Kraj Vysočina - logo

e-Bezpečnost Kraje Vysočina


 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Statistiky informační bezpečnosti Kraje Vysočina (11.11.2014)
  Policie ČR

  Krajské ředitelství Policie Kraje Vysočina poskytlo pracovní skupině statistické údaje týkající se problematiky informační kriminality.

   
 • Aktuality z elektronické bezpečnosti (6.11.2014)
  Kraj Vysočina pořádal Seminář k problematice elektronické bezpečnosti

  V souvislosti se zhoršující se situací v oblasti informační bezpečnosti, vznikl informační portál zaměřující se na aktuality z oblasti elektronické bezpečnosti.

   
 • S kybernetickou kriminalitou má zkušenost 60 % dětí – jako oběti i jako agresoři (6.11.2014)
  S kybernetickou kriminalitou má zkušenost 60 % dětí – jako oběti i jako agresoři

  Tématem letošní mezinárodní konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality, která se koná dva dny na Vysočině je mimo jiné citlivé táma aktuální dětské kybernetické kriminality. „Školní agresoři dovedou spolužákovi znepříjemnit pobyt ve škole i mimo ni takovým způsobem, že může v některých případech skončit i sebevraždou. Výjimkou není ani jednání agresora, které může naplňovat skutkovou podstatu závažných trestných činů. Jedná se o brutální násilné útoky, které si agresoři přímo natáčejí na mobilní telefon a následně zveřejňují na sociálních sítích tzv. happy slapping a psychické vydírání, které může mít stejně závažné následky v podobě sebepoškozování, nechuti k jídlu, závažných dlouhotrvajících psychických symptomů,“ vyjmenovává Lukáš Habich z Vyšší policejní školy Ministerstva vnitra ČR v Praze. Podle jeho slov se s kybernetickou kriminalitou během školních let setkává až 60 % dětí – jako oběti i jako agresoři.

   
 • Sledujte konferenci Řešení elektronického násilí a kyberkriminality on-line! (9.10.2014)
  Konference
   
 • Soutěž: S Vysočinou bezpečně na internetu (15.9.2014)
  S Vysočinou bezpečně na internetu

  Čtvrtý ročník soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu startuje! Již počtvrté se mohou studenti základních a středních škol v Kraji Vysočina zapojit do soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu. V letošním roce přináší soutěž velkou řadu novinek! Prvním krokem je včasná registrace, na kterou je čas do konce října.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • Pohledávka - podvodný email (24.11.2014)

  Opět se objevily podvodné emaily informující o fiktivní pohledávce a odkazující na podrobnosti v příloze emailu. Odesilatelem je "debt@vygenerovana_domena" a v příloze je zip soubor s názvem smlouva_vygenerovany_kod. Tuto přílohu neotvírejete obsahuje malware trojského koně, který aktuálně detekuje pouze malé množství antivirových programů (podrobnosti zde )

   
 • Závažná zranitelnost Windows Server (20.11.2014)

  Microsoft vcera vecer uvolnil neplanovany patch pro Windows Server, ktery zaplatuje kritickou chybu v overovani uzivatele.
  Zjednodusene receno, utocnik ktery ziska prava domenoveho uzivatele, se muze na nezaplatovanem systemu prihlasit jako domenovy administrator.
  V pripade ze provozujete Windows AD, doporucuji co nejdrive aktualizovat a zkontrolovat logy, zdali jiz utocnika nemate v systemu.

  Vice viz zde:
  http://blogs.technet.com/b/srd/archive/2014/11/18/additional-information-about-cve-2014-6324.aspx

  Behem instalace aktualizaci pak overit, zdali jsou instalovany i aktualizace z 11. listopadu, ktere adresuji dalsi kritickou zranitelnost Windows Secure channel, umoznujici vzdalene spusteni kodu:
  https://technet.microsoft.com/en-us/library/security/ms14-066.as

 • Česká pošta - podvodný email (14.11.2014)

  13.11. se byla zaznamenána nová vlna podvodných emailů. Emaily se tváří jako odeslané z České pošty (support@cs-post.net, tracktrace@cs-post.net, cpost@cs-post.net, post@cs-post.net, zasilka@cs-post.net) v těle je informace psaná ne příliš kvalitní češtinou o uložení poštovní zásilky a výzvy ke stáhnutí dalších informací formou odkazu. Ten vede na falešné stránky České pošty, kde je uživateli nabídnut soubor ke stažení (exe soubor zabalený v zip). Součástí je ale nebezpečný ransomware, který zašifruje dokumenty na disku a pro rozšifrování požaduje zaplacení výkupného. Většina antivirových řešení doposud nedetekuje v uvedeném souboru možnou hrozbu.
  více na http://csirt.cz/page/2516/

   
 • Statistiky informační bezpečnosti Kraje Vysočina (11.11.2014)
  Policie ČR

  Krajské ředitelství Policie Kraje Vysočina poskytlo pracovní skupině statistické údaje týkající se problematiky informační kriminality.

   
 • Facebook - nejčastější typy podvodů (10.11.2014)

  Byly uveřejněny výsledky dva roky trvající studie, zabývající se podvody v prostředí sociální sítě Facebook. Během ní bylo společnosti Bitdefender analyzováno více než 850000 Facebookových podvodů a byly identifikovány nejbežnější druhy FB podvodů.
  Top 5 nejpouživánějších FB podvodů je následující:

  1. Informace o prohlížení Vašeho profilu.(Možnost zobrazení uživatelů, kteří prohlíželi konkretní FB profil) - 45,50%
  2. Falešná funcionalita Facebooku(změna barev, nová tlačítka ap.) - 29.53%
  3. Podvody založené na slibu získání něčeho zdarma (peněz, zařízení, benefitu ve hrách ap.) - 16,51%
  4. Exkluzivní obsah tykající se celebrit - 7,53%
  5. Video obsahující násilí - 0,93%

  Více informací na http://securityaffairs.co/wordpress/29931/cyber-crime/facebook-scams-study.html

   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód