veletrh takový zájem. Když jsem se dívala do letošního programu, tak mě tam zaujala řada příspěvků, a proto jsem ráda, že si jich hned několik osobně vyslechnu,“ uvedla radní Marie Kružíková.

   
 • Concentus Moraviae a Hudba tisíců – Mahler Jihlava 2016: Koncert pro Kraj Vysočina (18.5.2016)
  Concentus

  Dva velké mezinárodní hudební festivaly působící na Vysočině se spojily a pro letošek připravily novinku v podobě Koncertu pro Kraj Vysočina. Uskuteční se 2. června v Domu kultury v Jihlavě a vystoupí na něm americké Dover Quartet a klavírista David Mareček, kteří představí Ludviga van Beethovena a jeho Smyčcový kvartet č. 7 F dur a Dvořákův Klavírní kvintet č. 2 A dur. „Koncertem chceme poděkovat za výraznou morální i finanční podporu Kraje Vysočina oběma festivalům, která vede ke světovému věhlasu obou akcí,“ uvedl ředitel festivalu Concentus Moraviae David Dittrich.

   
 • Na Bystřicku objevili džbán stříbrných mincí (18.5.2016)
  Unikátní poklad

  Památkáři v Kraji Vysočina evidují další hodnotný nález. Na jaře letošního roku šťastný nálezce z Bystřicka náhodně objevil malovaný keramický džbán s 283 stříbrnými mincemi z období od 2. poloviny 15. století do 1. poloviny 17. století. „Archeologický nález je v tuto chvíli umístěn v krajské příspěvkové organizaci - Muzeu Vysočiny Jihlava a ve spolupráci s oddělením památkové péče Krajského úřadu Kraje Vysočina budou zadány odborné posudky související s objeveným pokladem,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková, která dodala, že poctivý nálezce má ze zákona od krajského úřadu právo na odměnu.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód