Kraj Vysočina - logo

Kultura a památky Kraje Vysočina


 
 

Nenechte si ujít

 • Gustav Mahler
 • Kulturní a přírodní dědictví kraje Vysočina
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • O první místo v soutěži amatérských fotografů se dělí fotokluby z Jihlavy a Otrokovic (19.9.2016)
  Mapový okruh Vysočina

  Putovní pohár si vítězové 58. ročníku soutěže Mapový okruh Vysočina převzali v sobotu 17. září v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. Slavnostního vyhlášení výsledků soutěže fotoamatérů, která se pyšní velmi dlouhou tradicí, se zúčastnila i radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. Vítězům – jednotlivcům, i prvním třem klubům z Otrokovic, Jihlavy a Havlíčkova Brodu pogratulovala a předala ocenění.

   
 • První premiéra nové sezóny Horáckého divadla - Sex noci svatojánské (8.9.2016)
  Sex noci svatojánské

  První premiéru 77. sezóny Horáckého divadla Jihlava představuje letní komedie podle scénáře Woodyho Allena Sex noci svatojánské. Šestice herců v režii Martina Tichého a pod dohledem dramaturgyně Barbory Jandové rozehraje vtipný scénář už v sobotu 10. září od 19 hodin na Velké scéně jediného profesionálního divadla na Vysočině.

   
 • Sedmasedmdesátou sezónu Horáckého divadla zahájí Den otevřených dveří (31.8.2016)
  Divadlo

  Jediná profesionální scéna v Kraji Vysočina Horácké divadlo Jihlava se připravuje na svou 77. sezónu. Stejně jako další kulturní instituce po celé Vysočině se zapojí do akce Dny evropského kulturního dědictví a své brány všem zájemcům otevře už tuto sobotu 3. září. Tradičně se uskuteční komentované prohlídky, ale do divadla se vrátí i symbolický oheň, který divadelní tým při zakončení minulé sezóny z divadla vyvezl.

   
 • Mladý tenorista Petr Nekoranec z Vysočiny jediným Čechem v prestižním newyorském programu (29.8.2016)
  Petr Nekoranec

  Mladý český tenorista Petr Nekoranec, který se před 24 lety narodil v Nových Dvorech u Polné, jako jediný český operní pěvec vyhrál konkurs na dvouletý pobyt v Lindemannově operním studiu pro mladé umělce v Metropolitní opeře v New Yorku. Posledním koncertem v Česku, než začátkem září odlétne do USA, bylo vystoupení na festivalu Litoměřické svátky hudby, kam ho přijela podpořit i radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Dvě historické divadelní opony z 19. století v depozitáři havlíčkobrodského muzea (AUDIO) (24.8.2016)
  Opony

  Depozitář Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod ukrývá dvě unikátní divadelní opony ochotnických divadelních spolků z Lipnice nad Sázavou a tehdejšího Německého Brodu. Lipnickou pravděpodobně získá správce hradu Lipnice nad Sázavou - Národní památkový ústav, který by ji už restaurovanou mohl na hradě vystavit. Německobrodskou také musí ošetřit restaurátoři a poté se rozhodne, jaký objekt by mohla na Vysočině zdobit.

   
 • Radní Kraje Vysočina Marie Kružíková oceňuje rozšiřování expozic muzeí (19.8.2016)
  Spanilá jízda po muzeích Vysočiny

  V Kraji Vysočina funguje celá řada muzeí, která nejsou zřizovaná Krajem Vysočina, ale svým návštěvníkům nabízejí nezapomenutelné zážitky. I proto se radní Kraje Vysočina Marie Kružíková rozhodla, že v letních měsících do řady z nich zavítá.

   
 • Nevšední zážitek ve zvukové galerii IGLOO v Jihlavě (17.8.2016)
  Galerie zvuku v Jihlavě

  Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě vytvořila nevšední a v Česku ojedinělý projekt zvukové galerie. Od letošního léta je v nově zrekonstruovaných sklepních prostorech galerie na Komenského ulici k slyšení nejrůznější zvukové umění. „Je skvělé, že i tradiční instituce, jako je galerie umění, přichází s novými nápady, reaguje na současné možnosti a přináší lidem radost nejen vizuálními, ale také zvukovými prvky,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Kuchařská roadshow součástí Historických slavností v Telči (12.8.2016)
  Historické slavnosti v Telči

  Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna v Telči se letos ponesou v duchu odkazu Karla IV. ve městě. Uskuteční se koncem příštího týdne 19. a 20. srpna v historickém centru města a ozvláštní je Kuchařská roadshow Karla IV., kterou zajišťuje agentura Czech Tourism.

   
 • Sklepní prostory Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě se mohou proměnit na expozici hmatového umění (10.8.2016)
  Sklepní prostory jihlavské galerie

  Přes půl roku trvající sanační práce ve sklepích Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě jsou u konce. Upravené suterénní prostory, které dosud nemohly být smysluplně využívané, budou nově sloužit zčásti jako sklad výstavního inventáře a pokud se prokáže, že místo bude vhodné i pro expoziční účely, přibližně za rok tady návštěvníci budou moci najít výstavu hmatového umění a různé světelné expozice.

   
 • Vzdělávací aktivity Centra dokumentárního filmu míří nejen na středoškoláky z Vysočiny (9.8.2016)
  filmový pás

  Centrum dokumentárního filmu, které bylo uvedeno do provozu při 18. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava v roce 2014, se od začátku letošního roku více zaměřuje na vzdělávací programy pro střední školy v Kraji Vysočina, pokračuje v realizaci zajímavých přednášek pro veřejnost a v neposlední řadě plánuje rozšířit nabídku knihovního fondu a videotéky. Na tyto aktivity má přispět i Kraj Vysočina. Radní už 350tisícovou podporu schválili, ještě ji musí posvětit Zastupitelstvo Kraje Vysočina.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód