Kraj Vysočina - logo

e-Bezpečnost Kraje Vysočina


 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina


 

Úvod


Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • E-learningové lekce pro učitele (5.2.2016)
  Lekce pro učitele

  V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet byly spuštěny e-learningové lekce pro učitele.

   
 • Náctiletí upozorňují na nebezpeční kyberprostoru (18.1.2016)
  Soutěž Kraje pro bezpečný internet 2015

  Sídlo Kraje Vysočina se stalo důstojnou kulisou pro ocenění vítězů letošního ročníku soutěže Kraje pro bezpečný internet. Soutěž je zaměřena na žáky základních i středních škol. „Jejím cílem je, aby zvlášť mladí lidé uměli informační technologie užívat rozumně, aby se technika stala jejich pomocníkem, nikoli hrozbou. Projekt usiluje o to, aby si co nejvíc uživatelů internetu uvědomilo, jak zodpovědně zacházet se svými i s cizími citlivými údaji osobního charakteru, dále že je nutné vyvarovat se rozesílání řetězových e-mailů, tzv. hoaxů, a také učí, jak se zachovat např. tehdy, kdy se člověk stane obětí kyberšikany,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Pod jeho vedením projekt sdílený deseti kraji vznikal a byl podpořen Asociací krajů České republiky, Národním centrem bezpečnějšího internetu a společností Microsoft a AutoCont.

   
 • Již dvě školy na Vysočině užívají značku eBezpečná škola (2.11.2015)
  eBezpečná škola

  Již dvě školy v Kraji Vysočina získaly právo na užívání značky eBezpečná škola. Jedná se o Českou zemědělskou akademii v Humpolci a Hotelovou školu Světlá a střední odbornou školu řemesel Velké Meziříčí.

   
 • S projektem KPBI můžete soutěžit až do 15. listopadu! (20.10.2015)
  KPBI_soutěž

  Soutěžní kvíz pro děti a studenty byl z důvodu zájmu prodloužen až do 15.11.2015. Šanci vyhrát pěknou cenu v podobě mobilního telefonu Lumia mají žáci a studenti tedy ještě v říjnu i v listopadu. No a samozřejmě platí, že na konci kvízu bude v rámci každého z 10 zapojených krajů do projektu KPBI vylosován výherce dalších odměn (mobil, tablet, herní konzole)

   
 • Specialisté na kyberšikanu jednají v Jihlavě (18.10.2015)
  Konference

  Téměř stovka odborníků, specialistů, programátorů a bezpečnostních techniků jedná ještě dnes v sídle Kraje Vysočina. Společným tématem osob, které nejčastěji najdeme vnořené do kybernetického prostoru, ale stále častěji i mezi dětmi na preventivních přednáškách je elektronické násilí a kyberkriminalita páchaná na dětech a mezi nimi. „Cílem letošní páté konference je seznámit se prostřednictvím odborných příspěvků s novými poznatky v oblasti elektronické bezpečnosti a při té příležitosti sdílet a vyměňovat si dobré zkušenosti, představit úspěšné projekty a nabídnout vlastní poznatky ověřené praxí,“ uvedl za organizátory vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina Petr Pavlinec. Alarmující informace zazněla hned v úvodním příspěvku Lukáše Habicha z Vyšší policejní školy a střední policejní školy MV ČR v Praze a to, že 59,6% dětí na čtyř tisících dotazovaných školách se už setkalo s kyberšikanou.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • E-learningové lekce pro učitele (5.2.2016)
  Lekce pro učitele

  V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet byly spuštěny e-learningové lekce pro učitele.

   
 • Jak na Internet v komixové podobě (1.2.2016)

  Známý osvětový seriál, který připravuje CZ.NIC společně s Českou televizí právě vyšel v Edici CZ.NIC v komixové verzi. Na níže uvedeném odkazu je komix ke stažení zdarma v podobě souboru PDF, zájemci si také budou moci z těchto stránek objednat tištěnou verzi.

  Odkaz na Edici CZ.NIC
  https://knihy.nic.cz/

   
 • Samsung vydává bezpečnostní záplatu (29.1.2016)

  Týká se telefonů S6 edge+, S6, S6 edge, S5

   
 • Bezpečnostní záplata Magento (29.1.2016)

  Vývojáři e-commerce platformy vydali bezpečnostní update, který řeší více jak 20 bezpečnostních chyb. Zdroj: CSIRT.CZ

   
 • Kritické zranitelnosti v produktech Fortinet (29.1.2016)

  Ve FortiOS, FortiAnalyzer a dalších produktech byly nalezeny kritické zranitelnosti.
  Více info: https://csirt.cz/page/3147/

   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód