Kraj Vysočina - logo

e-Bezpečnost Kraje Vysočina


 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina


 

Úvod

 

Bezpečný internet

Máte problémy s elektronickou kriminalitou? Stali jste se její obětí nebo máte podezření, že někdo z Vašich známých čí blízkých má problémy?

 


KPBI_logo

        

                                              
                                  KRAJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET
 

 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Na osmdesát odborníků diskutuje o kyberkriminalitě v sídle krajského úřadu (13.10.2016)
  Konference o kyberkriminalitě

  Zhruba osmdesát specialistů se sjelo do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě, aby se zúčastnilo 6. ročníku mezinárodní konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Cílem setkání pracovníků od policie, ze sociální oblasti i školství je seznámit se prostřednictvím odborných příspěvků s novými poznatky a trendy v oblasti kyberkriminality a naopak elektronické bezpečnosti a navzájem si předat zkušenosti a sdílet informace.

   
 • 6. ročník mezinárodní konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality (18.9.2016)
  Konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality

  Kraj Vysočina ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Kraje Vysočina a Policejní akademií pořádá již pošesté mezinárodní konferenci Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Konference se uskuteční 13. a 14. října 2016 v kongresovém sále Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě.

   
 • Elektronická bezpečnost v Kraji Vysočina a soutěže pro žáky i studenty (7.9.2016)
  Bezpečný internet

  Aktuálně dvou soutěží spojených s tématem elektronické bezpečnosti v Kraji Vysočina se můžou zúčastnit žáci a studenti z Vysočiny. Už po šesté je připravila pracovní skupina zabývající se problematikou elektronické bezpečnosti. Soutěžící se můžou těšit na znalostní kvíz, na tvorbu videí, plakátů nebo fotorománů, a nově se do aktivit mohou zapojit i školy.

   
 • Soutěže elektronické bezpečnosti (31.8.2016)
  KPBI_soutěž

  Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti představila již pošesté soutěž týkající se právě tématu elektronické bezpečnosti. I v letošním roce se žáci a studenti v Kraji Vysočina setkají s řadou novinek. V letošním roce se jedná o soutěže dvě.

   
 • Seminář k problematice elektronické bezpečnosti (19.5.2016)
  Seminář el. bezpečnosti

  Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti pořádala 16. května 2016 Seminář k elektronické bezpečnosti. Seminář bylurčen pro odbornou veřejnost, informatiky, pracovníky škol a školských zařízení, apod. Na semináři vystoupili zástupci pracovní skupiny elektronické bezpečnosti, Policie ČR, OSPOD, CSIRT.CZ nebo sdružení CESNET.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • CMS Joomla obsahuje kritické zranitelnosti (26.10.2016)

  Dvě kritické zranitelnosti jsou obsaženy přímo v jádře redakčního systému a byly již opraveny. Proto doporučujeme provést update na verzi 3.6.4.

  Další kritickou zranitelností je možnost provedení SQL injection útoku proti komponentě JA K2 Filter. Pokud tuto komponentu používáte, doporučujeme provést její update na verzi 1.2.5

  Více informací na odkazech níže.

   
 • Podvody na facebooku týkající se České spořitelny (26.10.2016)

  Česká spořitelna opět na svém webu upozorňuje na podvodné útoky týkající se jejích klientů.

  Tentokrát útočník kontaktuje vyhlídnutou oběť a žádá ji o přeposlání SMS kódu k útočníkovu bankovnictví pod zástěrkou, že mu nefunguje mobilní telefon a nutně potřebuje provést platbu. Ve skutečnosti se však jedná o SMS kód k el. bankovnictví samotné oběti.

  Více informací na odkazu uvedeném níže.

   
 • Aktualizace sw BIND opravují závažné bezpečnostní chyby (3.10.2016)

  Neaktualizované verze DNS software BIND jsou náchylné k DoS útoku pomocí upraveného paketu přicházejícího z jakéhokoliv zdroje. Doporučujeme provést update na verze 9.9.9-P3, 9.10.4-P3 9.11.0rc3, které zranitelnost už neobsahují.

   
 • Nová iniciativa proti ransomware (30.9.2016)

  The No More Ransom je název nového mezinárodního projektu, který se zabývá bojem proti ransomware (tzv. šifrovacím virům).

  S tím je spojeno i spuštění nových webových stránek, které obsahují komplexní infomace o této hrozbě. Můžete zde mimo jiné nalézt i informace o tom, zda je možné znovu obnovit zašifrované soubory, aniž byste museli platit výkupné.

  Na stránkách jsou totiž soustředěny všechny dostupné nástroje pro rozšifrování souborů, které byly zašifrovány pomocí ransomware, který se podařilo prolomit.

  Odkaz na webové stránky je uveden níže.

   
 • Boj proti XSS pomocí CSP od společnosti Google (29.9.2016)

  Google vydal nový nástroj a dokumentaci, která webovým vývojářům ulehčí boj proti útokům Cross-Site-Scripting (XSS) pomocí Content Security Policy.

  Více informací na odkazu níže.

   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód