Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina > Aktuality


 

Aktuality

 
 
 • Den bezpečnějšího internetu (8.2.2016)
  SID 2016

  Den bezpečnějšího internetu připadá tento rok na 9. února. Kraj Vysočina se problematice elektronické bezpečnosti mimo jiné věnuje v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet.

   
 • Návrhy zabezpečení informačních systémů proti průnikům přes RDP, SSH a MS VPN (RAS) (7.3.2017)
  Kraj Vysočina uspořádal dvě konference k problematice elektronické bezpečnosti

  Pracovní skupina elektronické bezpečnosti byla varována Krajským ředitelstvím Policie ČR v Jihlavě a požádána o rozšíření následujících informací mezi správce IT. PČR v posledních týdnech detekuje výrazný nárůst úspěšných útoků na informační systémy a sítě organizací a firem v Kraji Vysočina prostřednictvím instalace ransomware bez interakce uživatele.

   
 • Akční plán elektronické bezpečnosti 2017 (27.2.2017)
  Kraj Vysočina eBezpečnost

  Rada Kraje Vysočina schválila svým usnesením dne 14. února 2017 Akční plán elektronické bezpečnosti pro rok 2017 a plnění Akčního plánu 2016.

   
 • Vyhlášení vítězů soutěží k elektronické bezpečnosti (18.1.2017)
  Soutěž Kraje pro bezpečný internet 2015

  V pátek 27. ledna 2017 proběhne na Krajském úřadě Kraje Vysočina vyhlášení vítězů soutěží k elektronické bezpečnosti za účasti ministryně školství Kateřiny Valachové, hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a zástupce sponzorů soutěže.

   
 • Značka Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET (17.11.2016)
  Kraj Vysočina eBezpečnost

  Pracovní skupina k el. bezpečnosti přijala opatření v souvislosti s útokem hackerů v květnu tohoto roku na společnost M-SOFT, která užívá značku Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET.

   
 • Soutěže elektronické bezpečnosti (31.8.2016)
  KPBI_soutěž

  Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti představila již pošesté soutěž týkající se právě tématu elektronické bezpečnosti. I v letošním roce se žáci a studenti v Kraji Vysočina setkají s řadou novinek. V letošním roce se jedná o soutěže dvě.

   
 • Akční plán elektronické bezpečnosti 2016 (17.2.2016)
  Bezpečný internet

  Rada Kraje Vysočina schválila svým usnesením dne 16.února Akční plán elektronické bezpečnosti pro rok 2016 a plnění Akčního plánu 2015.

   
 • Chraňte se na internetu! (11.2.2016)
  KPBI

  Ke Dni bezpečnějšího internetu připravil projekt Kraje pro bezpečný internet s partnery Národním centrem bezpečnějšího internetu a společností Microsoft video Chraňte se na internetu! Ve videu vystupuje ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • E-learningové lekce pro učitele (5.2.2016)
  Lekce pro učitele

  V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet byly spuštěny e-learningové lekce pro učitele.

   
 • Již dvě školy na Vysočině užívají značku eBezpečná škola (2.11.2015)
  eBezpečná škola

  Již dvě školy v Kraji Vysočina získaly právo na užívání značky eBezpečná škola. Jedná se o Českou zemědělskou akademii v Humpolci a Hotelovou školu Světlá a střední odbornou školu řemesel Velké Meziříčí.

   
 • S projektem KPBI můžete soutěžit až do 15. listopadu! (20.10.2015)
  KPBI_soutěž

  Soutěžní kvíz pro děti a studenty byl z důvodu zájmu prodloužen až do 15.11.2015. Šanci vyhrát pěknou cenu v podobě mobilního telefonu Lumia mají žáci a studenti tedy ještě v říjnu i v listopadu. No a samozřejmě platí, že na konci kvízu bude v rámci každého z 10 zapojených krajů do projektu KPBI vylosován výherce dalších odměn (mobil, tablet, herní konzole)

   
 • Stále můžete soutěžit s projektem KPBI! (3.9.2015)
  KPBI_soutěž

  Soutěž je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Pro děti a studenty je připraven online soutěžní kvíz - při správném zodpovězení 20 otázek z oblasti bezpečného chování na internetu jsou soutěžící zařazeni do losování o ceny.

   
 • Specialisté na kyberšikanu jednají v Jihlavě (18.10.2015)
  Konference

  Téměř stovka odborníků, specialistů, programátorů a bezpečnostních techniků jedná ještě dnes v sídle Kraje Vysočina. Společným tématem osob, které nejčastěji najdeme vnořené do kybernetického prostoru, ale stále častěji i mezi dětmi na preventivních přednáškách je elektronické násilí a kyberkriminalita páchaná na dětech a mezi nimi. „Cílem letošní páté konference je seznámit se prostřednictvím odborných příspěvků s novými poznatky v oblasti elektronické bezpečnosti a při té příležitosti sdílet a vyměňovat si dobré zkušenosti, představit úspěšné projekty a nabídnout vlastní poznatky ověřené praxí,“ uvedl za organizátory vedoucí odboru informatiky Krajského úřadu Kraje Vysočina Petr Pavlinec. Alarmující informace zazněla hned v úvodním příspěvku Lukáše Habicha z Vyšší policejní školy a střední policejní školy MV ČR v Praze a to, že 59,6% dětí na čtyř tisících dotazovaných školách se už setkalo s kyberšikanou.

   
 • Sledujte online mezinárodní konferenci Řešení elektronického násilí a kyberkriminality (15.10.2015)
  eBezpečnost

  Mezinárodní konferenci Řešení elektronického násilí můžete sledovat online.

   
 • 4. ročník mezinárodní konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality (5.9.2014)
  Řešení elektronického násilí a kyberkriminality

  Kraj Vysočina ve spolupráci s Vyšší policejní školou pořádá již počtvrté mezinárodní konferenci Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Konference se uskuteční 9. a 10. října 2014 v kongresovém sále Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě.

   
 • 5. ročník mezinárodní konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality - REGISTRACE SPUŠTĚNA (31.7.2015)
  Konference Řešení elektronického násilí a kyberkriminality

  Kraj Vysočina ve spolupráci s Vyšší policejní školou pořádá již počtvrté mezinárodní konferenci Řešení elektronického násilí a kyberkriminality. Konference se uskuteční 15. a 16. října 2015 v kongresovém sále Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě.

   
 • Soutěžte s projektem Kraje pro bezpečný internet! (9.6.2015)
  KPBI_soutěž

  Pracovní skupina k problematice elektronické bezpečnosti představila již popáté soutěž týkající se právě tématu elektronické bezpečnosti. I v letošním roce se žáci a studenti v Kraji Vysočina setkají s řadou novinek. Soutěž je realizována v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet.

   
 • E-learningové kurz pro děti studenty spuštěny! (8.6.2015)
  KPBI_kurz

  Na webových stránkách www.kpbi.cz byly spuštěny e-learningové kurzy pro děti a studenty. Chcete se dozvědět více informací o tom jak se chovat na internetu? Co se může dětem stát? Projděte si e-learningové kurzy!

   
 • Kraj Vysočina přestavil značku eBezpečná škola (11.5.2015)
  Kraj Vysočina pořádal Seminář k problematice elektronické bezpečnosti

  V pondělí 11. května se na Krajském úřadě Kraje Vysočina v Jihlavě konal seminář k problematice elektronické bezpečnosti. V zaplněné zasedací místnosti se účastníci dozvěděli nejnovější informace z činnosti pracovní skupiny k problematice elektronické bezpečnosti, o mezinárodní certifikaci škol nebo elektronické kriminalitě na Vysočině z pohledu Policie ČR. Nechyběli ani informace jak se bránit phisingu nebo malwarům.

   
 • Kraje pro bezpečný internet: Projektem prošlo za rok více než 25 tisíc účastníků (1.4.2015)
  KPBI

  Hejtman Kraje Vysočina a předseda Komise Asociace krajů ČR pro informační technologie ve veřejné správě Jiří Běhounek dnes představil novou podobu preventivního projektu Kraje pro bezpečný internet. Po druhém roce existence, kdy se do aktivit zaměřených na děti, rodiče, sociální pracovníky a příslušníky Policie ČR, zapojilo více než 25 tisíc aktivních účastníků, budou aktivity projektu směřovány také na seniory a učitele. „Z původního záměru sdílet informace a zkušenosti mezi kraji na téma elektronické bezpečnosti vznikla funkční platforma, kdy kraje vytvořily a BEZPLATNĚ zpřístupnily eLearningové kurzy a pro děti a mládež uspořádaly v jednotlivých krajích soutěže. Největší zájem v Kraji Vysočina byl o e-learningové kurzy, do kterých se v našem regionu registrovalo více jak 2500 žáků a studentů,“ informoval na dnešní tiskové konferenci hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 82 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > e-bezpečnost Kraje Vysočina > Aktuality

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Informace vyžadují kontrolu
Počet návštěv: 476669

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Validní kód