Kraj Vysočina - logo

Kultura a památky Kraje Vysočina


 
 

Nenechte si ujít

 • Gustav Mahler
 • Kulturní a přírodní dědictví kraje Vysočina
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Vychází CD lidových písní z Podhorácka (1.12.2016)
  Sbírka lidových písní z Podhorácka

  Mimořádná trojdílná publikace výběru lidových písní, které zaznamenali sběratelé od počátku minulého století v oblasti Podhorácka, se dočkala hudebního zpracování. V Kamenném sále třebíčského zámku se přesně za týden od 17.30 uskuteční slavnostní křest hudebního CD Lidové písně z Podhorácka. V rámci slavnostního podvečera zazní několik písní z CD doplněné vystoupením Národopisného souboru Bítešan.

   
 • Staré pověsti české v jihlavském muzeu (30.11.2016)
  Výstava pověsti v jihlavském muzeu

  Každoročně je s adventním obdobím v Muzeu Vysočiny Jihlava spjata vánoční výstava. Jenže jihlavské betlémy jsou letos na výstavě v Telči, a tak v Jihlavě pojali vánoční expozici trochu netradičně. V krajském městě je k vidění vypůjčená výstava s názvem Staré pověsti české, která cílí především na předškolní děti a žáky základních škol. „Podle mého názoru je zapotřebí předávat národní hodnoty a seznamovat děti i mladé lidi s tradicemi a zvyky. V dnešní době, kdy se v naší kultuře odráží řada nejrůznějších vlivů, je toto téma hodně aktuální, a proto chce výstava oživit i vědomosti široké veřejnosti,“ vysvětluje a zároveň zve na výstavu náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.

   
 • Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na oslavy obcí (24.11.2016)

  Zásady jsou určeny na podporu např. oslav výročí založení obce, získání městských práv, pořádání sjezdu rodáků, udělení praporu a znaku nebo získání důležitých ocenění.

   
 • Vychází tematický magazín Zima na Vysočině (18.11.2016)
  Zima na Vysočině

  Nové číslo turistického magazínu Zima na Vysočině vychází právě dnes. Navazuje na úspěšné první květnové vydání s názvem Léto na Vysočině a opět přináší přehled turistické nabídky v našem kraji, tentokrát především se zaměřením na zimní zážitky. „Uvnitř najdete tipy kam vyrazit za kulturou a poznáním, za sportem i za zábavou. Součástí je také mapka kraje s přehledem lyžařských areálů, krytých bazénů, zimních stadionů a dalších turistických cílů na Vysočině,“ prozradil ředitel krajské příspěvkové organizace Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

   
 • Divadelní degustace v Horáckém divadle Jihlava (17.11.2016)
  Noc divadel 2015

  Také krajské Horácké divadlo Jihlava se zapojí do evropského projektu Noc divadel a návštěvníkům už pozítří, v sobotu 19. listopadu nabídne netradiční prohlídku, při které budou moci zavnímat divadlo všemi smysly, ale také si spoustu věcí vyzkoušet a divadlu přijít jak se říká na chuť. „Odehrají se dvě prohlídky, ve 20 a 22 hodin, vždy pro maximálně 150 diváků,“ uvedl ředitel krajského divadla Ondrej Remiáš.

   
 • V Bystřici nad Pernštejnem vyhlásili nejlepší fotografy Zrcadlení 2016 (15.11.2016)
  Zrcadlení

  Prostory Gymnázia Bystřice nad Pernštejnem se o druhém listopadovém víkendu proměnily ve výstavní expozici fotografií soutěže ZRCADLENÍ 2016. Vyhlášení vítězů šestého ročníku se uskutečnilo na Dnu s fotografií, kterého se zúčastnila i náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Jana Fischerová, když vítězům předala ocenění. 90 vítězných a finálových snímků může každý zhlédnout až do konce ledna příštího roku v aule gymnázia a od února v Městském Muzeu v Bystřici nad Pernštejnem.

   
 • Horácké divadlo Jihlava připravuje projekt pěti evropských divadel Malí hrdinové (14.11.2016)
  HDJ

  Horácké divadlo Jihlava se chce zapojit do projektu Malí hrdinové, a využít tak program vyhlášený Evropskou komisí na podporu projektů evropské spolupráce na roky 2014-2020 CREATIVE EUROPE. „Pokud bude společný projekt pěti evropských divadel z Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Francie schválen, odstartuje v červnu 2017 a za dobu čtyřiadvaceti měsíců se odehraje řada diskuzí s veřejností i studenty, uskuteční se výzkum v zúčastněných zemích, vznikne pět uměleckých děl a realizována bude i série 12 celodenních akcí pro studenty středních a vysokých škol,“ prozradil po zasedání Rady Kraje Vysočina hejtman Jiří Běhounek s tím, že projektové žádosti vyhlášeného programu je možné podávat do 23. listopadu.

   
 • Pět let s portálem Kulturní a přírodní dědictví Kraje Vysočina (11.11.2016)
  Brožury

  Už pátým rokem mohou uživatelé internetu, cestovatelé, badatelé, historici, ale i studenti získávat užitečné informace z internetového portálu Přírodního a kulturního dědictví Kraje Vysočina. „Cílem vytvoření ucelené prezentace regionálního kulturního i přírodního dědictví bylo za pomoci evropské dotace na jednom místě představit na vedle věcí známých i neprávem opomíjené a poukázat v souhrnu na obrovský kulturní a historický potenciál Vysočiny,“ říká vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Kraje Vysočina Ladislav Seidl. V současné době nabízí speciální web téměř tři tisíce položek a číslo roste.

   
 • Malíř z Vysočiny Jaroslav Grodl na zkušené ve francouzském regionu Grand Est (9.11.2016)
  Rezidence ve Francii

  Kraj Vysočina zprostředkoval v pořadí druhou uměleckou rezidenci v partnerském regionu Grand Est ve Francii. Od počátku října až do konce listopadu absolvuje dvouměsíční tvůrčí pobyt v rezidenčním centru CAMAC (Centrum umění v Marnay-sur-Seine) malíř Jaroslav Grodl, který tvoří pod pseudonymem Pure Beauty.

   
 • Přípravy na stavbu krajské knihovny v Havlíčkově Brodě pokračují (7.11.2016)
  KKV

  Projektová příprava na výstavbu nové budovy Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě může pokračovat. Rada Kraje Vysočina dnes na svém zasedání schválila dodavatele, který bude pracovat na dalších stupních projektové dokumentace a zajistí podklady pro vydání stavebního povolení. „Veřejná zakázka bude zadávána společně s městem Havlíčkův Brod a na následném financování se bude kraj i město podílet v rozsahu služeb vztahujících se k jim investovaným objektům,“ vysvětluje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že budovu knihovny financuje kraj a investorem sousedního dvoupodlažního parkoviště včetně příjezdové komunikace je město Havlíčkův Brod.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód