Kraj Vysočina - logo

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
?

 

Na stránce dále najdete


 

Tiskové zprávy

 • Krajské nemocnice se připravují na další čerpání evropských dotací (3.5.2016)
  Zdravotnictví

  Vedení Kraje Vysočina vyzvalo krajské nemocnice, aby připravily projektové záměry do budoucna financovatelné z Integrovaného regionálního operačního programu, specifického cíle 2.3 Rozvoj infrastruktury pro poskytování zdravotních služeb a péče o zdraví. Důvodem je maximální připravenost kraje a jeho institucí na výzvu, kterou ministerstvo zdravotnictví, jako řídící orgán tohoto evropského dotačního zdroje, připravuje. „Dnes rada kraje projednala záměry Nemocnice Pelhřimov, Nemocnice Havlíčkův Brod a Nemocnice Nové Město na Moravě na obnovu a modernizaci zdravotnické přístrojové techniky. Předběžně jsou připraveny projekty, které by každé z nemocnic vyřešily investici cca za 99 miliónů korun,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a grantové politiky Vladimír Novotný.

   
 • Výstava o lesích, vodním hospodářství a zemědělství v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě (3.5.2016)
  Vernisáž výstavy

  Příběh zavražděné Anežky Hrůzové z Věžničky u Polné, kapličky, studánky, ale také křížové cesty, hrady nebo stavby hrází a výlovy rybníků představuje souhrnná výstava Odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Kraje Vysočina v sídle v Jihlavě. „Na třech podlažích budovy B na Žižkově ulici 57 bude až do konce května k vidění část k Týdnu lesů na téma Historie vepsaná do lesů, k vodnímu hospodářství Voda a pracovní místa a za zemědělství najdou návštěvníci exponáty související s tématem Živočišné výroby,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád na vernisáži výstavy.

   
 • Kraj podpoří pracovní místa v Potravinové bance Vysočina (3.5.2016)
  rýže

  Potravinová banka Vysočina funguje i za podpory Kraje Vysočina v Ledči nad Sázavou už třetím rokem. „Za dobu své existence se podařilo v rámci regionu rozdistribuovat více než 72 tun potravin za téměř čtyři milióny. Potraviny potřebným jsou rozdělovány prostřednictvím 28 smluvních partnerů po celém kraji,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. Na jeho návrh dnes krajská rada schválila 200 tisíc korun na financování mezd koordinátora a skladníka potravinové banky. Provoz zařízení je hrazen převážně z dotačních titulů ministerstva zemědělství.

   
 • Kraj Vysočina a nadace pojišťovny Generali pokračují s obnovou pachových ohradníků (3.5.2016)
  Vysočina zdvojnásobí počet kilometrů krajských silnic chráněných pachovými ohradníky

  Kraj Vysočina je připraven za finanční pomoci nadace pojišťovny Generali pokračovat v umísťování a obnově pachových ohradníků u silnic. Za roky, kdy je kolem vybraných komunikací myslivci instalují, se podle jejich pozorování na většině úseků počet střetů aut se zvěří snížil. „Nadace pojišťovny Generali letos na obnovu pachových ohradníků kolem silnic na Vysočině přispěje částkou 150 tisíc korun, kraj přidá myslivcům na pachové ohradníky 50 tisíc korun," uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.

   
 • Hejtman jednal se zemědělci Pelhřimovska nejen o vodě (3.5.2016)
  Kráva

  V závěru minulého týdne se v Pacově konalo diskusní setkání zemědělců Pelhřimovska s hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem. Vzhledem k nedalekému vodnímu zdroji pitné vody pro Prahu - nádrži Švihov jsou zdejší zemědělské podniky omezovány v zemědělské činnosti. Často nepřiměřené požadavky na zemědělskou aktivitu sahají i za hranice ochranného pásma nádrže. Dalším tématem byla budoucnost všech zemědělců, především s ohledem na nízké výkupní ceny mléka, nebo na situaci v živočišné výrobě, kdy se chov prasat stal absolutně nerentabilní záležitostí.

   
 • Vysočina má první Mistry tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina (3.5.2016)
  Mistři rukodělné výroby

  Tradiční lidová kultura má v Kraji Vysočina své nezastupitelné místo. To potvrdilo i slavnostní předání ocenění v oblasti tradiční lidové kultury udělované Krajem Vysočina, které se konalo ve čtvrtek 28. dubna v Muzeu Vysočiny Třebíč. Za účasti významných zástupců se uskutečnilo historicky první slavnostní udělení titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina. Diplom, pamětní medaili a věcný dar z rukou Marie Kružíkové, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu převzali a prvními držiteli titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina se stali: Drahomír Smejkal, který působí v oboru výsek pilníků a rašplí, a Aleš Uherka, kolář z Nyklovic.

   
 • Hejtman Jiří Běhounek ocenil politické vězně z Kraje Vysočina (2.5.2016)
  Medaile

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek přivítal dnes v sídle kraje v Jihlavě tři členky Českého svazu bojovníků za svobodu, který sdružuje politické vězně internované v koncentračních táborech. Do krajského města s rodinným doprovodem přijely Emilie Zelníčková, Božena Kafková a Marie Lesingerová, aby z rukou hejtmana Jiřího Běhounka osobně převzaly drobnou finanční výpomoc na zdravotnické pomůcky a léky a zároveň obdržely bronzovou pamětní medaili. „Všech aktuálně žijících devět bývalých vězňů nacistických koncentračních táborů z období II. světové války jsme se rozhodli finančně podpořit a prostřednictvím medaile jim poděkovat za statečnost, kterou oni i jejich rodiny projevily v souvislosti s válečnými útrapami,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek.

   
 • Začal jarní termín státních maturit (2.5.2016)
  Studenti na Vysočině mohou i letos žádat o krajská motivační stipendia

  Dnes dopoledne začal i na Vysočině jarní maraton státních maturit. Jako první byl v 8:00 hodin na programu test z matematiky a ve 13:00 hodin slohová práce z angličtiny. Didaktický text i písemná práce z povinné češtiny přijde na řadu zítra. „Povinná maturita se v Kraji Vysočina týká 3229 žáků čtyřletých maturitních oborů,“ informovala Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

   
 

další tiskové zprávy


 

Projekty

 • Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina (10.11.2015)

  Kraj Vysočina realizuje projekt Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina reg. číslo CZ.1.11/4.2.00/39.01618, který je financován z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

   
 • Webové stránky projektu CEC5 (25.3.2014)
  CEC5

  Projekt CEC5 – Demonstration of energy efficiency si klade za cíl podporovat zvyšování energetické účinnosti budov a jejich šetrnosti k životnímu prostředí cestou vytváření společných standardů a strategií, které budou v každé zapojené zemi ilustrovány výstavbou nebo rekonstrukcí budovy ve veřejném vlastnictví. Kraj Vysočina v rámci projektu uskuteční pilotní investici a vystaví budovu v nízkém energetickém standardu v Ústavu sociální péče Lidmaň na Pelhřimovsku. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Webové stránky projektu RAILHUC (27.2.2014)
  RAILHUC

  Cílem projektu RAILHUC – Railway Hub Cities and TEN-T network je zprostředkovat výměnu zkušeností a poznatků mezi partnerskými regiony v oblasti integrace místní a regionální dopravy do národních a transevropských železničních sítí a nalézt tak nová řešení pro posílení významu železniční dopravy v zemích Střední Evropy a pro podporu dostupnosti Střední Evropy různými způsoby dopravy. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Evropský region Dunaj – Vltava konkrétně (26.8.2013)
  Donau

  Evropský region Dunaj Vltava byl založen 30. 6. 2012. Region je pracovním společenstvím tří zemí zaměřené na přenos zkušeností, know-how, posílení partnerství a celkové zlepšení životních podmínek obyvatel.

   
 

další projekty


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZJ
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Přeshraniční spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód