Cesta: Titulní stránka > Odpady Vysočiny > Aktuality

Environmentální vyúčtování vysloužilých elektrospotřebičů v Kraji Vysočina

• Studie proveditelnosti ZEVO Vysočina (7.1.2014)

STUDIE PROVEDITELNOSTI ZAŘÍZENÍ PRO ENERGETICKÉ VYUŽITÍ ODPADŮ V KRAJI VYSOČINA

• Nabídka účasti na pracovním setkání o problematice třídění a využívání komunálních odpadů v obcích Kraje Vysočina. [PDF, 97 kB] (22.8.2013)

Cílem programu je realizací aktivit environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v oblastech odpady, ovzduší, příroda, přírodní zahrady, lesní pedagogika, úspory a zdroje energie zvýšit ve společnosti osobní zodpovědnost za současný a budoucí stav životního prostředí i aktivní účast na ochraně životního prostředí.

• Aktuální přehled obcí (21.8.2012)
    Vysočina v mapách III -  Kulturní dědictví (PDF, 16,4 MB)

Aktuální přehled obcí, které přistoupily ke smlouvě o spolupráci na přípravě projektu Integrovaný systém nakládání s odpady v Kraji Vysočina.

• Metodický návod - komunální/obecní kompostárna [PDF, 857 kB] (15.8.2012)
    kompostárna

Odbor odpadů MŽP zveřejnil ve Věstníku MŽP č.7/2012 metodický návod s názvem "Postup při projektování a zřizování kompostárny jako zařízení pro prevenci vzniku odpadů dle § 10a zákona č. 185/2001 Sb., o odpadech ve znění pozdějších předpisů.

• Modelová studie vlivu ZEVO na kvalitu ovzduší v Jihlavě byla zveřejněna! (1.6.2012)
    spalovna

Variantní řešení umístění energetického zdroje ZEVO Jihlava pomocí výpočtu do zadaných lokalit v území města Jihlavy je název modelové vstupní studie, která řeší vliv potenciálního zařízení k energetickému využití odpadů (na příkladu spalovny firmy SAKO Brno) na stávající znečištění ovzduší v Jihlavě v lokalitách podle dokumentace ISNOV: Pístov- psinec; U vysílačky; Překladiště-Pávov; Průmyslová zóna- Bedřichov.
    Kompletní znění studie, kterou zpracoval ČHMÚ, pobočka Brno je zveřejněno na portále Odpady Vysočiny - Dokumentace k projektu ISNOV.

• Samosprávy projednaly návrh ISNOV ve svých zastupitelstvech (29.5.2012)
    odpad

Integrovaný systém nakládání s odpady Kraje Vysočina (ISNOV) byl úspěšně projednán. Samosprávy měst/městysů/obcí a Kraje Vysočina, kteří spolupracují na projektu ISNOV vzaly dokumentaci Integrovaný systém nakládání s odpady v Kraji Vysočina – analytická, návrhová, směrná část na vědomí a vyjádřily souhlas s pokračováním prací na projektu ISNOV dle Dokumentace ISNOV.

• Složení řídího výboru k projektu ISNOV [PDF, 28 kB] (8.8.2011)

• Smlouva o spolupráci s městy kraje Vysočina [PDF, 1 MB] (1.7.2010)

Dne 1.6.2010 byla na krajském úřadu slavnostně podepsána Smlouva o spolupráci 15 největších měst kraje a kraje Vysočina na projektu - Integrovaný systém nakládání s odpady Vysočina (ISNOV).

V archivu je: 19 záznamů

Informace vyžadují kontrolu