Kraj Vysočina - logo

e-Bezpečnost Kraje Vysočina


 
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina


 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Finálová část soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu se blíží! (27.1.2015)
  S Vysočinou bezpečně na internetu

  Ve středu 10. února 2015 proběhne finálová část soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu. V letošním roce připravili organizátoři pro studenty několik novinek a počet registrovaných byl oproti loňskému roku opět vyšší.

   
 • E-learningové kurzy k el. bezpečnosti (8.1.2015)
  e-learning

  Na konci roku 2014 byly spuštěny e-learningové kurzy k elektronické bezpečnosti. Tyto kurzy byly vytvořeny v rámci projektu Vysočina pro bezpečný internet, který realizuje Kraj Vysočina v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Tento projekt je spolufinancovaný Programem prevence kriminality Ministerstva vnitra.

   
 • Statistiky informační bezpečnosti Kraje Vysočina (11.11.2014)
  Policie ČR

  Krajské ředitelství Policie Kraje Vysočina poskytlo pracovní skupině statistické údaje týkající se problematiky informační kriminality.

   
 • Aktuality z elektronické bezpečnosti (6.11.2014)
  Kraj Vysočina pořádal Seminář k problematice elektronické bezpečnosti

  V souvislosti se zhoršující se situací v oblasti informační bezpečnosti, vznikl informační portál zaměřující se na aktuality z oblasti elektronické bezpečnosti.

   
 • S kybernetickou kriminalitou má zkušenost 60 % dětí – jako oběti i jako agresoři (6.11.2014)
  S kybernetickou kriminalitou má zkušenost 60 % dětí – jako oběti i jako agresoři

  Tématem letošní mezinárodní konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality, která se koná dva dny na Vysočině je mimo jiné citlivé táma aktuální dětské kybernetické kriminality. „Školní agresoři dovedou spolužákovi znepříjemnit pobyt ve škole i mimo ni takovým způsobem, že může v některých případech skončit i sebevraždou. Výjimkou není ani jednání agresora, které může naplňovat skutkovou podstatu závažných trestných činů. Jedná se o brutální násilné útoky, které si agresoři přímo natáčejí na mobilní telefon a následně zveřejňují na sociálních sítích tzv. happy slapping a psychické vydírání, které může mít stejně závažné následky v podobě sebepoškozování, nechuti k jídlu, závažných dlouhotrvajících psychických symptomů,“ vyjmenovává Lukáš Habich z Vyšší policejní školy Ministerstva vnitra ČR v Praze. Podle jeho slov se s kybernetickou kriminalitou během školních let setkává až 60 % dětí – jako oběti i jako agresoři.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • Kritická chyba v knihovně glibc - Linux (28.1.2015)

  Byla objevena kritická chyba v knihovně glibc, kterou využívají OS Debian, Red Hat, CentOS, Fedora aj. Jedná se o chybu buffer overflow ve funkci gethostbyname. Útočník tak při využití této chyby může spustit nežádoucí kód a to dokonce vzdáleně při překladu DNS. Důrazně doporučujeme aplikaci záplaty této zranitelnosti. Podrobnosti na http://ma.ttias.be/critical-glibc-update-cve-2015-0235-gethostbyname-calls/

   
 • Finálová část soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu se blíží! (27.1.2015)
  S Vysočinou bezpečně na internetu

  Ve středu 10. února 2015 proběhne finálová část soutěže S Vysočinou bezpečně na internetu. V letošním roce připravili organizátoři pro studenty několik novinek a počet registrovaných byl oproti loňskému roku opět vyšší.

   
 • Soutěž 2014 (27.1.2015)
  S Vysočinou bezpečně na internetu

  Třetím rokem vyhlásil Kraj Vysočina soutěž S Vysočinou bezpečně na Internetu. „Cílem bylo vzbudit zdravý zájem o bezpečnou práci s internetem a sociálními sítěmi u teenegerů. Spolu s rozmachem internetu je stále nutnější zvýšit povědomí o rizicích, která jsou s jeho užíváním spojená. Jednou z přirozených cest, jak toho docílit, je nabídnout dostatečnou osvětu,“ uvedl Petr Pavlinec, vedoucí krajského odboru informatiky.

   
 • Phishing - Aktualizace účtu - AirBank (12.1.2015)

  Objevil se pokus o phishingový útok cíleny na klienty AirBank. V podvodném emailu, ve znění uvedeném níže, jsou příjemci vyzývaní k zadání přístupových údaju do internetového bankovnictví. V žadném případě přístupové údaje nezadávajte a současně připomínáme základy bezpečné práce s internetovým bankovnictvím.
  Aktualizace účtu - AirBank
  Vážený zákazníku,
  Chtěli bychom Vám zdůraznit, že přístup do Vašeho internetového bankovnictví již brzy vyprší. Aby bylo možné i nadále využívat on-line bankovnictví, žádáme Vás o potvrzení svých údajů pomocí odkazu níže.

  Pro aktualizaci svého on-line bankovního účtu klikněte zde

  Bankovní účet bude automaticky obnoven, poté Vás bude kontaktovat jeden z našich zaměstnanců.
  Během aktualizace dostan.ete SMS zprávu s informací, že Vaše číslo bylo změněno. Ignorujte tuto zprávu, během 24 hodin po aktualizaci bude vše v pořádk

   
 • Falešná objednávka obchody24.cz (12.1.2015)

  Dnes (12.1.) se objevila další vlna podvodných emailů. Tváří se jako potvrzení objednávky v internetovém obchodě obchody24.cz. Text je následující:
  Vážená paní, vážený pane,
  děkujeme za projevenou důvěru v internetové obchody obchody24.cz.
  Tímto emailem potvrzujeme, že jsme v pořádku přijali vaši objednávku.
  Číslo objednávky (variabilní symbol): N40474470C664B3 Datum a čas objednávky: 11.01.15 25:37 Kontaktní údaje:
  Alice Bare
  +420 606 216 580

  Vaše objednávka:
  ------------------------------
  --popis zboží--
  ------------------------------
  Celková cena nákupu vč. DPH: 41 059,00 Kč Způsob platby: Platba předem – platební karta
  Poznámka: Potvrzení platby a fakturu najdete v přiloženém souboru (bill656D653.zip)

  V žádném případě neotvírejte uvedenou přílohu obsahuje malware, který aktuálně detekuje pouze několik antivirů.

   
 

všechny dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód