Kraj Vysočina - logo

Kultura a památky Kraje Vysočina


 
 

Nenechte si ujít

 • Gustav Mahler
 • Kulturní a přírodní dědictví kraje Vysočina
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Pravidla Rady Kraje Vysočina pro poskytování dotací v oblasti neprofesionálního umění (účinné od 1. 1. 2017) (25.10.2016)

  Pravidla jsou určena pro pořadatele krajských postupových a národních přehlídek v oblasti neprofesionálního umění a účinkujícím při jejich účasti na národní přehlídce.

   
 • Přes sto let starou divadelní oponu z Lipnice nad Sázavou převzal kastelán hradu Marek Hanzlík (17.10.2016)
  Opona

  Kastelán státního hradu Lipnice nad Sázavou Marek Hanzlík dnes přijel do Havlíčkova Brodu, aby si v prostorách Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod za asistence radní Kraje Vysočina Marie Kružíkové převzal a následně odvezl unikátní divadelní oponu. Ta sloužila ochotnickému divadelnímu spolku v Lipnici nad Sázavou a zachycuje pohled na obec a hrad po požáru v roce 1869. „Po potřebném zásahu restauratérů bude k vidění přímo na hradě, v prvním patře Thunovského paláce, kde bude mít se svou šířkou 460 centimetrů a výškou 280 centimetrů náležitý prostor,“ uvedl kastelán státního hradu Lipnice Marek Hanzlík.

   
 • Nejkrásnější knihou Vysočiny jsou Příběhy brodských domů (14.10.2016)
  Nejkrásnější kniha Vysočiny

  Slavnostní večer 26. Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě odhalil letošní nejkrásnější knihy. „Podzimní knižní veletrh je tradiční akcí, která láká nejen odborníky, ale především milovníky knih a literatury. Za svých 26 let si vydobyla významné místo a celá republika dnes přijíždí do Havlíčkova Brodu za knížkami, a za to patří Markétě Hejkalové a dalším spoluorganizátorům velký dík,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek, který předávání cen zaštítil svým jménem.

   
 • V Horáckém divadle to rozjedou s muzikálem Adéla ještě nevečeřela (13.10.2016)
  Adéla ještě nevečeřela¨

  Druhou premiérou letošní sezóny Horáckého divadla Jihlava je původní český muzikál Adéla ještě nevečeřela. Poprvé přijede na Velkou scénu do Jihlavy geniální, výkonný a nadpozemsky schopný detektiv Nick Carter tuto sobotu 15. října.

   
 • Šťastný nálezce pokladu z Bystřicka získá odměnu (AUDIO) (11.10.2016)
  Unikátní poklad

  Nečekaný, ale za to velmi hodnotný předmět objevil na jaře letošního roku nálezce z Bystřicka, když při hledání liščích nor narazil na malovaný keramický džbán s 284 stříbrnými mincemi z období od 2. poloviny 15. století do 1. poloviny 17. století. Poctivý muž neváhal a poklad odevzdal Muzeu Vysočiny Jihlava, které tímto nálezem obohatí své sbírky. Odborníci hodnotu archeologického nálezu ocenili na tržních 723 tisíc, přičemž historická hodnota se šplhá do výše tří miliónů korun.

   
 • Aktualizace zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na oslavy obcí i obnovu kulturních památek (11.10.2016)
  Památky UNESCO (PDF, 1,6 MB)

  Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina pro poskytování dotací na oslavy obcí i Zásady Zastupitelstva Kraje Vysočina na úseku památkové péče mění svou podobu. „Většina změn je formálních a reaguje na připomínky auditu administrace těchto dotačních titulů a na změnu legislativy. I přesto, by si budoucí žadatelé o dotaci měli změny projít, aby zvýšili své šance k získání prostředků,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. Úspěšní žadatelé si budou moci prostřednictvím těchto titulů rozdělit předpokládaných 17, 9 miliónů korun. Finální částky budou jasné až po schválení rozpočtu na rok 2017 zastupitelstvem.

   
 • Čestné uznání z festivalu Tour Region Film pro Mobilní turistickou aplikaci Kraje Vysočina (10.10.2016)
  Mobilní průvodce

  Krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism získala v rámci festivalu Tour Region Film v Karlových Varech čestné uznání za Mobilní turistickou aplikaci Kraje Vysočina. Ocenění v kategorii mobilní aplikace a webové stránky za aplikaci, která vznikla i díky podpoře ROP Jihovýchod, převzal ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák spolu s jednatelem společnosti ALTAIR SOFTWARE, která aplikaci vyvinula. „Ocenění z Karlových Varů dokazuje, že jdeme s dobou a pro podporu turismu v Kraji Vysočina úspěšně využíváme moderní nástroje. Aplikace zpříjemňuje výlety po Vysočině a poskytuje i řadu zajímavých a praktických informací,“ okomentovala radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Dílo a život významného archeologa Jaroslava Palliardiho představuje ucelená monografie (7.10.2016)
  Monografie Palliardi

  Málo kdo ví, že se v Telči roku 1861 narodil významný archeolog a prehistorik, který vytvořil chronologii pro moravský eneolit, a výsledky jeho celoživotní práce se staly součástí všech středoevropských chronologických systémů. Pracovní tým kolem editora Jaromíra Kovárníka zpracoval a vydal kolektivní monografii s názvem Centenary of Jaroslav Palliardi's Neolithic and Aeneolithic Relative Chronology (1914-2014), kterou dnes Jaromír Kovárník osobně představil radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíkové.

   
 • Vysočina hostí mezinárodní konferenci Stříbrná Jihlava 2016 (6.10.2016)
  Konference Stříbrná Jihlava

  Dnes dopoledne zahájili v sídle Kraje Vysočina 8. ročník třídenní konference k historii hornictví a důlních prací, kterou pořádá Muzeum Vysočiny Jihlava společně s ARCHAIA Brno. Do kongresového sálu krajského úřadu v Jihlavě se sjelo více než padesát účastníků zabývajících se montánní vědou. Nad akcí převzal záštitu hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který účastníky srdečně přivítal a popřál jim příjemný pobyt v našem regionu, aby vzhledem k počasí nezmrzli, a zároveň poděkoval všem organizátorům.

   
 • Knihovny na Vysočině se zapojují do akce Týden knihoven 2016 (3.10.2016)
  Týden knihoven

  Krajská knihovna Vysočiny stejně jako další knihovny působící v Kraji Vysočina svými aktivitami podpoří Týden knihoven 2016. Letošní jubilejní 20. ročník připadá právě na tento týden od 3. do 9. října. „Jedná se o celostátní akci vyhlašovanou pravidelně Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR, která se zaměřuje na podporu a propagaci knih a čtenářství. Cílem aktivit knihoven, i těch vysočinských, je nabídnout novým i stávajícím čtenářům atraktivní způsob využití volného času,“ vysvětluje radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód