Kraj Vysočina - logo

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
?

 

Na stránce dále najdete


 

Tiskové zprávy

 • Park u Domova ve Věži otevřen veřejnosti (22.5.2015)
  Park u Domova ve Věži otevřen veřejnosti

  V tomto týdnu byl za účasti radního Kraje Vysočina pro sociální oblast Petra Krčála slavnostně otevřen park v areálu Domova ve Věži, který je dalším z krajských parků, který změnil svoji tvář. „Jeho revitalizace zabrala více než rok práce. Výsledkem je nejen vzhledné místo, ale především pak prostor, kde se snoubí příroda s historií a který bude opět sloužit všem návštěvníkům,“ řekl krajský radní Petr Krčál.

   
 • Srdce na dlani podvanácté v Třebíči (21.5.2015)
  Srdce na dlani podvanácté v Třebíči

  V Městském kulturním středisku v Třebíči se včera konal už 12. ročník akce Srdce na dlani. Setkání obyvatel a zaměstnanců sociálních zařízení na Vysočině bylo pořádáno společně s 3. ročníkem veletrhu sociálních služeb Třebíčska. „Třebíč je město přátelské sociálním službám. Propojení obou již tradičních akcí je přínosem nejen pro odbornou veřejnost, jejíž zástupci se potkávají na jednom místě, ale také možností poznat, jaký obrovský kus cesty sociální služby urazily,“ poznamenal radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Myslivci na Vysočině obnovují pachové ohradníky (21.5.2015)
  Vysočina zdvojnásobí počet kilometrů krajských silnic chráněných pachovými ohradníky

  Myslivci po celé Vysočině se na jaře pustili do údržby a obnovování pachových ohradníků. Na jejich zřízení i údržbu schválila Rada Kraje Vysočina padesátitisícový příspěvek, dalších 150 tisíc přidala nadace Nadace pojišťovny Generali, která projekt na Vysočině podporuje od samého počátku. „V této podobě jsme byli vůbec první, kdo s pachovými ohradníky v roce 2010 přišel. Tato myšlenka se šíří do celé republiky, o pachových ohradnících jsme informovali na zasedání Asociace krajů ČR,“ uvedl Zděněk Chlád, radní pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí.

   
 • Studenti z Chotěboře opět úspěšní v soutěži Finanční gramotnost (21.5.2015)

  I v letošním roce se většina žáků Obchodní akademie Chotěboř zúčastnila školního kola soutěže Finanční gramotnost. Problematika financí provází žáky celým studiem, nejvíce je soustředěna do třetího ročníku, kde je součástí učebních osnov předmětu Ekonomika. Získané znalosti mohou žáci nadále rozvíjet, například ve čtvrtém ročníku v předmětu Finance a daně.

   
 • Mladí hokejisté z Vysočiny se zúčastnili turnaje ve francouzské Remeši (21.5.2015)
  Mladí hokejisté z Vysočiny se zúčastnili turnaje ve francouzské Remeši

  Tým reprezentující Kraj Vysočina se opět po roce už podruhé zúčastnil turnaje hráčů do 15 let v Remeši. Výběr z Vysočiny vyjel do Francie pod vedením trenérů mládeže klubu HC Lední medvědi Pelhřimov a na turnaji se střetl s pěti družstvy ze severní Francie. Ve vyrovnané konkurenci nakonec skončil těsně na třetím místě.

   
 • Ve Svratce odstartovaly Dny pro rodinu (21.5.2015)
  Ve Svratce odstartovaly Dny pro rodinu

  Ve Svratce na Žďársku se o uplynulém víkendu konalo první zastavení třídílné tour s názvem Den pro rodinu. Akce je koncipována jako mezigenerační setkání, které Kraj Vysočina organizuje ve spolupráci s regionální buňkou Českého svazu žen. „Společné aktivity mimo jiné přispívají k příznivému prorodinnému klimatu a podpoře soužití mezi generacemi,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Ještě před prázdninami začne modernizace silnice mezi Jihlavou a Humpolcem (19.5.2015)
  Uzavírka

  Už v polovině června začnou stavební práce na komunikaci II/523 mezi Jihlavou a Humpolcem. Modernizace prvního úseku Jihlava – Větrný Jeníkov v délce cca devět kilometrů bude dokončena do konce září. Na dalším úseku silnice Větrný Jeníkov – Humpolec začnou stavební práce v polovině prázdnin a budou trvat do poloviny října letošního roku. Obě akce jsou realizovány za podpory ROP Jihovýchod. „Další stavba na silnici II/523 si nyní vyžádala uzavření komunikace na ulici Na Dolech a Humpolecké v Jihlavě. Od 18. května je v úseku mezi železničním přejezdem a mlékárnou stanovena obousměrná objížďka,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast financí Vladimír Novotný.

   
 • Mezinárodní Novákova klavírní soutěž v Kamenici nad Lipou (19.5.2015)

  Už pošesté se o uplynulém víkendu konala v Kamenici nad Lipou Mezinárodní Novákova klavírní soutěž. „Těší mě, že v rodišti skladatele Vítězslava Nováka, jednoho z nejvýznamnějších tvůrců české vážné hudby a žáka Antonína Dvořáka, nezapomínají na svého významného rodáka a jsou na něj patřičně hrdí,“ vzkázala radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a památkové péče Marie Kružíková, která se ujala slavnostního zahájení akce.

   
 

další tiskové zprávy


 

Projekty

 • Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina (15.5.2015)

  Kraj Vysočina realizuje projekt Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina reg. číslo CZ.1.11/4.2.00/39.01618, který je financován z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

   
 • Webové stránky projektu CEC5 (25.3.2014)
  CEC5

  Projekt CEC5 – Demonstration of energy efficiency si klade za cíl podporovat zvyšování energetické účinnosti budov a jejich šetrnosti k životnímu prostředí cestou vytváření společných standardů a strategií, které budou v každé zapojené zemi ilustrovány výstavbou nebo rekonstrukcí budovy ve veřejném vlastnictví. Kraj Vysočina v rámci projektu uskuteční pilotní investici a vystaví budovu v nízkém energetickém standardu v Ústavu sociální péče Lidmaň na Pelhřimovsku. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Webové stránky projektu RAILHUC (27.2.2014)
  RAILHUC

  Cílem projektu RAILHUC – Railway Hub Cities and TEN-T network je zprostředkovat výměnu zkušeností a poznatků mezi partnerskými regiony v oblasti integrace místní a regionální dopravy do národních a transevropských železničních sítí a nalézt tak nová řešení pro posílení významu železniční dopravy v zemích Střední Evropy a pro podporu dostupnosti Střední Evropy různými způsoby dopravy. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Evropský region Dunaj – Vltava konkrétně (26.8.2013)
  Donau

  Evropský region Dunaj Vltava byl založen 30. 6. 2012. Region je pracovním společenstvím tří zemí zaměřené na přenos zkušeností, know-how, posílení partnerství a celkové zlepšení životních podmínek obyvatel.

   
 

další projekty


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Přeshraniční spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód