Kraj Vysočina - logo

Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina


Související témata

 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Kraj Vysočina daroval policistům moderní vozidlo na kontroly a vážení kamionů (24.5.2016)
  Vážení

  Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina začali využívat nové moderní vozidlo, které je určeno pro kontroly kamionové dopravy. Vozidlo, jehož pořizovací náklady přesáhly částku 3 200 000 korun, poskytl Krajskému ředitelství policie kraje Vysočina formou daru Kraj Vysočina.

   
 • Švýcarský velvyslanec na návštěvě Vysočiny (23.5.2016)
  Švýcarský velvyslanec

  Velvyslanec Švýcarské konfederace J. E. Markus-Alexander Antonietti dnes strávil pracovní den na Vysočině. Ve společnosti hejtmana kraje Jiřího Běhounka a krajské radní Jany Fialové zahájil prezentační road show krajských sportovních aut v Pelhřimově, v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě se sešel s členy Rady Kraje Vysočina, navštívil primátora města Jihlava, přednášel na Vysoké škole polytechnické Jihlava a prohlédl si náměstí a zámek v Telči.

   
 • Premiér Bohuslav Sobotka navštívil jihlavskou nemocnici i důl Rožná v Dolní Rožínce (17.5.2016)
  Premiér v Nemocnici Jihlava

  Premiér Bohuslav Sobotka při své návštěvě v pondělí 16. května na Vysočině uvedl, že prosazuje od příštího roku zvýšení platů zdravotníků o 10 %. V rámci celodenní cesty po kraji zavítal mimo jiné do Nemocnice Jihlava a prohlédl si zázemí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, podiskutoval o zajištění letecké záchranky, setkal se se zdravotníky a v prostorách urgentního příjmu společně s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem odpovídal na dotazy novinářů.

   
 • Jedenáct Nejvyšších ocenění Kraje Vysočina (17.5.2016)
  Medaile

  Jedenáct osobností Kraje Vysočina se nově zařadí mezi držitele Nejvyššího ocenění Kraje Vysočina ve formě dřevěné, skleněné nebo kamenné medaile. Rozhodli o tom jednomyslně členové Zastupitelstva Kraje Vysočina na svém květnovém jednání. „Předloženo bylo 26 nominací od 13 zastupitelů. Zatím nejvyšší počet nominací přišel loni, kdy byly posuzovány tři desítky životních příběhů,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Od roku 2008 bylo oceněno celkem 69 osobností.

   
 • Kraj Vysočina spolupracuje s dvěma dalšími regiony (13.5.2016)
  Fórum

  Třetí den Fóra partnerských regionů Jihočeského kraje v Českém Krumlově hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek podepsal tzv. Českokrumlovského prohlášení. Společně s vrchními představiteli Jihomoravského a Jihočeského kraje, ale také Dolního Rakouska svým podpisem a za účasti velvyslanců obou zemí stvrdil rozšíření partnerských regionů o Horní Rakousko a hlavní město Vídeň, jejichž zástupci svůj podpis pod prohlášení také připojí. „Cílem deklarace je vytvoření fungující, dlouhodobě stabilní a efektivní přeshraniční spolupráce všech šesti regionů Česka i Rakouska, která by měla odpovídat potřebám, kompetencím a možnostem zúčastněných spolkových zemí a krajů,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek, který připomněl, že aktuální spolupráce se týká 13 oblastí od hospodářství, přes dopravu až po zdravotní a sociální péči.

   
 • Hejtman Kraje Vysočina: Je Kraj Vysočina pro Energetický regulační úřad rovnocenným partnerem? (13.5.2016)

  Celá řada úspěšně realizovaných projektů a mnohé služby i akce pro obyvatele našeho regionu dokazují, že Kraj Vysočina je otevřenou institucí, která je připravena široké spolupráci ve všech oblastech své působnosti. Překvapivě jiný názor zastává a veřejně hlásá Energetický regulační úřad. Moji zdrženlivou reakci na žádost o součinnost paní předsedkyně Aleny Vitáskové považuji přinejmenším za oprávněnou. Bez ohledu na to, že změny tarifní struktury a ochrana spotřebitelů jsou mimo kompetence a odpovědnost krajských samospráv, nemůžeme přistoupit na jakkoliv zdvořilou žádost, která místo rovné účasti partnerů obsahuje pouze diktátorský výčet povinností a požadavků.

   
 • Hejtman jednal se zemědělci Pelhřimovska nejen o vodě (3.5.2016)
  Kráva

  V závěru minulého týdne se v Pacově konalo diskusní setkání zemědělců Pelhřimovska s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem. Vzhledem k nedalekému vodnímu zdroji pitné vody pro Prahu - nádrži Švihov jsou zdejší zemědělské podniky omezovány v zemědělské činnosti. Často nepřiměřené požadavky na zemědělskou aktivitu sahají i za hranice ochranného pásma nádrže. Dalším tématem byla budoucnost všech zemědělců, především s ohledem na nízké výkupní ceny mléka, nebo na situaci v živočišné výrobě, kdy se chov prasat stal absolutně nerentabilní záležitostí.

   
 • Hejtman Jiří Běhounek ocenil politické vězně z Kraje Vysočina (2.5.2016)
  Medaile

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek přivítal dnes v sídle kraje v Jihlavě tři členky Českého svazu bojovníků za svobodu, který sdružuje politické vězně internované v koncentračních táborech. Do krajského města s rodinným doprovodem přijely Emilie Zelníčková, Božena Kafková a Marie Lesingerová, aby z rukou hejtmana Jiřího Běhounka osobně převzaly drobnou finanční výpomoc na zdravotnické pomůcky a léky a zároveň obdržely bronzovou pamětní medaili. „Všech aktuálně žijících devět bývalých vězňů nacistických koncentračních táborů z období II. světové války jsme se rozhodli finančně podpořit a prostřednictvím medaile jim poděkovat za statečnost, kterou oni i jejich rodiny projevily v souvislosti s válečnými útrapami,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek.

   
 • Vysočinský projekt eHealth zefektivní ošetření pacientů napříč republikou a může být standardem pro EU (29.4.2016)
  ZZS

  S maximální intenzitou vyvíjí šest let Kraj Vysočina vlastní projekt výměny zdravotnické dokumentace mezi krajskými nemocnicemi a Zdravotnickou záchrannou službou Kraje Vysočina - eMeDocS. „Výstupem tohoto jedinečného projektu je rychlý přístup k sofistikovaným elektronickým informacím o pacientovi a především k historickým zdravotním datům důležitým při záchranářském zásahu, ať už je to při výjezdu do jeho místa bydliště nebo v terénu,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. V současné době je systém využíván všemi nemocnicemi zřizovanými Krajem Vysočina a jeho zdravotnickou záchrannou službou a dalšími 13 zdravotnickými zařízeními a záchrannými službami v ostatních krajích. Rozhodnutím Rady Asociace krajů se Vysočinou nastavené standardy pro modelaci tohoto systému staly doporučením pro nastavení celorepublikového fungování výměny zdravotnických informací.

   
 • Kraj Vysočina pomůže obcím s projekty řešícími sucho nebo povodně (28.4.2016)
  Veřejnost rozhodla, že nejchutnější voda je z podzemního zdroje Rytířsko

  Mezi letos vyhlášenými grantovými programy Fondu Vysočiny figuruje pod obvyklým názvem Čistá voda i podporgram nově zaměřený na ochranu před povodněmi nebo suchem. „Do budoucna lze s velkou pravděpodobností očekávat další růst teplot, nerovnoměrnost rozložení srážek a prohloubení délky suchého období. Na území našeho kraje mělo v srpnu loňského roku větší či menší problém s množstvím nebo kvalitou dodávané vody minimálně 53 obcí a 18 místních částí, nejvíce na okrese Pelhřimov. Jednalo se zejména o obce, které nejsou napojeny na skupinové vodovody tj. na vodárenské nádrže, ale spoléhají se pouze na lokální zdroje podzemní vody,“ uvádí radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád důvody, které vedly vedení kraje k cílení grantových podpor.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • leden 2015 (2.2.2015)
   
 • prosinec 2014 (2.2.2015)
   
 • listopad 2014 (2.2.2015)
   
 • 20. 1. 2015 (2.2.2015)

  Rozšiřující se možnosti rekreačního sportu lákají na Vysočinu

   
 • 6. 1. 2015 (2.2.2015)

  Do nového roku 2015 jdeme s myšlenkou nutné spolupráce všech

   
 • 16. 12. 2014 (2.2.2015)

  Dávejme světu víc, než nám bere

   
 • 2. 12. 2014 (2.2.2015)

  Svět se zmenšuje, snahy regionů o spolupráci a rozvoj rostou

   
 • 18. 11. 2014 (2.2.2015)

  Vnímejme původní odkaz 17. listopadu

   
 • 4. 11. 2014 (2.2.2015)

  Šílenství a hrdinství – dva rysy žďárské tragédie

   
 • říjen 2014 (15.10.2014)
   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód