Kraj Vysočina - logo

e-Bezpečnost Kraje Vysočina


 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Bezpečný internet

Máte problémy s elektronickou kriminalitou? Stali jste se její obětí nebo máte podezření, že někdo z Vašich známých čí blízkých má problémy?

 


KPBI_logo

        

                                              
                                  KRAJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET
 

 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Značka Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET (17.11.2016)
  Kraj Vysočina eBezpečnost

  Pracovní skupina k el. bezpečnosti přijala opatření v souvislosti s útokem hackerů v květnu tohoto roku na společnost M-SOFT, která užívá značku Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET.

   
 • 6. ročník mezinárodní konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality (20.10.2016)
  Konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality

  Kraj Vysočina ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Kraje Vysočina a Policejní akademií pořádal již pošesté mezinárodní konferenci Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Konference se uskutečnila 13. a 14. října 2016 v kongresovém sále Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě.

   
 • Na osmdesát odborníků diskutuje o kyberkriminalitě v sídle krajského úřadu (13.10.2016)
  Konference o kyberkriminalitě

  Zhruba osmdesát specialistů se sjelo do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě, aby se zúčastnilo 6. ročníku mezinárodní konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Cílem setkání pracovníků od policie, ze sociální oblasti i školství je seznámit se prostřednictvím odborných příspěvků s novými poznatky a trendy v oblasti kyberkriminality a naopak elektronické bezpečnosti a navzájem si předat zkušenosti a sdílet informace.

   
 • Elektronická bezpečnost v Kraji Vysočina a soutěže pro žáky i studenty (7.9.2016)
  Bezpečný internet

  Aktuálně dvou soutěží spojených s tématem elektronické bezpečnosti v Kraji Vysočina se můžou zúčastnit žáci a studenti z Vysočiny. Už po šesté je připravila pracovní skupina zabývající se problematikou elektronické bezpečnosti. Soutěžící se můžou těšit na znalostní kvíz, na tvorbu videí, plakátů nebo fotorománů, a nově se do aktivit mohou zapojit i školy.

   
 • Soutěže elektronické bezpečnosti (31.8.2016)
  KPBI_soutěž

  Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti představila již pošesté soutěž týkající se právě tématu elektronické bezpečnosti. I v letošním roce se žáci a studenti v Kraji Vysočina setkají s řadou novinek. V letošním roce se jedná o soutěže dvě.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • Nový malware Gooligan ohrožuje miliony zařízení s Androidem (6.12.2016)

  Nový malware pojmenovaný Gooligan napadl již více jak 1 milion mobilních zařízení s operačním systémem Android a podle odhadů napadá každým dnem kolem 13 000 dalších zařízení. Více informací níže v čláku.

   
 • Aktualizujte webové prohlížeče Firefox a Chrome (6.12.2016)

  Nová verze Firefox 50.0.2 opravuje závažnou zranitenost, jejímž prostřednictvím útočník dokáže ovládnout celý prohlížeč a nová verze Chrome 55 opravuje 36 bezpečnostních chyb.

  Pokud tyto webové prohlížeče používáte, doporučujeme jejich aktualizaci.

   
 • Záplatujte Drupal a NTP (24.11.2016)

  Redakční systém Drupal verze 7 a 8 má nové aktualizace (7.52 a 8.2.3), které opravují méně závažnou a středně závažnou chybu.

  NTP verze 4.2.8p9 přináší opravu cca 40 bezpečnostních záplat, oprav a vylepšení. Nejzávažnější chyba, která je obsažená pouze v ntpd pro Windows umožňuje provést úspěšný DoS útok na server. Ostatní bezpečnostní chyby jsou středně až méně závažné.

   
 • Facebook Messenger je využíván k šíření šifrovacího viru (23.11.2016)

  Komunikační aplikace Facebook Messenger je využívána útočníky k šíření tzv. šifrovacího viru jménem Locky. Útočník zasílá prostřednictvím této aplikace zavirovaný obrázek ve formátu .SVG. Pokud takovýto obrázek obdržíte, nedoporučujeme ho otevírat ani v případě, že vám jej zašle někdo z vašich přátel. Může se totiž jednat o zneužití jeho účtu.

  Zdroj: CSIRT.CZ a TheHackerNews.com

   
 • Zranitelnost v domácích routerech D-Link byla opravena (22.11.2016)

  Před nedávnem bylo na portálu eBezpečnost upozorňováno na zranitelnost domácích routerů D-link. Děkujeme za upozornění pana Marka Vyklického ze společnosti D-Link, s.r.o. na fakt, že zmiňovaná zranitelnost byla již dávno opravena. Více informací v článku níže.

   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód