Kraj Vysočina - logo

Doprava v Kraji Vysočina


 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka


 
 

Vybíráme

 • Letní změna jízdního řádu vlaků se Vysočiny nedotkne (10.6.2016)
  Obce mohou připomínkovat jízdní řády vlaků pro rok 2015

  V neděli 12. června přistoupí České dráhy ke změně v jízdních řádech. Ovlivní prakticky všechny kraje i vybrané dálkové spoje. Lidé z Kraje Vysočina ale budou stále jezdit, jak jsou aktuálně zvyklí. Stejně jako v Karlovarském kraji ani v Kraji Vysočina k žádným úpravám jízdního řádu nedochází.

   
 • Třebíčští se můžou těšit na nový Podklášterský most (13.5.2016)
  Most v TR

  Dnes byla pro novináře, veřejnost i odborníky poslední možnost projít se po starém Podklášterském mostě v centru Třebíče. Stavební firma se totiž připravuje na kompletní demolici třípólové konstrukce, kterou pravděpodobně odstartuje v úterý příštího týdne. „Záleží na počasí a dalších podmínkách, nicméně most plánujeme rozebrat za tři až čtyři dny postupně po jednotlivých částech, které sneseme do řeky Jihlavy, jejíž hladinu nám na základě dohody sníží Povodí Moravy,“ vysvětloval na dnešní prohlídce stavbyvedoucí společnosti COLAS Aleš Novák.

   
 • Kompletní rekonstrukce uzavře most v Havlíčkově Brodě (13.5.2016)
  Most v HB

  Už od pondělí 16. května budou muset řidiči počítat s uzavírkou mostu přes potok Žabinec v blízkosti křižovatky u hotelu Slunce v centru Havlíčkova Brodu. V 8.00 ráno tady začnou dělníci s přípravnými pracemi na demolici mostu, který je ve velmi špatném technickém stavu. „Opravu financuje Kraj Vysočina ze svého rozpočtu a práce vyjdou na 12 miliónů korun včetně DPH,“ připomněl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl s tím, že spoluinvestory stavební akce jsou Ředitelství silnic a dálnic a město Havlíčkův Brod.

   
 • Na dvou dopravně významných mostech na Vysočině začínají kompletní rekonstrukce (4.5.2016)
  Most v TR

  Už příští pondělí vystřídají stavební dělníci auta na Podklášterském mostě přes řeku Jihlavu v centru Třebíče. Přesný termín bude znám ke konci týdne a záleží pouze na rozhodnutí stavební společnosti, jak náročným druhem prací stavbu zahájí a jaké dopady bude mít na omezení dopravy. O týden později – v pondělí 16. května se má pro dopravu uzavřít i most v Havlíčkově Brodě přes potok Žabinec u hotelu Slunce. Obě kompletní opravy financuje Kraj Vysočina, který na svou část prací uvolní přes 59 miliónů korun včetně DPH.

   
 • Kraj Vysočina nechá opravit Lnářskou ulici v Humpolci i most v Okrouhlici (19.4.2016)
  Na odvrácení havarijního stavu tří mostů a pěti propustků musí kraj okamžitě uvolnit téměř 27 miliónů korun

  Generální rekonstrukce letos promění několik dalších potřebných úseků po celé Vysočině. Jedním z nich je i silnice III/12924 v Humpolci vedoucí od křižovatky ulic Lnářské a Okružní nad autobusovým nádražím, po vlakové nádraží a dále po hlavní silnici až k železničnímu přejezdu „Vybraná stavební firma Chládek a Tintěra z Havlíčkova Brodu začne na úseku více než 600 metrů dlouhém pracovat v květnu, prvních 400metrů má ve dvou na sebe navazujících etapách řidičům zprůjezdnit do konce září a třetí část vozovky v závěru října. Z krajského rozpočtu půjde na stavbu přes 11, 6 milionů korun,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek s tím, že město Humpolec si ve společné zakázce vysoutěžilo opravu chodníků a veřejného osvětlení za téměř 1,8 milionu korun.

   
 • S jarem začínají opravy krajských silnic a mostů (9.3.2016)
  Kraj chystá do půl roku opravy mostů i průtahů obcemi

  Kraj Vysočina připravuje v letošním roce řadu nutných rekonstrukcí a stavebních úprav na krajských silnicích II. a III. tříd. Svůj stav letos změní ulice Na Valech ve Velké Bíteši, kde vznikne nová okružní křižovatka. Zakázku za téměř 23,1 milionu korun bez daně provede společnost z regionu - Outulný VHS spol. s.r.o., která sídlí v Náměšti nad Oslavou. „Důvod úprav je jednoduchý. Stávající průsečná křižovatka nevyhovuje aktuálnímu provozu hlavně z hlediska rozhledových poměrů a my tady chceme zvýšit bezpečnost a plynulost silniční dopravy. Městu se podařilo vykoupit dva domy, které se zbourají a vyřeší se tak prostorová tíseň,“ vysvětlil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl. Stavbaři se zaměří i na úsek Bobrová – Zvole a rekonstrukce se dočkají i mosty u Macourova na Havlíčkobrodsku a Věstína na Žďársku.

   
 • Kraj zadá zakázku na modernizaci průtahu Olešnou samostatně (23.2.2016)
  Evropské peníze pomohly k rekonstrukci dalších kilometrů silnice z Jihlavy do Pelhřimova

  Kraj Vysočina upustil od záměru společného zadání zakázky na modernizaci další části silnice II/602 v úseku průtahu obce Olešná. Během jara plánuje dodavatele vysoutěžit samostatně bez prací, které má financovat obec. Není to obvyklé. Modernizace silnice včetně opravy chodníků, osvětlení nebo kanalizace se standardně provádí v jedné zakázce z důvodu lepší časové koordinace. „Zastupitelstvo obce Olešné rozhodlo, že opravy majetku obce budou řešeny samostatně, a proto nebudeme zajišťovat společný postup v rámci jedné zakázky,“ informoval dnes na tiskové konferenci Kraje Vysočina hejtman Jiří Běhounek s tím, že dokončení krajské části – tedy oprava komunikace se předpokládá na přelomu října a listopadu 2016.

   
 • Sanace svahu u Dlouhé Vsi začne nejpozději v květnu (16.2.2016)

  Nutné sanace se v průběhu letošního roku dočká svah na krajské silnici III/03815 u Dlouhé Vsi na Havlíčkobrodsku. Rada Kraje Vysočina dnes schválila nejnižší cenovou nabídku stavební firmy Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, která práce za bezmála 5,8 milionu korun bez daně provede. „Zhruba 70 metrů dlouhý úsek silnice s několika na sebe navazujícími zatáčkami je ve velmi špatném stavu. Je nutná rekonstrukce dvou silničních propustků, tak aby se stabilizoval vysoký násyp, svah neujížděl a i nadále byla vozovka funkční a bezpečná,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.

   
 • Jaro odstartuje opravy Podklášterského mostu v centru Třebíče (9.2.2016)
  Most Třebíč

  Ideálně v dubnu letošního roku by měla začít avizovaná rekonstrukce třebíčského mostu, který propojuje Žerotínovo náměstí s Komenského náměstím v centru Třebíče. Stávající most dlouhý bezmála 120 metrů čeká úplná demolice. Následovat bude vystavění nové mostní konstrukce přes řeku Jihlavu. „Během rekonstrukce dojde k rozšíření komunikace oproti stávajícímu stavu, bude provedeno nové odvodnění, rekonstrukce zábradlí a přeložky inženýrských sítí. Opravě samotné předcházela společná jednání s městem a památkáři,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy a majetku Libor Joukl.

   
 • Správa a aktualizace dopravních informací kraje Vysočina [PDF, 793 kB] (16.12.2008)
  Silnice

  Dopravní informace jsou pro veřejnost dostupné na stránkách kraje na adrese: http://doprava.kr-vysocina.cz.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

 

všechny dokumenty


 

Formuláře odboru dopravy a silničního hospodářství

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód