Kraj Vysočina - logo

Doprava v Kraji Vysočina


 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka


 
 

Vybíráme

 • Jaro odstartuje opravy Podklášterského mostu v centru Třebíče (9.2.2016)
  Most Třebíč

  Ideálně v dubnu letošního roku by měla začít avizovaná rekonstrukce třebíčského mostu, který propojuje Žerotínovo náměstí s Komenského náměstím v centru Třebíče. Stávající most dlouhý bezmála 120 metrů čeká úplná demolice. Následovat bude vystavění nové mostní konstrukce přes řeku Jihlavu. „Během rekonstrukce dojde k rozšíření komunikace oproti stávajícímu stavu, bude provedeno nové odvodnění, rekonstrukce zábradlí a přeložky inženýrských sítí. Opravě samotné předcházela společná jednání s městem a památkáři,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a majetku Libor Joukl.

   
 • Správa a aktualizace dopravních informací kraje Vysočina [PDF, 793 kB] (16.12.2008)
  Silnice

  Dopravní informace jsou pro veřejnost dostupné na stránkách kraje na adrese: http://doprava.kr-vysocina.cz.

   
 • Desatero pro řidiče pro zimní cesty Vysočinou (20.10.2008)
  sypač

  V zimním období vznikají díky nepřízni počasí krizové situace i v silničním provozu. Nezřídka se stává, že husté sněžení, námrazy, spadlé stromy či závěje zablokují dopravu na dlouhou dobu, občas i na několik hodin nebo na celou noc. Je důležité, abychom všichni my řidiči s tímto rizikem počítali a abychom byli připraveni takovým situacím čelit. Připravili jsme proto pro vás několik dobře míněných rad – desatero pro řidiče pro jejich zimní cesty. Je přirozené, že příprava na krizové situace tohoto druhu je nejdůležitější při cestách do horských a podhorských oblastí a na Vysočině, občas se však kalamity nevyhnou ani nižším polohám.

   
 • Akční plány kraje Vysočina (18.8.2008)
   
 • Vysočina v dopravě [PDF, 7 MB] (2.5.2007)
   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 • Veřejná vyhláška - stavební povolení [PDF, 129 kB] (10.2.2016)

  Přeložka silnice I/37 Sklené nad Oslavou - obchvat

  Složka dokumentů: Silniční hospodářství

   
 • Veřejná vyhláška - opatření obecné povahy (25.1.2016)

  stanovení přechodné úpravy provozu silnice I/34 Havlíčkův Brod, ul. Humpolecká most

  Složka dokumentů: Dopravní značení - opatření obecné povahy

   
 • Dopravní obslužnost Větrného Jeníkova se výrazně zlepšila (22.9.2015)

  Obyvatelům Větrného Jeníkova se výrazně zlepšilo dopravní spojení všemi směry. Na začátku září se otevřela komunikace II/523 vedoucí do krajského města, po zhruba dvou měsících byla v minulém týdnu otevřena další část této silnice směrem na Humpolec. „Došlo zde k modernizaci povrchu, místním sanacím, obnovení odvodnění, doplnění a zpevnění krajnic a doplnění vodorovného a svislého dopravního značení,“ popsal náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl, který si úsek osobně prohlédl za doprovodu zástupců dodavatele.

  Složka dokumentů: Regionální operační program NUTS2 Jihovýchod (ROP JV)

   
 • Otevřen další modernizovaný úsek komunikace mezi Třebíčí a Velkým Meziříčím (17.9.2015)

  Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl si prohlédl zmodernizovaný úsek silnice II/360 mezi Třebíčí a Pocoucovem. Za účasti místostarosty Třebíče Vladimíra Malého a médií došlo i na neformální diskusi s občany. „Lidé si stěžovali, že narovnání zhruba dvoukilometrového úseku silnice spojující jih kraje s dálnicí D1 zrychlilo provoz. Místní by chtěli raději obchvat, ten ale není v územním plánu a nejsou ani vykoupené pozemky,“ vysvětlil náměstek Joukl.

  Složka dokumentů: Regionální operační program NUTS2 Jihovýchod (ROP JV)

   
 • Trasa Větrný Jeníkov – Humpolec od středy průjezdná (15.9.2015)

  Od středy 16. září 2015 bude průjezdná komunikace II/523 mezi Větrným Jeníkovem a Humpolcem. Řidiči však přechodně musí počítat s dílčími omezeními kvůli provádění dopravního značení. V předchozím týdnu byla provedena pokládka finálních asfaltových vrstev za úplného vyloučení veřejného provozu. Modernizace úseku od napojení na komunikaci II/131 za Větrným Jeníkovem až na začátek města Humpolec byla provedena v délce 9,95 km s vynecháním průjezdních úseků obcí Kalhov a Krasoňov.

  Složka dokumentů: Regionální operační program NUTS2 Jihovýchod (ROP JV)

   
 • Druhá etapa průtahu Chotěboře dokončena (15.9.2015)

  Dnes byl zprovozněn průtah městem Chotěboř. „Silnice si žádala rekonstrukci zejména kvůli nevyhovující parametrům a četným dopravním závadám. V úseku dlouhém 2,27 kilometru byla provedena částečná výměna konstrukčních vrstev vozovky a místy byla provedena rekonstrukce asfaltového krytu včetně sanací neúnosných míst pod vozovkou. Z důvodu vyšší bezpečnosti provozu byl v křižovatce ulic Krále Jana, Žižkova a Herrmannova vybudován kruhový objezd. V současné době je stavba v režimu předčasného užívání, dokončena by měla být do konce září,“ říká náměstek hejtmana pro oblast dopravy a majetku Libor Joukl.

  Složka dokumentů: Regionální operační program NUTS2 Jihovýchod (ROP JV)

   
 • Řidiči už projedou po obchvatu Příseky (14.9.2015)

  Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a majetku Libor Joukl si dnes osobně zkontroloval nový obchvat Příseky na Jihlavsku. „Výstavba tříkilometrové přeložky silnice II/405 výrazně zrychlí a zkomfortní cestu z krajského města do Třebíče. Po nové komunikaci se řidiči projeli poprvé dnes ráno, ještě do konce měsíce ale musí počítat s nárazovými omezeními kvůli dokončovacím pracím,“ uvedl Joukl. Celkové náklady projektu II/405 Příseka - obchvat se vyšplhaly na 167 milionů, z větší části je pokryla dotace z Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod.

  Složka dokumentů: Regionální operační program NUTS2 Jihovýchod (ROP JV)

   
 • Obchvat Příseky zrychlí cestu z Jihlavy do Třebíče (11.9.2015)

  Už v pondělí 14. září 2015 ráno projedou řidiči na silnici II/405 mezi Jihlavou a Třebíčí po novém obchvatu Příseky. „Stavba za 167 milionů korun výrazně zrychlí a zkomfortní cestování mezi dvěma největšími městy regionu. Na tříkilometrovém úseku byly v údolí Příseckého potoka postaveny dva nové mosty. Řidiči budou moci novou komunikaci využívat v režimu předčasného užívání bez zásadnějších dopravních omezení. Kompletně bude stavba předána do konce září,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a majetku Libor Joukl.

  Složka dokumentů: Regionální operační program NUTS2 Jihovýchod (ROP JV)

   
 • Dokončená modernizace další části Severojižního propojení Kraje Vysočina (11.9.2015)

  V pondělí 14. září 2015 bude v pozdějších odpoledních hodinách zprovozněn další modernizovaný úsek komunikace mezi Třebíčí a Velkým Meziříčím. Jde o stavbu II/360 ul. Rafaelova – Pocoucov o délce 1,88 km, na jejímž financování se podílí Evropská unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod. Celkové výdaje včetně výkupů pozemků dosáhly téměř 130 miliónů korun, očekávaná výše dotace je 90 miliónů korun.

  Složka dokumentů: Regionální operační program NUTS2 Jihovýchod (ROP JV)

   
 • Kurz bezpečné jízdy 19.9.2015 (8.9.2015)

  Složka dokumentů: Bezpečná Vysočina

   
 

všechny dokumenty


 

Formuláře odboru dopravy a silničního hospodářství

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód