Kraj Vysočina - logo

e-Bezpečnost Kraje Vysočina


 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • eBezpečná škola (11.5.2015)
  eBezpečná škola

  Pracovní skupina pro elektronickou bezpečnost představila značku eBezpečná škola.

   
 • Seminář k problematice elektronické bezpečnosti (27.4.2015)
  Seminář el. bezpečnosti

  Pracovní skupina elektronické bezpečnosti pořádá 11. května 2015 Seminář k problematice elektronické bezpečnosti. Seminář je určen pro odbornou veřejnost, informatiky, pracovníky škol a školských zařízení, apod.

   
 • Značka Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET (17.2.2015)
  Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET

  Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti aktualizovala Zásady užívání značky Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET.

   
 • Finále soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu (12.2.2015)
  Finále soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu

  V sídle Kraje Vysočina se dnes při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu uskutečnilo vyhlášení vítězů soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu. Jednalo se o čtvrtý ročník soutěže týkající se problematiky elektronické bezpečnosti. Soutěž je určena pro žáky základních a středních škol v Kraji Vysočina. „V letošním roce jsme opět částečně upravili formát soutěže“, uvedl Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky a také vedoucí pracovní skupiny k problematice elektronické bezpečnosti. „Soutěžící si nejdříve museli projít e-learningový kurz k elektronické bezpečnosti, který byl realizován v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Poté soutěžící odpovídali ve třech kolech online na otázky týkající se elektronické bezpečnosti a informačních a komunikačních technologií obecně. 10 nejlepších studentů následně postoupilo do finálové části, kde měli za úkol představit projekt na téma e-bezpečnost,“ doplnil Petr Pavlinec.

   
 • Finálová část soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu se blíží! (27.1.2015)
  S Vysočinou bezpečně na internetu

  Ve středu 10. února 2015 proběhne finálová část soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu. V letošním roce připravili organizátoři pro studenty několik novinek a počet registrovaných byl oproti loňskému roku opět vyšší.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • eBezpečná škola (11.5.2015)
  eBezpečná škola

  Pracovní skupina pro elektronickou bezpečnost představila značku eBezpečná škola.

   
 • Seminář k problematice elektronické bezpečnosti (27.4.2015)
  Seminář el. bezpečnosti

  Pracovní skupina elektronické bezpečnosti pořádá 11. května 2015 Seminář k problematice elektronické bezpečnosti. Seminář je určen pro odbornou veřejnost, informatiky, pracovníky škol a školských zařízení, apod.

   
 • Kritická zranitelnost MS Windows - HTTP.sys - MS15-034 (15.4.2015)

  Byla zveřejněna kritická zranitelnost operačního sytému MS Windows. Zranitelnost umožňuje spuštění libovolného kódu se systémovým oprávněním a to zasláním speciálně upraveného HTTP requestu. V kyberprostoru se začínájí objevovat skripty a exploity využívající tuto zranitelnost. více informací o zranitelnosti na https://technet.microsoft.com/library/security/ms15-034 Důrazně doporučujeme apllikovat co nejdříve bezpečnostní záplatu KB3042553 a to zejména u veřejně dostupných webových serverů bežících na IIS a Windows!

   
 • ‘FREAK’ - nová zranitelnost SSL/TLS (6.3.2015)

  Byla objevená další závažná a velice rozšířená (cca 36.7% HTTPS serverů) zranitelnost SSL/TLS. Zranitelnost spočívá v možnosti vynucení použití kryptografických prostředků nižší úrovně zabezpečení (klíč 512 bitů), který je v současné době možné prolomit. Celá situace nahrává zejména MITM útokům. Doporučujeme ověřit zranitelnost Vámi provozovaného systému případně provést potřebná opatření.
  více informací na http://securityaffairs.co
  Informace o dopadu na produkty Microsoft zde

   
 • Podvodný email - "Omlouvám se za neúmyslné obtěžování" (24.2.2015)

  Objevila se nová vlna podvodných emailů s následujícím textem:

  Dobrý den.
  Omlouvám se za neúmyslné obtěžování a přeposílám Vám vaše doklady a smlouvu které asi na můj email byly zaslané omylem.
  Teda aspoň předpokládám že přeposílám správně jelikož Váš email byl uvedený ve smlouvě.
  Veškeré Doklady a smlouvu odesílám přílohou stejně jak jsem to dostal.
  Žádám o zjištění důvodu tohoto trapného omylu aby nadal na můj email se nedostávali další zprávy obsahující nějakou citlivou informaci.

  S pozdravem,
  Štefan
  +420 607 861 117


  v příloze je soubor s názvem email_adresata.zip, který obsahuje škodlivý kód vice report. Soubor neotvírejte a ihned smažte. Další informace na csirt.cz

   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód