Kraj Vysočina - logo

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
?

 

Na stránce dále najdete


 

Tiskové zprávy

 • Chystá se uzavření silnice II/523 Jihlava – Větrný Jeníkov (29.6.2015)
  Práce na silnici

  Minulý týden byly zahájeny práce na rekonstrukci silnice II/523 z Jihlavy do Větrného Jeníkova. Do pondělí 6. července 2015 bude provoz na komunikaci omezen pouze částečně. Za provozu zde bude probíhat frézování vozovky a přípravné práce. Od úterý 7. července 2015 bude komunikace II/523 v úseku od křižovatky na obec Plandry do Větrného Jeníkova uzavřena pro veškerý provoz. Křižovatka se silnicí III/13112 na obec Plandry zůstane průjezdná. Objízdné trasy pro osobní dopravu budou vedeny po silnici III/13112 přes Plandry, dále po silnici III/13111 přes Hlávkov do Šimanova a po silnici II/131 do Větrného Jeníkova a zpět.

   
 • Vysočina: Zítra začínají prázdniny, vysvědčení dostane více než 64 tisíc žáků a studentů (29.6.2015)
  Volná místa na středních školách

  Zítřejší poslední den školního roku 2014/2015 se ponese v duchu účtování studijních výsledků. V Kraji Vysočina si pro vysvědčení zítra přijde 42 385 žáků základních škol a 22 237 studentů středních a vyšších škol. „Všem žákům i studentům, ale i pedagogům, ostatním pracovníkům ve školství a hlavně rodičům, přeji klidné dva měsíce prázdnin, hodně sluníčka, originálních zážitků a celé léto bez úrazů,“ vzkazuje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Na Vysočině přibylo další transformované bydlení (29.6.2015)
  Otevření transformovaného bydlení v Počátkách

  Za účasti hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, krajských radních a dalších hostů, byl v neděli 27. června otevřen nový domov pro lidi s postižením v Počátkách. „Kraj Vysočina tímto pokračuje v úplné transformaci Domova Jeřabina v Těchobuzi. Probíhá ve 3 etapách, přičemž závěrečná se chýlí ke konci,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Výstava Moderní architektura Humpolecka (29.6.2015)
  Medova vila, Humpolec

  I když Vysočina bývá obvykle spojována s krásami přírody, s rekreací a sportem, v poslední době stále více přitahuje turisty též bohatstvím svých historických památek. Ve stínu zájmu ale dosud zůstávají doklady novodobé a moderní architektury. Tuto situaci si klade za cíl zlepšit výstava „Moderní a současná architektura na Humpolecku“, kterou připravil Kraj Vysočina ve spolupráci s Galerií Jaroslava Fragnera v Praze.

   
 • Dny otevřených ateliérů – přijímání přihlášek k účasti na projektu (29.6.2015)
  Dny otevřených ateliérů na Vysočině slavnostně zahájeny

  V rámci příprav už pátého ročníku Dnů otevřených ateliérů (DOA) na Vysočině, které v Kraji Vysočina organizuje Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, byl zahájen příjem přihlášek pro zapojení umělců, dílen, galerií nebo uměleckých škol. Letošní ročník se koná 3. a 4. října. Uzávěrka přihlášek je 15. srpna. „Stejně jako v předchozích letech vyzýváme k účasti Vás tvůrce - výtvarníky, umělecké řemeslníky a vůbec kumštýře, působící v Kraji Vysočina, kteří mají zájem v rámci DOA pozvat veřejnost do svého ateliéru či dílny, předvést techniku své tvorby, prezentovat ji a promluvit s návštěvníky o svém díle, případně i nějaké dílo prodat,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Klimatour propojila školy v kraji (29.6.2015)
  Zítra startuje ekologická štafeta Klimatour

  Letošní ročník ekologické cykloštafety Klimatour se konal ve dnech 23. až 25. června 2015. Peloton symbolicky spojil základní a mateřské školy v Častrově, Novém Rychnově, Olešné, Dolním Městě, Hněvkovicích a Sázavce. K programu se připojili i žáci základní školy Dobrnice. Do akce, která proběhla pod záštitou Martina Hyského, radního pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování, se zapojilo 230 dětí.

   
 • Třetí den prezidenta republiky v Kraji Vysočina (VIDEO) (26.6.2015)

  Prezident republiky v rámci třetího a zároveň závěrečného dne oficiální návštěvy Kraje Vysočina navštívil 26. června 2015 obec Lípa a město Havlíčkův Brod. Lípa byla v letošním roce oceněna v soutěži Vesnice roku oranžovou stuhou za práci s mládeží. Prezidenta před místní základní školou přivítaly, kromě jiných, i dvě stovky místních dětí. „Součástí ceremoniálu setkání s prezidentem bylo tentokrát i poděkování za třicetiletou práci řediteli místní základní školy Antonínu Geržovi. Letos podepsal a rozdal poslední vysvědčení. Od prezidenta České republiky dostal osobní dárek v podobě knihy Hrdý Čech,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Cenný dukát sv. Václava od Josefa Šejnosta ve sbírce Kraje Vysočina (26.6.2015)
  Dukát

  Kraj Vysočina rozšířil svoji sbírku o mimořádně numizmaticky i umělecky cennou minci, kterou je certifikovaný dukát sv. Václava. „Muzeum Vysočiny Pelhřimov je správcem rozsáhlé sbírky medailí, plaket, plastik, modelů a kreseb z pozůstalosti významného českého sochaře a medailéra Josefa Šejnosta, rodáka z Těšenova pod Křemešníkem,“ uvedla Marie Kružíková, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu, která doplnila, že právě na realizaci novoražby poskytlo pelhřimovské muzeum originály bronzových modelů autora J. Šejnosta. V Mincovně Kremnica byla na konci letošního dubna provedena ražba v tzv. dukátovém zlatě v nákladu 300 kusů a 100 číslovaných kusů. V průběhu roku dojde ještě k dalším ražbám, ze kterých pelhřimovské muzeum vždy obdrží jeden exemplář do sbírky.

   
 

další tiskové zprávy


 

Projekty

 • Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina (15.5.2015)

  Kraj Vysočina realizuje projekt Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina reg. číslo CZ.1.11/4.2.00/39.01618, který je financován z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

   
 • Webové stránky projektu CEC5 (25.3.2014)
  CEC5

  Projekt CEC5 – Demonstration of energy efficiency si klade za cíl podporovat zvyšování energetické účinnosti budov a jejich šetrnosti k životnímu prostředí cestou vytváření společných standardů a strategií, které budou v každé zapojené zemi ilustrovány výstavbou nebo rekonstrukcí budovy ve veřejném vlastnictví. Kraj Vysočina v rámci projektu uskuteční pilotní investici a vystaví budovu v nízkém energetickém standardu v Ústavu sociální péče Lidmaň na Pelhřimovsku. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Webové stránky projektu RAILHUC (27.2.2014)
  RAILHUC

  Cílem projektu RAILHUC – Railway Hub Cities and TEN-T network je zprostředkovat výměnu zkušeností a poznatků mezi partnerskými regiony v oblasti integrace místní a regionální dopravy do národních a transevropských železničních sítí a nalézt tak nová řešení pro posílení významu železniční dopravy v zemích Střední Evropy a pro podporu dostupnosti Střední Evropy různými způsoby dopravy. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Evropský region Dunaj – Vltava konkrétně (26.8.2013)
  Donau

  Evropský region Dunaj Vltava byl založen 30. 6. 2012. Region je pracovním společenstvím tří zemí zaměřené na přenos zkušeností, know-how, posílení partnerství a celkové zlepšení životních podmínek obyvatel.

   
 

další projekty


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Přeshraniční spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 • LODM 2015
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód