Kraj Vysočina - logo

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
?

 

Na stránce dále najdete


 

Tiskové zprávy

 • Jakub Pustina zazpívá seniorům (15.9.2014)
  Jakub Pustina zazpívá seniorům

  U příležitosti 20. výročí Mezinárodního roku rodiny a blížícího se termínu Týdne sociálních služeb ČR připravil Kraj Vysočina sérii koncertů. Turné „Jakub Pustina seniorům“, které odstartuje již v tuto středu v Kavárně Pohodička v Náměšti nad Oslavou, slibuje velký kulturní zážitek. „Šnůru čtyř koncertů, jejichž aktéři patří ke špičce ve svém oboru, pojímáme coby odměnu za přínos starší generace pro společnost. Zaslouží si naši pozornost,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál. Vysočina tím pokračuje v aktivitách zaměřených na rodiny, zejména pak na rodiny mezigenerační.

   
 • Mezi krajská vozidla dnes přibyl na zkoušku elektromobil (15.9.2014)
  Ilustrační foto

  Celý týden budou pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina moci vyzkoušet cestování ekologickým elektromobilem v rámci projektu Vysočina šetří energii. Dvoumístné vozítko je určeno pro cestování na kratší vzdálenosti, na jedno nabití může dojet zhruba 120 kilometrů. Dnes za volat usedl ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec, který zároveň vysvětlil, proč kývl na nabídku vůz v rámci krajského autoprovozu otestovat: „Rádi vůz vyzkoušíme, otestujeme a získáme další zkušenosti s elektromobilitou. Uvidíme, co na čistou, tichou formu dopravy, která okolí nezatěžuje emisemi, řeknou například kolegové z odboru životního prostředí nebo dopravy.“

   
 • Ministryně práce a sociálních věcí si prohlédla zařízení pro seniory v Havlíčkově Brodě (15.9.2014)
  Ministryně práce a sociálních věcí si prohlédla zařízení pro seniory v Havlíčkově Brodě

  Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová navštívila v minulém týdnu zařízení pro seniory v areálu havlíčkobrodské nemocnice. Domov pro seniory sídlí v budově bývalé chirurgie, která byla v letech 2009 a 2010 kompletně zrekonstruována a nyní disponuje 52 lůžky. Ministryně Marksová si prohlédla nejen vybavení domova, ale následně diskutovala se zástupci kraje a zaměstnanci domova o fungování sociálních služeb na Vysočině i možnostech jejich dalšího rozvoje.

   
 • Kamilu Bartoškovou zdobí medaile z mistrovství světa v požárním sportu (15.9.2014)
  Kamilu Bartoškovou zdobí medaile z mistrovství světa v požárním sportu

  Poprvé v historii požárního sportu hostila letos v červenci Mistrovství světa dorostu a juniorů Česká republika. Radost českým barvám přinesly celkové výsledky v pořadí družstev. Zlatá medaile v požárním útoku „vyšla“ v disciplíně požární útok šestici českých dorostenek. Jednou z nich byla také Kamila Bartošková z Horní Cerekve. Kamila si z mistrovství přivezla ještě bronz z individuálního běhu na 100 m překážek. K úspěchu a vynikající reprezentaci Kraje Vysočina Kamile poděkovali hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a předseda Bezpečnostní komise Rady Kraje Vysočina Jan Slámečka.

   
 • První fotky ze Dne s Krajem Vysočina (12.9.2014)
   
 • Den s Krajem Vysočina: Přesun kulturních vystoupení do DKO Jihlava (12.9.2014)
  Den s Krajem Vysočina: Přesun kulturních vystoupení do DKO Jihlava

  Z důvodu nepříznivého počasí bude část dnešního odpoledního programu Dne s Krajem Vysočina přesunuta z Masarykova náměstí do společenského sálu jihlavského DKO. Změna se týká hudebního vystoupení dechové kapely Vysočinka (13.30 hodin), vystoupení Václava Upíra Krejčí, Jů a Hele (15.30 hodin), koncertu Miroslava Žbirky s kapelou (17.00 hodin) i vystoupení finalistů soutěže Vysočina hledá talent (18.00 hodin). Ukázky včelařství, bezpečnosti silničního provozu, IZS a ochrany životního prostředí včetně soutěží zůstávají na jihlavském centrálním náměstí.

   
 • Připravují se přehlídky středních škol (12.9.2014)
  Připravují se přehlídky středních škol

  Přehlídky jednotlivých středních škol a nabízených vzdělávacích oborů se na Vysočině uskuteční v následujících dvou měsících. Už tradičně začínají veletrhy vzdělávání v prostorách Střední průmyslové školy v Třebíč na ulici Manželů Curieových, a to 16. října 2014 od 9 do 18 hodin. Následovat budou přehlídky Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Žďáru nad Sázavou a Jihlavě. Připravované přehlídky mají za cíl představit žákům devátých ročníků a jejich rodičům ucelenou nabídku středoškolského studia na Vysočině, s důrazem na perspektivu jednotlivých oborů při uplatňování absolventů na trhu práce.

   
 • Den českého strakatého skotu v Radešínské Svratce (11.9.2014)
  Den českého strakatého skotu

  Začátek září patří na Vysočině i letos oslavám českého strakatého skotu. Z malé regionální výstavy jednoho plemene se v průběhu let stalo tradiční odborné setkání chovatelů, největší svého druhu v České republice a jedno z největších ve střední Evropě. Radešínská Svratka se stala centrem výměny zkušeností, prezentací novinek, odborných trendů a právem se může pyšnit titulem hlavní město českého strakatého skotu. Mezi významnými hosty v čele s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou se zahájení výstavy zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a radní pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí Zdeněk Chlád.

   
 

další tiskové zprávy


 

Projekty

 • Webové stránky projektu CEC5 (25.3.2014)
  CEC5

  Projekt CEC5 – Demonstration of energy efficiency si klade za cíl podporovat zvyšování energetické účinnosti budov a jejich šetrnosti k životnímu prostředí cestou vytváření společných standardů a strategií, které budou v každé zapojené zemi ilustrovány výstavbou nebo rekonstrukcí budovy ve veřejném vlastnictví. Kraj Vysočina v rámci projektu uskuteční pilotní investici a vystaví budovu v nízkém energetickém standardu v Ústavu sociální péče Lidmaň na Pelhřimovsku. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Webové stránky projektu RAILHUC (27.2.2014)
  RAILHUC

  Cílem projektu RAILHUC – Railway Hub Cities and TEN-T network je zprostředkovat výměnu zkušeností a poznatků mezi partnerskými regiony v oblasti integrace místní a regionální dopravy do národních a transevropských železničních sítí a nalézt tak nová řešení pro posílení významu železniční dopravy v zemích Střední Evropy a pro podporu dostupnosti Střední Evropy různými způsoby dopravy. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Evropský region Dunaj – Vltava konkrétně (26.8.2013)
  Donau

  Evropský region Dunaj Vltava byl založen 30. 6. 2012. Region je pracovním společenstvím tří zemí zaměřené na přenos zkušeností, know-how, posílení partnerství a celkové zlepšení životních podmínek obyvatel.

   
 

další projekty


 

Poslední dokumenty

 • Soutěž: S Vysočinou bezpečně na internetu (15.9.2014)
  S Vysočinou bezpečně na internetu

  Čtvrtý ročník soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu startuje! Již počtvrté se mohou studenti základních a středních škol v Kraji Vysočina zapojit do soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu. V letošním roce přináší soutěž velkou řadu novinek! Prvním krokem je včasná registrace, na kterou je čas do konce října.

  Složka dokumentů: Aktuality

   
 • Soutěž pro šikovné děti s názvem Šikula Vysočiny (15.9.2014)

  Kraj Vysočina společně s Hitrádiem Vysočina připravuje soutěž pro šikovné děti s názvem Šikula Vysočiny. Jde o projekt zaměřený na rozvoj manuální zručnosti a kreativity dětí z Kraje Vysočina ve věku od 6 do 15 let. Pro výherce se podařilo zajistit atraktivní ceny v podobě tabletů a finanční odměny. Podrobnosti o soutěži, její pravidla a jak se do soutěže přihlásit jsou zveřejněny na www.sikulavysociny.cz.

  Složka dokumentů: Akce, nabídky

   
 • Příprava železničního jízdního řádu pro období od 14. 12. 2014 do 12. 12. 2015 (15.9.2014)

  Stav po projednání Návrhu jízdního řádu. Obsahuje tratě, na kterých je provozovatelem dráhy SŽDC, s. o.

  Složka dokumentů: Dopravní obslužnost

   
 • Veřejná vyhláška - stavební povolení [PDF, 99 kB] (15.9.2014)

  Stavební povolení pro stavbu I/19 Leskovice - Starý Pelhřimov, oprava komunikace

  Složka dokumentů: Silniční hospodářství

   
 • Stanovisko MŠMT ČR k aktivitám společnosti Skutečně zdravá škola [PDF, 365 kB] (15.9.2014)

  Složka dokumentů: Školní stravování

   
 • Jakub Pustina zazpívá seniorům (15.9.2014)
  Jakub Pustina zazpívá seniorům

  U příležitosti 20. výročí Mezinárodního roku rodiny a blížícího se termínu Týdne sociálních služeb ČR připravil Kraj Vysočina sérii koncertů. Turné „Jakub Pustina seniorům“, které odstartuje již v tuto středu v Kavárně Pohodička v Náměšti nad Oslavou, slibuje velký kulturní zážitek. „Šnůru čtyř koncertů, jejichž aktéři patří ke špičce ve svém oboru, pojímáme coby odměnu za přínos starší generace pro společnost. Zaslouží si naši pozornost,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál. Vysočina tím pokračuje v aktivitách zaměřených na rodiny, zejména pak na rodiny mezigenerační.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - září 2014

   
 • Veřejná vyhláška - stavební povolení [PDF, 103 kB] (15.9.2014)

  Stavební povolení pro stavbu I/38 Golčův Jeníkov, oprava.

  Složka dokumentů: Silniční hospodářství

   
 • Zápis ze zasedání Legislativního výboru Zastupitelstva Kraje Vysočina č. 7/2014 [PDF, 291 kB] (15.9.2014)

  8. září 2014

  Složka dokumentů: Legislativní výbor - zápisy (r. 2014)

   
 • Mezi krajská vozidla dnes přibyl na zkoušku elektromobil (15.9.2014)
  Ilustrační foto

  Celý týden budou pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina moci vyzkoušet cestování ekologickým elektromobilem v rámci projektu Vysočina šetří energii. Dvoumístné vozítko je určeno pro cestování na kratší vzdálenosti, na jedno nabití může dojet zhruba 120 kilometrů. Dnes za volat usedl ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec, který zároveň vysvětlil, proč kývl na nabídku vůz v rámci krajského autoprovozu otestovat: „Rádi vůz vyzkoušíme, otestujeme a získáme další zkušenosti s elektromobilitou. Uvidíme, co na čistou, tichou formu dopravy, která okolí nezatěžuje emisemi, řeknou například kolegové z odboru životního prostředí nebo dopravy.“

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - září 2014

   
 • S Vysočinou bezpečně na internetu (15.9.2014)

  Kraj Vysočina vyhlašuje soutěž pro žáky základních a středních škol S Vysočinou bezpečně na internetu. S projektem Kraje pro bezpečný internet, který je společnou aktivitou krajů, vznikl e-learningový kurz určený pro děti a mládež. Cílem těchto aktivit je minimalizovat cestou prevence nebezpečí spojená s užíváním informačních a komunikačních technologií. Soutěž je určena pro žáky druhého stupně základních škol a odpovídajícího stupně víceletých gymnázií a pro studenty středních škol. Zapojit se mohou ale i žáci prvního stupně základních škol. Leták a propozice s podrobnějšími informacemi k pravidlům soutěže včetně pravidel pro přihlášení najdete v přiložených souborech. Kontaktní osobou je Ing. Lucie Časarová (tel.: 721 947 046, e-mail: casarova.l@kr-vysocina.cz), koordinátorka Pracovní skupiny elektronické bezpečnosti Kraje Vysočina.

  Složka dokumentů: Akce, nabídky

   
 

všechny dokumenty

Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Přeshraniční spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód