Kraj Vysočina - logo

Kultura a památky Kraje Vysočina


 
 

Nenechte si ujít

 • Gustav Mahler
 • Kulturní a přírodní dědictví kraje Vysočina
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Dvě historické divadelní opony z 19. století v depozitáři havlíčkobrodského muzea (AUDIO) (24.8.2016)
  Opony

  Depozitář Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod ukrývá dvě unikátní divadelní opony ochotnických divadelních spolků z Lipnice nad Sázavou a tehdejšího Německého Brodu. Lipnickou pravděpodobně získá správce hradu Lipnice nad Sázavou - Národní památkový ústav, který by ji už restaurovanou mohl na hradě vystavit. Německobrodskou také musí ošetřit restaurátoři a poté se rozhodne, jaký objekt by mohla na Vysočině zdobit.

   
 • Radní Kraje Vysočina Marie Kružíková oceňuje rozšiřování expozic muzeí (19.8.2016)
  Spanilá jízda po muzeích Vysočiny

  V Kraji Vysočina funguje celá řada muzeí, která nejsou zřizovaná Krajem Vysočina, ale svým návštěvníkům nabízejí nezapomenutelné zážitky. I proto se radní Kraje Vysočina Marie Kružíková rozhodla, že v letních měsících do řady z nich zavítá.

   
 • Nevšední zážitek ve zvukové galerii IGLOO v Jihlavě (17.8.2016)
  Galerie zvuku v Jihlavě

  Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě vytvořila nevšední a v Česku ojedinělý projekt zvukové galerie. Od letošního léta je v nově zrekonstruovaných sklepních prostorech galerie na Komenského ulici k slyšení nejrůznější zvukové umění. „Je skvělé, že i tradiční instituce, jako je galerie umění, přichází s novými nápady, reaguje na současné možnosti a přináší lidem radost nejen vizuálními, ale také zvukovými prvky,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Kuchařská roadshow součástí Historických slavností v Telči (12.8.2016)
  Historické slavnosti v Telči

  Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna v Telči se letos ponesou v duchu odkazu Karla IV. ve městě. Uskuteční se koncem příštího týdne 19. a 20. srpna v historickém centru města a ozvláštní je Kuchařská roadshow Karla IV., kterou zajišťuje agentura Czech Tourism.

   
 • Sklepní prostory Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě se mohou proměnit na expozici hmatového umění (10.8.2016)
  Sklepní prostory jihlavské galerie

  Přes půl roku trvající sanační práce ve sklepích Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě jsou u konce. Upravené suterénní prostory, které dosud nemohly být smysluplně využívané, budou nově sloužit zčásti jako sklad výstavního inventáře a pokud se prokáže, že místo bude vhodné i pro expoziční účely, přibližně za rok tady návštěvníci budou moci najít výstavu hmatového umění a různé světelné expozice.

   
 • Vzdělávací aktivity Centra dokumentárního filmu míří nejen na středoškoláky z Vysočiny (9.8.2016)
  filmový pás

  Centrum dokumentárního filmu, které bylo uvedeno do provozu při 18. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava v roce 2014, se od začátku letošního roku více zaměřuje na vzdělávací programy pro střední školy v Kraji Vysočina, pokračuje v realizaci zajímavých přednášek pro veřejnost a v neposlední řadě plánuje rozšířit nabídku knihovního fondu a videotéky. Na tyto aktivity má přispět i Kraj Vysočina. Radní už 350tisícovou podporu schválili, ještě ji musí posvětit Zastupitelstvo Kraje Vysočina.

   
 • Kraj Vysočina se pyšní bohatou sítí muzeí a pamětních síní (8.8.2016)
  Spanilá jízda po muzeích Vysočiny

  Letní čtvrtky si radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková vyhradila pro návštěvu muzeí v kraji. „Během setkání s provozovateli muzeí i zástupci zřizovatelů jsem se zajímala nejen o historii expozic a práci se sbírkami, ale především o využívání dotací, momentální finanční situaci, dále také o trendy návštěvnosti a o plány muzeí v příštích letech. Navíc jsme neopomněli probrat možnosti pomoci z dotačních titulů kraje,“ sdělila krajská radní Marie Kružíková.

   
 • Děti Antonína Kaliny zavítaly do Třebíče (VIDEO) (6.8.2016)
  Děti Antonína Kaliny

  U příležitosti slavnostní premiéry českého dokumentárního filmu Děti Antonína Kaliny dorazili do Třebíče z Izraele Naftali Ďuro Fürst a ze Spolkové republiky Německo Pavel Kohn. Oba dnes už staré muže společně s dalšími 900 dětmi zachránil v nacistickém koncentračním táboře Buchenwald rodák z Třebíče Antonína Kalina. „Ukazuje se, že ti, kteří udělali skutečně neskutečně hrdinské činy, o nich nemluví. Jsem velice rád, že se podařilo příběh objevit, zdokumentovat a následně představit veřejnosti. Dokazuje to i vztah třebíčských obyvatel k jejich židovským sousedům,“ sdělil první pocity po zhlédnutí premiéry filmu v třebíčské Zadní synagoze hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • 18. ročník Mezinárodní hudebního festivalu Petra Dvorského začíná (5.8.2016)
  Festival Petra Dvorského

  Prvním vystoupením v programu letošního Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského, který významně podpořil i Kraj Vysočina, je zahajovací galakoncert Rossini – Belliny – Donizetti – Gounod. Sopranistka Kateřina Kněžíková, tenorista Ioan Hotea z Rumunska, Moravská filharmonie Olomouc a dirigent Sebastian Rolli z Itálie už zítra v zámecké zahradě zámku Jaroměřice nad Rokytnou otevřou festival s osmnáctiletou tradicí.

   
 • V krajském sídle je k vidění výstava o přeměně starých továren na Vysočině (4.8.2016)
  Stříbrné terasy Jihlava

  Do konce srpna můžou všichni zájemci v prostorách krajského úřadu v Jihlavě navštívit poutavou výstavu věnující se konverzi bývalých průmyslových areálů na území Kraje Vysočina. Pro podobná území, která jsou pozůstatkem průmyslové, zemědělské nebo vojenské aktivity, se vžilo anglické označení brownfield.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód