Kraj Vysočina - logo

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
?

 

Na stránce dále najdete


 

Tiskové zprávy

 • Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček chce změnit systém vzdělávání lékařů (6.3.2015)
  Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček chce změnit systém vzdělávání lékařů

  Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček při své včerejší návštěvě vysočinských nemocnic potvrdil, že má na stole hotový návrh zákona, který navrhuje změnu postgraduálního vzdělávání lékařů. „Jde o zjednodušení a zkrácení respektive úpravu počtů výkonů nutných pro získání atestace. Lékaři by větší část vzdělávání měli absolvovat místo ve fakultních v regionálních nemocnicích,“ uvedl při své návštěvě Nemocnice Havlíčkův Brod ministr Svatopluk Němeček. Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka jde o velice zásadní změnu a bude třeba o ní přesvědčit i odpůrce. „ Navrhovaná změna má smysl a pomohla by vyřešit stávající nedostatek lékařů v krajských nemocnicích,“ potvrdil Jiří Běhounek.

   
 • V Chotěboři soutěžili strojní mechanici (6.3.2015)
  V Chotěboři soutěžili strojní mechanici

  Na Středním odborném učilišti technickém v Chotěboři se na konci února konala tradiční soutěž pro studenty strojírenského učebního oboru strojní mechanik. V rámci celostátního projektu České ručičky se regionálního kola soutěže KOVO Junior 2015 zúčastnilo 14 studentů z pěti škol z Kraje Vysočina a jedné školy z Pardubického kraje.

   
 • Seminář k představení „Typologie území České republiky“ (6.3.2015)
  Ilustrační foto

  Začátkem března uspořádal Kraj Vysočina seminář pro odbornou veřejnost, na kterém byla představena „Typologie území České republiky“, kterou bude Kraj Vysočina využívat pro potřeby strategického a územního plánování. „Toto dílo představuje primárně soubor kartogramů zpracovaných do úrovně jednotlivých obcí za různá témata, jako jsou demografické trendy, stav podnikání v území, vybavenost infrastrukturou či kvalita životního prostředí. Typologie je vhodným podkladem pro určení disparit v rámci našeho regionu a srovnání Kraje Vysočina s ostatními regiony ČR a může tak sloužit jako argument pro zacílení podpory zejména ve vazbě na nové programovací období EU 2014 - 2020. Dále také může sloužit jako vhodný poklad pro tvorbu územních analytických podkladů, které zpracovávají jednotlivé obce s rozšířenou působností“, uvedl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

   
 • Letadla z Vysočiny budou létat nad čínskými provinciemi (5.3.2015)

  V rámci pracovního programu nejen na Vysočině navštívila tento týden delegace z čínské provincie Hebei Letiště Jihlava. Jejich zájem o malá letadla vyráběná převážně na Vysočině je potěšitelný jak pro výrobce, tak i pro vedení Kraje Vysočina, kterému se tak daří naplňovat dohodu o spolupráci se zahraničními partnery – tentokrát na základě doporučení. Vedení zemědělské provincie Hebei má zájem nejen o sportovní letadla, ale především o stroje využitelné při preventivním ošetření krajiny - tedy pro práškování. „Zájem o spolupráci mezi výrobci malých letadel má čínská strana dlouhodobě. Loni v říjnu s vysočinským výrobcem podepsala dohodu o spolupráci a výměně zkušeností společnost z partnerské Hebei,“ připomněl náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl.

   
 • Vysočina hledá talent: Cenu Kraje Vysočina získala Hana Prokšová (4.3.2015)
  mikro

  Druhé místo v letošním ročníku soutěže Vysočina hledá talent patří mladičké zpěvačce Haně Prokšové, posluchačce Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka. Rodačka z Jihlavy v současné době pobývá především v Praze, ale její hlas znají fanoušci i na Vysočině. Haně k jejímu úspěchu gratuloval o víkendu náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl. Pro zkušenou interpretku představuje umístění v regionální soutěži vstup do světa velkých muzikálů. Už v příštích týdnech bude pozvána na kastingy Divadla Broadway.

   
 • Jedenáct obcí si rozdělí 1,5 miliónu korun na prevenci kriminality (4.3.2015)

  Stále platí, že Kraj Vysočina je jedním z regionů s nejnižší kriminalitou. Z dostupných statistik Policie ČR je zřejmé, že počty vyšetřovaných trestných činů na území Kraje Vysočina v čase mírně klesají. Podle informací projednaných Bezpečnostní radou Kraje Vysočina v regionu klesá počet krádeží vloupáním, roste procento jejich objasněnosti, klesá majetková kriminalita, naopak mírně vyšší čísla hlásí policisté v počtu dopravních nehod, především těch pod vlivem alkoholu. „Dotaci na projekty zaměřené na prevenci kriminality chápeme jako důležitou pomoc při omezování příležitostí k páchání trestné činnosti a také informování občanů o legálních možnostech ochrany před novou trestnou činností především finanční,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • První udělená občanství (4.3.2015)
  Kraj Vysočina má dvě nové občanky

  V sídle Kraje Vysočina byla ve středu 4. března poprvé v historii udělována státní občanství České republiky. Za tónů Smetanovy Vltavy a státní hymny České republiky je získaly dvě občanky Vietnamu. Listinu o udělení státního občanství jim předal ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec. „Osobně bych byl rád, když kdykoliv uslyšíte naši hymnu, budete mít jasnou odpověď na otázku, kde domov můj,“ řekl při slavnostním udílení Zdeněk Kadlec.

   
 • Podnikatelé z čínské provincie Hebei navštívili ŽĎAS (3.3.2015)
  Ilustrační foto

  Za podpory vedení Kraje Vysočina a vedení Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce se 2. března 2015 uskutečnila návštěva delegace provincie Hebei z Čínské lidové republiky v metalurgicko-průmyslovém komplexu akciové společnosti ŽĎAS. Firma ŽĎAS, a.s. už více než 10 let aktivně spolupracuje s čínskou stranou na dodávkách zařízení pro volné kování na tento světový průmyslový trh.

   
 

další tiskové zprávy


 

Projekty

 • Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina (24.2.2015)

  Kraj Vysočina realizuje projekt Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina reg. číslo CZ.1.11/4.2.00/39.01618, který je financován z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

   
 • Webové stránky projektu CEC5 (25.3.2014)
  CEC5

  Projekt CEC5 – Demonstration of energy efficiency si klade za cíl podporovat zvyšování energetické účinnosti budov a jejich šetrnosti k životnímu prostředí cestou vytváření společných standardů a strategií, které budou v každé zapojené zemi ilustrovány výstavbou nebo rekonstrukcí budovy ve veřejném vlastnictví. Kraj Vysočina v rámci projektu uskuteční pilotní investici a vystaví budovu v nízkém energetickém standardu v Ústavu sociální péče Lidmaň na Pelhřimovsku. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Webové stránky projektu RAILHUC (27.2.2014)
  RAILHUC

  Cílem projektu RAILHUC – Railway Hub Cities and TEN-T network je zprostředkovat výměnu zkušeností a poznatků mezi partnerskými regiony v oblasti integrace místní a regionální dopravy do národních a transevropských železničních sítí a nalézt tak nová řešení pro posílení významu železniční dopravy v zemích Střední Evropy a pro podporu dostupnosti Střední Evropy různými způsoby dopravy. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Evropský region Dunaj – Vltava konkrétně (26.8.2013)
  Donau

  Evropský region Dunaj Vltava byl založen 30. 6. 2012. Region je pracovním společenstvím tří zemí zaměřené na přenos zkušeností, know-how, posílení partnerství a celkové zlepšení životních podmínek obyvatel.

   
 

další projekty


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Přeshraniční spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód