Kraj Vysočina - logo

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
?

 

Na stránce dále najdete


 

Tiskové zprávy

 • První zvonění nového školního roku uslyší téměř 65 tisíc žáků (AUDIO) (25.8.2016)
  Zahájení projektu Škola jako učící se organizace

  Nový školní rok 2016/2017 zahájí hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek na Základní škole Jihlava, Demlova. Společně s předsedou Vlády ČR Bohuslavem Sobotkou a jihlavským primátorem Rudolfem Chloupkem stihnout ještě druhé zvonění na Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava. Ve čtvrtek 1. září 2016 se do lavic na území Kraje Vysočina posadí celkem téměř 65 tisíc žáků. Celá řada škol během prázdnin prošla modernizací a stavebními úpravami. V případě těch krajských v celkové hodnotě zhruba 200 miliónů korun.

   
 • Vaříme společně: Finišují práce na trojjazyčné kulinářské kuchařce (25.8.2016)
  Vaříme společně

  Cooking Together nebo také Vaříme společně je dvouletý projekt čtyř středních škol z Kraje Vysočina a stejného počtu škol z francouzského Région Champagne-Ardenne (nově Région Grand Est), který za několik dní končí. Významným a originálním výsledkem je mimo jiné vydání kuchařky, která už začátkem září přinese originální tipy a návody na skvělé francouzské a české recepty.

   
 • Světový pohár v biatlonu se v prosinci vrátí na Vysočinu (25.8.2016)
  Biatlonový areál v Novém Městě na Moravě se připravuje na svou lednovou premiéru

  Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě v prosinci ožije jednou z největších sportovních událostí letošního roku. Od 12. do 18. prosince bude hostit Světový pohár v biatlonu pro sezonu 2016/2017. „Kvalitní uspořádání Světového poháru dává organizátorům možnost kandidovat na pořadatelství Mistrovství světa v biatlonu v letech 2019 – 2022 a tím v regionu zopakovat úspěšné mistrovství roku 2013,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek s tím, že Rada Kraje Vysočina doporučila krajskému zastupitelstvu v září schválit třímiliónovou dotaci na pořádání světového poháru.

   
 • Dvě historické divadelní opony z 19. století v depozitáři havlíčkobrodského muzea (AUDIO) (24.8.2016)
  Opony

  Depozitář Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod ukrývá dvě unikátní divadelní opony ochotnických divadelních spolků z Lipnice nad Sázavou a tehdejšího Německého Brodu. Lipnickou pravděpodobně získá správce hradu Lipnice nad Sázavou - Národní památkový ústav, který by ji už restaurovanou mohl na hradě vystavit. Německobrodskou také musí ošetřit restaurátoři a poté se rozhodne, jaký objekt by mohla na Vysočině zdobit.

   
 • Kraj Vysočina ušetřil na dodávkách energií už více než sto miliónů korun (24.8.2016)
  zasuvka

  Kraj Vysočina a jeho příspěvkové organizace ušetří v příštím roce na nákupu elektřiny a plynu více než 11 miliónů korun oproti roku 2016. Energie kraj nakupuje prostřednictvím elektronických aukcí od roku 2007. „Každý rok se Kraji Vysočina daří cenu za energie snížit. S elektronickou aukcí máme dlouhodobě dobré zkušenosti. Na očekávanou úsporu zákazník při běžném standardním způsobu nákupu nedosáhne, je to výhoda aukcí a sdružení zakázky na všechna odběrná místa,“ vysvětluje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a grantové politiky Vladimír Novotný.

   
 • Rekonstrukce přivaděčů vody nádrže Hubenov (24.8.2016)
  VD Hubenov

  V letošním roce zahájilo Povodí Moravy přípravné práce na rekonstrukci Jedlovského a Jiřínského přivaděče za účelem posílení vodního zdroje – vodárenské nádrže Hubenov na Maršovském potoce. Přivaděče vybudované už v roce 1972 částečně kompenzují relativně malé povodí vlastního Maršovského potoka. Přivaděč z Jedlovského potoka o délce téměř 1,5 kilometru může přivádět do nádrže průtok až 500 litrů vody za vteřinu, druhý z Jiřínského potoka o délce přes čtyři kilometry má kapacitu až 258 litrů za vteřinu. Přivaděče jsou v současnosti v nevyhovujícím technickém stavu, což značně omezuje jejich plné využití.

   
 • Vysočina bude vidět na Zemi živitelce (24.8.2016)
  Vysočina se připravuje na výstavu Země živitelka

  Už zítra se pod logem Kraje Vysočina představí regionální producenti se svými výrobky na českobudějovickém výstavišti, kde začíná mezinárodní výstava Země živitelka. Stánek Kraje Vysočina otevře krátce po otevření hlavních bran hejtman kraje Jiří Běhounek. „I letos jsme se při výběru partnerů zaměřili na zemědělsko-potravinářský sektor. Hlavním partnerem Kraje Vysočina je Krajská agrární komora Kraje Vysočina, která představí výrobce potravin s titulem Regionální potravina,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Kraj podpoří vybudování a vybavení nové laboratoře vysoké školy (23.8.2016)
  Konference VŠPJ k cestovnímu ruchu

  Už v příštím akademickém roce 2017/2018 by na Vysoké škole polytechnické Jihlava měla vzniknout nová Laboratoř experimentálních měření. Připravovaný projekt má přispět ke zlepšení kvality výuky nově akreditovaného studijního programu Aplikovaná technika pro průmyslovou praxi. „Pro Kraj Vysočina je důležitý rozvoj technických studijních programů. Klíčoví zaměstnavatelé v regionu zvyšují poptávku nejen po maturantech, ale také po absolventech technických oborů,“ vysvětluje důvody pro návrh krajské dotace ve výši 1,8 miliónu korun radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 

další tiskové zprávy


 

Projekty

 • Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina (10.11.2015)

  Kraj Vysočina realizuje projekt Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina reg. číslo CZ.1.11/4.2.00/39.01618, který je financován z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

   
 • Webové stránky projektu CEC5 (25.3.2014)
  CEC5

  Projekt CEC5 – Demonstration of energy efficiency si klade za cíl podporovat zvyšování energetické účinnosti budov a jejich šetrnosti k životnímu prostředí cestou vytváření společných standardů a strategií, které budou v každé zapojené zemi ilustrovány výstavbou nebo rekonstrukcí budovy ve veřejném vlastnictví. Kraj Vysočina v rámci projektu uskuteční pilotní investici a vystaví budovu v nízkém energetickém standardu v Ústavu sociální péče Lidmaň na Pelhřimovsku. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Webové stránky projektu RAILHUC (27.2.2014)
  RAILHUC

  Cílem projektu RAILHUC – Railway Hub Cities and TEN-T network je zprostředkovat výměnu zkušeností a poznatků mezi partnerskými regiony v oblasti integrace místní a regionální dopravy do národních a transevropských železničních sítí a nalézt tak nová řešení pro posílení významu železniční dopravy v zemích Střední Evropy a pro podporu dostupnosti Střední Evropy různými způsoby dopravy. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Evropský region Dunaj – Vltava konkrétně (26.8.2013)
  Donau

  Evropský region Dunaj Vltava byl založen 30. 6. 2012. Region je pracovním společenstvím tří zemí zaměřené na přenos zkušeností, know-how, posílení partnerství a celkové zlepšení životních podmínek obyvatel.

   
 

další projekty


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZJ
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Přeshraniční spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód