Kraj Vysočina - logo

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
?

 

Na stránce dále najdete


 

Tiskové zprávy

 • Cena EGOVERNMENT THE BEST pro krajský elektronický kalendář (26.11.2015)

  Tři měsíce práce programátorů, měsíc zkušebního provozu v rámci organizace a dva týdny v ostrém režimu. Krajský kalendář ještě nepíše dlouhou existenční historii a už neušel pozornosti redakce magazínu Egovernment, která každoročně oceňuje a zviditelňuje nejzajímavější projekty elektronizace veřejné správy. Krajský ekalendář byl oceněn stříbrným diplomem a byl zařazen do trojice nejzajímavějších projektů v kategorii projekty krajů v roce 2015. „Krajský elektronický kalendář, který má ambici nahradit většinu informační zdrojů Kraje Vysočina směrem k veřejnosti i dovnitř úřadu bude stejně jako loni oceněný Portál příspěvkových organizací Kraje Vysočina, inspirací pro ostatní realizátory,“ uvedla ředitelka sekce ekonomiky a podpory Krajského úřadu Kraje Vysočina Eva Janoušková.

   
 • Po železnici na Vysočině bude v příštím roce jezdit stejný počet vlaků jako letos (25.11.2015)
  vlak

  Kraj Vysočina zachová v příštím roce podobný rozsah objednané vlakové a autobusové obslužnosti jako v tom letošním. „Na krytí ztráty ze všech regionálních spojů plánujeme z rozpočtu uvolnit zhruba 600 milionů korun. Autobusy v našem kraji ujedou 15,6 milionu kilometrů, vlaky necelé 4 miliony kilometrů,“ uvádí náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.

   
 • Osmý Krajský diabetologický den (25.11.2015)
  Osmý Krajský diabetologický den

  Úterý 24. listopadu bylo ve znamení už VIII. ročníku Krajského diabetologického dne Kraje Vysočina. Akce se konala pod záštitou hejtmana Jiřího Běhounka v přednáškovém sále jihlavského Domu zdraví a zúčastnilo se jí několik desítek diabetiků. „Touto nemocí už trpí více jak 7% všech obyvatel Vysočiny, což je přes 30 tisíc lidí. I proto je důležité, aby se sami diabetici přišli seznámit s aktuálními poznatky v léčbě a možnostmi, jak některým následkům předcházet,“ uvedl Martin Hyský, krajský radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

   
 • Tečkou za transformací bude otevření nového bydlení v Osové Bítýšce a Křižanově (25.11.2015)

  Kraj Vysočina završuje projekt Podpora transformace sociálních služeb. Stane se tak v Osové Bítýšce a Křižanově, kde bude otevřeno transformované bydlení vybudované pro klienty Domova Kamélie Křižanov. „Otevírání bude pojato jako předvánoční setkání, kdy si lidé budou moci prohlédnout, jak budou noví obyvatelé bydlet, seznámit se s nimi a všichni společně se těšit z připraveného programu. Jde také o poděkování všem, kteří s námi v tomto projektu spolupracují nebo ho podporují,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál. Předvánoční setkání spojené s otevřením nového bydlení se uskuteční ve středu 25. listopadu v Osové Bítýšce a v pátek 27. listopadu v Křižanově. Dnešní i páteční program odstartuje v 15.00 hod.

   
 • Jihlava a Lerma: slovem, písní, tancem, krojem (25.11.2015)
  Španělsko

  V rámci dlouhodobého výměnného projektu Gymnázia Jihlava navštívili Vysočinu hosté ze španělské Lermy. V sídle kraje je dnes přijala Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství. „Velmi si vážím práce všech, kteří se aktivně do této dlouhodobé spolupráce zapojují. Tříměsíční pobyt každý rok 24 studentům umožní poznat nejen jazyk, ale především život obyvatel jiné země“, uvedla Jana Fialová, radní kraje.

   
 • Nabídka studia v partnerském regionu Champagne-Ardenne ve Francii (25.11.2015)
  Rok v Champagne-Ardenne

  Kraj Vysočina ve spolupráci s Remešskou akademií (Académie de Reims) nabízí opět v rámci programu Rok v Champagne-Ardenne studentům středních škol z Kraje Vysočina možnost studovat na střední škole v partnerském regionu ve Francii. „Předpokladem studia je alespoň základní znalost francouzského jazyka, ale především motivace a odhodlání. Pro zájemce o více informací jsme připravili informační seminář,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

   
 • Projekty z Vysočiny potřetí usiluji o podporu z dotačního titulu Akademie věd České republiky (25.11.2015)

  Projekty z Vysočiny usilují o podporu z dotačního titulu Akademie věd České Republiky z dotačního titulu určeného pro podporu regionálního výzkumu. „Dlouhodobě podporujeme spolupráci s ústavy Akademie věd ČR a to ve všech vědních oborech neživé a živé přírody, tak i vědách humanitních a společenských. Výstupy spolupráce nacházejí praktické uplatnění například v oblasti památkové péče,“ uvedl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

   
 • Zásady MA21 a Zdraví 21 jsou příkladem dobré praxe (24.11.2015)
  Zásady MA21 a Zdraví 21 jsou příkladem dobré praxe

  Ve Zdravém městě Znojmě se konal úvodní seminář Podzimní školy Zdravých měst, který pravidelně pořádá Národní síť Zdravých měst ČR. Na programu semináře byly představeny zajímavé aktivity z obcí, regionů a od odborných partnerů. Akce se zúčastnilo na 150 zástupců měst, obcí a regionů z celé ČR. Zástupci Zdravého Kraje Vysočina zde představili jako příklad dobré praxe nástroj finanční podpory realizátorů MA21 a Zdravých škol na svém území – Zásady MA21 a Zdraví 21. Účastníci semináře se seznámili se systémem poskytování dotace, podporovanými aktivitami harmonogramem a podmínkami čerpání. Kraji Vysočina za tento systém podpory místní Agendy 21 a programu Zdraví 21 bylo uděleno ocenění Dobrá praxe, které převzal Martin Hyský, radní kraje pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování, z rukou ředitele Národní sítě Zdravých měst ČR pana Petra Švece.

   
 

další tiskové zprávy


 

Projekty

 • Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina (10.11.2015)

  Kraj Vysočina realizuje projekt Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina reg. číslo CZ.1.11/4.2.00/39.01618, který je financován z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

   
 • Webové stránky projektu CEC5 (25.3.2014)
  CEC5

  Projekt CEC5 – Demonstration of energy efficiency si klade za cíl podporovat zvyšování energetické účinnosti budov a jejich šetrnosti k životnímu prostředí cestou vytváření společných standardů a strategií, které budou v každé zapojené zemi ilustrovány výstavbou nebo rekonstrukcí budovy ve veřejném vlastnictví. Kraj Vysočina v rámci projektu uskuteční pilotní investici a vystaví budovu v nízkém energetickém standardu v Ústavu sociální péče Lidmaň na Pelhřimovsku. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Webové stránky projektu RAILHUC (27.2.2014)
  RAILHUC

  Cílem projektu RAILHUC – Railway Hub Cities and TEN-T network je zprostředkovat výměnu zkušeností a poznatků mezi partnerskými regiony v oblasti integrace místní a regionální dopravy do národních a transevropských železničních sítí a nalézt tak nová řešení pro posílení významu železniční dopravy v zemích Střední Evropy a pro podporu dostupnosti Střední Evropy různými způsoby dopravy. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Evropský region Dunaj – Vltava konkrétně (26.8.2013)
  Donau

  Evropský region Dunaj Vltava byl založen 30. 6. 2012. Region je pracovním společenstvím tří zemí zaměřené na přenos zkušeností, know-how, posílení partnerství a celkové zlepšení životních podmínek obyvatel.

   
 

další projekty


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Přeshraniční spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód