Kraj Vysočina - logo

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina


 

Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
?

 

Na stránce dále najdete


 

Tiskové zprávy

 • Jarní migrace obojživelníků u Panského rybníka začala (27.4.2015)
  Ropucha obecná

  U Panského rybníka v k.ú. Kamenice u Jihlavy byl v loňském roce za finanční spoluúčasti Kraje Vysočina instalován na podzim podél trasy Kamenice – Třebíč systém trvalých bariér k ochraně migrujících obojživelníků, zejména blatnice skvrnité, ropuchy obecné, rosničky zelené a čolka obecného. „Tento systém letos na jaře zažívá svou první zatěžkávací zkoušku. Převážně žáby putující ze širokého okolí do Panského rybníka za účelem rozmnožování budou pomocí zábran svedeny do propustků pod silnicí a dostanou se tak bezpečně k rybníku,“ popisuje radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.

   
 • Martin Hyský na zahájení Dolnorakouské zemské výstavy 2015 (27.4.2015)
  Alpy a my

  „ÖTSCHER:REICH – Alpy a my“ se jmenuje letošní Zemská výstava 2015, kterou můžete vidět v Frankenfels-Laubenbachmühle, Neubrucku a nově zřízeném centru národního parku Ötscher-Basis Wienerbruck v rakouském regionu Mostviertel. Slavnostního zahájení v závěru minulého týdne se na pozvání dolonorakouského zemského hejtmana Dr. Erwina Prölla zúčastnil také radní Kraje Vysočina Martin Hyský. „Dolní Rakousko, jako náš přeshraniční partner patří díky své dostupnosti k vyhledávaným zahraničním destinacím především pro české cyklisty a také milovníky vína. Letošní Dolnorakouská výstava otevírá turistům další rozměr pro návštěvu – nabízí skutečně originální pohled na krásy Alp,“ uvedl Martin Hyský.

   
 • Krajský radní Zdeněk Chlád navštívil sdruženou měřicí stanici Košetice - Křešín u Pacova (24.4.2015)
  Krajský radní Zdeněk Chlád navštívil sdruženou měřicí stanici Košetice - Křešín u Pacova

  Krajský radní Zdeněk Chlád dnes spolu se zástupci odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Kraje Vysočina navštívil Observatoř Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Košetice a Atmosférickou stanici CzechGlobe Křešín u Pacova. „Kraj Vysočina dlouhodobě sleduje kvalitu ovzduší v celém regionu v závislosti na zplodinách z dopravy, průmyslu nebo lokálních topenišť. Projekt Informační systém kvality ovzduší slouží jednak k získání přehledu o stavu ovzduší na Vysočině, ale také k identifikaci znečišťovatelů. Na dnešní návštěvě jsme se zajímali o možnosti spolupráce kraje, ČHMÚ a CzechGlobe, a to nejen na navštívené stanici,“ uvedl krajský radní pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí Zdeněk Chlád.

   
 • Radní Petr Krčál navštívil Ledeč nad Sázavou (24.4.2015)
  Radní Petr Krčál navštívil Ledeč nad Sázavou

  Radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál navštívil Ledeč nad Sázavou. Během své návštěvy se setkal s vedením města, s poskytovateli sociálních služeb a zavítal také do krajského zařízení Domov Háj. „Na základě pravidelných cest mám přehled o tom, co se děje v jednotlivých částech regionu, co je třeba řešit a s čím je třeba pomoci,“ uvedl radní Petr Krčál.

   
 • Francouzští studenti poznávají sklářskou výrobu (23.4.2015)
  Francouzští studenti poznávají sklářskou výrobu

  Vzájemným využitím odborných stáží studentů Vyšší školy umění a designu v Remeši a Akademií ve Světlé nad Sázavou pokračuje spolupráce Kraje Vysočina s partnerským regionem Champagne-Ardenne. Březnovou návštěvu studentů z Vysočiny jim oplatili jejich francouzští vrstevníci, kteří se v těchto dnech účastní týdenního workshopu. „Oproti Remeši, kde studenti tvořili v česko-francouzských týmech volně na téma zadané na místě, do Světlé už desítka účastníků akce z Francie přivezla předem připravené návrhy děl, které společně s odborníky na Vysočině vyrobí,“ popisuje náročný program radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Čistá Vysočina: Krajští radní zakončili sedmý ročník jarního úklidu (23.4.2015)
  Čistá Vysočina 2015

  Členové Rady Kraje Vysočina se i letos zapojili do akce Čistá Vysočina. Stejně jako téměř 22 tisíc dobrovolníků, kteří v rámci sedmého ročníku uklízeli v okolí krajských komunikací. „Rok od roku se zájem veřejnosti o Čistou Vysočinu zvyšuje, těší nás, že lidem není lhostejné v jakém prostředí žijeme,“ říká Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování. Organizátoři akce předpokládají, že pytle odpadu od registrovaných dobrovolníků budou nyní svezeny Krajskou správou a údržbou silnic a podle prvních odhadů půjde opět o desítky tun odpadu.

   
 • Konec války připomene historická bitva (22.4.2015)

  Kraj Vysočina ve spolupráci s jihlavským magistrátem připravuje originální připomenutí a oslavy 70. výročí Dne osvobození. „Ukončení druhé světové války ve dnech 6. a 7. května připomene veřejnosti kromě slavnostního koncertu v kostele sv. Ignáce z Loyoly v Jihlavě nebo putovní výstavy instalované na jihlavské radnici věnované domácímu odboji také atraktivní ukázka historické bitvy na jihlavském náměstí doplněná autentickými vozidly a motocykly,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Kraj Vysočina ocení talentované žáky a studenty (22.4.2015)

  I v letošním roce se bude udělovat ocenění Talent Vysočiny a Cena hejtmana Vysočiny. „Ocenění jsou určena pro žáky všech typů škol, kteří dosahují v určitém oboru mimořádných výsledků a kteří svůj talent a nadání cílevědomě rozvíjí. Vedle školních výsledků se do hodnocení započítávají i jejich mimoškolní zájmové činnosti,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 

další tiskové zprávy


 

Projekty

 • Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina (9.4.2015)

  Kraj Vysočina realizuje projekt Vzdělávání pro zvýšení absorpční kapacity Kraje Vysočina reg. číslo CZ.1.11/4.2.00/39.01618, který je financován z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

   
 • Webové stránky projektu CEC5 (25.3.2014)
  CEC5

  Projekt CEC5 – Demonstration of energy efficiency si klade za cíl podporovat zvyšování energetické účinnosti budov a jejich šetrnosti k životnímu prostředí cestou vytváření společných standardů a strategií, které budou v každé zapojené zemi ilustrovány výstavbou nebo rekonstrukcí budovy ve veřejném vlastnictví. Kraj Vysočina v rámci projektu uskuteční pilotní investici a vystaví budovu v nízkém energetickém standardu v Ústavu sociální péče Lidmaň na Pelhřimovsku. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Webové stránky projektu RAILHUC (27.2.2014)
  RAILHUC

  Cílem projektu RAILHUC – Railway Hub Cities and TEN-T network je zprostředkovat výměnu zkušeností a poznatků mezi partnerskými regiony v oblasti integrace místní a regionální dopravy do národních a transevropských železničních sítí a nalézt tak nová řešení pro posílení významu železniční dopravy v zemích Střední Evropy a pro podporu dostupnosti Střední Evropy různými způsoby dopravy. Projekt je realizován z Operačního programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.

   
 • Evropský region Dunaj – Vltava konkrétně (26.8.2013)
  Donau

  Evropský region Dunaj Vltava byl založen 30. 6. 2012. Region je pracovním společenstvím tří zemí zaměřené na přenos zkušeností, know-how, posílení partnerství a celkové zlepšení životních podmínek obyvatel.

   
 

další projekty


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty

Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Přeshraniční spolupráce Rakousko - Česká republika 2007-2013
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód