Cesta: Titulní stránka > Sociální portál Kraje Vysočina


 

Přehled dokumentů

 • Nabitý program Family a Senior pointů pro rok 2017 (12.1.2017)
  Senior point Jihlava

  Family a Senior Pointy v Kraji Vysočina přicházejí s aktuální nabídkou akcí pro první pololetí letošního roku. Program, který je skutečně pestrý, i v letošním roce přiláká tisíce návštěvníků. „Kontaktní pracovnice se snaží připravit co nejzajímavější nabídku aktivit. Nejčastěji se inspirují přáními návštěvníků Family a Senior Pointů,“ popsal systémy přípravy programu náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací Pavel Franěk s tím, že v loňském roce Family i Senior Pointy na Vysočině vyhledalo přes 23 tisíc dětí, dospělých i seniorů.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Začala půlroční Policejní akademie pro seniory (12.1.2017)
  Policejní akademie

  Devadesátka seniorů převážně z Jihlavska tento týden zahájila čtvrtý ročník Policejní akademie. Za podpory Kraje Vysočina ji pro seniory z Vysočiny pořádá Bílý kruh bezpečí. Starší generace bude mít možnost každý měsíc absolvovat preventivní přednášku zaměřenou například na záludnosti uzavírání nových dohod a smluv, kyberšikanu nebo následky užívání drog.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - leden 2017

   
 • Vírská univerzita třetího věku má už třetí ročník absolventů (28.12.2016)
  U3V

  O tom, že vzdělávat se je možné v každém věku, svědčí Vírská univerzita třetího věku. Slavnostní promoce úspěšných absolventů se uskutečnila koncem roku v Hotelu Vír už po třetí. „Více než padesát přednášek, exkurzí, kulturních a sportovních aktivit pro seniory během tří let a ve výsledku téměř 200 úspěšných absolventů Vírské univerzity třetího věku. Blahopřeji k těmto úspěchům a jsem rád, že Kraj Vysočina může být u takovýchto akcí,“ adresoval s úsměvem zástupcům obce Vír a absolventům náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací Pavel Franěk.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Domácí hospicovou péči využilo v roce 2016 už více než 300 klientů (23.12.2016)
  Na Vysočině si předávali zkušenosti poskytovatelé hospicové péče

  Zájem o služby domácí hospicové péče na území regionu podle statistik vedených Krajem Vysočina stoupá. Zatímco v loňském roce o specializovanou pomoc s domácí péčí v posledních dnech života svých blízkých požádalo 300 klientů, letos do konce listopadu už poskytovatelé evidovali 315 pomocí. Na území Kraje Vysočina služby domácího hospice nabízí sedm poskytovatelů. „V polovině prosince Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo zásady, podle kterých budou tyto služby z krajského rozpočtu dofinancovány. V roce 2017 bude na činnost domácí hospicové péče uvolněno šest miliónů korun,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních služeb Pavel Franěk.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Zastavení v Domečkové galerii v Lukách nad Jihlavou (23.12.2016)
  Keramické výtvory

  V hektickém předvánočním období plném shonu je třeba se na chvíli zastavit, zasnít se a naladit se do klidné vánoční nálady. Přesně to se povedlo v Mateřském centru Domeček Luka nad Jihlavou, kde připravili výstavu dětských výtvarných a keramických prací, které vznikly v Domečku v průběhu roku při pravidelných volnočasových aktivitách.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Projekt Domova bez zámku z Náměště nad Oslavou podpoří program jedné z komerčních bank (VIDEO) (20.12.2016)
  Sociální služby

  Až do 6. ledna 2017 má krajské sociální zařízení Domov bez zámku z Náměště nad Oslavou otevřený účet veřejné sbírky. Čím více peněz lidé darují, tím víc přidá organizaci jedna z komerčních bank fungujících v Česku. Domov se totiž se svým projektem Nemám slova, ale povídám si rád zařadil do programu ČSOB pomáhá regionům.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Ředitelé krajských příspěvkových organizací v oblasti sociálních služeb řeší nedostatek personálu (16.12.2016)
  Setkání ředitelů

  Domov ve Věži hostil na pravidelné poradě ředitelky a ředitele všech příspěvkových organizací, poskytujících sociální služby v Kraji Vysočina. Úvodní slovo pronesl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací Pavel Franěk. Seznámil ředitele s největšími plánovanými investičními akcemi kraje v sociální oblasti, mezi které bezesporu patří výstavba domovů pro seniory v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Humpolci a také druhá etapa transformace bývalých ústavů sociální péče.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Jednou z Osobností neziskového sektoru 2016 je Zuzana Pěchotová z Jihlavy (12.12.2016)
  Ocenění

  V konkurenci deseti finalistů celostátní ankety Osobnost neziskového sektoru 2016 si předsedkyně KOUS Vysočina z.s. a ředitelka z.ú. ŽIVOT 99 – Jihlava Zuzana Pěchotová za svou dlouholetou obětavou práci zasloužila druhé až třetí místo. Ocenění a Pamětní list si ve čtvrtek 8. prosince převzala ve věži Staroměstské radnice v Praze.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Studentský projekt v Domově Háj aneb vařit se dá v každém věku (9.12.2016)
  Cuketové hranolky

  Studentky druhého ročníku dálkového studia SVOŠS Jihlava oboru sociální práce přišly se zajímavým nápadem. V Domově Háj v Ledči nad Sázavou zrealizují projekt s názvem Umíme si uvařit aneb Scukněme se s cuketou čili cuketové hody. Teď v prosinci si klienti krajské příspěvkové organizace zvolili přípravu jednoho pokrmu ze čtyřchodového menu, následovat bude sestavování nákupního lístku, rozdělení činností a nácvik samotného vaření. Cílem je, aby si klienti dokázali připravit vlastní stravu a zvládli samostatně fungovat v komunitní službě.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Klienti krajských sociálních zařízení se svědomitě připravují na Vánoce (8.12.2016)
  Stromeček

  Krajská zařízení sociálních péče i další organizace poskytující sociální služby využívají adventní čas pro pořádání tradičních akcí i jednorázových aktivit, které pracovníky i obyvatele domovů potěší a naladí na vánoční atmosféru. Klienti Domova Jeřabina vyzdobili Infocentrum v Pelhřimově, do Počátek přivezli Mikuláše, anděla a čtyři čerty vůz tažený koňmi a svátek Mikuláše slavili například také v Domově pro seniory Třebíč Koutkova-Kubešova.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Výstava fotografií ve žďárském Senior a Family pointu propojuje generace (5.12.2016)
  Vernisáž

  Žďárský Senior a Family Point v předvánočním čase představuje unikátní výstavu Souznění. „Společné fotografie malých dětí s prarodiči propojují nejmladší generaci s generací, která má nejvíce zkušeností. Ze seniorů vyzařuje moudrost a láska, z těch nejmenších radost a důvěra. Tak by to mělo být i v životě,“ sdělil na adresu výstavy náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací Pavel Franěk.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Domov Jeřabina Pelhřimov uspořádal první kulatý stůl pro zaměstnavatele osob s mentálním postižením (5.12.2016)
  Kulatý stůl

  K první diskuzi u kulatého stolu se koncem listopadu do Domova Jeřabina Pelhřimov sjeli zaměstnavatelé, kteří dávají práci lidem s mentálním postižením - klientům domova Jeřabina nebo tuto možnost zvažují. Setkání se uskutečnilo pod hlavičkou projektu Podpora uživatelů v inkluzi do společnosti po zahájení komunitní formy pobytových služeb.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Intervenční centrum Kraje Vysočina pomohlo za 10 let 2300 osobám ohroženým domácím násilím (2.12.2016)
  Tvářemi krajské kampaně proti domácímu násilí jsou Vanda Hybnerová a Saša Rašilov

  Podle statistik vedených Intervenčním centrem Kraje Vysočina vyhledalo za 10 let fungování této krajské organizace její pomoc přibližně 2300 klientů. Nejde pouze o oběti domácího násilí, ale stále častěji také o svědky. „Zatímco počet vykázaných osob v letošním roce klesl z loňských téměř osmi desítek případů na letošních 48 případů, roste velice rychle počet kontaktů a konzultací, v tomto případě se blížíme letos číslu dva tisíce, loni jsme konzultovali daleko méně,“ říká vedoucí krajského pracoviště v Jihlavě Jana Volná.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - prosinec 2016

   
 • Transformace ústavů sociální péče v Kraji Vysočina přinesla klientům skutečný domov (24.11.2016)
  Transformace Domova Jeřabina

  Od roku 2013 žijí první klienti bývalých ústavů sociální péče v transformovaných domácnostech. Ty s využitím evropských projektů postupně vyrostly na Vysočině. Po třech letech je na místě bilancovat a přiblížit si, co transformace klientům i zaměstnancům za toto období přinesla. „Přínos vidím především v možnostech rozvoje přirozeného rodinného prostředí a začlenění handicapovaných osob do běžného společenského života,“ zhodnotil dosavadní proces transformace náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací Pavel Franěk.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - listopad 2016

   
 • Dvě volné vstupenky na veletrh Vánoce dětem dostanou všichni soutěžící (23.11.2016)
  Vánoce dětem

  Krásný předvánoční dárek má jihlavský Family Point nakonec pro všechny účastníky soutěže Najdi mi jméno a barvičky. Pořadatelé 1. ročníku veletrhu hraček Vánoce dětem se rozhodli, že dvě volné vstupenky obdrží všichni, kdo na jihlavský Family Point donesli nebo poslali vybarveného a pojmenovaného maskota veletrhu. „Celkem na Family Point dorazilo 28 obrázků a rádi bychom ocenili snahu všech. Jsme zvědaví, jaké jméno pro našeho maskota nakonec zvítězí. Rozhodnou o něm účastníci přímo na veletrhu,“ sdělila k soutěži koordinátorka veletrhu Kateřina Vašků.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - listopad 2016

   
 • Manažerkou roku 2016 v oblasti sociálních služeb je Věra Bařinová (22.11.2016)
  Manažerka roku 2016

  Ředitelka Domova pro seniory Náměšť nad Oslavou Věra Bařinová si z rukou herečky Hany Maciuchové v úterý 15. listopadu na Novoměstské radnici v Praze převzala ocenění Manažer roku 2016. Do soutěže ji nominovala Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, která slavnostní den pro oceněné pracovníky sociálních služeb společně s Diakonií ČCE pořádá. Organizace ocenily pracovnice v terénních, pobytových a ambulantních službách, i sociální pracovnice, udělili Cenu veřejnosti a ocenili Manažera roku 2016.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - listopad 2016

   
 • Vzdělávací program Specifika a zásady komunikace s osobami se zdravotním postižením v rámci projektu „Vzdělávání pracovníků krajských úřadů" [PDF, 138 kB] (11.11.2016)

  Národní rada osob se zdravotním postižením ČR ve spolupráci s Asociací krajů ČR realizují za podpory
  Evropského sociálního fondu akreditovaný vzdělávací program s názvem „Specifika a zásady komunikace
  s osobami se zdravotním postižením“ (číslo akreditace 2014/0673‐SP) v rámci projektu
  „Vzdělávání pracovníků krajských úřadů“, reg. číslo CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_023/0001196.

  Složka dokumentů: Konference, přednášky

   
 • Kraj Vysočina podporuje systém služeb pro ohrožené děti a jejich rodiny (3.11.2016)
  Studenti na Vysočině mohou i letos žádat o krajská motivační stipendia

  Kraj Vysočina je jedním z dvanácti krajů České republiky, kde se od začátku letošního roku realizuje projekt Ministerstva práce a sociálních věcí ČR s názvem Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí. „Jeho cílem je zefektivnit a podpořit systém služeb pro ohrožené děti a jejich rodiny v těsné spolupráci s orgány sociálně-právní ochrany dětí. Snahou je zabezpečit co nejlepší rozvoj a péči organizacím pracujícím s ohroženými rodinami a dětmi,“ vysvětluje vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina Věra Švarcová.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - listopad 2016

   
 • Soutěž o volné vstupenky na veletrh hraček Vánoce dětem (2.11.2016)
  Logo

  V soutěži s názvem Najdi mi jméno a barvičky, kterou pořádá jihlavský Family Point a veletrh hraček Vánoce dětem, mají soutěžící jedinečnou šanci získat dvě volné vstupenky na zmíněný veletrh. Úkol není složitý, zvládne ho každý. Stačí vybarvit a pojmenovat postavičku, která bude jedním z maskotů veletrhu.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - listopad 2016

   
 • Domov v Náměšti nad Oslavou obhájil certifikát Značky kvality (1.11.2016)
  Pětihvězdičkový Domov pro seniory v Náměšti nad Oslavou

  Domov pro seniory v Náměšti nad Oslavou je jedním z pěti nejlépe hodnocených sociálních zařízení v České republice. V roce 2013 získal certifikát Značky kvality a letos koncem října vysokou hodnotu poskytovaných služeb potvrdil a certifikát obhájil.

  Složka dokumentů: Tiskové zprávy - listopad 2016

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 305 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 16  další stránka >
 
 

Kontext

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 6750814

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód