Kraj Vysočina - logo

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
?

 

Na stránce dále najdete


 

Tiskové zprávy

 • Realita státní podpory venkova (4.8.2015)
  Program obnovy venkova 2015

  V závěru minulého týdne hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek navštívil tři obce na Žďársku: Velkou Losenici, Hamry nad Sázavou a Nížkov. Pohled samospráv na podporu venkova ze strany státu není nijak příznivý. Přesto jednotliví starostové v rámci svých omezených obecních rozpočtů dokáží obce rozvíjet.

   
 • Na sociální služby dorazí dalších 40 miliónů korun (4.8.2015)

  Vláda vyhověla žádosti Asociaci krajů ČR a uvolní na financování sociálních služeb v roce 2015 dalších 720 miliónů. „Z této částky připadne téměř 40 miliónů korun na Kraj Vysočina. Veškeré peníze navíc budou použity na dofinancování poskytovatelů sociálních služeb v regionu,“ informoval radní kraje pro sociální oblast Petr Krčál. O rozdělení peněz budou orgány kraje rozhodovat v zářijových termínech.

   
 • Petr Krčál: Vzájemná výměna byla přínosem pro další rozvoj péče o seniory a sociálně potřebné (4.8.2015)

  Krajský radní Petr Krčál a zástupci Sociálního odboru Krajského úřadu Kraje Vysočina se v minulém týdnu zúčastnili pracovní návštěvy Zakarpatské Ukrajiny. „Hlavními tématy naší cesty byly sociální systémy Zakarpatské Ukrajiny, postavení sociálních služeb a spolupráce Kraje Vysočina v oblasti výměnných pobytů sociálních pracovníků,“ popsal Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky.

   
 • Silnice mezi Golčovým Jeníkovem a Chotěboří otevřena (31.7.2015)
  II/345

  Silnice II/345 mezi Golčovým Jeníkovem a Chotěboří byla v pátek odpoledne předána po modernizaci do režimu předčasného užívání s tím, že ji mohou začít využívat motoristé. Práce na silničním tahu o délce více než 15 kilometrů s generální modernizací tří mostů a dalších propustků začala před rokem. Na nákladech spojených se stavebními pracemi ve výši 205 miliónů korun se očekává podpora z ROP Jihovýchod ve výši 195 miliónů korun. Novou silnici si dnes prohlédl v celé její délce náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a silničního hospodářství Libor Joukl.

   
 • Obchodní akademii, Střední zdravotnickou školu, Střední odbornou školu a Jazykovou školu v Jihlavě povede nově Libor Fasora (30.7.2015)

  Rada Kraje Vysočina jmenovala tento týden do funkce ředitele jedné z největších jihlavských středních škol Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy, Střední odborné školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky čtyřiatřicetiletého pedagoga Libora Fasora. Už 1. srpna 2015 nahradí dosavadního ředitele Františka Číhala, který přechází na Střední uměleckoprůmyslovou školu Jihlava – Helenín. „Úkolem nového ředitele bude pracovat na odborné a personální stabilizaci sloučených škol, odpovědná správa svěřeného majetku a také posilování dobrého jména školy. Jeho výhodou je znalost prostředí a fungování školy, neboť patří už několik let mezi její kmenové zaměstnance, od roku 2006 na pozici zástupce ředitele,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Ministerstvo financí likviduje další pracoviště finančních úřadů (29.7.2015)
  peníze, ilustrační foto

  Občané Náměště nad Oslavou, Pacova a Telče přijdou od prvního ledna 2016 o své pobočky finančních úřadů. Takový je plán Finanční správy, která hodlá v celém státě uzavřít celkem 23 územních pracovišť. Vzhledem k tomu, že se o této zásadní zprávě starostové dotčených měst v Kraji Vysočina dozvěděli pouze z médií, svolali dnes v Telči mimořádnou tiskovou konferenci, které se zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a senátor Miloš Vystrčil.

   
 • Vedení kraje přijalo rodiče finských hokejistů (28.7.2015)
  Vedení kraje přijalo rodiče finských hokejistů

  Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, krajský radní Martin Hyský a ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec dnes dopoledne v Jihlavě přijali rodiče finských hokejistů, kteří se tento týden účastní Mezinárodní česko-finské hokejové školy (IIHS). „Jde už o pátý ročník tohoto mezinárodního projektu a je tedy jasné, že se česko-finská hokejová škola zařadila mezi tradiční akce. Jsem rád, že se letos k hokeji přidal i florbal, který je ve Finsku na hodně dobré úrovni a naši kluci se tak mají od svých finských vrstevníků co učit,“ řekl v sídle Krajského úřadu Kraje Vysočina hejtman Jiří Běhounek, který bude v sobotu odpoledne na Horáckém zimním stadionu předávat ceny vítěznému týmu celého turnaje.

   
 • Z areálu Nemocnice Jihlava zmizí do několika týdnů komín spalovny (28.7.2015)
  Z areálu Nemocnice Jihlava zmizí do několika týdnů komín spalovny

  Ještě do konce prázdnin zmizí z areálu Nemocnice Jihlava třicetimetrový komín dnes už nevyužívané spalovny zdravotnického odpadu. „Jeho demontáž si vyžádal především špatný technický stav. Z pořízené kontrolní dokumentace je patrné, že komín začíná od horního okraje praskat a do budoucna by mohli být ohroženy osoby pohybující se v jeho blízkosti. Komín je pro provoz nemocnice zbytný a jeho odstranění je logickým krokem,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl. Termínově bude odstranění komína spalovny navazovat na dokončovanou demolici infekčního pavilonu.

   
 

další tiskové zprávy


 

Projekty

 • Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina (15.5.2015)

  Kraj Vysočina realizuje projekt Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina reg. číslo CZ.1.11/4.2.00/39.01618, který je financován z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

   
 • Webové stránky projektu CEC5 (25.3.2014)
  CEC5

  Projekt CEC5 – Demonstration of energy efficiency si klade za cíl podporovat zvyšování energetické účinnosti budov a jejich šetrnosti k životnímu prostředí cestou vytváření společných standardů a strategií, které budou v každé zapojené zemi ilustrovány výstavbou nebo rekonstrukcí budovy ve veřejném vlastnictví. Kraj Vysočina v rámci projektu uskuteční pilotní investici a vystaví budovu v nízkém energetickém standardu v Ústavu sociální péče Lidmaň na Pelhřimovsku. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Webové stránky projektu RAILHUC (27.2.2014)
  RAILHUC

  Cílem projektu RAILHUC – Railway Hub Cities and TEN-T network je zprostředkovat výměnu zkušeností a poznatků mezi partnerskými regiony v oblasti integrace místní a regionální dopravy do národních a transevropských železničních sítí a nalézt tak nová řešení pro posílení významu železniční dopravy v zemích Střední Evropy a pro podporu dostupnosti Střední Evropy různými způsoby dopravy. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Evropský region Dunaj – Vltava konkrétně (26.8.2013)
  Donau

  Evropský region Dunaj Vltava byl založen 30. 6. 2012. Region je pracovním společenstvím tří zemí zaměřené na přenos zkušeností, know-how, posílení partnerství a celkové zlepšení životních podmínek obyvatel.

   
 

další projekty


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Přeshraniční spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód